Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: БГД
  • Motocikl: Варадеро

Mislim da su stariji motori (i sve ostalo) rađeni od kvalitetnijih materijala i ceo sistem je projektovan za korišćenje u uslovima bez redovnog servisa i održavanja (jer u to vreme nije ni bilo mreže servisa).

Noviji su rađeni od recikliranih materijala(lepo ofarbani u sjajne nijanse) i sa previše elektronike (made in prc) zahtevaju kvalitetnije održavanje (kada stane samo kombi i u servis).

Što znači da stariji motor sa puno pređenih kilometara može da ispadne mnogo bolji (upotrebljiviji) od nekog mlađeg koji je navodno prešao 20-30 hiljada a promenjeni lanac i lančanici izlizani diskovi itd..

Pazi kome je važno da ga motor ulepša a us to ne voli da se laća alata verovatno će odabrati nešto novije i sjajnije a zanemariće upotrebne vrednosti.

Kada bih kupovao motor gledao bih nešto starije sa severa evrope (malo lepih dana za vožnju) što bi trebalo da garantuje kvalitetnu izradu, dobro održavanje i relativno malo pređenih km.

Druga opcija je novo. Recimo Yamaha tenere 660 2009. sa 0km 5900 eur.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Uz svo postovanje, ali ova me prica podseca na onu narodnu:

 

"Ljubav je smislila fukara, koja nije imala pare da plati!"

 

Dakle, pusti tu tuzbalicu brate, nego vozi sta imas i gledaj da uzmes nesto novije, ako ne i potpuno novo! Svi volimo nova kola, ali su motori bolji stari, e nije nego! :D::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Zašto mi motor potroši i rezervu iako je prekidač okrenut na gore? Stao mi motor pre neki dan na autoputu, okrenem na rezervu, kad ono cvrc...rezervoar prazan. Kako? Zašto? :stabre:

 

Inače, hitman mi je rekao da se i njemu to dešava sa Afrikom, nekad normalno pređe na rezervu, a nekad mu posisa svo gorivo bez upozorenja?

 

Kako bre to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12297 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Možda ti sama slavina ne valja, šlajfuje oko osovine tako da ti fizički okreneš dugme i osovinu ali slavina ostane po nekad i dalje u položaju za rezervu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Mozda je nekako zamenjeno mesto rezervi i ne-rezervi... kako to moze da se proveri?

 

Ima li neko slavinicu na zajam. Javi sta si uradila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Posto neki ne gledaju oglase da pitam i ovde. Jel ima neko sajlu kilometar sata novu da proda da ne porucujem sad iz Louisa.

Probaj kod bobana sajle da resis problem (ako imas staru sajlu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Danas sam kupio maglenke, pa sam ih samo okačio čisto da vidim kako izgledaju na motoru,tako da to zadovoljstvo delim i sa vama.

Inače maglenke sam kupio na limundu za 1200 din + poštarina

post-596-082969000 1290110631_thumb.jpg

post-596-026149300 1290110740_thumb.jpg

post-596-077311800 1290110834_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12297 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Hmmm...55W + 55W...oko 9 A struje duže vreme...Premeri napon na akumulatoru sa upaljenim maglenkama i srednjim svetlom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Lepo izgleda na motoru, ali kao sto ti vec rekoh... plasim se da ces morati halogenke ipak da zamenis nekim snaznijim LEDovima. Nece biti za maglu, ali kao dodatno svetlo, za povecanje uocljivosti ce biti super.

 

PS. Slike koje si okacio su prevelike. Moraju da se scroll-uju da bi se kliknulo na next ili close.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Hmmm...55W + 55W...oko 9 A struje duže vreme...Premeri napon na akumulatoru sa upaljenim maglenkama i srednjim svetlom ;)

Nisam ih još povezao.

Pročitao sam u maual-u da je alternator na TA snage 310W.

Treba vaša iskustva i mišljenja u vezi ovog slučaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12297 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Stavio sam na Africu RD04 takve slične i bogami kad se uključeoba fara - oborena svetla i ova dva, padne napon na akumulatoru na 12.8V.

 

"Vadi" nas što TA ima samo jednu sijalicu...priključi pa izmeri napon, najbolje tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Zašto mi motor potroši i rezervu iako je prekidač okrenut na gore? Stao mi motor pre neki dan na autoputu, okrenem na rezervu, kad ono cvrc...rezervoar prazan. Kako? Zašto? :stabre:

 

Inače, hitman mi je rekao da se i njemu to dešava sa Afrikom, nekad normalno pređe na rezervu, a nekad mu posisa svo gorivo bez upozorenja?

 

Kako bre to?

 

Meni se desilo nekidan da mi motor ostaje bez goriva, prebacim na rezervu i nista bolje, na kraju mi se motor ugasi u voznji. Probam upaliti niste, otvorim tank napola pun. Sidjem s motora, gledam i skuzim da je puklo vakum crijevo koje ide na slavinu. Zamotam izolirkom crijevo i vozi dalje.

...eto i to se desi, mozda ima veze i s tvojim kvarom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

mali savet

poshto je kraj sezone za mene imam problem gde da mi motor prezimi. Mogu da ga ostavim u zgradu od firme, ima veeeelik ulaz i bio bi na toplom. A trenutno se nalazi na parkingu koji je osvetljen, ima video nadzor, celodnevno zujanje ljudi, a nocu se i chuvari shetkaju. Frka mi je da ako ga ostavim u firmi u ulazu poslepodne i nocu nije nikom na ochima i neko bi mogao natenane da ga "radi"... Ne znam shta da radim... E sad pitanje: koliko je opasno da prezimi napolju (pokriven) ? I koje su eventualne mere predostroznosti u toj situaciji, akumulator napolje... ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12297 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Napuni rezervoar da ne rđa iznutra, izvadi akumulator i probaj da nekako odigneš gume sa betona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

Napuni rezervoar da ne rđa iznutra, izvadi akumulator i probaj da nekako odigneš gume sa betona.

 

hvala

 

najverovatnije ce tako biti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ja bi ga pre gurnuo na suvo, nego da stoji napolju. Cime god da ga pokrijes vlaga ce se skupljati. Cak i ako puknes dosta para za ciradu koja propusta vlagu da izadje opet ce biti vlage. metni alarm, lanac i u taj ulaz od firme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

iskoristio relativno lep dan da preteram motor u firmu. nisam ga palio jedno vreme i jutros tek shto sam pipnuo dugme on upalio :D Stavio sam ga pod 2 lanca ali kontam da ni disclocker nije naodmet... i da li je vadjenje akumulatora pod obavezno ? ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja