Jump to content

Moto Zajednica

Teška dilema - Suzuki, BMW, Honda ili Yamaha?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 462 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL, Sherco SEF-300

Sada kad se setim, u Subotu smo stali na Iriškom vencu, bila su 2-3 komada bela TRK X. Ako si bio i ti, mogao si odmah i da vidiš CT-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 653 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure, Benelli TRK 502 X

@JunioR. a da nije 21" napred možda bi i razmislio :P
 

@DraganNS uf uf uf, jel se zna kakva mu je kilometraža i koliko ga ceni? Ovo mi se baš baš sviđa, tako bi ga i za sebe sredio :D

 

@drmilan_ a znam, džabe govorti kad se nešto svidi to je to, ali ajde zato sam i otvorio temu sa neki mojim užim izborom, ako neko kaže nešto dovoljno ubedljivo da prelomim

 

@el classico @doktor za Tenere sam skroz zaboravio, to je ta klasa, sve ima, ali ne znam ni do koje godine se pravila, čini mi se da je bila na tržištu nešto kratko... bar kod nas

 

@Bole37 evo me tu sam :D

 

@shlem tako bi i bilo da sam prodao Benelli, nego se setio da počnem u napred da razmišljam, a i lakše mi ovako, nego da sam lupam glavu :D

 

@maza1 bio sam na vencu u subotu oko 1-2, nisam skontao CT-a, bila je gomila motora, ali sam samo gledao neka 2 GS-a, jedan 1200 i jedan novi 1250. E da, prošao je i žuti V Strom 1050, iz pravca Iriga ka Novom Sadu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2863 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
7 hours ago, el classico said:

Ne znam jesi li kad uopće razmišljao o SuperTenere1200?
Najviše podcijenjen motor. Neopravdano.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Ja baš ovo hteo da napišem.

 

I još nešto: Norden 901.

Drugar kupio pre koji dan, kakav stroj. Nadrealno!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1715 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Ćao svima, kao što naslov kaže, zanima me nešto iz ove kategorije, sa manjim odstupanjima - u prevodu ne znam ni ja šta hoću.
Trenutno vozim Benelli TRK 502 X, i to je nešto što mi je do sad najbolje leglo, ali eto pojavila se potreba za više konja. Znači nešto idealno bi bilo isto ovo kao Benelli, žičane felne, 19 inča prednji točak, samo 100+ konjskih snaga i da nije preterano zahtevan za održavanje, prelazim godišnje oko 15-16k km.
Volim po nekad da siđem i van puta, mada je to u poslednje vreme poprilično retko, ali ajde kao imao sam neke male turice po letnjim putevima, nasipima oko reke, šumskim putićima...sviđa mi se kad motor sve lako može da savlada, ali verujem da bih to isto mogao da prođem i sa motorom manje sposobnim za off road, naravno sporije i uz veću opreznost. Sve u svemu ne idem ništa ekstremno.
Benelli menjam samo zbog nedostatka snage na auto putu, pre nisam imao potrebu da toliko često vozim po 600-700km dosadan pravac, ali eto stvari se menjaju, neke ture zahtevaju auto put. Benelli je ok do 120-125 kmh, sve preko toga su visoki obrtaji, potrošnja skače... jednostavno mi nije za nešto preko toga, kada treba da se vozi ceo dan, još meni stvara neku nervozu kad ga tako vozim na nekoj imaginarnoj "granici", još ako se čeoni vetar umeša, a ja nosim i bočne kofere... 

Da nabrojim motore koji mi padaju na pamet, pa ću mišljenje o svakom, a vi dodajte slobodno i neki drugi, dajte svoje mišljenje, bukvalno me zanima sve što imate da kažete:
Suzuki V Strom 1000 2014+ ili 1050, BMW R1200GS LC, Honda VFR1200X Crosstourer i jedan malo van kategorije - Yamaha Tracer 900 
 
E sad ovako, budžet koji bih izdvojio, nemam pojma ni sam. Na primer kad bih rešio da kupim nov nov V Strom 1050, onda bih verovatno ubedio sebe da platim tih 13.000 eura i onda bih se opet nagovorio da mi trebaju i komplet koferi, a verovatno te pare ne bih dao za neki polovan od 60-70k km na satu. 
 
Suzuki V Strom 
Po meni najlogičniji izbor, mislim da vredi svaki dinar, i da je best buy. Nisam ga probao i ne znam još uvek kako bi mi legao, ali sam razmišljao ako je to to, da možda stisnem zube i kupim novi. Opet sa druge strane isti agregat je i u prethodnoj seriji, mogu da se nađu od 8k eura pa na gore, takođe ima dosta elektronike... ne bih puno izgubio kada bih video da to nije za mene i rešio da ga prodam posle godinu dana na primer... Ima takođe i par primeraka 1050 na oglasima, sa nekih 10-30k km, ali veoma je mala razlika u ceni pa kad bih rešio da uzmem 1050 verovatno bih dodao pare za novi. 
Probao sam 650cc, ali mislim da to nema veze sa 1000cc i da se vozi skroz drugačije. Takođe sam čuo da je malo nezgodan za grad, za manje brzine, da traži obrtaje, šaltanje... da nije baš elastičan. 
 
BMW R1200GS LC
To mi je oduvek bio vrh motor, dok nisam počeo da razmišljam o njemu. Većina ljudi mi kaže da je bolje uzmem prethodni model, vazdušni, 2011-12 godište, da se dosta bolje pokazao od prve serije modela sa vodenim hlađenjem, ali meni nije estetski lep. Generalno u novčani rang upada taj neki 2013-2014 (što mi kažu da izbegavam). Takođe sam ga i probao i baš sam oduševljen upravaljivošću, kočenjem, ubrzanjem. Malo čudnih zvukova, osećaj udaranja metala u kardanu, ali tako valjda treba  
Da budem iskren, bacim pogled nekad i na RT-a, naleti po koji mlađi, i uvek bude malo jefiniji od GS-a, al njega bih verovatno prodao posle godinu dana
 
Honda VFR1200X
Ona mi je nekako neutralna, mada skroz zanimljivo deluje taj V4 agregat. Ne viđam ih nešto puno na putu, u poređenju sa prethodna dva dosta ređe se vozi, i čuo sam da je potrošnja malo jača, samim tim je i smanjen rejndž kilometara sa punim rezervoarom, ebem li ga, nemam pojma (nekako ima sve što bih naveo od stavki, ali mi nije toliko WAUUU). Nisam je nikad ni video izbliza
 
Nelogičan izbor Tracer 900 
Ne znam ni sam, ima snage, možda mi je malo mali - posle Benelli-a retko koji će biti velik. Probao sam GT model 2021. godište, ali nešto kratko, krug oko Mišeluka, pa samo mogu da kažem da ide nenormalno dobro, ali mi je po karakteru više kao sport nego touring, dosta je tvrd (možda je samo do podešavanja vešanja) i nekako te tera da mu daješ gas. Takođe mislim da je malo mali za neke višednevne ture u dvoje. Nemam pojma što mi je zanimljiv, jer je čisto putni motor, nema ni A od Adventure

Svako veče otvorim i gledam Youtube i oglase, bilo mi dosadno pa ajde i ovde da napišem, verovatno će većina reći da prvo skontam šta hoću, da stavim na papir šta mi je presudno za motor pa da suzim izbor, ali eto nemam pojma kako god da okrenem ova 4 se vrte. 
Svaki komentar je dobrodošao
U principu si ovde dosta toga sam sebi rekao, i tesko može neko od nas može bolje da ti pomogne nego ti sam sebi. Na svaki koji si zainteresovan sedi i probaj, nemoj donositi zakljucak na osnovu tudjeg misljenja. Prohtevi i želje su različiti, stilovi voznje su različiti, i sve je u principu individualna stvar. Sve koje si nabrojao su dobri motori i nijanse su u pitanju, sta ce tebe najbolje da odradi to ti samo znas.
Ja da imam mogućnosti, u tom košu bi izabrao Saletov Gs bez razmisljanja i nebi imao dilemu. Ali to sam ja i to je moj izbor sto ne znaci da bi i za tebe bio pravi.
Sta god izabrao sretno ti bilo i vidimo se negde na putu

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1671 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Kilometraža je smešna - tek nešto preko 4000 km. Što se cene tiče u to ne bih ulazio, znam da je dosta novca uložio i da je svestan situacije na tržištu (znaš na šta mislim). Najbolje da se čujete, dođeš, pogledaš pa ako se "nađete" samnom ćete lako - ne mogu više da puno pojedem  i popijem, jbg godine... :lol: 

Imam još desetak fotki pa, ako te zanima, pošalji mi u PP broj mob da ti pustim na Viber.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 653 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure, Benelli TRK 502 X

@Nole Bg moram probati i V Strom, pa da znam na čemu sam... Ja sam već stvorio neku sliku šta je šta, dosta motora sam i probao ali eto ovaj još uvek nisam, a najviše se premišljam njega da kupim.
Saletov mi je vrh, ali opet nisam planirao da potrošim toliko para, pogotovo na polovan motor, rekao sam već ako baš budem novog uzimao pa ću i da izdvojim možda 13k, jer planiram da ga vozim makar duplo duže od Benelija.
Opet onda razmišljam i o kilometraži na kojoj će motor biti. Ne volim ništa da planiram unapred previše i da zacrtavam neke ture, ali eto možda budem prelazio i više kilometara nego Benelijem pa je pitanje koliko će motor imati posle 4 godine, šta ću sve morati da radim na toj kilometraži itd...

@DraganNS što da ne, šaljem ti broj u PP pa da vidim bar slike

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1224 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Da ti napisem koji red za Hondu, što su ljudi rekli pre mene što se tiče održavanja dosadna - ništa se ne kvari, ono redovno ulje i filteri, gume i pločice, kao i svaki drugi motor iz te klase. Ja sam sa mojom prešao za dve godine oko 15000km. Lepo se vozi ali je malo teža, 275kg... što kada imaš problem kao ja sa dužinom nogu zna biti jebeno. Agregat sasvim lepo vuče, ne trza ima puuuno više snage od Stroma 1000 K8 koji sam prethodno vozio i puno ozbiljnije kočnioce i ogibljenje. Kakav je novi Strom u vožnji nemam pojma jer ga nisam vozio a mrzim rekla kazala priče. Potrošnja Honde je od 5,5l na 100 km ako si normalan i poštuješ propise do 8-9 na auto putu sa dvoje debelih i tri kofera pri konstantnih 180-200.... rezervoar je 22l (mislim) i ja na svakih 200km stajem na pumpu jer ni ja ne mogu duže u sedlu i treba mi pauza pa mi autonomija od 500km ne znači lično ništa.

Ja sam moju 2014to godište sa svime što Givi proizvodi za taj model - krešbar, skidplate, tanktorba, nosač za sva tri kofera sa 3 alu kofera, airtender zadnjim ogibljenjem i touratech sedištem u jakooo dobrom stanju prodao za 9500e. Do novog Stroma sa toliko opreme te deli solidna količina para.... naravno dolazi pitanje zašto sam prodao Hondu? Pa ne želim više da vozim motor u saobraćaju, prvo ne čini me srećnim, nemam sa kim da putujem a sam da idem mi je postalo dosadno. Okrećem se stazi za šta imam naravno drugi motor.

Što se tiče GS ja ne bih imao muda da kupim neki bez poznate istorije i sa vrlo malo km, svi iz uvoza su prešli boga oca jer ga niko nije kupio da ga gleda već da ga vozi. GS činjenica leži i koči najbolje od svih tih "kamila od motora" . Ja mu samo zameram taj agregat koji me ne raduje do 1250 (a to je već ozbiljna količina para). Održavanje nije ništa skuplje nego neki pismen japanac i delovi su daleko najdostupniji. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5541 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
2 hours ago, Vuleta said:

@doktor

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha XTZ Super Tenere NOV NOV, 2014. godište, Touring, vozilo prešlo 45000 km, Beograd. Cena 9.500 € -...

Jel ova spada u tu grupu modela od 2014?.. Juče izašla...

Ne, ovde je u pitanju model do 2013. ali se vodi 2014. (kao i moj) jer je to prelomna godina kada je izašao restiling model sa nekoliko poboljšanja.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSR 600, APN 4

@Marko1995 U yamahi barel na N. Beogradu možeš se prijaviti i besplatno testirati novi tracer 900. Ja sam bio polovinom septembra. Da sam na tvom mestu prvo bih probao svaki motor pojedinacno. Makar morao da platim da voznju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Ja ako ti dam bembaru da probas, nes probati ta ostala govanca sto ti preporucuju sigurno...:takoje:Moz budu nova 100 puta... Cuj nov motor 13000... pa to nije motor to kosacica... Jebo motor bez 25 iljada.:PPa se uclanis u bmw grupu, pa ne moras nikome da se javljas... Raj.:BMW2:

Promenio član Bole37
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 11
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1400 postova
  • Lokacija: BGD

Od svih koje si nabrojao, kupio bih onaj koji mogu da uzmem iz salona. Dakle glasam za nov...A vidim da te to najvise privlaci. 

 

Nesto ces mozda i izgubiti (a mozda i ne), al uzeo si nov motor i ne razmisljas godinama o velikim kvarovima. Samo sedi i vozi. 

 

Dakle, Strom...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 hours ago, Bole37 said:

Ja ako ti dam bembaru da probas, nes probati ta ostala govanca sto ti preporucuju sigurno...:takoje:Moz budu nova 100 puta... Cuj nov motor 13000... pa to nije motor to kosacica... Jebo motor bez 25 iljada.:PPa se uclanis u bmw grupu, pa ne moras nikome da se javljas... Raj.:BMW2:

Jao Saleeee, koga lažeš mažeš da je GS najbolji motor hahaha toliko je dobar da si ga zamenio za T-Max i vamo ga nudiš na prodaju, viriš sa njm iza šupe hahahha

 

@Marko1995 daj mu 10 soma i reši ga bede hahahahha

Promenio član Markone88
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 653 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure, Benelli TRK 502 X

@DjoleLOvideo sam uživo ovog Tracera, vozi se sa drugom često pa sam jednom bio sa njima :D

 

@grof pa to je ono, da voziš i ne misliš...  Nekako mi je sve tu što mi treba, ali opet nije mi to to, moram da je vidim uživo ne vredi ovako ništa, i bilo bi idealno da provozam i da vidim da li odgovara uopšte... Nekako sam je stavio kao poslednju opciju samo zato jer ispunjava sve zahteve, i nikad nisam razmišljao nešto ozbiljnije o njoj :D

 

@Vuleta @doktor evo gledam je sad po Youtube :D

 

 

@Drelens imam par drugara koji voze Tracere, baš razmišljam da ga probam, prvi put je ostavio utisak da je nenormalno snažan

@Bole37 hahaha znam o čemu pričaš, probao sam 2014. i nemam nikakvu zamerku :D

 

@Jupiter može to još malo jeftinije :D 

 

@Pingvin37 tako sam razmišljao pre nego što sam otvorio temu, i dalje sam najviše za tu opciju, ali čim razmišljam o drugim opcijama nije to 100% još uvek...

 

@Markone88 hahahah može, imaš i pečenje, još biraš prase ili jagnje :D

 

Moram da nahvatam nekog da probam V Stroma, ne znam jel moram da vijam taj novi ili je isto i sa prethodnim modelom. Mislim da se samo vrtim u krug sa gledanjem Youtube-a i čitanjem iskustava po netu, svemu ljudi nađu neku zamerku, ništa nije savršeno...   

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 8 sati, Bole37 je napisao:

Jebo motor bez 25 iljada.:PPa se uclanis u bmw grupu, pa ne moras nikome da se javljas... Raj.:BMW2:

Sale mora i majica BMW inace dodju ovi iz BMW-a dok je na Koti i uzmu motor pred svima....:na_glavi:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Pre 8 sati, Eol je napisao:

Sale mora i majica BMW inace dodju ovi iz BMW-a dok je na Koti i uzmu motor pred svima....:na_glavi:

 

 

296359920_10226714461278087_277391067393

293549444_10226637089823849_453854448998:BMW2:

 

  • Sviđa mi se 7
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
Pre 10 sati, Marko1995 je napisao:

...

Mislim da se samo vrtim u krug sa gledanjem Youtube-a i čitanjem iskustava po netu, svemu ljudi nađu neku zamerku, ništa nije savršeno...   

 

I ja tako mislim...   :P 

 

Negooooo, još nisi kupio bmw od Boleta?!  Vidim ja biće - "svuda pođi, svojoj kući dođi..."    :rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 653 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure, Benelli TRK 502 X

Opa i majice idu uz motor? :D

Ne smem još ništa da kupujem dok Benelli ne nađe novog vlasnika, naljutiće se ako stigne drugi :D

 

 

1665560747890.jpg

Promenio član Marko1995
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 448 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Ma kupuj sta ti srce iste, ako se zajebes ono opet ispocetka. Kako god da okrenes dosadice vremenom i sam motor, marka tip... Jebes kupovinu glavom, samo srcem priznajem:sampion:

I da, izbirac naudje na otirac

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja