Jump to content

Moto Zajednica

Servisiranje i ciscenje karburatora

Recommended Posts

  • Enduraš, 6307 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Hocu sam da servisiram i ocistim karburatore na Africi, nikad to ranije nisam radio, pa mi trebaju saveti oko toga. Sta treba, a sta ne smem da cackam i rasturam ? Koristicu hayens manual, ali bi mi i vasa pomoc dobro dosla ko je to vec radio i razume se u problematiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

neznam kavkvi su karburatori na africi , ali ja kad radim karburator prvo nabavim set novih dizni i osovinica , gumice ili membrane .Rasturim sve operem nitrom i benzinom vratim polako novo vozim tako do sledeceg puta otprilike 2 godine zavisi koliko prelazis. pazi kad radis ako ima plovak da neporemetis kolicinu goriva u posudi i da sve lepo vratis na svoje mesto ( a ako imas foto aparat bise ti lakse za prvi put . slikaj)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ja bih ipak našao neki detaljniji manual..

 

inače ja sam sam radio na yamahi i rasturio sam ga u šraf.. ne znam specifičnosti afrikinih karburatora ali obrati pažnju na dihtunge na lončićima i razne gumice..

 

ja sam imao nekoliko plastičnih kutija (za rafove u kojima inače stoje matice podloške i slično) njih sam numerisao i išao je jedan karbu dve kutije.. pazi se sitnih oprugica i podloški koje mogu da se izgube čas posla...

 

 

tela sam prao ekoklinom i sprejom za čišćenje karbova (oko 300 dinara)...

 

 

što se tiče raznih podešavanja naravno manual.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Vise puta sam to radio na mojoj africi. Nema puno mudrosti, kao kod bilo kog old school karburatora. Nije potrebno menjati niti jedan deo, naravno ako nista nije osteceno ili propalo.

 

Znaci, otkacis sajle gasa, otkacis dva oba kraja sajle sauga (kod afrike treba paziti kako se skida sajla sauga tj. dva kraja koji idu u telo karburatora (sajla se racva na dva dela tako da svaki kraj ulazi u jedan od karburatora. Plasticne "navrtke" koje idu u karburatore su osetljive. Ispod gumenih poklopcica u obliku lule koji delimicno prekrivaju te plasticne navrtke nalazi se normalan sestougaoni prihvat za viljuskasti kljuc 10), odvijes i smaknes selne na plasticnim prstenima koji su izmedju karburatora i cilindra, malo cimash levo-desno i karburatori ce se odvojiti, karburatore provucesh sa leve strane kroz ram (ide veoma jednostavno), razdvojish karburatore, rastavis (ne rastavljas delove koji su fabricki zapecaceni bojom)-ocishtis (benzinom)-sastavis jedan po jedan, spojis karburatore jedan za drugi, nastelujesh "sinhronizaciju". Sinhonizacija se radi tako sto se, kada se spoje karburatori, okretanjem vijka (onaj do koga vodi otvor na plasticnom kucishtu usisa) na pomerash leptir karburatora dok leptir ne dodje u polozaj da tek shto nije potpuno prekrio malu rupicu na dnu tela karburatora. Prvi put kada sam to uradio otishao sam kod majstora da proveri da li su karburatori sinhronizovani kako treba i njegova ocena je bila - to je to. Ostaje da ponovo vratis karburatore na svoje mesto i zakacish sve sajle.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: Beograd

Hajde da ne otvaram novu temu

 

Treba mi par saveta

Dao sam burazeru motor da provoza prosle nedelje i lepo sam mu pokazao gde je slavina za zatvaranje goriva ali kad je parkirao motor umesto slavine on je zavrnuo neki sraf na karburatoru koji izgleda sluzi za podesavanje istog, e sad motor hoce da pali i ide solidno ali trosi nenormalno goriva(to da je cackao oko karburatora video sam kad sam ostao bez goriva, potrosnja se popela na 15L)

 

Imate li neki predlog za majstora u Beogradu(ili sto blize) i koja cena je prihvatljiva za sredivanje karburatora a posto je vec zima mogao bi i da mi pregleda sve ostalo cisto da budem siguran.Motor je Aprilia RS 125

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Hajde da ne otvaram novu temu

 

Treba mi par saveta

Dao sam burazeru motor da provoza prosle nedelje i lepo sam mu pokazao gde je slavina za zatvaranje goriva ali kad je parkirao motor umesto slavine on je zavrnuo neki sraf na karburatoru koji izgleda sluzi za podesavanje istog, e sad motor hoce da pali i ide solidno ali trosi nenormalno goriva(to da je cackao oko karburatora video sam kad sam ostao bez goriva, potrosnja se popela na 15L)

 

Imate li neki predlog za majstora u Beogradu(ili sto blize) i koja cena je prihvatljiva za sredivanje karburatora a posto je vec zima mogao bi i da mi pregleda sve ostalo cisto da budem siguran.Motor je Aprilia RS 125

 

15 litara??!! Jesi li siguran da si dobro izmerio? Ja sam imao mx 125 sa istim motorom i imao sam problem sa karburatorom. Ona "rupa" na 5500 - 6000 se bila pretvorila u

krater a i ptorošnja je bila skočila za par litara. Majstor je promenio diznu (nije bila neispravna nego je stavio drugi promer) i naštelovao ga tako da se "rupa"  smanjila drastično.

Nemoj da čačkaš te šrafove nego odvezi makinu kod majstora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Hajde da ne otvaram novu temu

 

Treba mi par saveta

Dao sam burazeru motor da provoza prosle nedelje i lepo sam mu pokazao gde je slavina za zatvaranje goriva ali kad je parkirao motor umesto slavine on je zavrnuo neki sraf na karburatoru koji izgleda sluzi za podesavanje istog, e sad motor hoce da pali i ide solidno ali trosi nenormalno goriva(to da je cackao oko karburatora video sam kad sam ostao bez goriva, potrosnja se popela na 15L)

 

Imate li neki predlog za majstora u Beogradu(ili sto blize) i koja cena je prihvatljiva za sredivanje karburatora a posto je vec zima mogao bi i da mi pregleda sve ostalo cisto da budem siguran.Motor je Aprilia RS 125

 

Jesi li siguran da ti ne curi negde? Ne znam kako fizički tolicka mašinica može da popije toliku čorbu, pa sve i da nema karburator nego direktno iz tanka... :D Ako si se uverio da ne prosipa nigde, pravac majstor. Preporuka: Alja, a.k.a. Revolution, a.k.a. Sale Maričić, na Pevcu, kružni pur za Rakovicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma jesam nije ni meni bilo jasno ali sam posle sipao gorivo u flasu pa peske do motora i kad sam stigao kuci skinuo crevo koje ide iz rezervoara u karburator i istocio svo gorivo tako da je racunica prosta

Pre mu je najveca potrosnja bila malo preko 8 ali kad ga bas ne mazim, i isto na njemu je PHBH 34 karburator...

Super, taj majstor mi nije daleko skoknucu do njega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja