Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12253 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...samo ti polako i o'ma narezuj na CD, za ne daj bože ;D

 

Vidiš, nisam znao da Scotoiler radi regulaciju protoka na tom principu - uključivanja i isključivanja elektroventila? To mi malo tupavo rešenje, u smislu da rele drnda svaki minut i tako unedogled...jbg, po pitanju mehaničke i električne pouzdanosti bolje je sa malom slavinom koja reguliše protok.

 

Sad sam se razočarao :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Dodaj jos i senzor za vlagu i senzor za brzinu i eto ti Pro-Oiler-a :) Zaista, ako bi imao senzor za brzinu, resio bi se glavni problem podmazivaca...

To ne bih da strpam u ovaj uredjaj,bolje ga je napraviti samostalnog.Ali gde da nabavim senzor za vlagu,i odakle da skinem informaciju o brzini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12253 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dodaj jos i senzor za vlagu i senzor za brzinu i eto ti Pro-Oiler-a :) Zaista, ako bi imao senzor za brzinu, resio bi se glavni problem podmazivaca...

 

Za brzinu mali rid rele na prednjem točku...a za vlagu...baš zadžebato....e, vidi ovo: http://www.elitesecurity.org/t346870-Mjerenje-vlaznosti-vazduha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

...samo ti polako i o'ma narezuj na CD, za ne daj bože ;D

 

Vidiš, nisam znao da Scotoiler radi regulaciju protoka na tom principu - uključivanja i isključivanja elektroventila? To mi malo tupavo rešenje, u smislu da rele drnda svaki minut i tako unedogled...jbg, po pitanju mehaničke i električne pouzdanosti bolje je sa malom slavinom koja reguliše protok.

 

Sad sam se razočarao :(

A,ne..Ovaj scott radi na vakuum,nema ni gram elektronike :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Dodaj jos i senzor za vlagu i senzor za brzinu i eto ti Pro-Oiler-a :) Zaista, ako bi imao senzor za brzinu, resio bi se glavni problem podmazivaca...

 

Za brzinu mali rid rele na prednjem točku...a za vlagu...baš zadžebato....e, vidi ovo: http://www.elitesecurity.org/t346870-Mjerenje-vlaznosti-vazduha

Reed rele je krhak,a ujedno bi znacilo i kacenje nekog magneta na zbice,a to bi opet narusio balans tocka.A sta bi se tek desilo kada se tocak zalepi u blato?Da ne bi otkinuo taj reed?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Reed rele je krhak,a ujedno bi znacilo i kacenje nekog magneta na zbice,a to bi opet narusio balans tocka.A sta bi se tek desilo kada se tocak zalepi u blato?Da ne bi otkinuo taj reed?

 

Bolji sistemi za podmazivanje lanca imaju senzore bas na zadnjem tocku, u blizini diska gde se njihovo prisustvo najmanje oseca jer su u blizini centra tocka - sto je blizi centru tocka manji je uticaj njegove mase na balans samog tocka.

 

FqnaA_poatrbr1g124613ean6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12253 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Da Lallajko, ali vidiš da je disk izmenjen, neophodno mu je ugraditi permanentne magnete da bi reed rele okidao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6308 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

...samo ti polako i o'ma narezuj na CD, za ne daj bože ;D

 

Vidiš, nisam znao da Scotoiler radi regulaciju protoka na tom principu - uključivanja i isključivanja elektroventila? To mi malo tupavo rešenje, u smislu da rele drnda svaki minut i tako unedogled...jbg, po pitanju mehaničke i električne pouzdanosti bolje je sa malom slavinom koja reguliše protok.

 

Sad sam se razočarao :(

Slazem se, mislim da elektroventil nece dugo da potraje u ovakvom rezimu rada, jednostavno nije predvidjen da tako radi. Zato ja necu da koristim tu mogucnost gadgeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Iskreni mislim da je bolje za el.ventil režim rada sa gadgetom, jer efektivno će ko zna koliko puta kraće raditi nego da je nonstop uključen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12253 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ti "prelazni režimi" - uključivanje i isključivanje su najgori po trajnost elektroventila, bilo za šta da služi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

E pa posto ovaj gadget sve ozbijniji.

Evo da se i ja prijavim da bih ga vrlo rado posedovao. Nadam se da ce za nas koji sa rukama nismo bas spretni naci negde neki kompronis, prototip... Naravno za odredjenu kolicunu neceg.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da Lallajko, ali vidiš da je disk izmenjen, neophodno mu je ugraditi permanentne magnete da bi reed rele okidao.

 

Pa sta ako je izmenjen?? Jbt, pa ne radis mu generalku nego izbusis jednu rupicu... Ali je korist ogromna! Sa senzorom brzine, podmazivac podesava broj kapi koje ispusta i dobijes bolje podmazan lanac sa manje ulja. Apsolutno svi proizvodjaci podmazivaca lanca koji imaju detekciju brzine rade ovako - senzor je na zadnjem tocku. Time se resava i problem kapanja kad motor duzi period radi u mestu (ako je to bas potrebno) : nema kretanja - nema impulsa sa tocka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12253 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ma sve je to lepo, ali bre gde naći male magnete koji su još predviđeni za mehaničku ugradnju u zadnji disk a da se ne razlete kao šrapneli? Mehanika je tu najzeznutija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ma sve je to lepo, ali bre gde naći male magnete koji su još predviđeni za mehaničku ugradnju u zadnji disk a da se ne razlete kao šrapneli? Mehanika je tu najzeznutija.

 

Pa sad, ja nemam nameru da to ugradjujem, imam Scott-a. Ali kad bih hteo, zapoceo bih pretragu po firmama koje proizvode podmazivace. Neki od tih uredjaja su prakticno virtuelni - ne postoje u maloprodaji, vec se daje spisak delova sa mestima za narucivanje (McCoi recimo). Znaci pogledati na njihovom sajtu gde se narucju magneti za tocak i dalje je rutina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Ako resite mehanicki deo posla oko impulsa sa tocka,ja se slazem da napravim program za upravljanje podmazivacem.Ali pretpostavljam da bi trebalo naci i neki elektroventil sa varijabilnim protokom,-da bi protok mogao biti regulisan naponom.A mozda i merac protoka,jer ce zavisno od temperature ulje biti gusce ili redje,pa ce i protok varirati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Po suhom odlicne, ali po kisi su katastrofa!

...cijena je stvarno odlicna...

 

moram da vidim koliko para mi ostaje za gume... loshe mi je shto se shtekam na njima ali valjda nece biti nekih opasnih padova zbog te kalkulacije :)

 

gledam ovo:

http://two-wheels.michelin.com/2w/front/index.jsp?codeRubrique=2092004104045&codePage=2092004104045_10092004102229〈=EN

 

ali tih 200+ evra su vishe od duplo vishe od Mitas kompleta... ima li neko neki predlog dostupan u BG-u u nekoj srednjoj kategoriji?

 

@TA96  nishta onda, chekacu stop svetla sa luisa..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Ma sve je to lepo, ali bre gde naći male magnete koji su još predviđeni za mehaničku ugradnju u zadnji disk a da se ne razlete kao šrapneli? Mehanika je tu najzeznutija.

...naci ces ih u svakoj prodavaonici koja prodaje biciklove za sicu. Uzmes magnet za biciklokompjuter i koji ide na zbice, i iz njega izvadis sam magnet. Priljepis ga na disk i eto ga. Ti magneti su sitni, ali stvarno jaki. S malo dvokomponentnog ljepila sam na svom motoru zaljepio za disk. Nije ni cimnio. Znam dosta ljudi koji ih imaju, ako treba poslat cu sliku, samo kod mene je na prednjem kotacu...

 

...ako nabavis mjerac protoka, onda ga je steta staviti na podmazivac, ja bi ga radje imao na gorivu. Ako napunim pun tank i mijerac protoka mi pokazuje koliko goriva sam potrosio, onda mi ni ne treba pokazivac goriva. KTM 640 Adventure ima na satu brojac kilometara koji pokazuje koliko kilometara si presao na rezervi. Dakle jedan brojac koji pokazuje kilometre samo kad prebaci na rezervu. I to je od pomoci

...kad vec imas davac brzine gadget bi mogao biti taj veci i prikazivati i brzinu motora, a onda slobodno mozes skiniti postojeci sat!  ;D

...ma stvarno meni nije zanimljivo, ali ako bi radio dobro bio bi zanimljiv proizvod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja