Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Ma Arakis ce sa ovim cudom moci sa sesirom da se vozi, mada posle svih novaca koje je potrosio mozda mu je bolje da ne skida kacigu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Proverili smo, puž lepo izgleda i lepo se okreće...izgleda da je samo plastika.

...kod mene se lijepo vrti, ali samo na jednu stranu. Na drugu zasteka, pa bi pojeo i novi plasticni zupcanik. Vjerovatno ima previse zazora. Vidio sam na nekom forumu da je covjek busio odozdo kuciste, narezao navoj i stavio vijak. Tako je smanjio zazor, i izbjegao trosak od 80e. Moj covjek, ali ja sam se odlucio za varijantu da izvadim plasticni zupcanik, a da kupim km sat za bicikl. Za 30e cuda pokazuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Proverili smo, puž lepo izgleda i lepo se okreće...izgleda da je samo plastika.

...kod mene se lijepo vrti, ali samo na jednu stranu. Na drugu zasteka, pa bi pojeo i novi plasticni zupcanik. Vjerovatno ima previse zazora. Vidio sam na nekom forumu da je covjek busio odozdo kuciste, narezao navoj i stavio vijak. Tako je smanjio zazor, i izbjegao trosak od 80e. Moj covjek, ali ja sam se odlucio za varijantu da izvadim plasticni zupcanik, a da kupim km sat za bicikl. Za 30e cuda pokazuje...

 

Pre nego sto ga bacis, ovo moze da te bude poslednji pokusaj, okrenes ga naopako uzmes gedoricu ili slicno (vidi sliku) i kuckas sa cekicem popinjonu u pokusaju smanjis zazor aksijalnog hoda onog prenosnika na nekih 1mm.

post-4412-12879019111592_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Joska se nece ljutiti sto cu da napisem, ali on je suvise skroman da to uradi sam. Napravio je CDI, kompletno sam! Znaci za Trasnalpove, Dominatore, Afrike, za ne daj Boze imamo kome da se obratimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12265 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

arakise jel si radio vizir kod Ivana?

 

i jel si bio juce kod univerzitetskog sela, tj belvila negde oko 16h?

Da, sa Saletom Coolair-om, dok sam se okrenuo ti ode...

 

Današnji utisci sa malo duže vožnje sa novim vizirom:

Vetar sad udara negde iznad vizira na kacigi, a pošto mi ne radi brzinomer, u petoj na nekih 7500 obrtaja nemam nikakav pritisak na kacigu, kaciga ne "leluja" levo-desno, a kada se samo malo spustim, kojih 10 cm ne osećam vetar uopšte. Jedino osećam malu turbulenciju na grudima - onaj vetar koji prođe sa strana vizira, ali ništa opasno...uostalom, danas je i vetar duvao, dobro su se osetili udari.

 

Sve u svemu, prezadovoljan, cena sa nameštanjem, lepljenjem Honda nalepnice  i malom zaštitom - farbanjem je 3500 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Na dominatoru radi provereno,na TA i AT treba isprobati.Verujem da ce i tamo raditi.Najavio bih ja za cdi,ali prvo moram da smanjim dimenzije plocice da bi stalo na mesto originala.A ne mogu da radim sve istovremeno.Domi je bio hitan,pa je razvoj gadget-a malo trpio zbog toga.Treba i onaj pokazivac rezerve za AT da napravim,a imam jos nesto u planu,nesto kao gadget,ali nema displej,samo kontroler.O tome kasnije,i verovatno u uradi sam forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

arakise jel si radio vizir kod Ivana?

 

i jel si bio juce kod univerzitetskog sela, tj belvila negde oko 16h?

Da, sa Saletom Coolair-om, dok sam se okrenuo ti ode...

 

Današnji utisci sa malo duže vožnje sa novim vizirom:

Vetar sad udara negde iznad vizira na kacigi, a pošto mi ne radi brzinomer, u petoj na nekih 7500 obrtaja nemam nikakav pritisak na kacigu, kaciga ne "leluja" levo-desno, a kada se samo malo spustim, kojih 10 cm ne osećam vetar uopšte. Jedino osećam malu turbulenciju na grudima - onaj vetar koji prođe sa strana vizira, ali ništa opasno...uostalom, danaj je i vetar duvao, dobro su se osetili udari vetra.

 

Sve u svemu, prezadovoljan, cena sa nameštanjem, lepljenjem Honda nalepnice je 3500 dinara.

u 5 na 7500 rpm,,,,ala ti to teras  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja