Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12280 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Evo slika postavljenih retrovizora iz Louisa, po žešćoj ceni od 6 evra po komadu.

 

Retrovizori 1.jpg

Retrovizori 2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12280 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

One male adaptere koji su fabrički stajali ispod štapa retrovizora sam morao da skinem, navoj nije odgovarao.

 

Adapter.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12280 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

sm040.gif

 

Ne znam kako će se novi retrovizorčići ponašati u vožnji, gde da ih probam kad imam 20 cm debelog leda ispred garaže, ali seo sam normalno na motorče i sve lepo vidim pozadi, vrlo malo mi se vide ruke u ogledalu.

Ako bude trebalo, napraviću nove adaptere - produžetke za montiranje retrovizorai.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12280 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A sad više ne smem, em imam mali digitalni merač brzine, em ću da ugradim pinjonče...gotovo je sa jurcanjem ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12280 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Skupio sam sve komponente, još samo sebe da organizujem. Ići će na kontakt pa ćemo videti koliku baru ću u garaži praviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12102 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja ne znam kako Joskin gedzet regulise ukljkucenje, ali ako ima podesavanje na koliko vremena se ukljucuje ventil, i koliko dugo ostaj e otvoren, mislim da je to bolje resenje. Malo eksperimentisati i doci do recimo jedne kapi na minut. Mozda bi bilo moguce dodati dva tastera "+" i "-" za rucno podesavanje u toku voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12280 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

TA96, tako će otprilike biti postavka i kod mene ;D Mnogo gedžeta, lampica, utikača...na kraju, ako se ne daj bože negde skrljam gledajući u sve to, ima da sve pokidam i pobacam ;D

 

Lalajko, ideja u uključivanju relea svakih minut mi se iskreno uopšte ne sviđa, znajući kvalitet mehanike koja bi otvarala i zatvarala dotok ulja za podmazivanje sve bi se to raspalo posle nekog (kraćeg) vremena. Već sam bio napravio prototip bez mikrokontrolera, sa nekim analognim IC da rade isti posao, potenciometrom namestim vreme između uključivanja a trimerom vreme uključenosti relea...jedino da u tank torbi marke "Lalajko" nosim još 5-6 elektroventila, pa po potrebi da menjam i bacam ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Ja ne znam kako Joskin gedzet regulise ukljkucenje, ali ako ima podesavanje na koliko vremena se ukljucuje ventil, i koliko dugo ostaj e otvoren, mislim da je to bolje resenje. Malo eksperimentisati i doci do recimo jedne kapi na minut. Mozda bi bilo moguce dodati dva tastera "+" i "-" za rucno podesavanje u toku voznje.

U voznji ne vidis koliko kapi ide,moras stati da vidis koliko je podmazan lanac,pa ako treba da se izvrsi korekcija uradis pa krenes dalje.A podesavanje ce biti bas tako,-da mozes da podesis interval izmedju ukljucenja i vreme trajanja otvorenosti ventila.A nije bas ni pametno cackati oko gadgeta ili bilo cega dok se vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Vidim ja da ćeš ti kod Joške na ugradnju alarma ,e za ovu drskost moraćeš da platiš kafu posle posla ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Izvini ali bilo je jace od mene  :) Kolko danas cu platiti taj nestasluk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12102 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

U voznji ne vidis koliko kapi ide,moras stati da vidis koliko je podmazan lanac,pa ako treba da se izvrsi korekcija uradis pa krenes dalje.A podesavanje ce biti bas tako,-da mozes da podesis interval izmedju ukljucenja i vreme trajanja otvorenosti ventila.A nije bas ni pametno cackati oko gadgeta ili bilo cega dok se vozi.

 

Naravno da nisam mislio da se to podesava u voznji vec u mestu, dok je motor na centralnom stenderu (ko ga ima, hehehe). Sa stopericom u ruci! :)

 

Lalajko, ideja u uključivanju relea svakih minut mi se iskreno uopšte ne sviđa, znajući kvalitet mehanike koja bi otvarala i zatvarala dotok ulja za podmazivanje sve bi se to raspalo posle nekog (kraćeg) vremena. Već sam bio napravio prototip bez mikrokontrolera, sa nekim analognim IC da rade isti posao, potenciometrom namestim vreme između uključivanja a trimerom vreme uključenosti relea...jedino da u tank torbi marke "Lalajko" nosim još 5-6 elektroventila, pa po potrebi da menjam i bacam ;D

 

Citao sam da je vec bilo ventila koji su izgoreli zato sto su stalno bili ukljuceni. Ubedjen sam da bi mu se zivotni vek mnogostruko produzio ovim povremenim ukljucivanjem na desetak sekundi u odnosu na rezim gde je 100% vremena pod naponom. Oni ventili koje si mi pokazao na DDK su mi delovali jako solidno za ovu namenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ti ventili crkavaju zato sto kroz njih ne prolazi tecnost koja ih hladi/benzin/pa zato i crkavaju,inace i benzin i gas hlade te ventile pa zato i crkavaju kad rade bez hladjenja, :) :) :) to jest bez tecnosti....na kolima kad nerade nema ni goriva,,cim ga ukljucite krene i gorivo pa zato ne crkavaju ili ti imaju dugacak radni vek.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12102 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

ti ventili crkavaju zato sto kroz njih ne prolazi tecnost koja ih hladi/benzin/pa zato i crkavaju,inace i benzin i gas hlade te ventile pa zato i crkavaju kad rade bez hladjenja, :) :) :) to jest bez tecnosti....na kolima kad nerade nema ni goriva,,cim ga ukljucite krene i gorivo pa zato ne crkavaju ili ti imaju dugacak radni vek.....

 

Moguce je da je tako. A kad je vec tako, onda rezim "Minut ne radi - 10 sekundi radi - minut ne radi" ne moze da mu naskodi. Za tih 10 sekundi dok kap izadje, sigurno nece izgoreti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12280 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

I još jedna bitna stvar oko tih ventila...u kolima je sve to sakriveno ispod haube, bez nekog dodatnog vazdušnog prostrujavanja i hlađenja dok na motorinu to nije slučaj...duva sa svih strana ;)

 

Uostalom, ovi elektroventili što sam kupio imaju i ručnu slavinu, tako da mu uvek mogu doskočiti :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Arakise, predlazem da napravis eksperiment. Povezi elektroventil na akumulator ili neki ispravljac i ostavi ga ukljucenog duze vremena, pa podnesi izvestaj kako se greje.

Ovaj moj sto mi je na motoru se ne greje uopste, ali ja malo drugaciji i sigurno kvalitetniji od ovih koji se sad prodaju po buvljacima jer je bio fabricki ugradjen na auto sa koga sam ga skinuo i bog zna cemu je sluzio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

postoje ventili,za vazduh,zapravo elektricni su ali pustaju vazduh kod nekih sisteme ajnspric vozila,oni mogu da rade kolko hoces pod naponom a negreju se,,,miozda je to i bolja varijanta... ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12280 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Hoću Aco, baš ću da priključim i digitalnim termometrom da merim temperaturu.

 

A ako crkne ventil na motoru onda još jedna "rutina" dok si na putu:

Okreneš slavinu za benzin, slavinu za podmazivanje i kresneš motorče...kad ugasiš, sve to samo naopako ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

postoje ventili,za vazduh,zapravo elektricni su ali pustaju vazduh kod nekih sisteme ajnspric vozila,oni mogu da rade kolko hoces pod naponom a negreju se,,,miozda je to i bolja varijanta... ;) ;) ;)

E moj je bas za vazduh, mada nije od ajnsprica, sluzio je za otvaranje/zatvaranje nekih vakuma, ima 3 prikljucka (jedan sam blindirao) i prikljucci su za 4mm crevo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja