Jump to content

Moto Zajednica

KTM 890 Adventure R

Recommended Posts

  • Drug član, 1047 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Umešaću se i ja, nije 890 nego 790 ali su braća. Motor je zabavan, to stoji, mislim da  ni sa jednim pre njega nisam jedva čekao da ponovo sednem na motor. Pre nega sam u toj nekoj klasi vozio Transalpa i VStrom, ovo je druga dimenzija u voznji. Što kolega reče, izlazak iz krivine, kao da te neko ispali iz praćke ili šutne u dupe.

 

Sa druge strane, ne mogu da pohvalim kvalitet i pouzdanost. Ima brdo manjih problema i gluposti koje kvare utisak. 

 

Nekako sada imam utisak da bi bio sigurniji da krenem sa Transalpom starim 20-30 godina na put od 2-3,000 km nego sa  njim, šteta...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
6 hours ago, lemy said:

Umešaću se i ja, nije 890 nego 790 ali su braća. Motor je zabavan, to stoji, mislim da  ni sa jednim pre njega nisam jedva čekao da ponovo sednem na motor. Pre nega sam u toj nekoj klasi vozio Transalpa i VStrom, ovo je druga dimenzija u voznji. Što kolega reče, izlazak iz krivine, kao da te neko ispali iz praćke ili šutne u dupe.

 

Sa druge strane, ne mogu da pohvalim kvalitet i pouzdanost. Ima brdo manjih problema i gluposti koje kvare utisak. 

 

Nekako sada imam utisak da bi bio sigurniji da krenem sa Transalpom starim 20-30 godina na put od 2-3,000 km nego sa  njim, šteta...

koje je godiste taj 790?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Agregat iz 790ke je isti kao u cf 800mt? Ili CF ima neke izmene?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1725 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Isti, CF pravi za KTM taj agregat.

Nesto sam nacuo da pocinje proizvodjna 890 agregata u CF-u ako vec nije do sada i da cemo uskoro videti i cf 900mt

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Pitam jer sam za KTM 790 bas cuo da ima dosta problema posebno sa agregatom ali za CF 800mt jos ne procitah nista iako ima primeraka sa po 40 50k km pa sam pomislio da je CF izlecio te neke bolesti KTMa

Promenio član Rider000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1047 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
18 hours ago, galebgd said:

koje je godiste taj 790?

2020 godište. Agregat ko agregat menje ali ide, treba se navići na zvuk. Imaju problema sa bregastim, nema pravila, propadnu na 10k izdrže i 40-50k. Na Vstrom nisam imao potrebe ni da podešavam zazor na 90k a kamoli da menjam bregaste. Moj je na 30k, urađen servis nedavno, ima blago potrošene bregaste, jedva vidljivo, tako da sam imao sreće.

 

Pre sam mislio na probleme, curi antifriz, curi ulje, dispej se ugasi sam od sebe, prepadne te pošteno, posle radi normalno, gorivo naspeš a on pokazuje da je prazan, posle se unormali, u 2 migavca ušla voda, pola šrafova se otpustilo, da nisam pregledao motor ostao bih bez poluge na menjaču i bočne nogare....

 

p.s. Juče stavih nove gume, majko moja novi motor :) sada tek skreće kao lud, nije za upoređenje sa ostalima u klasi, ali ako neko prelazi godišnje 20-30k i to u nekim bespućima, srećno :)

Promenio član lemy
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Znaci love and hate odnos... 🙂

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1047 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Taj rad. Prvo te iznervira pa ga onda uzjašeš i pomirite se . Svaka sličnost sa nekim drugim odnosima je slučajna :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1725 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 1 sat, lemy je napisao:

gorivo naspeš a on pokazuje da je prazan, posle se unormali

Ne nabijaj pistolj skroz u rezervoar.

Isti problem sam imao dok nisam shvatio da ja mahinalno nabijem pistolj koliko moze da udje, kao da ne prska. Tom prilikom pritisnem izgleda plovak i zaglavim ga dole. Posle malo voznje i truckanja odglavi se pa pokazuje normalno. A dotle pokazuje da nema nista

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
21 hours ago, lemy said:

2020 godište. Agregat ko agregat menje ali ide, treba se navići na zvuk. Imaju problema sa bregastim, nema pravila, propadnu na 10k izdrže i 40-50k. Na Vstrom nisam imao potrebe ni da podešavam zazor na 90k a kamoli da menjam bregaste. Moj je na 30k, urađen servis nedavno, ima blago potrošene bregaste, jedva vidljivo, tako da sam imao sreće.

 

Pre sam mislio na probleme, curi antifriz, curi ulje, dispej se ugasi sam od sebe, prepadne te pošteno, posle radi normalno, gorivo naspeš a on pokazuje da je prazan, posle se unormali, u 2 migavca ušla voda, pola šrafova se otpustilo, da nisam pregledao motor ostao bih bez poluge na menjaču i bočne nogare....

 

p.s. Juče stavih nove gume, majko moja novi motor :) sada tek skreće kao lud, nije za upoređenje sa ostalima u klasi, ali ako neko prelazi godišnje 20-30k i to u nekim bespućima, srećno :)

bolje tako nego obrnuto - da su sve te sitnice bile ok, a da su bregaste bile problematicne, casa je polupuna :)

 

ja sam tek na 1500km, zasad je samo morao da se pritegne onaj glavni sraf na volanu, odradjeno na prvom servisu.

 

koje gume si stavio, jesu za asfalt ili za off?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1047 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Verovao ili ne stavio sam jedine koje u Sbiji sada moćeš da uzmeš, eto takva je ponuda. Uzeo sam Dunlop Trailmax Raid, klasifikovane su kao 50:50, što je meni i trebalo. Recenzije na internetu  ali i iskustva mojih poznanika su odlična sa ovom gumom, samo nije ni malo jeftina, naprotiv, mislim da je najskuplja, set je 45.000 plus montaža 5.000, plus KTM dodatak, ona guma na bandašu pušta, tako da moram nova 5.200 plus ponovo vulkanize...

 

dunlop.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 266 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT

Ja nisam još namontirao.
Pišem opet uskoro...
A bilo je i iskustava bez asfalta, pa ću pokušati da prenesem...
Svakako prvo da isprobam Mitaske...
Kupio kod Moto gume Kraljevo, od Nikole.
90/90/21 enduro trail xt + 95€
150/70/18 E-09 160€
Obe gume su Dakar opcija. bff41e922ef2163fc050c30b633963da.jpgcb57cce970fb86840310068dec5f5401.jpg

Sent from my SM-S901B using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Motocikl: KTM 790 Adventure

Ja imam 790 2020 (onaj što se pravio u Austriji). 
Što se tiče pouzdanosti, nemam zamerke. Imao sam sitnicu gde sam morao da promenim kućište termostata i to je to. Radio sam štelovanje ventila, bregaste dobre. 

Postoji problem bregastih i to ne poričem, ali da baš svaki motor crkava - ne baš. 

890/890/901 Facebook grupe su se nažalost pretvorile u kukanje ljudi da će im motor crći ili da su menjali bregaste jer im je majstor rekao da treba nakon što je proverio. Naravno EU i USA sume servisa su katastrofalne, tako da verujem da ima malo i do majstora koji vole da uzimaju pare, a ne mora da se menja. 

Ja nisam prešao koliko i @Tumbe, ali se vozimo zajedno često. Dosta motora sam promenio za svoju kratku moto karijeru, ali ovo je do sada nešto najbolje. Na asfaltu sjajan, na offu jako jako dobar, prosto traži gas svuda. Red Bull motor, lud je kao zvono. 


Jedan koristan sajt za vlasnike 790/890. 

https://790adventure.net/

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
2 hours ago, lemy said:

Verovao ili ne stavio sam jedine koje u Sbiji sada moćeš da uzmeš, eto takva je ponuda. Uzeo sam Dunlop Trailmax Raid, klasifikovane su kao 50:50, što je meni i trebalo. Recenzije na internetu  ali i iskustva mojih poznanika su odlična sa ovom gumom, samo nije ni malo jeftina, naprotiv, mislim da je najskuplja, set je 45.000 plus montaža 5.000, plus KTM dodatak, ona guma na bandašu pušta, tako da moram nova 5.200 plus ponovo vulkanize...

 

dunlop.jpg

e nisam ovo najbolje razumeo, koji ktm dodatak? znam za taj problem da prednja guma polako ispusta i pratim to kao sumanut od starta, uzeo sam kao opciju i TPM. u pocetku mi se cinilo da pusta i to drasticno, onda sam vremenom shvatio da je pritisak nizi za 0.2-0.3 bara dok se gume ne zagreju na radnu temperaturu. sad mi pritisak deluje prilicno stabilno, ali i dalje pratim.

ali me zanima za slucaj da ipak pustaju, sta treba uraditi? ja sam po stranim forumima shvatio da je problem do te fabricke gume, ne do felne...znaci kad se stave nove gume da je to reseno, ali iz tvog posta mi deluje da nije tako jednostavno.

i kad smo vec kod toga, na kom pritisku drzite gume? ja za sad vozim samo asfalt, i kao sto rekoh pozamasan sam (110kg), pa se drzim onoga sto ktm preporucuje (2.4 prednja / 2.9 zadnja).

Promenio član galebgd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Motocikl: KTM 790 Adventure
5 hours ago, galebgd said:

e nisam ovo najbolje razumeo, koji ktm dodatak? znam za taj problem da prednja guma polako ispusta i pratim to kao sumanut od starta, uzeo sam kao opciju i TPM. u pocetku mi se cinilo da pusta i to drasticno, onda sam vremenom shvatio da je pritisak nizi za 0.2-0.3 bara dok se gume ne zagreju na radnu temperaturu. sad mi pritisak deluje prilicno stabilno, ali i dalje pratim.

ali me zanima za slucaj da ipak pustaju, sta treba uraditi? ja sam po stranim forumima shvatio da je problem do te fabricke gume, ne do felne...znaci kad se stave nove gume da je to reseno, ali iz tvog posta mi deluje da nije tako jednostavno.

i kad smo vec kod toga, na kom pritisku drzite gume? ja za sad vozim samo asfalt, i kao sto rekoh pozamasan sam (110kg), pa se drzim onoga sto ktm preporucuje (2.4 prednja / 2.9 zadnja).

image.png.5f988e11ea5479106dfffc040d9e6a96.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1047 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
On 6/5/2024 at 3:42 PM, galebgd said:

e nisam ovo najbolje razumeo, koji ktm dodatak? znam za taj problem da prednja guma polako ispusta i pratim to kao sumanut od starta, uzeo sam kao opciju i TPM. u pocetku mi se cinilo da pusta i to drasticno, onda sam vremenom shvatio da je pritisak nizi za 0.2-0.3 bara dok se gume ne zagreju na radnu temperaturu. sad mi pritisak deluje prilicno stabilno, ali i dalje pratim.

ali me zanima za slucaj da ipak pustaju, sta treba uraditi? ja sam po stranim forumima shvatio da je problem do te fabricke gume, ne do felne...znaci kad se stave nove gume da je to reseno, ali iz tvog posta mi deluje da nije tako jednostavno.

i kad smo vec kod toga, na kom pritisku drzite gume? ja za sad vozim samo asfalt, i kao sto rekoh pozamasan sam (110kg), pa se drzim onoga sto ktm preporucuje (2.4 prednja / 2.9 zadnja).

KTM koristi sistem za dihovanje zbica u obliku jednog gumenog pojasa, remena koji se navlači na felnu. Po meni prilično primitivam sistem za tako skup motor, ali to nije jedino mesto gde guraju jeftiniju i kinesku tehniku...

 

No, kako god, to se može testirati, i treba prilikom montaže gume. Guma se naduva na propisan pritisak i stavi u vodu. Ako izlaze mehurići pored žbica onda ta guma ne valja i treba se menjati. Zadovoljstvo košta 5.200 dinara plus ponovna montaža i demontaža gume, i ovo sve pod uslovom da namolite ove iz Elansa (Platnera) da vam poruče

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1047 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Evo da dopunim utiske sa još jednog daljeg puta, sada nekih 1.300km, ( Crna Gora, Trebinje i okolo) ali žešći tempo.

 

U grupi sam pratio BMW GT 1600, BMW 1250 Adventure, Suzuki GSXR, Bandita 1250, znači bio sam najgori u grupi po svim parametrima :)

 

Nova guma, Dunlop Trailmax Raid, jeste da je nasjkuplja, ali vredi svaki dinar, prosto je zajepljena za asfalt, lako se obara i dozira.

 

Motor, u kratkim i sporijim krivinama je na repu ostalima. Duge krivine i pravce nema nikakve šanse, ipak je druga klasa.

 

Kada kažem sporije krivine, ne mislim samo na one sa 20-30 km/h nego i one koje se normalno voze sa 80-100km/h. Prosto me je oduševio gde je pratio ove motore preko Romanije sa 120 km/h u krivini položen do krajnjih mogućnosti, kao na GP :) 

 

Naravno da bi se ovo pratilo obrtaju ne mogu ići ispod 4.000 ni u jednom režimu. Neki prosečan prolazak kroz krivinu izgleda ovako, prilazak sa 100-110kmh, šaltanje u 4. brzinu, držanje obrtaja na nekih 6.000 u prolazu, na izlasku ispucavanje do 8-9.000.

 

Na pravcu, prilično razočaravajuće, mada sam možda i previše očekivao. Može da se vozi do 110-120 posle toga vrlo neprijatno. Loša zaštita od vetra, velike turbulencije, prednji kraj nestabilan. Sad za prednji kraj mozda ima veze što nemam podešavanja vešanja, mada je koncept takav da nije ni za očekivati da se mnogo bolje ponaša. Vožnja 150-160km/h jako stresna i ne uliva sigurnost ni na pravcu ni u manevrima, nekako je prednji kraj jako nestavila i ima voblinga dosta i pored amortizera volana,

 

Odužih ali možda nekom bude značilo. Ukratko odličan motor da se vozi do 110-120km/h plafon. Sa tom brzinom može i da prolazi krivine i to vrlo oštre i duge, što je neverovatno.  Promene pravca brze i sugurne. Na off nisam stigao da ga probam. 

 

Mogu ga uporediti sa T700 probao sam par primera, daleko bolji motor za zezanje i vožnju ko može da priušti. Ubrzanje, prgavost, ležanje u krivini, čak i sa kasnim i dubokim kočenjima je fenomenalna, samo mu treba verovati. Za putovanja i velike kilomtraže mislim da nije iz razloga pouzdanosti, bar po pričama. Ovi motori već imaju problema i sa 20-30.000km, mogu misliti na šta će da liče sa 100.000.  Šteta što Honda i Yamaha ne prave 790/890, zatvorili bi ostale fabrike :)

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
3 hours ago, lemy said:

KTM koristi sistem za dihovanje zbica u obliku jednog gumenog pojasa, remena koji se navlači na felnu. Po meni prilično primitivam sistem za tako skup motor, ali to nije jedino mesto gde guraju jeftiniju i kinesku tehniku...

 

No, kako god, to se može testirati, i treba prilikom montaže gume. Guma se naduva na propisan pritisak i stavi u vodu. Ako izlaze mehurići pored žbica onda ta guma ne valja i treba se menjati. Zadovoljstvo košta 5.200 dinara plus ponovna montaža i demontaža gume, i ovo sve pod uslovom da namolite ove iz Elansa (Platnera) da vam poruče

5200 kosta taj remen? jel imas mozda kataloski broj tog dela? i zasto preko platnera, zar se to ne porucuje preko delte? plus ako izlaze mehurici sa novom gumom dok je motor jos u garanciji, valjda bi oni trebali to da pokriju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
3 hours ago, lemy said:

Evo da dopunim utiske sa još jednog daljeg puta, sada nekih 1.300km, ( Crna Gora, Trebinje i okolo) ali žešći tempo.

 

U grupi sam pratio BMW GT 1600, BMW 1250 Adventure, Suzuki GSXR, Bandita 1250, znači bio sam najgori u grupi po svim parametrima :)

 

Nova guma, Dunlop Trailmax Raid, jeste da je nasjkuplja, ali vredi svaki dinar, prosto je zajepljena za asfalt, lako se obara i dozira.

 

Motor, u kratkim i sporijim krivinama je na repu ostalima. Duge krivine i pravce nema nikakve šanse, ipak je druga klasa.

 

Kada kažem sporije krivine, ne mislim samo na one sa 20-30 km/h nego i one koje se normalno voze sa 80-100km/h. Prosto me je oduševio gde je pratio ove motore preko Romanije sa 120 km/h u krivini položen do krajnjih mogućnosti, kao na GP :) 

 

Naravno da bi se ovo pratilo obrtaju ne mogu ići ispod 4.000 ni u jednom režimu. Neki prosečan prolazak kroz krivinu izgleda ovako, prilazak sa 100-110kmh, šaltanje u 4. brzinu, držanje obrtaja na nekih 6.000 u prolazu, na izlasku ispucavanje do 8-9.000.

 

Na pravcu, prilično razočaravajuće, mada sam možda i previše očekivao. Može da se vozi do 110-120 posle toga vrlo neprijatno. Loša zaštita od vetra, velike turbulencije, prednji kraj nestabilan. Sad za prednji kraj mozda ima veze što nemam podešavanja vešanja, mada je koncept takav da nije ni za očekivati da se mnogo bolje ponaša. Vožnja 150-160km/h jako stresna i ne uliva sigurnost ni na pravcu ni u manevrima, nekako je prednji kraj jako nestavila i ima voblinga dosta i pored amortizera volana,

 

Odužih ali možda nekom bude značilo. Ukratko odličan motor da se vozi do 110-120km/h plafon. Sa tom brzinom može i da prolazi krivine i to vrlo oštre i duge, što je neverovatno.  Promene pravca brze i sugurne. Na off nisam stigao da ga probam. 

 

Mogu ga uporediti sa T700 probao sam par primera, daleko bolji motor za zezanje i vožnju ko može da priušti. Ubrzanje, prgavost, ležanje u krivini, čak i sa kasnim i dubokim kočenjima je fenomenalna, samo mu treba verovati. Za putovanja i velike kilomtraže mislim da nije iz razloga pouzdanosti, bar po pričama. Ovi motori već imaju problema i sa 20-30.000km, mogu misliti na šta će da liče sa 100.000.  Šteta što Honda i Yamaha ne prave 790/890, zatvorili bi ostale fabrike :)

 

 

ima logike sve sto si napisao, a u kakvom si drustvu bio stvarno nije ni fer prema jadnom 890...sad isplanirajte jedan offroad svi zajedno, pa da nam drustvo prenese njihove utiske :)

ja sam u startu stavio vetrobran sa obicnog 890 + onaj patrljak na njega, tako da je zastita od vetra podnosljiva. s druge strane, autoput maksimalno izbegavam, motor sam kupio da zujim par sati po krivinama oko beograda, sumadija uglavnom. tu dolazi do izrazaja ovaj lepsi deo koji si super opisao, kad je u rally modu to je fantazija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1047 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
48 minutes ago, galebgd said:

5200 kosta taj remen? jel imas mozda kataloski broj tog dela? i zasto preko platnera, zar se to ne porucuje preko delte? plus ako izlaze mehurici sa novom gumom dok je motor jos u garanciji, valjda bi oni trebali to da pokriju...

Nemam kataloški broj, i da tak komad gume košta 5.200.  Poručujem preko Platnera (Elans) jer su oni za Novi Sad zastupnici (nažalost). Kako su poslovni radio sam veliki servis u BG a živim od njih na kilometar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 266 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT

Eve meeee opet.

Malo se više vozilo, pa me (da budem iskren) mrzelo da pišem.

Drago mi je da su se uključili i @lemy i @galebgd, pa ljudi sa strane mogu steći širu sliku.

Mada mi nije prijao komentar da kada bi Honda ili Yamaha pravile 790/890.

Pa prave, ali malo su se "stisnuli" Japanci, a malo ih stiskaju i sa Euro normama. Svakako rezultira da nemaju motor u ovoj klasi koji može da parira KTM-u. Ni po jednom tehničko-voznom pitanju.

A po pitanju zabave, vožnja većine motora izgleda kao odlazak u krevet sa debelom frigidnom babom!!!

:P

Šalim se malo, ne ljutite se.

 

Prešao sam u međuvremenu 10.300km, ukupno.

 

Moj osvrt ovoga puta će biti na off road.

NARAVNO, KOLIKO MOGU PRENETI SA SVOJIM SKROMNIM ISKUSTVOM!!!

I sve je stvar mog ličnog utiska i ono što osećam u vožnji, bez tuđih iskustava. 

Namontirao sam MITAS-ke.

Da bih došao da off-a, moram voziti i asfalt.

Vožnja po asfaltu podseća kao da non stop vozite po beloj liniji, kramponi samo lelujaju i zadnja kočnica je sklona blokiranju, to jest zadnji točak lakše proklizava.

Kada sam prvi put krenuo (sa @h0use i njegov 790), na Maljen on je namestio pritisak u obe gume na 1.4, a ja MITAS na 1.5 Bar-a.

Preko Rajca, trava, makadam, utabani putevi, sve super.

Ali dodir sa kamenom i prve nizbrdice, majčice mila (kakav danak neiskustvu) to je bilo spašavanje žive glave.

Ja izduvam moje gume na 1.2, i malo bolje, ali situacija zajebana i dalje.

Tu ja onako sočno napljujem Mitas.

E onda je došla velika uzbrdica. Bukvalno sam ovako izgledao :grr:.

Ja bi u rikverc, ali i tamo je sad uzbrdo gde prethodno jedva spustismo motore. :tras2:

Ode David u ladovinu, a ja na kvarno još izduvam njegove Pirelli STR, onako otprilike.

Krete on uzbrdo, i ide. Jeste to i sa pomoći nogama, levo desno, šlajfuje ali uz veliku muku izađe.

Ja vidim da se u tom trenutku STR bolje ponaša od MITAS-a i popizdim, naknadno.

Uzmem, tako besan, kamičak i izduvam gume (iako imam kompresor sa meračem u rancu) još.

EEEEEE, DRUGA DIMENZIJA.

Izađoh uz to brdo sa manje više problema, ali izađoh.

A u nastavku puta MITAS je pokazao veliku sposobnost i sigurnost. Sada čim silazim sa asfalta, gume izduvam na 1 bar i radi mi odlično posao, kako za pogon tako i za kočenje.

Koga interesuje, imaju slike u temi: 

E sad neki moj lični pečat na prve hiljade km na off-u.

KTM 790 i 890 adv, nisu najbolja opcija za teške kamenite terene.

To kako ih predstavljaju u prezentacijama je sasvim drugi par opanaka.

No, najveća kvaka je u ličnom znanju i sposobnosti vozača.

Znači mogu da prođu skoro svuda, a koliko će, umnogome zavisi od vozača.

Mada, koliko su komentarisali i ooozbiljni vozači endura, bez obzira na neosporne tehničke mogućnosti, TEŽINA je najveći problem.

Znači, ko ne voli ili ne želi u teške terene, ogromna je mogućnost da je izbor KTM-a, u stvari najbolji mogući izbor:

- za asfalt, skoro perfektan,

- za livade, makadam, rizlu, seoske puteve, skoro sjajan,

- za teške terene (kamenite Valjevske planine), može ali uz veliko znanje, što je prezentovao Slobodan @ZERO CORD ADV a dokumntovala Maja @makikt.

 

Ali treba sebe postaviti gde ti je mesto (i vežbati), a ne gledati u pravcu vrhunskih enduraša.

Ja sam u klasi zaluđenik-budala-radnik (ne zna, a mnogo voli i troši dosta vremena na trening), koga je opio kamen Maljena, tako da sam klasa za sebe i za sada se borim na svoj način.

No i to ima prednosti (ako ne slomiješ motor i sebe). Sada su mi dolina Kolubare i šumsko seoski putevi u mom kraju, bas postali trening.

Suma sumarum, KTM 890 adv je sjajan motocikl.

Sa njime ćete osetiti sve čari i draži koje nosi motociklizam.

Vrstan travel motocikl sa kojima možete zaći i duboko van asfalta i prepustiti se iskonskim lepotama prirode.

Uz određeno vreme koje izdvojite za trening i vežbanje, ovaj motocikl će vas odvesti na mesta koje niste mogli ni da sanjate.

OVO JE KLJUČ ZADOVOLJSTVA za KTM (). Da bi bili max srećni i zadovoljni, MORATE RADITI NA SEBI!!!

 

Promenio član Tumbe
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Motocikl: KTM 790 Adventure
42 minutes ago, Tumbe said:

Eve meeee opet.

Malo se više vozilo, pa me (da budem iskren) mrzelo da pišem.

Drago mi je da su se uključili i @lemy i @galebgd, pa ljudi sa strane mogu steći širu sliku.

Mada mi nije prijao komentar da kada bi Honda ili Yamaha pravile 790/890.

Pa prave, ali malo su se "stisnuli" Japanci, a malo ih stiskaju i sa Euro normama. Svakako rezultira da nemaju motor u ovoj klasi koji može da parira KTM-u. Ni po jednom tehničko-voznom pitanju.

A po pitanju zabave, vožnja većine motora izgleda kao odlazak u krevet sa debelom frigidnom babom!!!

:P

Šalim se malo, ne ljutite se.

 

Prešao sam u međuvremenu 10.300km, ukupno.

 

Moj osvrt ovoga puta će biti na off road.

NARAVNO, KOLIKO MOGU PRENETI SA SVOJIM SKROMNIM ISKUSTVOM!!!

I sve je stvar mog ličnog utiska i ono što osećam u vožnji, bez tuđih iskustava. 

Namontirao sam MITAS-ke.

Da bih došao da off-a, moram voziti i asfalt.

Vožnja po asfaltu podseća kao da non stop vozite po beloj liniji, kramponi samo lelujaju i zadnja kočnica je sklona blokiranju, to jest zadnji točak lakše proklizava.

Kada sam prvi put krenuo (sa @h0use i njegov 790), na Maljen on je namestio pritisak u obe gume na 1.4, a ja MITAS na 1.5 Bar-a.

Preko Rajca, trava, makadam, utabani putevi, sve super.

Ali dodir sa kamenom i prve nizbrdice, majčice mila (kakav danak neiskustvu) to je bilo spašavanje žive glave.

Ja izduvam moje gume na 1.2, i malo bolje, ali situacija zajebana i dalje.

Tu ja onako sočno napljujem Mitas.

E onda je došla velika uzbrdica. Bukvalno sam ovako izgledao :grr:.

Ja bi u rikverc, ali i tamo je sad uzbrdo gde prethodno jedva spustismo motore. :tras2:

Ode David u ladovinu, a ja na kvarno još izduvam njegove Pirelli STR, onako otprilike.

Krete on uzbrdo, i ide. Jeste to i sa pomoći nogama, levo desno, šlajfuje ali uz veliku muku izađe.

Ja vidim da se u tom trenutku STR bolje ponaša od MITAS-a i popizdim, naknadno.

Uzmem, tako besan, kamičak i izduvam gume (iako imam kompresor sa meračem u rancu) još.

EEEEEE, DRUGA DIMENZIJA.

Izađoh uz to brdo sa manje više problema, ali izađoh.

A u nastavku puta MITAS je pokazao veliku sposobnost i sigurnost. Sada čim silazim sa asfalta, gume izduvam na 1 bar i radi mi odlično posao, kako za pogon tako i za kočenje.

Koga interesuje, imaju slike u temi: 

E sad neki moj lični pečat na prve hiljade km na off-u.

KTM 790 i 890 adv, nisu najbolja opcija za teške kamenite terene.

To kako ih predstavljaju u prezentacijama je sasvim drugi par opanaka.

No, najveća kvaka je u ličnom znanju i sposobnosti vozača.

Znači mogu da prođu skoro svuda, a koliko će, umnogome zavisi od vozača.

Mada, koliko su komentarisali i ooozbiljni vozači endura, bez obzira na neosporne tehničke mogućnosti, TEŽINA je najveći problem.

Znači, ko ne voli ili ne želi u teške terene, ogromna je mogućnost da je izbor KTM-a, u stvari najbolji mogući izbor:

- za asfalt, skoro perfektan,

- za livade, makadam, rizlu, seoske puteve, skoro sjajan,

- za teške terene (kamenite Valjevske planine), može ali uz veliko znanje, što je prezentovao Slobodan @ZERO CORD ADV a dokumntovala Maja @makikt.

 

Ali treba sebe postaviti gde ti je mesto (i vežbati), a ne gledati u pravcu vrhunskih enduraša.

Ja sam u klasi zaluđenik-budala-radnik (ne zna, a mnogo voli i troši dosta vremena na trening), koga je opio kamen Maljena, tako da sam klasa za sebe i za sada se borim na svoj način.

No i to ima prednosti (ako ne slomiješ motor i sebe). Sada su mi dolina Kolubare i šumsko seoski putevi u mom kraju, bas postali trening.

Suma sumarum, KTM 890 adv je sjajan motocikl.

Sa njime ćete osetiti sve čari i draži koje nosi motociklizam.

Vrstan travel motocikl sa kojima možete zaći i duboko van asfalta i prepustiti se iskonskim lepotama prirode.

Uz određeno vreme koje izdvojite za trening i vežbanje, ovaj motocikl će vas odvesti na mesta koje niste mogli ni da sanjate.

OVO JE KLJUČ ZADOVOLJSTVA za KTM (). Da bi bili max srećni i zadovoljni, MORATE RADITI NA SEBI!!!

 

Slažem se, za lakše deonice sjajan. Traži da se vozi brzo u reli fazonu, za tehničke terene može ali ko je stručan. 
Ima niže težište i dosta puta sam ga "zaustavio" kada je krenuo da pada baš zbog toga gde bi drugi motori sigurno pali, ali opet se oseti težina kada krene da krene iz kamenja. 

Nažalost jednoroga još nema, sve je kompromis i potrebno je imati bar 3 motora. 🤣

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja