Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Hm... vec duze vreme trazim ovaj deo? Osigurac pinova... ja sam namestio nekakve privremene osigurace tu 1hmm.gif... ali voleo bih da nabavim originalni deo... jel ima neko viska, ili tako nesto? 0stabre.gif A treba mi i ona unutrasnja desna maska pored cajgera sto je... moze i polomljena ako neko ima, popravicu je... :)

post-8263-0-16407400-1337535070_thumb.jpg

post-8263-0-85743800-1337535070_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Da li neko ima iskustva sa K&N filterima za vazduh?

 

Koliko sam citao po web-u svi ih hvale i kazu da daju bolje performanse i manju potrosnju.

Koliko je to tacno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

nadam se da nije off topic...

ali nesto nece da zakaci oglas na sajt... vrti vrti ali nikako da zakaci... pa dok cekam ja kuckam ovde...

Nego, da, prodajem moj, i nekako mi frka, prva ljubav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Aleksandar67 user_popup.png

Postavljeno Danas, 16:57 PM

 

Da li neko ima iskustva sa K&N filterima za vazduh?

 

Koliko sam citao po web-u svi ih hvale i kazu da daju bolje performanse i manju potrosnju.

Koliko je to tacno?

Gde si pročitao da je potrošnja manja sa K&N filterima? Performanse bi zaista mogle da budu bolje, ali manja potrošnja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Despotovac
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Da li neko ima iskustva sa K&N filterima za vazduh?

 

Koliko sam citao po web-u svi ih hvale i kazu da daju bolje performanse i manju potrosnju.

Koliko je to tacno?

 

Ja imam K&N na svom TA650 model H-6501, cena u julu prosle godine negde oko 80e u Delti D. Potrosnja uglavnom zavisi od stila voznje i kvaliteta goriva tako da tu nisam primetio neku razliku. Sto se performansi tice cini mi se da motor nesto malo bolje povlaci iz nizih i srednjih obrtaja, mada je to mozda i subjektivno1neznam.gif. Da bi se stvrano popravile performanse sam filter nije dovoljan, potreban je i otvoreniji izduvni sistem (kod mene je fabricki) i dizne veceg protoka.

 

E sad posto razmisljam o ugradnji Dynojet dizni bilo bi lepo da ukoliko neko ima iskustva sa njima napise nesto vise!? Cena? Gde mogu da se nabave u Srbiji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Aleksandar67 user_popup.png

Postavljeno Danas, 16:57 PM

 

Da li neko ima iskustva sa K&N filterima za vazduh?

 

Koliko sam citao po web-u svi ih hvale i kazu da daju bolje performanse i manju potrosnju.

Koliko je to tacno?

Gde si pročitao da je potrošnja manja sa K&N filterima? Performanse bi zaista mogle da budu bolje, ali manja potrošnja?

 

Na saljtu proizvodjaca i u opisu proizvoda na Louis sajtu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Da li neko ima iskustva sa K&N filterima za vazduh?

 

Koliko sam citao po web-u svi ih hvale i kazu da daju bolje performanse i manju potrosnju.

Koliko je to tacno?

 

Ja imam K&N na svom TA650 model H-6501, cena u julu prosle godine negde oko 80e u Delti D. Potrosnja uglavnom zavisi od stila voznje i kvaliteta goriva tako da tu nisam primetio neku razliku. Sto se performansi tice cini mi se da motor nesto malo bolje povlaci iz nizih i srednjih obrtaja, mada je to mozda i subjektivno1neznam.gif. Da bi se stvrano popravile performanse sam filter nije dovoljan, potreban je i otvoreniji izduvni sistem (kod mene je fabricki) i dizne veceg protoka.

 

E sad posto razmisljam o ugradnji Dynojet dizni bilo bi lepo da ukoliko neko ima iskustva sa njima napise nesto vise!? Cena? Gde mogu da se nabave u Srbiji?

 

Porucio sam danas K&N filter za TA 650 iz UK preko wemoto.com. Cena 45 GBP ili ti kad je stigao sms sa Master karice 56.12 EUR sa isporukom u Beogradu.

Inace italijani kazu da 650 ima carbove koji imaju bogatiju smesu te ne treba dodatno podesavanje za filter.

 

Evo linka pa Procitaj

 

http://translate.google.com/translate?sl=it&tl=en&js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Ftecnica.transalp.it%2Fricambi_access_mod.php%3Fid%3D1&act=url

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Posto planiram duze putovanje (1700km) sa lepsom polovinom zanima me koliko ste najvise natrpavali vase Transalpe??

 

Ispod je slika preporuke sa transalp.it sajta vezano za tovar zajedno sa drugom osobom...

 

custombagaglioindue1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Tovariš ravnomerno, to je osnovno pravilo. Tank torba, bočni koferi i top case. Najvažnije je da se setiš da je ovo motor, avantura i uživanje i da ne treba da vukljaš svu onu gomilu majičica, bermudica, fensi krpa koje ćete obući jednom i to gde?

 

Operite majice, gaćarone, čarape naveče kada budete u sobi, do ujutru će se osušiti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Tovariš ravnomerno, to je osnovno pravilo. Tank torba, bočni koferi i top case. Najvažnije je da se setiš da je ovo motor, avantura i uživanje i da ne treba da vukljaš svu onu gomilu majičica, bermudica, fensi krpa koje ćete obući jednom i to gde?

 

Operite majice, gaćarone, čarape naveče kada budete u sobi, do ujutru će se osušiti :)

 

PA onda mora da ide i pegla. Kako izguzvani da putuju :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

ja sam motor tovario kao na trecoj slici samo jos dodas ogromnu tank torbu :D

 

Ja i moja devojka kada sednemo, TA nam kaze: "Nisam ti ja Varadero !" :klovn:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

druze,batali te sajtove.Sve je to individualna stvar.Nekom odgovara onako,nekom ovako,kako tebi odgovara tovari samo.Hocu reci,stvar iskustva.

 

aj ja tovarim uvek kao na trecoj slici :moto3:

post-9118-0-66488600-1338244036_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Najvažnije je da se setiš da je ovo motor, avantura i uživanje i da ne treba da vukljaš svu onu gomilu majičica, bermudica, fensi krpa koje ćete obući jednom i to gde?

Znaci cika Arakise,sve su iste :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Druže, vrlo prosto se tovari motor. Prvo pustiš devojku da se spakuje. Onda otvoriš to što je spakovala i izbaciš SVE ŠTO TI MISLIŠ da je višak i zatvoriš torbe i/ili kofere. Onda joj uputiš duuuuuug pogled i kažeš "sad možemo da putujemo". Onda sedneš na motor, sačekaš da ona uradi šta god oće, uključujući i kenjažu da si svinja itd. itd. itd. bla bla bla... i krenete na put.

 

p.s. ili si možda mislio na to kako se raspoređuje teret na motoru? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Najvažnije je da se setiš da je ovo motor, avantura i uživanje i da ne treba da vukljaš svu onu gomilu majičica, bermudica, fensi krpa koje ćete obući jednom i to gde?

Znaci cika Arakise,sve su iste :lol: :lol: :lol:

 

Ali DO JEDNE! :D

 

A Scubin savet je neprehebiv :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

...

A Scubin savet je neprehebiv :D :D :D

 

Do duše, moj stav troši mnogo žena u jedinici vremena :D

 

ali bar se voziš ko čovek ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

...

A Scubin savet je neprehebiv :D :D :D

Do duše, moj stav troši mnogo žena u jedinici vremena :D

ali bar se voziš ko čovek ;)

 

Ma idi, Balkanac, primitivac, ti si bar Jageru svetski covek, ne ugledaj se na njega! :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Auuuuuuu, ala vi ocrniste vaše saputnice (sa "naglaskom" na Scubu).

Kod mene putovanje počinje otprilike ovako: "Daco, jel imaš nešto para" (Daca je moja verna saputnica, a u poslednjih desetak godina i "finansijer"). Pa ukoliko je odgovor: "Imam", te raspoložive pare pretvorimo u količinu goriva, a onda to gorivo u moguću kilometražu. Onda ja lepo sednem, uzmem auto kartu i prema toj kilometraži napravim "rutu" i sa takvim predlogom izađem pred "gospođu". Predlog uglavnom "jednoglasno" bude prihvaćen.

E, onda lepo (za par minuta) pokupimo zaista samo najneophodnije stvarčice, nabacimo to na motor i krenemo.

Dakle ceo "postupak" (od ideje do realizacije) traje manje od pola sata. Ovo se normalno odnosi za jednodnevne ili dvodnevne vožnje, ali je slična situacija (bar što se pripreme prtljaga tiče i kod dužih vožnji).

A sada nešto o načinu "tovarenja" Transalpa. U par situacija sam na Transalpu imao suvozača od 105kg (ja imam oko 95Kg), top case sa desetak kilograma, bočne kofere (vojne aluminijumske "Manjerke") sa oko sedamdeset kg (elektromotori, prigušnice, transformatori, ... ), tank torbu sa nekoliko kilograma (uglavnom garderobe). Ovako sam vozio u par situacija od Niša do Uroševca i od Niša do Kragujevca. Dobro je da je glavni teret (u bočnim koferima) nisko, pa ne remeti mnogo vožnju. Ali zato ram u ovakvim uslovima itekako ume da pravi problema. Vožnja u ovakvoj situaciji podseća na vožnju teretnog kombija.

Dakle Transalp može dosta da "ponese" (i težinski i gabaritno), ali bi teret trebalo smestiti tako da težište ne bude visoko i da ne "štrči" iza zadnje osovine. Bez obzira što je rezervoar idealno mesto za pravilno raspoređivanje tereta, meni lično velika tank torba smeta tokom vožnje (posebno u gradu ili u sporim i oštrim krivinama). Svakako da su u ovakvoj situaciji i ubrzanja i usporenja (kočenje) bitno lošiji nego bez opterećenja. Pri normalnoj putnoj brzini (80-140 km/h) vožnja opterećenog motora je udobnija i mirnija nego bez tereta, ali je pri manjim brzinama (gradska vožnja, uske "serpentine", ....), prilično nezgodno.

Ukratko rečeno: Teške stvari stavljajte što niže (u bočnim koferima). Dosta tereta može da se privrsti i iznad bočnih kofera (vreće, podmetači, ...), a lakše stvari može u top case i (ukoliko se mora) iznad top casea. U tank torbu (ili ranac) stavite ono što nosite sa sobom kada motor ostavljate negde.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ziko, a jesi li mozda razmatrao i ovu opciju. Zbog niskog tezista, a i zbog vece zapremine od obicne tank torbe.

post-5624-0-00549900-1338319634_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja