Jump to content

Moto Zajednica

Камере за контролу просечне брзине на аутопутевима Србије

Recommended Posts

  • Drug član, 1828 postova
  • Lokacija: Beograd
3 hours ago, ser said:

Mogu ali ne smeju, jos uvek nije po zakonu. Nadaju se usvajanju do kraja godine...

 

Ovo nije tačno.

Prekršaj postoji a način njegovog otkrivanja je isto uređen. Kao što su na primer kamere.

 

Vezano za ove S7 koverte, vodite računa tu, jer ako se ne odazovete, možete da budete u mnogo većem problemu.

 

Znači, ne stiže vam kazna na kućnu adresu, prvo stiže poziv da se izjasnite ko je vozio i na to ne smete ostati pasivni!!!

 

Zapamti, podvuci, okači pored vrata da i ukućani znaju kad stigne koverta ili poštar ostavi obaveštenje.

Izuzetno je bitno.

 

 

A što se tiče broja kazni, policija može da vam piše za prekoračenje u svakom sektoru pojedinačno, ne mora uopšte da gleda najveću brzinu.

Verovatno to neće raditi, ali mogu čisto da se zna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1677 postova
  • Motocikl: /
pre 3 minuta, Skyrunner je napisao:

Ovo nije tačno.

Prekršaj postoji a način njegovog otkrivanja je isto uređen. Kao što su na primer kamere.

Cek, hoces da kazes da ako predjem van pesackog, snimi me kamera, mup me zumira i posalje mi prijavu kuci na kojoj se jasno vidi da sam to ja? Ili isto tako za pojas u kolima?

 

Razumem da stigne prijava na adresu vlasnika vozila, al licno... Mislio sam da jos nismo stigli dotle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Човек је јасно рекао. Стигне власнику коверат "Ѕ7" да се изјасни које лице је починило прекршај.

Два пута се покушава достава и након другог пута оставља обавештење да пошиљку можете преузети у суду. Суд то качи на огласну таблу и у року од 15 дана се сматра урученим. 

 

Ако се власник не одазове, још гора казна га чека. 

Чак им се ни не исплати да те препознају, више пара намлате на ову фору. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2851 postova
Pre 3 sati, Zarkela je napisao:

I nije svaka postavljena kamera za sve zivo.

hrvati su u nekolko navrata unazad 20 godina postavljali kamere po svim putevima.Recimo postave 200 kamera a 300 kutija za kamera od kojih su 100 prazne i služe za plašenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 611 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
On 2.9.2022. at 17:31, zaludan je napisao:

 

Da, to za između rampi je još ranije neko na forumu rekao da je dobio, mada je i dalje sumnjivo retko.

 

Za kameru još ne znam nikog.

Te kazne između ulazne i izlazne rampe uredno stižu (za domaće tablice), pogotovo na autoputu BGD-NS ili BGD-SU, kao i BGD-ŠID

Doduše, malo je teže nabiti prosek, ali stižu bez brige, čim pređes 135-140km u proseku. ( za ovo moras da ga ložiš 150-160 i više na cajgeru )

Promenio član DonToni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2109 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Jel zna neko za kameru na izlasku iz Mionice, ka Divcima, isao juce kolima sa Divcibara i samo sam video blic i crveno svetlo na njoj, verovatno me slikala, mislim da sam isao oko 80km/h a ogranicenje je mislim 50km/h...:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Koliko su tačne brzine na navigacijama i poklapaju li se sa kamerama i merenjima proseka ?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 17 minuta, peratrap je napisao:

Koliko su tačne brzine na navigacijama i poklapaju li se sa kamerama i merenjima proseka ?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 

brzina na navigaciji je tacnija od brzine na satu (brzinometru). 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
brzina na navigaciji je tacnija od brzine na satu (brzinometru). 
To sam čuo mnogo puta nego dali se poklapa gps merene i državno merenje ,da nije neko dobio prijavu poštujući brzinu sa garmina ili sl.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 7 minuta, peratrap je napisao:

To sam čuo mnogo puta nego dali se poklapa gps merene i državno merenje ,da nije neko dobio prijavu poštujući brzinu sa garmina ili sl.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 

Radari i kamere su bazdareni blize gps brzinama. Tacnije najvise do 1% se razlikuje od gps i kamera ili radara. Sto znaci, mozes da se zalis ako ti se brzina gps-a i npr radara ne podudaraju. To znaci da im nije lepo bazdaren radar i to prolazi na sudu. Sto se tice prosecne brzine na autoputu. Bitne je samo da znas gde tacno pocinju da mere i gde zavrsavaju da mere prosecnu brzinu. I tad ti da pocnes i zavrsis merenje sa tvojim gps-om. Kako bi ti merenje bilo sto tacnije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 865 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Da napisem ovde. Bio mi je pre par dana u ordinaciji pacijent,drug sa basketa koji je saobracajni policajac. Uglavnom kaze mi da su pocele da stizu kazne ljudima za razgovor telefonom  i za pojas, kada ih snimi kamera sa semafora ili tako neka stacionarna kamera u gradu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1641 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Juče nešto vozim Ibarskom, i razmišljam - mene u stvari baš briga za kamere na auto-putu.

Kao prvo, izbegavam autoput kad god mogu, a, kao drugo, i kad idem tuda, skoro nikad ne vozim preko 130, a pogotovo mi prosek nije toliki.

Jedino gde možda mogu da imam problem je na onom delu Miloša Velikog gde je ograničenje 100, ali dobro, nije strašno.

 

Međutim, ako krenu da nam postavljaju kamere po magistralnim putevima...ko će to da naplaća...

Skoro nikad ne vozim po ograničenju.

Kao što već reče čovek:

 

On 5.9.2022. at 21:33, Ivke80 je napisao:

od nas Srba ako je na znaku ogranicenje 50,podrazumeva se da mozemo da vozimo bez problema do 70km/h emoji16.png

 

Ako postave npr. 5 kamera na magistrali na potezu BG-Ljig, ja skoro sigurno u prvom prolazu imam 5 kazni...

Ništa dramatično, ne vozim ja 150, ali i da su najmanje, od 3,000, to je 7,500 ako platim u prvih nedelju dana...za 60km!!!

Ako samo malo brže vozim, to je 15,000...i tako...

O Kraljevu, Novom Pazaru, Zlatiboru...da ne pričamo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1828 postova
  • Lokacija: Beograd
14 hours ago, Nemanja Petrovic said:

Sto znaci, mozes da se zalis ako ti se brzina gps-a i npr radara ne podudaraju. To znaci da im nije lepo bazdaren radar i to prolazi na sudu.

Stvarno?

Kom sudu, hajde molim te otkrij nam tajnu.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 4 minuta, Skyrunner je napisao:

Stvarno?

Kom sudu, hajde molim te otkrij nam tajnu.

Svakom sudu! Radari moraju da se bazdare svake godine. Posto nasu policiju boli palaman da se bakcu oko toga, tebi to ide u korist. U slucaju da mislis da nisi isao onom brzinom koju je radar pokazao (znaces tako sto uporedis sa gps-om) onda lepo trazis da se proveri da li je bazdaren radar. I ako nije bazdaren, nemaju po kom osnovu da ti pisu kaznu, a sigurno nije bazdaren ako se razlikuje brzina sa GPS-a za vise od 1%. Moj drug se tako izvlaci godinama, kao i za mnoge druge kazne jer odlicno poznaje zakon. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Хахахахха! Нееемоооој са њим о законима! Како сви улетимо у твој атар, Шоми? :)

 

Мислим да им службени мотоцикли немају гуме, него пластичне облоге фелни, али се радари баждаре и они пролазе обуке, ипак то доноси паре у буџет, а и јефтиније је. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 414 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
2 hours ago, Nemanja Petrovic said:

Svakom sudu! Radari moraju da se bazdare svake godine. Posto nasu policiju boli palaman da se bakcu oko toga, tebi to ide u korist. U slucaju da mislis da nisi isao onom brzinom koju je radar pokazao (znaces tako sto uporedis sa gps-om) onda lepo trazis da se proveri da li je bazdaren radar. I ako nije bazdaren, nemaju po kom osnovu da ti pisu kaznu, a sigurno nije bazdaren ako se razlikuje brzina sa GPS-a za vise od 1%. Moj drug se tako izvlaci godinama, kao i za mnoge druge kazne jer odlicno poznaje zakon. 

Radari se i te kako bazdare redovno

 

53 minutes ago, Zuba87 said:

Хахахахха! Нееемоооој са њим о законима! Како сви улетимо у твој атар, Шоми? :)

 

Мислим да им службени мотоцикли немају гуме, него пластичне облоге фелни, али се радари баждаре и они пролазе обуке, ипак то доноси паре у буџет, а и јефтиније је. 

Ovo je istina :lol2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 10 minuta, Patriota je napisao:

Radari se i te kako bazdare redovno

 

Pa prosvetli me onda. Odakle ti ta informacija? Jer sam ja reko da se ne bazdare redovno a sad kazem da se  i te kako ne bazdare. Nego, ste vas trojica strumfovi ili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

 

Pre sat vremena, Zuba87 je napisao:

Хахахахха! Нееемоооој са њим о законима! Како сви улетимо у твој атар, Шоми? :)

 

Мислим да им службени мотоцикли немају гуме, него пластичне облоге фелни, али се радари баждаре и они пролазе обуке, ипак то доноси паре у буџет, а и јефтиније је. 

Nisam znao razlog mog bola u kurcu ali sam sad saznao da je zbog tvoje jadne duhovitosti. Sto se tice sluzbenih motocikla, bolje i da ih nemaju. Jer nam je obuka nula, jedino mogu da uhvate pijanog biciklistu i mene za kurac. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1828 postova
  • Lokacija: Beograd

Nisam jebao, ali znam jednog što je gledao-kaže da je mnogo dobro.

 

 

Sva tvoja saznanja se temelje na reko' mi jedan čo'ek.

 

Mislim stvarno ne znam kako odrastao čovek može da se tako ljuti kad neko posumnja u nelogične tvrdnje. 

 

 

Evo za solidan broj predmeta u kojima sam bio branilac (svakako više nego što ste ti i tvoj drugar prošli pored suda) nikad se nije desilo da merni uređaj nije "baždaren".

 

Što se bola tiče, nije valjda da je i tebi baka preneo nešto? Ali ne brini, moderna medicina to uglavnom pouzdano sanira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Ovo volim da vidim, pravu raspravu sa konkretnim argumentima.... samo koorac, piucka , gomno i sisa.

  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja