Jump to content

Moto Zajednica

Motor za nas "tanje" bajkere

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

Caos kolege, pre svega da krenem sa pricom kako sam ja dosao na ovu temu. Vozio sam se grupno i imao sam priliku da sendem na Ninju 250r 2007(tako neko godiste) i kada sam seo na nju (bez opreme, kacige, jakne itd) ona mi se svidela na prvi pogled ali su mi svi reklida mi ne stoji i da mi se bas vidi da sam "mrsav"

 

Okej mozda i jesam, visok sam 178 a imam samo 60kg:)

Dobro to nije nista sto ne moze da se resi ali iskreno sada bas i nemam vremena da pocnem da "bildam masu" zbog skole i posla....

 

Koji bi ste mi onda motor preporucili a da ne izgledam smesno na njemu, pod uslovom da je malo manji od normale ali i da mogu da se konfortno voze 2 osobe(u opstegu A2 kategorije).

 

Ja sam mozda planirao Suzuki Bandit 400, GS500 ili Kawasaki Zephyr 550.... Gledam tako neke malo "starije modele" zbog caleta, jer je on takav lik koji voli te old school stvari a i meni se svidjaju pomenuti modeli.

 

Sta kazete kolege, bilo bi mi veoma korismo vase misljenje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

178 osim i nije bas mala visina, maltene idealna za vecinu motora :)
A 60kg.. podgojices se :)
Dugo kad obuces moto jaknu, moto pantalone, cizme, rukavice, kaciga...
Izgledaces vece :)
Ne znam koilko godina imas, ali mi deluje da si jako mlad, desi se da se za jedno leti poraste ili raskrupnja kao za prethodnih 5

Promenio član JoeD
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Motocikl: Himalajac

Ako naucis tehniku kako da podignes oboren motor neka te ne brine sto si mrsav. Moj savet ti je da nadjes motor koji ima ABS, po mogucnosti dual chanel tj za oba tocka. To ce ti vise znaciti kao pocetniku od tezine istog eventualno gledaj da ima nize teziste. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 13 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Au ostalom, šta te seva zeka kako izgledaš? Kome se dokazuješ? Mnogo se vi Instagram generacije brinete o drugima

+1

 

Imam 196cm i bez blama bih seo na R-a, iako bih delovao disproporcionalno. 
 

@DRCvetko razmišljaj na ovaj način: možda njima deluje smešno kako izgledam na motoru, ali - ja sam na motoru, a oni? ;) 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 15 sati, DRCvetko je napisao:

Caos kolege, pre svega da krenem sa pricom kako sam ja dosao na ovu temu. Vozio sam se grupno i imao sam priliku da sendem na Ninju 250r 2007(tako neko godiste) i kada sam seo na nju (bez opreme, kacige, jakne itd) ona mi se svidela na prvi pogled ali su mi svi reklida mi ne stoji i da mi se bas vidi da sam "mrsav"

 

Okej mozda i jesam, visok sam 178 a imam samo 60kg:)

Dobro to nije nista sto ne moze da se resi ali iskreno sada bas i nemam vremena da pocnem da "bildam masu" zbog skole i posla....

 

Koji bi ste mi onda motor preporucili a da ne izgledam smesno na njemu, pod uslovom da je malo manji od normale ali i da mogu da se konfortno voze 2 osobe(u opstegu A2 kategorije).

 

Ja sam mozda planirao Suzuki Bandit 400, GS500 ili Kawasaki Zephyr 550.... Gledam tako neke malo "starije modele" zbog caleta, jer je on takav lik koji voli te old school stvari a i meni se svidjaju pomenuti modeli.

 

Sta kazete kolege, bilo bi mi veoma korismo vase misljenje....

Ja sam visok 175cm i tezina mi se vrti od 58 kg do 62 kg. Svi motori mi odgovaraju osim po koji enduro inace i njih mogu na prste da drzim. Sto se tice kako izgledam na motoru nikad me to nije zanimalo, niti sam obracao paznju na to. Ako pogledamo MotoGP vozace retko ko ima preko 65kg. Dok je Dani Pedrosa imao samo 51kg. Meni ne izgledaju smesno na tim motorima a sigurno nisu manji po dimenzijama od Ninje 250. Evo mene sa 17 godina i nekih 55kg. Tad sam inace prvi put i probao motor sa menjacem i to mi je prvi put da vozim motor jaci od 50cc. Od svoje 10 godine sam samo vozio kineske skutere do 50 kubika i po koji Tomos Automatic. Inace na sliku je Bandit 650N zadnja generacija uljare.

22.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

Bas nije bitno to sto si mrsav.. Ako ti se motor svidi, nemas sta vise da razmisljas.. Ne treba da se opterecujes sta ce ko da kaze, bitno je kako se ti osecas...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Gledaj sebe i kupuj to sto ti se sviđa, boli te uvo šta ko misli (mislim na one koji nemaju veze sa motorima).

Da sam ja slušala tuđa mišljenja nikad ne bi vozila motor "koji u prvu dostiže 100km/h". I da li mi stoji ili ne, i da li mogu obe noge na zemlju ili ne, da li mi je prejak ili ne... Ma baš me briga! Najbitniji mi je osmeh ispod kacige koji oni ne vide, niti bi ikad razumeli kako zaigra srce kad se pokrene japanski stroj! :moto3:

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Najpre skontaj da li kupujes motor za sebe i svoju srecu ili ga kupujes da se svidis drugima kako izgledas na njemu. E kad to resis posle je sve lako, uzmi sta god ti se svidi, negde mora da se pocne,  i lepo ga vozi, e sad dal ces i koliko uzivati to ce vreme pokazati, i onda ce ti se u medjuvremenu vec iskristalisati kakav tip motora ti odgovara, koja visina, tezina, snaga....

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Uzmi neki Enduro, dobices na masivnosti. A realno kad se budes ugojio 10 tak kg bice ti to idealno za tu visinu. A motor gledaj da ti bude za tebe i tvoju dusu, jedino da nije bas nizak motor, imaces problema sa nogama. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

@Disko NindžaMa to sve razumem, ja vec vozim Hondu CM125 vec skoro godinu ipo dana i preso sam skoro 2500km pa da kazem, vec sam malo i usao u te vode...

@Nemanja PetrovicHvala ti Nemanja, veoma si mi pomogao, iskreno najvise licis meni po fizickoj gradji.... Pojacao si mi samopouzdanje.... Jednostavno sam imao trip da je jebeno motor premali za mene.... 

 

A kao i sto svi kazete, ne kupujem da me drugi gledaju vec da se smejem ispod kacige i uzivam u svakom trenutku na njemu...

@blackmoreU pravu sii, nisam uopste razmisljao u tom aspektu brate

 

@opsidiannightNije mi bitno da li ima ABS ili ne.... Ucio sam se na Tomosu a trenutno vozim Hondu koja ima dobos kocnice (obe). Naucio sam se na starim motorima te se nadam da mi i nije toliko kljucan ABS u kupovini istog, naravno ne kazem da nije od pomoci.... I tekako jeste ali opet, ne smeta mi i masina bez istog (jer vec godinu ipo dana vozim motor star 40godina.... Znaci cista mehanika i to je to)

@JoeD U pravu si, do duse i ovako nisam razmisljao o tome u sirokom uglu...

@croarcherNisu losi ali mi se vise svidja naked fazon.... Mada su me sad ubedile kolege da gledam motor koji mi se svidja ne onaj na kome "lepo ili ruzno" izgledam...

@Djeronimo Nije losa ideja, gledao sam njega ali sam cuo da GS500 ima bolju pouzdanost i da je generalno udobniji

 

O i da, zaboravih da napomenem da imam 17 god:)

Hvala svim kolegama na savetima i ulozenog vremena i truda, prosvetlili ste mi aspekt gledanja na iste masine

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Cvetko ne znam da li si gledao oglase, ali GS500 ima bas slabo. Ja sam ga jurio 2 meseca sigurno, bio je jedan dobar na oglasima i otisao je bukvalno isti dan. Forum mi je dosta pomogao, svi hvale cb500 ali je prava retkost naci je u nekoj normalnoj ceni, a da je u dobrom stanju. 

 

Na kraju sam pazario Kawasaki er5  koji mi nije bio ni medju prve 3 opcije, a motor me je odusevio. Jako je udoban, ali bih voleo da je napred bar malo tvrdji. Visok  sam 176 i motor je  taman i za mene i za beogradske guzve i provlacenja. Povozan je i trosi malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
On 13.9.2022. at 13:14, DRCvetko je napisao:

Aha, razumem, hvala ti na savetu, cuo sam da su malo losiji pa kao.... Ali videcemo.... Ako me posreci nesto

Iskreno ja imam 1.73m 63kg, cb500 i er5 su mi premali, kao bicikl da vozim, zašto ne pogledaš nekog čopera (virago535 npr) a i realno svaki stariji sportak će ti biti taman, možda cbr600 :Joska:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

@Tošbo Ne volim copere ali moj cale ih voli, upravo je gledao Virago da kupi, mozda njega odaberem ili nekog Bandita sam planirao.... Videcu zdravlje od boga, sta bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja