Jump to content

Moto Zajednica

Savet, pomoć, iskustva oko nabavke skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Motocikl: U fazi kupovanja

 

Pozdrav svima,

Da Vas uvedem u priču prvo. Završavam A2 kategoriju uskoro i za sledeću godinu bih hteo da kupim neku vespicu. Poslednjih 2 meseca sigurno gledam stalno oglase, listam, uporedjujem ali sve je to amaterski s moje strane. Mehanicki nisam potkovan uopste pa i ne znam na šta treba obratiti pažnju, koji modeli su uobičajeni sa nekim problemima i slično. To je glavni razlog mog javljanja pa se nadam da ćemo zajedno zaključiti šta je najbolje. Čuo sam se preko foruma sa par kolega oko nekih njihovih vespi i hvala im na tome.

Naime, jedan od verovatno najvećih problema jesu moji gabariti haha. Visok sam 2m i "lak" 120kg. Ne bih voleo da na vespi izgledam smešno kao što bih izgledao na nekom skuterčiću. To je prvo ograničenje ali se nadam da ima nešto da se probere i za mene. Vespa bi služila najviše za po gradu ali isto tako bih voleo i s vremena na vreme da odem na neki izlet (200-300km recimo). Čitao sam par sličnih tema i zaključio da bi mi najbolje bilo da uzmem 200 ili 250 kubika. Na motoru bih većinom bio sam, ali kada bih putovao verujem da bi to bilo u dvoje. Tako da mi je i za to potrebna neka snaga haha. Vespicu bih kupovao na jesen-zimu jer se nadam da će se tad garnitura po oglasima obnoviti i biti veci izbor.

Laički sam video na oglasima GTS 200L i čini mi se preko slika da bih mogao komotno da je vozim. Takodje ne znam koja je okvira kilometraža koju bi trebalo uzeti u obzir. Uglavnom se vrte oko 20000-30000km ali nema pravila. Pre bar dana je bila GT250 sa 57.000km i prodata je za 2 3 dana.

Budzet bih ograničio na nekih 1800€. Eventualno ako baaaš vredi za neki perfektan ulov da se pružim do 2000€.

Eto, nadam se da ćemo uspeti da nadjemo nešto što mi se svidja i odgovara :)

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Beverly 500.

 

U stvari, ne znam sa kojom se kategorijom vozi. A možda je i mali, kratko međuosovinsko rastojanje.

Promenio član Jupiter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Motocikl: U fazi kupovanja
Beverly 500.
 
U stvari, ne znam sa kojom se kategorijom vozi. A možda je i mali, kratko međuosovinsko rastojanje.
Beverly se vozi sa A2 kategorijom. Mogu to, nije problem. Ali mi je to poslednja opcija. Zaljubljen sam u vespe haha

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Juri neku 300ccm.

Ako je dobro odrzavana, moze da ima i 200 000 km. Sluzice te, veruj mi!

Samo je bitno da su vlasnici pre tebe bili pedantni. 

Veruj mi 250/300 ccm ako je pažen, garantujem ti da moze da predje 400-500.000 km bez otvaranja agregata. ;)

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Učlaniš se u neki vespa klub ili forum i po preporuci članova kupiš motor.

 

U Kgu ima baš dobar vespa klub, predsednik je dobar lik, pravi ljubitelj, a ni on nije sitan gradjom, a tera ih ceo život. Idu na jako lepe ture zajedno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Kao što reče @abarth_maniac, vespa gts250 ili 300 je najbolje rešenje, ako hoćeš vespu. Možda će ti cena biti problem, teško ćeš za 2000 naći dobru, održavanu i sa malo km. Ali treba potražiti. U BG imaš jaku vespa zajednicu, kontaktiraj neki klub da ti preporuče majstora da ti pogleda motor pre kupovine. Ili dođi kod nas u NS, dobro došao :jee1:. A kad je kupiš, uživanje je zagarantovano. Srećno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Motocikl: U fazi kupovanja

Hvala svima i takodje hvala na pozivu! default_0a-smiley.gif
Čuo sam se pre mesec dana na forumu sa kolegom "Kawasaki (i jos nešto pored)". Dobih njegov kontakt kao preporuku za majstora za vespe. Okej, bitno mi je da znam u kom pravcu da idem sa gledanjem modela. Do sad mi je bilo sve na slepo

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja