Jump to content

Moto Zajednica

Камере за контролу просечне брзине на аутопутевима Србије

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
On 26.8.2022. at 3:40, blackmore je napisao:

Ne snimaju samo domaće...

 

vnvnKdJ.jpg


Navodno strani državljani plaćaju kaznu pri izlasku iz zemlje, tj. na granici.

 

Po svemu sudeći (najpre po poziciji kamera), motorima opet ova novina ništa ne znači, nas ne mogu da kazne osim da nas presretnu, to je neki moj zaključak. E sad, prolazno vreme između dve naplatne rampe, to ne znam da li idalje funkcioniše.

 

Takođe, kad se uzme kartica na naplatnoj rampi, nigde ne piše registracija jer kamera slika prednju tablicu koju mi na motoru nemamo, a sa druge strane, dobio sam informaciju da je dečku stigla kazna jer je projurio kroz naplatnu bez da plati (i inicijalno na prvoj naplatnoj uzme karticu) putarinu. Navodno ga je uslikala kamera koja slika zadnji deo vozila, ali ili je to manuelno urađeno, ili je poluinformacija.

 

Sve u svemu, ja idalje mislim da nas ovo ne kači nikako.

 

Prvih 3 meseca ove godine zbog posla sam isao Paracin-Batocina-Paracin. Od pon do petka i nijednom mi nije stigla kazna a svaki put sam isao koliko je mogao i auto. 170 km/h od ulazka na autoput pa do izlaska.  Kad bi mi stigle sve kazne dobio bi oko 66 cestitki. 

Promenio član Nemanja Petrovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1583 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 5 sati, Nemanja Petrovic je napisao:

Prvih 3 meseca ove godine zbog posla sam isao Paracin-Batocina-Paracin. Od pon do petka i nijednom mi nije stigla kazna a svaki put sam isao koliko je mogao i auto. 170 km/h od ulazka na autoput pa do izlaska.  Kad bi mi stigle sve kazne dobio bi oko 66 cestitki. 

 

Da, zanimljivo je da ja još nisam od nekog čuo da su stvarno dobili kaznu zbog kamera.

Svi su nešto kao čuli, drugari dobili kazne, stričevi, dede...ali niko lično da dobije kaznu??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3503 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 28.8.2022. at 0:08, Zuba87 je napisao:

Добио и казну, али невезано за Зобс :)

Ако је 100-200 рсд требало на рампи, сада плаћа 2000 рсд. 

Meni pre dve godine stiglo rešenje od privatnog izvršitelja za prolaz pored naplatne rampe (ukupna cifra oko 9.500 din). Inače vozio drugar Transalp (koji se još uvek vodio na moje ime).

Nakon dvadesetak dana stigne još jedno isto takvo rešenje (samo bio drugi datum prolaska).

Drugar stvarno prošao više puta bez plaćanja i onda uredno prihvatio i platio po rešenju izvršitelja 2 x po 9.500.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

То није тачно моје службено  необележено возило је ухваћено у прекорачењу мах. дозвољене брзине од Врања до Београда колега гањао ко луд   да види колко може да иде км под пуним гасом и просечне брзина   била је 155 км на час . Ја дужим возило а био сам на годишњем одмору он добио мој ауто ишо доле на југ и  косово дивљао и кад је дошо испричао ауто иде супер , а после месец дана шеф возног парка ми тражи налоге и показује фото и решење  о казни . Колега морао да плати казну а ауто нешто касније почео да троши уље итд .

Promenio član ddimic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 17 minuta, ddimic je napisao:

То није тачно моје службено  необележено возило је ухваћено у прекорачењу мах. дозвољене брзине од Врања до Београда колега гањао ко луд   да види колко може да иде км под пуним гасом и просечне брзина   била је 155 км на час . Ја дужим возило а био сам на годишњем одмору он добио мој ауто ишо доле на југ и  косово дивљао и кад је дошо испричао ауто иде супер , а после месец дана шеф возног парка ми тражи налоге и показује фото и решење  о казни . Колега морао да плати казну а ауто нешто касније почео да троши уље итд .

Ili je bilo mnogo kasnije ili ga kolega ganjao i kad je motor hladan ili je motor vec bio pred kraj radnog veka. Tek tako zbog punog gasa nece da trosi ulje. Jer on u najvisi stepen prenosa ne ide u maksimalni broj obrtaja, niti dolazi do crvene zone. Focusa godinama vozim pun gas na autoput i van naselja jer je jako spor (75 konja). Nije ni poceo da trosi ulje, niti sam imao nekih kvarova. Yugo kog isto teram pun gas, trosi ulje al mi trosio i kad sam ga kupio. Nije povecao potrosnju. Pre bi rekao da se to vozilo ne odrzava. Imao sam prilike da vidim kako se sluzbena kola odrzavaju. Odrzavaju se jedino kad crknu pa odnesu kod majstora. Ni ulje se ne sete da zamene a njih 10 vozi jedan auto.

Promenio član Nemanja Petrovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Није поента у аутомобилу и стању његовог агрегата него да камере РАДЕ свој посао и санкционише се прекорачење брзине на ауто путевима. И да  ..... и даље се странцима толерише са фиксних камера изузев пресретача , којих  је веома мало за толику фреквенцију саобраћаја поготово лети и пред зимске празнике .Не бих ником да попујем овде  али 170 км на ауто путу ??!! ..батали то . Ево један пример од пре пар год на том делу од Ћуприје ка Јагодини. Био тамо по природи посла ,  у оба смера  ланчани судар и са једне и друге стране  више особа настрадало. МАГЛА  све детаље знам један се урезао. Камионче мање у сендвичу  музика из кабине и даље се чује возач из војводине млад настрадао  ... после дан два идемо у породицу супруга трудна кућа не завршена ....Треба ли још нешто   .Зато БАТАЛИ те преко ограничења и дивљања , ионако нас је сваке године све мање .

Promenio član ddimic
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!
On 1.9.2022. at 14:13, zaludan je napisao:

 

Da, zanimljivo je da ja još nisam od nekog čuo da su stvarno dobili kaznu zbog kamera.

Svi su nešto kao čuli, drugari dobili kazne, stričevi, dede...ali niko lično da dobije kaznu??

Pocetkom oktobra 2020. sam kolima presao potez na Milosu Velikom od Obrenovca do Lajkovca. Kazna je stigla oko Nove Godine. To je bilo za prosecnu brzinu od jedne naplatne do druge naplatne rampe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1583 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 1 minut, grafigo je napisao:

Pocetkom oktobra 2020. sam kolima presao potez na Milosu Velikom od Obrenovca do Lajkovca. Kazna je stigla oko Nove Godine. To je bilo za prosecnu brzinu od jedne naplatne do druge naplatne rampe.

 

Da, to za između rampi je još ranije neko na forumu rekao da je dobio, mada je i dalje sumnjivo retko.

 

Za kameru još ne znam nikog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
On 1.9.2022. at 20:15, ddimic je napisao:

То није тачно моје службено  необележено возило је ухваћено у прекорачењу мах. дозвољене брзине од Врања до Београда колега гањао ко луд   да види колко може да иде км под пуним гасом и просечне брзина   била је 155 км на час . Ја дужим возило а био сам на годишњем одмору он добио мој ауто ишо доле на југ и  косово дивљао и кад је дошо испричао ауто иде супер , а после месец дана шеф возног парка ми тражи налоге и показује фото и решење  о казни . Колега морао да плати казну а ауто нешто касније почео да троши уље итд .

Netacno. Moja firma je radila instalaciju mreze za kamere. Kod Vranja nema toga. Od aleksinca do BG ima,i potez do Hrvatske i Madjarske granice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 4 sati, zaludan je napisao:

 

Da, to za između rampi je još ranije neko na forumu rekao da je dobio, mada je i dalje sumnjivo retko.

 

 

Dobili smo mi u firmi na desetine kazni,najvise na potezu Milos Veliki i Pecinci - Šid.

Par komada BG -Pojate.

Znas i sam,odlazak na Kop...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600
1 hour ago, zemunac72 said:

Netacno. Moja firma je radila instalaciju mreze za kamere. Kod Vranja nema toga. Od aleksinca do BG ima,i potez do Hrvatske i Madjarske granice.

Ја добро написах где је возило све ишло а нисам написао од које деонице до које је мерена брзина . Казна је стигла за просечну брзину датум време  фотографије  итд. Немој мислити да је само твоја фирма постављала камере .  Камера има колико хоћеш и на стубовима јавне расвете, билбордима  и којекуде кад би сте само знали и постављају се по потреби и разним налозима и наредбама и по потреби неки...... снимци се појављују и не појављују на ТВ у медијима итд .  Али кад је  неко исправан нема разлога за бригу .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2842 postova
Pre 2 sati, zemunac72 je napisao:

Dobili smo mi u firmi na desetine kazni,najvise na potezu Milos Veliki i Pecinci - Šid.

Par komada BG -Pojate.

Znas i sam,odlazak na Kop...

kolko vremena treba da bi stigla kazna od prekršaja.Da li smo posle 3-4 meseca mirni ako ništa ne dođe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 2 sati, ddimic je napisao:

Ја добро написах где је возило све ишло а нисам написао од које деонице до које је мерена брзина . Казна је стигла за просечну брзину датум време  фотографије  итд. Немој мислити да је само твоја фирма постављала камере .  Камера има колико хоћеш и на стубовима јавне расвете, билбордима  и којекуде кад би сте само знали и постављају се по потреби и разним налозима и наредбама и по потреби неки...... снимци се појављују и не појављују на ТВ у медијима итд .  Али кад је  неко исправан нема разлога за бригу .

Kolega,nisam spominjao kamere na banderama i semaforima. Tema su kamere za prosecnu brzinu. Napisao si da je stigla kazna za prekoracenje od Vranja do Beograda,i to nije tacno. U pismu koje stigne,pise tacno odakle dokle je mereno,brzina,vreme itd. Nije ni bitno neka svako vozi kako zeli i neka svako tumaci kako.mu odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre sat vremena, Skyrunner je napisao:

Neće ti stići kazna uopšte

Prvo ti stigne jedna S7 koverta gde traže da se izjasniš ko je vozio

Ili...ako si ti upravljao,platis kaznu koja je odredjena,ukoliko nije prekoracenje za koje se dobijaju bodovi i oduzimanje dozvole .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 3 sati, Skyrunner je napisao:

Imaju li toleranciju

Vozi 130 po gps_u ,sat ce ti verovatno pokazivati tada 138-142,to ti je tolerancija. 

Po starom sistemu lako se vozilo. Do Nisa moras par puta da ides iza kamiona,stizes sporije automobile lagano obilazis,naidjes na jedne radove,i to je sve smanjivalo prosek toliko da si na 150 po satu bio bezbedan. Sada je deonica kratka,merenje pocinje i zavrsava se u postignutoj brzini.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 857 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Znaci sada sistem radi tako sto te snime sve kamere od npr BG do Pojata. I izvuce se prosek cele deonice tj svih kamera koje su te snimile?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
pre 42 minuta, punisa 16 je napisao:

Znaci sada sistem radi tako sto te snime sve kamere od npr BG do Pojata. I izvuce se prosek cele deonice tj svih kamera koje su te snimile?

Ne,gleda se prosek izmedju svakog mesta gde se meri. Do Pojata mozes da dobijes vise komada cestitki za jednu voznju. 

Nije to meni nista strasno,ok,ogranicenje je toliko i to mora da se postuje. U suprotnom placa se kazna. Mene zanima da li ce strancima slati kazne na adrese po EU,kao sto nama salju kada nas snimi kamera recimo u Nemackoj,Holandiji,Austriji?

U jedno sam siguran,nema sanse da se na kameri vidi ne vezan pojas na zadnjem sedistu,kao sto pricaju. Brzina se softverski ocitava. Pojas,telefon...to mora peške. Koliko ljudi treba da gleda snimke da bi iskontrolisali hiljade automobila u danu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 750 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
pre 20 minuta, zemunac72 je napisao:

Ne,gleda se prosek izmedju svakog mesta gde se meri. Do Pojata mozes da dobijes vise komada cestitki za jednu voznju. 

Nije to meni nista strasno,ok,ogranicenje je toliko i to mora da se postuje. U suprotnom placa se kazna. Mene zanima da li ce strancima slati kazne na adrese po EU,kao sto nama salju kada nas snimi kamera recimo u Nemackoj,Holandiji,Austriji?

U jedno sam siguran,nema sanse da se na kameri vidi ne vezan pojas na zadnjem sedistu,kao sto pricaju. Brzina se softverski ocitava. Pojas,telefon...to mora peške. Koliko ljudi treba da gleda snimke da bi iskontrolisali hiljade automobila u danu...

Ne moze softver sve da prepozna, ali ako uhvati u nekom prekrsaju (brzina, ugaseno svetlo..) tada mogu da zumiraju i vide da li vozac prica telefonon ili nije vezao pojas. Mads dobro je da puste buvu da se ljudi dozovu pameti. I nije svaka postavljena kamera za sve zivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1654 postova
  • Motocikl: /
Pre 9 sati, ddimic je napisao:

Ја добро написах где је возило све ишло а нисам написао од које деонице до које је мерена брзина . Казна је стигла за просечну брзину датум време  фотографије  итд

Pa od koje do koje je merena? Po tvom, posto kaze da je vozio pun gas, mereno mu je verovatno od Nisa do BG, posto je izasao prosek na 155, a ne na nekoj deonici (od portala do portala)

 

 

 

Kad spomenu onaj lancani, jel se to bese desilo jer se onaj prvi zaustavio u zaustavnoj i onda su krenuli da se pakuju...

Jel najebao taj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1654 postova
  • Motocikl: /
pre 2 minuta, Zarkela je napisao:

tada mogu da zumiraju i vide da li vozac prica telefonon ili nije vezao pojas.

Mogu ali ne smeju, jos uvek nije po zakonu. Nadaju se usvajanju do kraja godine...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2405 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, punisa 16 said:

Znaci sada sistem radi tako sto te snime sve kamere od npr BG do Pojata. I izvuce se prosek cele deonice tj svih kamera koje su te snimile?

 

32 minutes ago, zemunac72 said:

Ne,gleda se prosek izmedju svakog mesta gde se meri. Do Pojata mozes da dobijes vise komada cestitki za jednu voznju. 

Nije to meni nista strasno,ok,ogranicenje je toliko i to mora da se postuje. U suprotnom placa se kazna. Mene zanima da li ce strancima slati kazne na adrese po EU,kao sto nama salju kada nas snimi kamera recimo u Nemackoj,Holandiji,Austriji?

U jedno sam siguran,nema sanse da se na kameri vidi ne vezan pojas na zadnjem sedistu,kao sto pricaju. Brzina se softverski ocitava. Pojas,telefon...to mora peške. Koliko ljudi treba da gleda snimke da bi iskontrolisali hiljade automobila u danu...

Ne, gleda se cela duzina odakle si prosao prvi put do zadnje kamere. I ako si vozio negde 200 negde 150, stize ti jedna kazna za prekoracenje, gde je prekoracenje bilo najvece, znaci nece meni od subotice do nisa stici 20 kazni, nego jedna gde sam najbrze vozio, bar su tako rekli. A opet kad stavim prst na celo ni to nema logike jer ja izlazim u bg i ponovo se ukljucujem za nis posle bga, ne verujem da taj softver detektuje tablice jednog auta koji se ceo dan krece tamo vamo pa racuna gde je najbrze vozio i tu ga rebne. Al ne znam ni cemu fama oko toga, juce sam dosao iz sofije kuci, duz naseg autoputa je cak i 130 bilo mnogo, koliko idiota ima sto voze u brzoj traci 110 pa obilaze satima nekog, tako da i da vozis brze opet taj prosek dodje nekako na 130. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600
2 hours ago, ser said:

Pa od koje do koje je merena? Po tvom, posto kaze da je vozio pun gas, mereno mu je verovatno od Nisa do BG, posto je izasao prosek na 155, a ne na nekoj deonici (od portala do portala)

 

 

 

Kad spomenu onaj lancani, jel se to bese desilo jer se onaj prvi zaustavio u zaustavnoj i onda su krenuli da se pakuju...

Jel najebao taj?

Нисам ни загледао од које до које тачке је мерено кад видим шефа питаћу да ми слика ако је сачувао папир .А ланчани прво је стао због квара странци бака и дека у камперу  магла густа одједном на краткој деоници и ужас је уследио ауто пут био затворен 8,  9 сати ишло се кроз Јагодину и Ћиприју. Има много тога што видех због посла зато и пишем да се смањи доживљај јер последице су ужасне.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja