Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

kod mene se malo radilo, stavljen far koji sam kupio od kolege TINDIRBP, i ofarbana prednja maska zato sto je bila u losem stanju. za sada samo ona a preko zime i ostale bocne plastike.

slike malo kasnije.

 

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Jeste. Postavio sam isti link na prethodnoj stranici. Izgleda da vise nije u modi proizvoditi ovakve motocikle i fabrike se sve vise orijentisu na asfalt. :neznam:

Razumem potrebu za uskladjivanjem euro normi i sve sto uz to ide ubrizgavanje, katalizatori itd itd ali u momentu kada je prodaja motora u velikom padu (u italiji -30% u odnosu na proslu godinu) oni umesto da ponude trzistu ekonomicne motore za razlicite svrhe maa .... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Ljudi ne sekirajte se, svakako retko ko od nas bi mogao da kupi taj novi motor... Pritom, ja i da imam para ne bih ga kupio :D vec bih ulozio kes u modernizovanje postojeceg. Jer ovi stari koje imamo su mnogo kvalitetnije radjeni sto se tice dugotrajnosti, nego sve danasnje legure iz 5 reciklaze... Da mi neko da 100k evra npr da idem na put oko sveta, isao bih svojim TA.. jer drugom motoru ne verujem... Kako kazu, bolje znanog djavola, nego neznanog andjela :D:neznam: To je neki moj deo price.. TA ima toliko mnogo, da stvarno ni nasi pra unuci nece imati oskudicu sa delovima.. tako da.. Cenite sta imate, i uzivajte u voznji i ne opterecujte se time sto se TA vise ne proizvodi :zdravo:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Naši Transalpovi su pravljeni u doba kada su ljudi bili od čelika a brodovi od drveta. Znači, u vreme kad se znalo kako se to radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

drugari, zanima me jedna stvar, dal je neko menjao onaj dihtung poklopca ventila i dal je komplikovano, posto mi tu pusta?

 

moj deluje poprilicno propalo, i imam osecaj da bih mogao da ga uguram unutar masine kad ga pipnem.

 

evo par slika.

 

dsc02737a.jpg

 

dsc02736k.jpg

 

dsc02735l.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Treba prvo da se skine rezervoar, pa karburator, a sam poklopac se drzi na dva srafa i on se lako odsrafljuje, samo je posle potrebno malo gimnastike i maste da "sidje" i on. Inace povedi racuna kada ga budes vracao da ne pretegnes srafove da ne bi oplaznuli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

aha, potrebno je i karburator skinuti? uh, dal bih ja znao to da vratim posle kako treba? :stabre:

 

predpostavljam da nema kod nas da se kupi dihtung, vec mora od preko da se narucuje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

drugari, zanima me jedna stvar, dal je neko menjao onaj dihtung poklopca ventila i dal je komplikovano, posto mi tu pusta?

 

moj deluje poprilicno propalo, i imam osecaj da bih mogao da ga uguram unutar masine kad ga pipnem.

 

 

Ovako druze stoje stvari. Ne moras da menjas dihtung, jednostavno je potrebno da dotegnes poklopac ventila. Moj motor je 87 god, dihtung nikada nije menjan. Imao sam isti problem kada sam uzeo motor, ali to je jedna od mana TA, da ispusta ulje na zadnjem cilindru. To se desava upravo zbog popustanja dihtunga, ali se problem moze resiti jako jednostavno i jeftino. Kada skines srafove na poklopcu ventila, potrebno je samo da dodas po jos jednu platnu ispod srafova, a zatim opet vratis srafove, dotegnes i problem je resen. Time srafovi jace guraju poklopac na dole i pritiskaju dihtung.

 

Mozes sve to izvesti bez skidanja karburatora i rezervoara ako imas tanke prstice kao ja koje ce se provuci do srafica, naravno uz pomoc alata. :nanana:

 

:zdravo:

 

Evo srafa koji se nalazi na poklopcu glave cilindra (pod brojem 6). Ispod njega je platna (pod brojem 7), a novu platnu stavis izmedju 6 i 7, znaci izmedju srafa i fabricke platne. Isti takav sraf se nalazi paralelno od prvog.

honda-xl600v-transalp-1987-england-cylinder-head-cover_mediumecm9h42e__0100_ee65.jpg

 

PS Ne treba da stavis neku debelu platnu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

hvala na informacijama drugari. :takoje:

 

jeste, zadnji cilindar i to samo sa leve strane motora, sa desne suvo kao barut. :)

 

al zato leva strana, katastrofa, posle voznje mi tu pusti ulja toliko da napravi baricu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

Toliko su dobro napravili ovaj TA 600 da nema potrebe praviti novije nesto jer ce ovi trajati jos ihahaj :takoje:,ja mislim da je to.

Slazem se ljudi u potpunosti s vama!

Toje slucaj kod svih proizvodjaca,ne samo kod Honde ,sve gore i gore.Nemozemo mi tu nista promenuti.Mada i pored toga nemam ja primedbi ni na moj TA 650 a nebih se bunio ni sa jednim GS-12001zdravo.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Toliko su dobro napravili ovaj TA 600 da nema potrebe praviti novije nesto jer ce ovi trajati jos ihahaj :takoje:,ja mislim da je to.

Slazem se ljudi u potpunosti s vama!

Toje slucaj kod svih proizvodjaca,ne samo kod Honde ,sve gore i gore.Nemozemo mi tu nista promenuti.Mada i pored toga nemam ja primedbi ni na moj TA 650 a nebih se bunio ni sa jednim GS-12001zdravo.gif

To ti je ova prica...

http://www.moto-berza.com/moto-vesti/strane-vesti/opoziv-dva-bmw-ova-modela---k-1200-r-i-k-1200-s/

Moj TA uskoro puni 26 godina, a ja uskoro 21 :moto3:

Mozda sam za neke klinac, ali se odlicno razumem u ovu masinu za svoje godine.

Sve u svemu, znam da na mom TA ni jedan lezaj nije korozirao, cak ni lezaji u zadnjoj viljusci, niti je jedan bilo kada menjan za sve te godine (provereno).

 

Eto kakva su bila vremena i kako se to dobro nekada proizvodilo i znalo da se radi, a danas su legure sve losije, proizvodi sve ocajniji, a majstori sve losiji. I da mi punude u zameni novo za staro, GSa za TA, ne bih ga prihvatio, jer znam da me moj TA odmah sutra moze odvesti do Tokija bez ikakvih problema.

 

:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

EEEEEeeeee jeeesteeee!Precera ga :P Ja bi moj dao za GS-a pa bi ga prodo i kupio tri transalpa :)

 

Evo juce sa Obedske bare... Povratak prirodi na smo pola sata od bg-a

post-7492-0-32411500-1350985801_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Zaboravio sam da napisem da sam ovog slepog putnika nasao na plastici hladnjaka,tako se cvrsto drzao da sam ga jedva otkacio.Izgleda da mu se dopala voznja :moto3: .Bio je slogiran dva tri min,taman dok sam napravio par fotografija a onda je zapalio :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

EEEEEeeeee jeeesteeee!Precera ga :P Ja bi moj dao za GS-a pa bi ga prodo i kupio tri transalpa :)

 

Evo juce sa Obedske bare... Povratak prirodi na smo pola sata od bg-a

Hahahahaha0takoje.gif

BMW je EXTRA al triput je triput!!!

Mislim da mesamo babe i zabe. BMW je prica za sebe,za mnoge od nas nazalost ne ispricana.(tu mislim i na sebe naravno). A,TA sta reci za te pare i tu namenu nema bolje.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Upravo tako.Mnogi smatraju logicnim sledom da posle transalpa pazare Varadera ili velikog gs-a.Ja se s tim ne slazem i mislim da ako neko vozi transalpa a misli da ce sa ova dva motora moci isto grrrrrdno se vara ili pak ako je to ono sto ga zanima onda trenutno sedi na pogresnom motoru jer za iste pare je mogao pazariti tdm-a ili deauville.Po meni transalp je odlican fun(zabavan) motor a logican sled je africa ili u naj boljem slucaju mali gs.Ah taj F800gs ;)

 

PS: Unapred se izvinjavam velikim strucnjacima za voznju koji bi mogli varadera uz malo muke a 1200gs lagano popeti uz masnu banderu :care: ,na vas ovom prilikom nisam ni mislio ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1124 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Ja napravih dodatna svetla za moj TA...testiranje za par dana..Sve LED sijalice..ukupna potrosnja 20w

 

photoibd.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja