Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12265 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

;D

 

Bendžamine, ajd da sačekamo ponedeljak, kum zna nekog majstora u Bgd koji bi mogao da nam napravi pinjone.

 

Dobićeš informaciju vrlo uskoro...ako od toga ne bude ništa 20 evrića nam ne gine da puknemo kod Saleta iz Trstenika....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

;D

 

Bendžamine, ajd da sačekamo ponedeljak, kum zna nekog majstora u Bgd koji bi mogao da nam napravi pinjone.

 

Dobićeš informaciju vrlo uskoro...ako od toga ne bude ništa 20 evrića nam ne gine da puknemo kod Saleta iz Trstenika....

 

MX3fd_picture0051024x768vc8.jpg

 

;D ;D

 

Stigao iz D, glanc nov, 108e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

;D

 

Bendžamine, ajd da sačekamo ponedeljak, kum zna nekog majstora u Bgd koji bi mogao da nam napravi pinjone.

 

Dobićeš informaciju vrlo uskoro...ako od toga ne bude ništa 20 evrića nam ne gine da puknemo kod Saleta iz Trstenika....

 

;) čekam tebe onda :)

 

i daj kompletan info o viziru na pp please, nešto ne mogu da se pohvatam na temi, jel može da se "oiviči" nekom gumom ili tako nešto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

;D

 

Bendžamine, ajd da sačekamo ponedeljak, kum zna nekog majstora u Bgd koji bi mogao da nam napravi pinjone.

 

Dobićeš informaciju vrlo uskoro...ako od toga ne bude ništa 20 evrića nam ne gine da puknemo kod Saleta iz Trstenika....

 

JBWgB_picture0051024x768vc8.jpg

 

;D ;D

 

Stigao iz D, glanc nov, 108e.

 

bale.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

znao sam da je i on forumas jer sam video u nekoj temi njegov motor i to par dana posto sam mu video motor kod belvila

stao bi da se pozdravim ali zurio sam do usca da se nadjem sa dekijem i markom a kad tamo cela ekipa ali bicu ja cesce na NBG kad mi se preseli firma u belvile

 

a za vizir pitam posto cu i ja morati da nabacim vislji na svoj TA pa da ne gubim previse vreme nego da odem pravo do ivana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

;D

 

Bendžamine, ajd da sačekamo ponedeljak, kum zna nekog majstora u Bgd koji bi mogao da nam napravi pinjone.

 

Dobićeš informaciju vrlo uskoro...ako od toga ne bude ništa 20 evrića nam ne gine da puknemo kod Saleta iz Trstenika....

 

;) čekam tebe onda :)

 

evo i ja da se pridruzhim :) sad sam se provozao da bih skontao shta mi sve ne radi :D

 

ne vidim koliko idem, tempreraturu, ne rade mi migavci (mislim da je u prekidachu problem, pregledace mi neki lik u toku sledece nedelje) i nemam stop svetlo (stizhe iz luisa).. osecam se retardirano dok vozim... :) ali lepo vreme.. ne mogu vishe da chekam :)

 

javite za taj pinjon, zaustavice me zbog brze vozhnje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

koje su ovo budzhevine :) daj da poruchimo te pinjone... samo koje su kombinacije za donoshenje iz trstenika?

 

ili da koristim gps da mi meri brzinu :) imam i neku aplikaciju na iPhone-u :)

 

286075508_2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

Drug kupio Transalp-a ('97.god)  i ne zna koje ulje da mu sipa , pa rekoh da se obratim na pravu adresu.

Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

ja sipam 10-40, mada je to sve jako mala razlika. Tu gradaciju koristim preko cele godine i za sada je super. Mislim da je 15-50 samo za leto jer nije za nize temperature u ostalom tako pise i u manualu. Fabrika preporucuje 10-40 ako se vozi od -15 do 40+ stepeni a 20-50 ukoliko se nalazite u klimi sa izuzetno visokim temperaturama.

 

 

Pored ovoga konsultovao sam se i sa majstor Jocom koli se slozio da je 10-40 pravi izbor jer se motor mnogo manje napreze pri paljenju tj. kad je motor hladan a ulje najgusce i obezbedjuje se adekvatno podmazivanje a posle kad se zagreje to je sve manje vise ista prica ako naravno koristis kvalitetno ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Motul 5100 10-40w je ravno 1000 din litar po ovim novim cenama, poskupelo zbog evra. Filter je oko 750din. Treba ti 2,4l sa promenom filtera. Tako da je najbolje menjati sa nekim pa kupite 6litara pa jedan podelite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12265 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Je li, TA-isti, da turamo BiXenone u naše mrcine? Jbš ove Night slamače i ostalu boraniju, kad staviš onda staviš najbolje?

 

(Samo, za ne daj bože, sačuvati u koferu jednu H4 i naravno instalaciju za nju, ako zvekne Xenon ;D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Je li, TA-isti, da turamo BiXenone u naše mrcine? Jbš ove Night slamače i ostalu boraniju, kad staviš onda staviš najbolje?

 

(Samo, za ne daj bože, sačuvati u koferu jednu H4 i naravno instalaciju za nju, ako zvekne Xenon ;D)

 

Ja sam montirao pre neki dan te sto lome noc a budem li se otvorio za xenon mislim da ce mene neko slomiti  ;D Kupio sam juce alarm Scorpio sa pagerom i to mi je nekako oprosteno ali sam za kaznu morao sinoc u Metro po stolice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE
Kupio sam juce alarm Scorpio sa pagerom i to mi je nekako oprosteno ali sam za kaznu morao sinoc u Metro po stolice.

 

koji je to od ovih? juche uveche sam shetao po njihovom sajtu i gledao shta nude... :)

 

http://www.scorpioalarms.com/products/motorcycle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

U vezi ulja:

Ja sam kupio Motul 3000 mineralno ulje 20W-50. Ovo ulje proizvodjac preporucuje za starije cetvorotaktne masine za vazdusnim ili vodenim hladjenjem. U manualu Transalpa stoji takodje da u masinu treba sipati mineralno ulje, a po nekoj logici starijim motorima prija da je to malkice gusce ulje.

 

Nasao sam u Novom Sadu Motul 3000 za 500 dinara, a Motul 5100 za 780 dinara. Zaboravio sam naziv prodavnice, ali ako nekoga zanima provericu rado.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12265 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Drugi nacin da resite problem visine vaseg motocikla je spustanje stapova na prednjoj vili. Brza i dosta jednostavna procedura, mada sam ja licno protivnik te varijante.

Popustiti srafove koji drze stapove na gornjoj ploci (vidi sliku) i srafove na donjoj ploci (nema sliku pri ruci) i pustiti da stapovi izvire iznad gornje ploce kao sto se vidi na slici. Prekontrolisati da su leva i desna strana identicne, po mogustvu kljunastim merilom radi preciznosti. Dotegnuti srafove na gornjoj i donjoj ploci i posao je zavrsen, vas motor ce biti nesto nizi. Voditi racune kod pritezanja srafova, dotezati in naizmenicno i ne preterivati.

 

Šta misle stručna lica o ovom spuštanju TA, da li je neko ovo uradio?

Da ne vitlam nožicama po vazduhu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja