Jump to content

Moto Zajednica

Kako oprati motor?

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Visokipritisak ne smije na lanac, lezajeve i struju. Sta vi onda perete s tim?

 

Jbt-e Mile sto si iskljuciv. ??? Pa ne gura se pistolj u zice, lanac, lezajeve i sl. ;D ;D ;D Vec se pere sa normalnog odstojanja. ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ja moje motore ne perem. Ni ja ne volim da se perem pa ni njih ne maltretiram. Jedino komsija kad se naduva  opere celo dvoriste i sve sto se u njemu zatekne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ja moje motore ne perem. Ni ja ne volim da se perem pa ni njih ne maltretiram. Jedino komsija kad se naduva  opere celo dvoriste i sve sto se u njemu zatekne.

 

Ja se stvarno izvinjavam na spamu!

 

 

+1!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Nego, gde ovaj lik sa videa ima perionicu u Beogradu?  ;D

 

Ozbiljno, ima li neka perionica gde je gazda bajker pa iz ljubavi radi posao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Ozbiljno, ima li neka perionica gde je gazda bajker pa iz ljubavi radi posao?

 

E druze, nema iz ljubavi nista tog tipa...

 

Odgovorno tvrdim, posle duze potrage, da u Beogradu ne postoji perionica koja ce detaljno oprati motor, a cak ni ona koja samo korektno pere motore ne koristeci pistolje pod pritiskom. Problem je sto detaljno i korektno pranje (crevom) mora da traje dugo, a onda mora da kosta min 1000+ din da bi se biznis model isplatio, a to nema dovoljno ljudi da plati u ovom gradu => moras sam da radis doradu ;).

 

Ja ili operem na Zvezdari (gde je relativno ok i veoma jeftino), pa onda sopstvena dorada ;) ili skroz sam, crevom pa dalje (sto traje bar 1h ???).

 

Za auto mi NIKADA ne bi palo na pamet da robijam 1h za pranje... :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

U Beogradu, na Zvezdari, u Banditen štrase (Partizanski put ili po novom Dragoslava Srejovića) broj 55 ima perionica koju drži moj drug Marko. Celu sezonu nisam prao motor kod kuće u svojoj režiji. Odem tamo, zapalim kafu i pijem cigaru dok momak opere motor. Detaljno za po sata. Hemija ne oštećuje farbu i plastiku. Pere vrelom vodom pod pritiskom ali iz daljine tako da ne oštećuje ni lanac ni struju, sve se lepo zagreje i odmah se suši samo od toplote, onda izduva lanac kompresorom i jedino ostaje da ga podmažete. Ja nemam lanac pa me to ne dotiče ali znam kako pere ostalima. Posle pranja idu pomade i kremice protiv bora, hidratantne kreme za negu lica i tela...  ;D ;D ;D

 

Sve zajedno, ales cuzamen, all inclusive, 450 dindži zallbar rein netto. Bukvalno mi se ne isplati da kupujem hemije i da se zajebavam pred kućom crevima, koficama sunđerima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Šta mrziš? Hlađenje motora? Kratko čekanje? Momak zna šta radi i čeka prilično dugo da se motor ohladi jer neće da mu hemija kojom pere vetri i isparava na vrelim delovima. Nije svaki perač kola (motora) nov kasapin koji pod rep kolje. Ima i onih koji znaju šta rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Zbog cekanja na hladjenje motora sam prao u Prote Mateje gde ima neka perionica. Tu je vec bio hladan motor. Ovih dana cu da isprobam tog na putu za Mirijevo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

U Beogradu, na Zvezdari, u Banditen štrase (Partizanski put ili po novom Dragoslava Srejovića) broj 55 ima perionica koju drži moj drug Marko. Celu sezonu nisam prao motor kod kuće u svojoj režiji. Odem tamo, zapalim kafu i pijem cigaru dok momak opere motor. Detaljno za po sata. Hemija ne oštećuje farbu i plastiku. Pere vrelom vodom pod pritiskom ali iz daljine tako da ne oštećuje ni lanac ni struju, sve se lepo zagreje i odmah se suši samo od toplote, onda izduva lanac kompresorom i jedino ostaje da ga podmažete. Ja nemam lanac pa me to ne dotiče ali znam kako pere ostalima. Posle pranja idu pomade i kremice protiv bora, hidratantne kreme za negu lica i tela...  ;D ;D ;D

 

Sve zajedno, ales cuzamen, all inclusive, 450 dindži zallbar rein netto. Bukvalno mi se ne isplati da kupujem hemije i da se zajebavam pred kućom crevima, koficama sunđerima...

 

Covek je za svaku preporuku, cuda cini za nikakvu kintu. Jedini problem, generalno kod pranja motora, je VREME! Ne postoji brzo a kvalitetno. Tako da se kod ovog coveka opustis uz kaficu, da da covek je cudo, a onda vidis trud, e sad dal je "apotekarski" ja to ja ne gledam, jer ga posle pranja "neteram u apoteku" nego na Bgd kaldrmu.

 

;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

 

Covek je za svaku preporuku, cuda cini za nikakvu kintu. Jedini problem, generalno kod pranja motora, je VREME! Ne postoji brzo a kvalitetno. Tako da se kod ovog coveka opustis uz kaficu, da da covek je cudo, a onda vidis trud, e sad dal je "apotekarski" ja to ja ne gledam, jer ga posle pranja "neteram u apoteku" nego na Bgd kaldrmu.

 

;-)

 

Nije apotekarski ;).

 

Takodje, radi istine treba reci da scuba verovatno (jer ga znaju) dobije bolju uslugu od nas ostalih.

 

Da me ne razumete pogresno, covek je veoma korektan, jeftin i pere ok. Svakako vise nego daje ok uslugu za pare koje naplati. Ja upravo kod njega perem, kad perem u perionici (pristaje da pere na crevo i ima solidnu beskontaktnu hemiju).

 

Ipak, rucna dorada za nas picajzle je neophodna ;). Mada, ja sam kod pranja cepidlaka i meni i za auto valjaju jedino 2 perionice u BG (od kojih jedna vise ne radi ;D).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Nista lose nisam mislio pod "apoteka"! Ali imam konkretan problem koji nemoze da resi ni "puska" u servisu ni "crevo" u privatnoj reziji. Dakle: presao sam preko "'neuvaljanog" asfalta! Tocak je nalepio i nabacao ostatkee po motoru!!! Koko bezbedno to skinuti u servisu ili kod kuce?

;-)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Nista lose nisam mislio pod "apoteka"! Ali imam konkretan problem koji nemoze da resi ni "puska" u servisu ni "crevo" u privatnoj reziji. Dakle: presao sam preko "'neuvaljanog" asfalta! Tocak je nalepio i nabacao ostatkee po motoru!!! Koko bezbedno to skinuti u servisu ili kod kuce?

;-)

 

 

Dodjes do moje garaze (ili ja do tebe) i uz pice testiramo sredstvo koje imam bas za to (uz odmascivanje)! Meni radi super na zadnjoj felni...

 

PS: znam da nisi mislio nista lose pod "apotekarski" - u stvari, naleteli smo na sustinu: ocekivanja raznih ljudi od pranja motora su razlicita, jer su i kriterijumi razliciti. Moji su povisoki, pa stalno nesto doradjujem sam... A to mi je cudno, jer za auto za sve ove godine nisam ni jednom uzeo krpu u ruke :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nista lose nisam mislio pod "apoteka"! Ali imam konkretan problem koji nemoze da resi ni "puska" u servisu ni "crevo" u privatnoj reziji. Dakle: presao sam preko "'neuvaljanog" asfalta! Tocak je nalepio i nabacao ostatkee po motoru!!! Koko bezbedno to skinuti u servisu ili kod kuce?

 

Ja sam to pre neki dan skinuo sa Afrikinog zastitnog lima ispod motora uz pomoc nitro-razredjivaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Nista lose nisam mislio pod "apoteka"! Ali imam konkretan problem koji nemoze da resi ni "puska" u servisu ni "crevo" u privatnoj reziji. Dakle: presao sam preko "'neuvaljanog" asfalta! Tocak je nalepio i nabacao ostatkee po motoru!!! Koko bezbedno to skinuti u servisu ili kod kuce?

 

Ja sam to pre neki dan skinuo sa Afrikinog zastitnog lima ispod motora uz pomoc nitro-razredjivaca.

Plasim  se da "trljam" unutra ima i kamencica? Pa mislim bolje da stoji nego da ga grebem!???

;-)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

...

Takodje, radi istine treba reci da scuba verovatno (jer ga znaju) dobije bolju uslugu od nas ostalih.

 

scuba ima najveću privilegiju. sam pere svoj motor mod Marka  kad je gužva u servisu :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

 

scuba ima najveću privilegiju. sam pere svoj motor mod Marka  kad je gužva u servisu :D :D :D

 

Da znas da mi je covek to rekao :D :D Pitao me ko mi ga je preporucio, ja mu rekoh, a on kaze: "pa on sam pere motor kod mene" :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

U Beogradu, na Zvezdari, u Banditen štrase (Partizanski put ili po novom Dragoslava Srejovića) broj 55 ima perionica koju drži moj drug Marko. Celu sezonu nisam prao motor kod kuće u svojoj režiji. Odem tamo, zapalim kafu i pijem cigaru dok momak opere motor. Detaljno za po sata. Hemija ne oštećuje farbu i plastiku. Pere vrelom vodom pod pritiskom ali iz daljine tako da ne oštećuje ni lanac ni struju, sve se lepo zagreje i odmah se suši samo od toplote, onda izduva lanac kompresorom i jedino ostaje da ga podmažete. Ja nemam lanac pa me to ne dotiče ali znam kako pere ostalima. Posle pranja idu pomade i kremice protiv bora, hidratantne kreme za negu lica i tela...  ;D ;D ;D

 

Juce ja bio malo nevaljao, pa rekoh, aj`  da odem do OMV-a da poskidam neko blato pre

ciscenja i podmazivanja lanca. I krenem... usput razmisljam... ma bolje da odem do Marka.

Na OMV-u mi treba najmanje tri zetona. Mislim, nije los ni OMV kad nema drugog izbora, ali

mi logocnije da opusteno na tenane covek poskida stroku i blato. Ja sam insistirao da bude

samo puskiranje blanjavih naslaga i zelja mi je uslisena. Znam da su neki kukali kad se vracaju

iz offroad-a da u nekim perionicama nece da im peru motore. Marka ne interesuje koliko vam je 

motor blatnjav. Mislim da je 200 kinti bolja solucija od tri zetona na OMV-u.  ;)

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Hmmm realno, NIKO nece oprati motor kao sto ce to uraditi vlasnik istog. :)

Ja perem motor po 3 sata, poskidam sve sto mogu, glancam, poliram, prelazim po 2 puta, odmascujem tamo 'de treba, cistim kuciste kod prednjeg lancanika itd itd itd itd... a i uzivam dok to radim tako da mi ni na kraj pameti da sebi uskratim to zadovoljstvo i jos platim da mi neko pere motor .. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Naravno da sam najbolje opereš svoj motor ali to zahteva vreme a dešava se da imaš svega ostalog osim vremena. Za takve situacije je dobar servis za pranje, pravo rešenje. Pod dobrim servisom podrazumevam mesto na kome poštuju mušteriju, poštuju to što je motor potpuno različit od automobila, znaju šta rade i ne mrzi ih da to rade.  Kad nemam vremena da sam perem, odem do Marka gde se to isto radi kao kad radim sam (jedino zaista ne skidaju plastike). Još nisam video da je nekome oprao motor a da ja ne bi bio zadovoljan na mestu vlasnika. A poznat sam kao picajzla. Tamo i kad ima gužve, poštuju mušteriju i posvete joj vreme iako jedan motor drži ceo kanal za pranje kola a donosi znatno manje para. Ljudi su profesionalci. I naviknuti su na bajkere i njihove mušice u glavi. Tamo sam upoznao i starijeg bajkera koji svoj BMW R1100LT tri sata pere sam, sradstvima koje sam donese. Na pitanje "što ga ne pere kod kuće" je odgovorio "kako kod kuće? Pa motor se pere u servisu". Ne samo da dobro peru nego je i zabavno kod njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

cim mrdnem iz kuce negde ne mogu a da ne prodjem pored Markove perionice. tek sam ovde na temi video da covek pere i motore. bio pre neki dan i oprao crnu mambu. iskreno, bilo me sramota da platim cenu koju je covek trazio pa sam mu dao baksis od 50%.

 

na sve to i Scuba ima pice od mene za tip ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja