Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

@Marre

 

Ne razumem te u potpunosti,jel ces sva 4 ova da stavis ili kako?Bas me interesuje kako svetle ove krajnje,ove sa jednom sijalicom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Danas sam konzervirao motor u garažu, dosta je bilo za ovu sezonu (ih dosta, kupio sam motor pre 3 nedelje, šta sam se vozio, ništa). Nego, hteo sam da pitam nešto. Nisam motor vozio jedno 4,5 dana, i kad sam hteo da ga upalim, jedva je upalio, iz par verglanja, propraćeno eksplozijom iz auspuha. Kontam da je paljenje malo više poremećeno, jer i kad sam vozio svaki dan, palio je iz drugog,trećeg puta. E sad, sipao sam i na različitim pumpama, pa su i simptomi bili drugačiji (na tri, četiri pumpe sam sipao). Možda je i gorivo u pitanju... Šta vi mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Zafalilo mu goriva u karbovima. Verovatno si potegao sauh pa kad nije teo, ti mu dodao još malo gasa. Oće tako da ukvasi svećicu i ondaK ista neće da baci varnicu. Polako i nežno sa TA. Njemu treba mnoooooogo da nije dobro pa da ne upali. Ne brini ništa, garantovano si negde nešto pogrešio pa nije teo da kresne. Sigurno je ispravan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Kada sam palio, povukao sam sauh do kraja i verglao, dok nije presisao (moja greška). Kada je dobio varnicu, bilo je previše goriva u cilindrima, pa otud ta eksplozija verovatno. Kontam da nije ništa strašno. Al´ sam se usr´o kad puče, a ja u poluzatvorenom prostoru... :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Ja imam drugacije iskustvo. Dok sam imao '98icu koju Lad sad vozi, znam da skoro nikad nisam sauh povlacio. Mozda par puta kad je bilo 5,6 stepeni. A motor je uvek palio na dodir,nista verglanje. Znaci sve je do motora i stelovanja istog. Transalp je za to izuzetno zahvalna masina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

Ja imam drugacije iskustvo. Dok sam imao '98icu koju Lad sad vozi, znam da skoro nikad nisam sauh povlacio. Mozda par puta kad je bilo 5,6 stepeni. A motor je uvek palio na dodir,nista verglanje. Znaci sve je do motora i stelovanja istog. Transalp je za to izuzetno zahvalna masina

[/qu

I ja isto mislim da je stvar do stelovanja.TA 600 mi je palio mnogo lepse od TA 650 uvek na prvi dodir bey obyira dal je pod saugom ili ne,a na TA 650 to mora ici neznije.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

kad sam uzeo afriku palila je na dodir i posle dužeg stajanja, tipa 10-15 dana.

 

Rešim da očistim karb koji je bio jako zaprljan i posle čišćenja mi sada ne pali kao pre.

 

Imam celu zimu pa ću se pozabaviti time, iskreno mislim da iglice ne zatvaraju baš najbolje ili je ostao neki trun koji glavi iglicu.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Nesto mi mnogo cist ovaj sa slike :) mora to malo dirty 1moto3.gif

 

Mora dirty? Nemoj molim te, toliko si me terao da operem trandzu da si morao da me pratis do OMV-a da bi bio siguran da je opran :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Ja imam drugacije iskustvo. Dok sam imao '98icu koju Lad sad vozi, znam da skoro nikad nisam sauh povlacio. Mozda par puta kad je bilo 5,6 stepeni. A motor je uvek palio na dodir,nista verglanje. Znaci sve je do motora i stelovanja istog. Transalp je za to izuzetno zahvalna masina

 

Kada transalp pali hladan bez sauga i verglanja iz prve, znaci da je ima previse benzina u smeshi...

 

I ja isto mislim da je stvar do stelovanja.TA 600 mi je palio mnogo lepse od TA 650 uvek na prvi dodir bey obyira dal je pod saugom ili ne,a na TA 650 to mora ici neznije.

 

Karbovi su ti bili prljavi na TA 600 pa je po defaultu dobijao manje vazduha u smesi pri paljenju sto u prevodu znaci da si imao opet benzina u smesi vise nego sto treba i zato ti uglavnom nije trebao saug..

 

 

 

 

kad sam uzeo afriku palila je na dodir i posle dužeg stajanja, tipa 10-15 dana.

 

Rešim da očistim karb koji je bio jako zaprljan i posle čišćenja mi sada ne pali kao pre.

 

Imam celu zimu pa ću se pozabaviti time, iskreno mislim da iglice ne zatvaraju baš najbolje ili je ostao neki trun koji glavi iglicu.

 

Kad si ocistio karbove, karbovi su ti konacno dobili vazduha tamo gde treba, i konacno ti rade kako treba, otuda sad i potreba za povlacenjem sauga prilikom hladnog starta. Kada ti se motor zagreje tek nakon nekih 10min do 15min voznje radi sve kako treba.

 

 

To je sasvim normalno ponasanje. Dakle ako vam motor pali iz prve bez sauga na ovakvo hladno vreme, imate previse benzina u smeshi, samim tim obicno imate i explozije na auspuhu, a i smrdi na nesagoreno gorivo... samim tim i prave vir u rezervoaru. I jos jedna stvar.. a to je da motor gubi snagu... jer vise vazduha u komori za sagorevanje znaci i vecu snagu, jer vise goriva moze da se sagori ;)

 

I jos jedan hint, ako vec sami stelujete smesu na karburatorima, nikad ali apsolutno nikad nemojte stelovati ako vam motor nije zagrejan. Vozite motor jedno dobrih pola sata, i tek onda se bacite na posao.

 

Pronadjite u ovoj nasoj temi, vec sam dao opis kako se to radi :zdravo:

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Gvozdeni FloJid je u pravu za karbove. Ako su membrane ok (nisu bušne i istegnute) i iglice i dizne nemaju oštećenja, karbove štelovati na fabričko i mora da rade. Ni jedan ispravan motor ne bi smeo da pali na niskoj temp. bez sauH Mujo. I ne bi smeo da radi pod sauhom i da se ne ugasi kad mu odvrnete gas. Treba da se ugasi.

 

A što se tiče paljenja, TA do 1996. ima dva pikapa na radilici i treba mu samo pola kruga da upali, a posle 1996. ima samo jedan pikap i treba radilica da okrene ceo krug da bi CDI ukapirao gde je. Zato se čini da stariji TA lakše pali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

A cek a zasto mi i ovaj motor pali na dodir? Je l' i tu losa smesa? Prvi put cujem da je lose kad ti motor pali ko mina,trosi ispod proseka i vuce za sve pare?! Mozda ja nesto ne razumem al svakako mi mehanika nije struka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

A cek a zasto mi i ovaj motor pali na dodir? Je l' i tu losa smesa? Prvi put cujem da je lose kad ti motor pali ko mina,trosi ispod proseka i vuce za sve pare?! Mozda ja nesto ne razumem al svakako mi mehanika nije struka

 

Loše je kada motor pali kao mina dok je hladan bez dodavanja sauga. Naravno da se svi ovi motori mogu upaliti hladni i savrseno podeseni kako sam pre toga objasnio i to bez sauga na prvi zub prilikom dodavanja ručnog gasa, ali to nije dobro po motor jer prilikom takvog paljenja obrtaji odu visoko u najkritičnijem trenutku jer agregat još nije dostigao radnu temperaturu + što mora stalno da se dodaje gas kako se isti ne bi ugasio sve dok se ne ugreje... Danas skoro svi noviji automobili pa i motori imaju automatski saug. Komentarišemo one koji nemaju automatski saug.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Meni je jedan nas priznati majstor u Beogradu rekao da ne drzim motor da se greje na sauhu jer se prlja ulje vec da ga grejem rucno tako sto drzim gas do 1800 o/min desetak,petnaestak sekundi i motor vec sam drzi ler posle toga. Opet kazem da se ne razumem vec mi je tako receno. Kod novog naravno nema takvog problema jee je sve automatski al recimo sa njim ne krecem dok ne dostigne 60 stepeni u leru a posle lagano do 80 e onda ga normalno vozim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

nisam majstor ali samim tim sto su uveli automatski saug,prica tog majstora nepije vodu.Moj matorac sada nece bez sauga,po ovim pricama,znaci ura.BJB-Transalp.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Jedno pitanje za kolege,menjate li antifriz u vasem TA,jel komplikovano to sam da uradim i jel moze neko da mi objasni kako se to radi naravno ako nije mnogo komplikovano,i jos da pitam jel se sipa neki poseban antifriz ili sta vec? :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

nisam majstor ali samim tim sto su uveli automatski saug,prica tog majstora nepije vodu.

ne nego ne znaci da novi motori ne prljaju ulje. Znas i sam da je gomila "novotarija" samo unistila pouzdanost.

 

@djordjino Prosto ti je menjanje. Otvoris cantricu za tecnost. Skines donje crevo sa radijatora i cekas da se isprazni. Sipas novi antifriz ali neki koji nije mnogo agresivan a samim tim i blazi. Svakako ti nece motor stajti napolju na -20...Valjda imas neku garazu tu na Kopu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

nisam majstor ali samim tim sto su uveli automatski saug,prica tog majstora nepije vodu.

ne nego ne znaci da novi motori ne prljaju ulje. Znas i sam da je gomila "novotarija" samo unistila pouzdanost.

 

@djordjino Prosto ti je menjanje. Otvoris cantricu za tecnost. Skines donje crevo sa radijatora i cekas da se isprazni. Sipas novi antifriz ali neki koji nije mnogo agresivan a samim tim i blazi. Svakako ti nece motor stajti napolju na -20...Valjda imas neku garazu tu na Kopu?

 

U garazi mi je motor naravno ali voleo bih to da promenim,sta znam sta je prethodni vlasnik sipao,e sad jel se sipa obican antifriz ili onaj G12 ili sta vec i koliko staje litara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Izvadis donji sraf na dekli pumpe za vodu i otvoris hladnjak tamo gde se sipa tecnost da lakse izcuri. Ispustis stari antifriz iz sistema i sipas novi za alu hladnjake. Ja sam sipao G-12, crveni. Stane oko 1,8 litara. Strana 5-3 u manualu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja