Jump to content

Moto Zajednica

Kako oprati motor?

Recommended Posts

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Bilo bi dobro da navedes naziv spreja...

Sprej se zove Permetal i navodno ga nema vise u prodaji. Zene kazu da ostali sprejevi u ponudi koje su probali nisu dobri kao ovaj, mada nasi motori nisu bas zapeceni poput rerni. Ako neko slucajno nadje ovaj sprej bio bih mu zahvalan da mi javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Tasta pere radkapne?  :D Slazem se, zane najbolje znaju o tim sredstvima. Kako se zove taj koji tasta koristi? One pene u spreju za rernu navodno nisu nesto posebno dobre. Razlike se primete najvise kod "tvrdokornih mrlja"  ;D One "softcore" mrlje nisu problem da se odstrane i ovim losijim sredstvima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Au kakva tema covece! (Izgleda sam stvarno bolestan) Sjajno, ja koristim Axel grasso, i sjajan je, najvaznijemi felne, posle njega izgledaju kao da su nove, ne mogu da prepoznam motor! Jos sam cuo da za pravo ciscenje lanca treba ga skinuti i potopiti u benzin i ostaviti da odstoji pa isprati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Nikako lanac u benzin. Moze nafta, petrolej, kerozin... Benzin prodire iza o-ringova i kvari podmazivanje osovinica.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sundjer + mlaka voda + Feri + bastensko crevo  ;D + Magicna krpa + Petrolej za odmascivanje !

 

Tako nekako, samo da dodam da ja imam rezervoar kisnice i nju koristim za pranje jer ne ostavlja nikakve fleke od kamenca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Tako nekako, samo da dodam da ja imam rezervoar kisnice i nju koristim za pranje jer ne ostavlja nikakve fleke od kamenca.

Kakav tretman. Tvoja Afrika je prava srecnica  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Au kakva tema covece! (Izgleda sam stvarno bolestan) Sjajno, ja koristim Axel grasso, i sjajan je, najvaznijemi felne, posle njega izgledaju kao da su nove, ne mogu da prepoznam motor! Jos sam cuo da za pravo ciscenje lanca treba ga skinuti i potopiti u benzin i ostaviti da odstoji pa isprati.

 

 

ljudi evo i ja da potvrdim ovo znaci axel je keva za pranje motora kosta 200 dindzi u maxiju zuta tecnos znaci provereno sa njim sam prao mnogo motora na kolim i na motorima cak sam i prao enterijer na utomobilima znaci skroz poskidao sedista i tepihe naprskao sa njim iscetkao isprao i pustio da se osusi cak i kozu u kolima sam prao sa tim samo tu morate da pazite da axel ne ostane dugo na tekstilu ili kozi ako su bez boje ili tako neke svetle jer moze da izgori ali sto se koze tice naprskate prebrisete magicno i namazete na kraju kremu za kozu sto se tice motora naprskate cetkicom iscetkate i isprete nikakav problem a stvarno je naj bolji benzin ume da ostavlja fleke pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

...najnovije otkrice je tecnost za pranje klima, tacnije samo unutrasnje jedinice, jer onaj za spoljasnju dovodi do metala  ;D ;D ;D ovaj za unutrasnju provereno bolji od sgraso-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Sve je to super i extra WD40 skida ali trebalo bi mi bar 2000dinara za jedno pranje motora sto mislim da je za nase uslove preskupo.

Ja svoj isto tako perem ali sa starim gazolinom (15god stojao slucajno ga nasao u podrumu i nije vise zapaljiv) i mogu vam reci da isto skida masnocu i prljavstinu kao WD ili bilo koji drugi sprejevi i na kraju FERI pere cak i u hladnoj vodi :). Evo vec par godina perem sa njim i svoj i drugarov motor i nemamo nikakvih problema a ni masnoce:)

Moram jos dodati da aparat za pranje na visoki pritisak cini cuda posle svega. Moze i na obican smrk ali ga ovo skroz ispere.

 

E da dodajem jos nesto u feri a to vam necu otkriti provalite sami :))

 

Izvalili smo na prvoj slici se vidi da si dodao jednu solju kafe i kecapa  ;D ;D

e sada na trecoj se jasno vidi da ima i malo kokakole u toj "muckalici"  ;D ;D

ali ono sto me brine je tvoj polozaj tela na trecoj slici  :o ??? :o ???

da dodam da sam primetio da si u "muckalicu" stavio i koju gijadoru to je sigurno da kada je muckas dobro razbijes sadrzaj "muckalice" isto kao i lageri u sprej farbi  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Nikako lanac u benzin. Moze nafta, petrolej, kerozin... Benzin prodire iza o-ringova i kvari podmazivanje osovinica.

 

 

Hvala  ;)

 

Ubedljivo najbolje petrolej. Ja kad sam oprao nisam mogao da prepoznam lanac. Kad sam kupio uzeo sam odmah da ga operem iako je bio chist. Nisam ni znao koliko greshim ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

O kom sredstvu pricas? Brand? I gde se kupuje?

 

Sredstvo se zove kleen brite, prodaje se po maloprodajama sa rez delovima za BT, ili kod mene u firmi po VP ceni :) 1133+PDV

Pakovanje je 3.8L i razblazuje se 1:5 ali ga zbog jace delotvornosti ja razblazim 1:3.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

O kom sredstvu pricas? Brand? I gde se kupuje?

 

Sredstvo se zove kleen brite, prodaje se po maloprodajama sa rez delovima za BT, ili kod mene u firmi po VP ceni :) 1133+PDV

Pakovanje je 3.8L i razblazuje se 1:5 ali ga zbog jace delotvornosti ja razblazim 1:3.

Pa jel ceo motor peres sa tim, ili samo zamascene delove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

...naravno samo felne, viljuske i zamascene delove...

A ostatak motora perem tako sto u fajtalicu sipam 1cm fairy-ja...3dl vode, promuckam da se napravi pena, naprskam, ostavim da popusti, sperem samo vodom, onda ponovim proceduru sa dodatkom kruznih pokreta sundjerom...posle svakog 2-3.pranja voskiranje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

...a mene sramota da ga operem jer me vec komsinice zezaju kad prodju u fazonu... kakva ljubav prema motoru.  ::)  ;D

Mada, oprao sam ga svega 2 puta. Jednom kad sam ga kupio i sad pred putovanje i gledam ga... vec je za pranje. Najgore mi je sto zivim u zgradi pa moram da zajmim crevo od komsije koji ima dvoriste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

...ja jednom nedeljno, a u garazi stoji prekriven da ne pada prasina preko...

 

8)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Evo ovo kisno vrijeme je ucinilo da se ozivi Tema o pranju motora. 8) Ja sam danas iskoristio lijepo popodne da otjeram motocikl na pranje .Inace u ovoj perionici se dobija usluga pranja, susenja motocikla zrakom,kontrola pritiska u gumama i brisanje kacige i vizira, a sve za 5KM ili cca 250 dinara.Sa uslugom sam prezadovoljan. ;):D

Ista se nalazi na izlazu iz Bijeljine prema Tuzli. :)

post-770-12879039485045_thumb.jpg

post-770-12879039485507_thumb.jpg

post-770-12879039485962_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R

Ljudi da li se isplati kupovati ove no name aparate za pranje. Ima li neko iskustva?

Kupio sam neki nemam pojma kako se zoce za 3500din i evo sljaka vec 2 godine a koristio sam ga dosta puta dvoje kola i motor pa otprilike sve to 2 puta mesecno i radi:)

Inace kod nas u Kekendi je pranje 400Din tako da sam ga ja odavno isplatio. Mislim da vredi uzeti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja