Jump to content

Moto Zajednica

Veliki Enduro ili Veliki i mali enduro

Recommended Posts

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Kada bih od ovih motora sto imam (i sto sam imao) morao da izaberem jedan bio bi to malo nabudzeni CRF300l. KTM690 nisam posedovao (ali sam ga probavao) nije usao u poredjenje posto ga nisam duze vozio. Ali i sa njim u poredjenju moguce da bi hondica prevagnula.

Mane honde su bukvalno vesanje (moze se sredi) i nesrecni toplotni reaktor sa desne strane (ne znam dal moze da se resi, ali duge pantalone pomazu). Toliko od mene o tom "enduru"

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet
Postoji !  600 ccm, 54 KS, sa punim tankom goriva je 160 kg ( tank 17 litara ), ne trese, odličan serijski ovjes,
serijska navigacija, sve što ti treba. i ne košta 12 nego 11.5 !  Jedino ga je teško nabaviti, ali može se. 

A koji je to motor :) ???


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet
Kada bih od ovih motora sto imam (i sto sam imao) morao da izaberem jedan bio bi to malo nabudzeni CRF300l. KTM690 nisam posedovao (ali sam ga probavao) nije usao u poredjenje posto ga nisam duze vozio. Ali i sa njim u poredjenju moguce da bi hondica prevagnula.
Mane honde su bukvalno vesanje (moze se sredi) i nesrecni toplotni reaktor sa desne strane (ne znam dal moze da se resi, ali duge pantalone pomazu). Toliko od mene o tom "enduru"
 

Zbilja sta mozes reci o ktm690 za to vrijeme sto si ga vozio , iz kojeg razloga ti nije prirastao srcu da se tako izrazim


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
pre 17 minuta, Slavo je napisao:


A koji je to motor :) ???


Sent from my iPhone using Tapatalk

AJP PR7 :ooo:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Sad sam tek cuo za tog proizvodjaca i za taj motor. Malo izguglah najpriblizniji izgled i konstrukcija Dakar motoru simpatican skroz


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
4 hours ago, Slavo said:


Zbilja sta mozes reci o ktm690 za to vrijeme sto si ga vozio , iz kojeg razloga ti nije prirastao srcu da se tako izrazim


Sent from my iPhone using Tapatalk

Manje vise samo novac, inace sjajan bajk. Mada je jedan od vlasnika imao jos mana da doda (npr previse snage i nesto oko elektronike) mada ja to nisam primetio. Po meni neverovatno lak za voznju sa obzirom na krajnju snagu koja je nenormalna. 

Crf je drugi fazon, mnogo opusteniji motor, sama njegova konfiguracija te uslovljava da ga opusteno vozis. Ne znam meni je bas lego.

Edit: 690 mi jeste prirastao srcu, ali mi je crf bolje lego.

Promenio član markodjurovic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
7 hours ago, markodjurovic said:

Manje vise samo novac, inace sjajan bajk. Mada je jedan od vlasnika imao jos mana da doda (npr previse snage i nesto oko elektronike) mada ja to nisam primetio. Po meni neverovatno lak za voznju sa obzirom na krajnju snagu koja je nenormalna. 

Crf je drugi fazon, mnogo opusteniji motor, sama njegova konfiguracija te uslovljava da ga opusteno vozis. Ne znam meni je bas lego.

Edit: 690 mi jeste prirastao srcu, ali mi je crf bolje lego.

Rečeno muškim žargonom:

KTM ti je klinka od 22-23 godine, napucana, sve atribute, sve zategnuto, ali brate umara, našika se pravi sranja i znaš da će da se jbe i sa drugim, al šta te briga ti ga meto.

CRF300L je iz kućevne kuće, nije ružna, al nije ni ultra lepa, ume da se voli ludo pa se često zapitaš i gde je to naučila al bolje da ne znaš, al zna da skuva, opere, spremi, čuva i voli decu i znaš da je materijal za živeti...

Baciš ti pogled nekad na mlađe, voliš kad drugari pošalju slike k-rvtina (čitaj: listaš oglase od KTMa) ali znaš da si mator i nije to više za tebe :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc
Pre 1 sat, Andrej_Hotstepper je napisao:

 

Baciš ti pogled nekad na mlađe, voliš kad drugari pošalju slike k-rvtina (čitaj: listaš oglase od KTMa) ali znaš da si mator i nije to više za tebe :D

Probaj nekad

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

KTM 690/Husqvarna 701 (isti motor šraf na šraf, uz manje bitne i vrlo male posebnosti međusobno) je vrlo univerzalna sprava. Može zaista težak teren da savlada, recimo rutinski ide na deo treka hard trke na Dvičibarama, Fruškoj gori, C klasu na GUčevu prođe komplet itd... Uglavnom zavisi od vozača, ali može baš mnogo. Na putu može da prati putne brzine 90-120kmh lagano. Može da povuče teret. 

 

Onda je to taj jednorog?

 

Pa nije... Na terenu je težak, kad padne 3. put već si crkao, znači dok ide ide, kad stane onda crkneš oMa... Na putu nema zaštitu od vetra, ubija vetar, jednocilindraš trese (mada, od 2020. to je magija koliko su balansirali agregat kontrategom i smirili motor). Suvozača možeš da zaboraviš, osim ako nećeš momentalno da se razvedeš... Mali, nestabilan, za AP nije.

 

Sa crf300L glavna razlika, osim naravno snage, je ogibljenje. KTM 690 je ozbiljan motor, sa ozbiljnim ogibljenjem, a crf čim ti porastu apetiti (a uglavnom porastu za sezonu-dve) postane nepromostiva prepreka, osim da se ulupa baš puno para i opet nema ogibljenje kako treba. Dakle, crf je sjajan ulazni motor u svet linijskog endura i onda polako dođe red i za drugi korak...

 

Hteo sam reći nešto poput Maje... Nema tu univerzalnog idealnog rešenja (mitskog jednoroga). Ima samo pravog motora za tebe, u datom trenutku. Zato i menjamo motore u životu, jer menjamo interesovanja i menjamo svoju veštinu, a u enduru su te promene baš česte.

 

Inače, ktm 690 u nekoj od verzija vozim od 2014 i voziću i dalje. Ipak, pored njega imam i mali, lagan motor za teži enduro (104kg). Prosto mora.

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
5 hours ago, vava said:

Probaj nekad

Nemoj mi davati ideje!!!

950/990avd mi je najbolji motor ikada, ne da se ložim, baš mi se dopada..

Ali nisam imao hrabrosti da spustim novce na sto... 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
2 hours ago, severian said:

KTM 690/Husqvarna 701 (isti motor šraf na šraf, uz manje bitne i vrlo male posebnosti međusobno) je vrlo univerzalna sprava. Može zaista težak teren da savlada, recimo rutinski ide na deo treka hard trke na Dvičibarama, Fruškoj gori, C klasu na GUčevu prođe komplet itd... Uglavnom zavisi od vozača, ali može baš mnogo. Na putu može da prati putne brzine 90-120kmh lagano. Može da povuče teret. 

 

Onda je to taj jednorog?

 

Pa nije... Na terenu je težak, kad padne 3. put već si crkao, znači dok ide ide, kad stane onda crkneš oMa... Na putu nema zaštitu od vetra, ubija vetar, jednocilindraš trese (mada, od 2020. to je magija koliko su balansirali agregat kontrategom i smirili motor). Suvozača možeš da zaboraviš, osim ako nećeš momentalno da se razvedeš... Mali, nestabilan, za AP nije.

 

Sa crf300L glavna razlika, osim naravno snage, je ogibljenje. KTM 690 je ozbiljan motor, sa ozbiljnim ogibljenjem, a crf čim ti porastu apetiti (a uglavnom porastu za sezonu-dve) postane nepromostiva prepreka, osim da se ulupa baš puno para i opet nema ogibljenje kako treba. Dakle, crf je sjajan ulazni motor u svet linijskog endura i onda polako dođe red i za drugi korak...

 

Hteo sam reći nešto poput Maje... Nema tu univerzalnog idealnog rešenja (mitskog jednoroga). Ima samo pravog motora za tebe, u datom trenutku. Zato i menjamo motore u životu, jer menjamo interesovanja i menjamo svoju veštinu, a u enduru su te promene baš česte.

 

Inače, ktm 690 u nekoj od verzija vozim od 2014 i voziću i dalje. Ipak, pored njega imam i mali, lagan motor za teži enduro (104kg). Prosto mora.

Ovo je suština. Od reči do reči. 

I ja sam u off vožnji totalni početnik. Puno godina i motora imao iza sebe, ali nikad dual sport..

...i nisam dorastao bebi CRFu,  a znam da će za koju godinu Šejtan da sedne na rame... "KTM... KTM... KTM..."  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc
Pre sat vremena, Andrej_Hotstepper je napisao:

Nemoj mi davati ideje!!!

950/990avd mi je najbolji motor ikada, ne da se ložim, baš mi se dopada..

Ali nisam imao hrabrosti da spustim novce na sto... 

Sa dobrim primerkom ne bi pogresio

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre sat vremena, Andrej_Hotstepper je napisao:

Ovo je suština. Od reči do reči. 

I ja sam u off vožnji totalni početnik. Puno godina i motora imao iza sebe, ali nikad dual sport..

...i nisam dorastao bebi CRFu,  a znam da će za koju godinu Šejtan da sedne na rame... "KTM... KTM... KTM..."  ;)

A ja pa za razliku od tebe ceo zivot vozim dual sport, nikad drugi tip motora i nisam imao. Situacija na trzistu je trenutno takva da su sad vec svi dual sport motori starije generacije vec prilicno matori i istroseni, a sa druge strane preskupi (20-25 god star motor 2500-3000e). Novijih pravih dual spor motora i nema u ponudi na domacem trzistu, a i ako se pojavi nesto kosta skoro koliko nov motor. Ostaje opcija niza klasa tipa crf300 ili nesto visa klasa tipa ktm690 ili husa 701, koja je skoro duplo skuplja. E sad svako bira prema svom finansijskom stanju i afinitetima, ja sam vec zasao u godine u kojima bi me skupo kostalo da se polomim negde, a crf svakako vise prasta greske od ktm-a i manje tera na divljanje, tako da sam ja Šejtana otkačio za stalno :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Tako sam i ja razmišljao.

Ne dam 6500-7500e za 15 godina star 990adv... Ne mogu. Znam da je to fenomenalno urađena sprava (nema pandan!) ali ja radim 6 dana nedeljno, uvatim uveče nekad da se provozam kad uspavamo malog, do posla i nazad, i eventualno ako uspem da uzmem 2-3 produžena vikenda - čupam korner zastavicu!

I onda 15 godina star motor, pa nešto treba da radim na njemu... Umesto da se vozam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500

Ja vozim najvisočiju varijantu...KTM aadventure s....i sa njime dobro baratam na terenu....dizem ga kao pero...:popovanje:

 

i kao mali motor upravo merkam 690 :neznam:

images.jpg.a0e46caea08a46e2882cf8578efafc4a.jpg

jbga

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 10 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Rečeno muškim žargonom:

KTM ti je klinka od 22-23 godine, napucana, sve atribute, sve zategnuto, ali brate umara, našika se pravi sranja i znaš da će da se jbe i sa drugim, al šta te briga ti ga meto.

CRF300L je iz kućevne kuće, nije ružna, al nije ni ultra lepa, ume da se voli ludo pa se često zapitaš i gde je to naučila al bolje da ne znaš, al zna da skuva, opere, spremi, čuva i voli decu i znaš da je materijal za živeti...

Baciš ti pogled nekad na mlađe, voliš kad drugari pošalju slike k-rvtina (čitaj: listaš oglase od KTMa) ali znaš da si mator i nije to više za tebe :D

Dakle vreme je na KTM da pređem :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Ja nedavno uzeo f800gs merkao jednog ktm 990 adv al mi ovo bilo jeftinije i sav happy odem na frušku krenem na makadam neki spuštanje onako ništa preterano jako al klinac on teretan nema da stane muka živa pa na nekoj uzbrdici da ga okrenem opet muka kreće da mi polako pada jedva ga zadržah preznojao se živ i na kraju ukapiram da oni na yt nisu obični vozači i da to samo kod njih izgleda tako lako. Definitivno za off neki manji motor lakši greota polupati ove veće skupa popravka posebno na 1190 najbolje to ostaviti za neka putovanja a za uživanciju neka laganica. Msm da sam za sada odustao od off-a teško da mogu da imam dva motora trenutno a greota mi da polupam ovo što imam

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Ja sam do sad vozio sve naked motore i kad sam uzeo ovaj 1190adv ja sam se preporodio sto se tice otvorenog puta. Napokon zastita od vjetra , bez konstantne borbe sa vjetrom , bas konforno putovanje i tu mi je bas legao skroz, a sa svim ovim vecim dualima sto su sposobni za teren zastita od vjetra je jako losa sto opet se vracamo na borbu sa vjetrom i sl default_1oda.gif



S obzirom da sam ove godine prvi put vozio off i prvi put sa ovim motorom prezadovoljan sam bio kako sam se snasao u teren , ali kao sto pomenu kolega ovoliki motor pri vecoj nizbrdici je jako zeznuto zaustaviti , ja sam imao par situacija dje sam se bio bas ono ufrcio iskreno . U mjesto za okretanje je bas pretezak , racunam da i kad pane moze se uz tehniku podici ali ne moze biti lako kao sa 100kg npr. I plus uz sve to me jako brinula steta koja bi nastala prilikom pada


Ja se divim ovim vozacima na YT koji voze ove motore od 200+gb kao biciklo , bas mi djeluje nevjerovatno da to tako moze da se vozi , ali definitivno tehnika i samo tehnika


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet
Ja vozim najvisočiju varijantu...KTM aadventure s....i sa njime dobro baratam na terenu....dizem ga kao pero...:popovanje:
 
i kao mali motor upravo merkam 690 :neznam:
images.jpg.a0e46caea08a46e2882cf8578efafc4a.jpg
jbga
 
 

I ja vozim S , zar nebi trebalo da je R visociji i to poprilicno ?


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500
Pre 17 sati, Slavo je napisao:


I ja vozim S , zar nebi trebalo da je R visociji i to poprilicno ?


Sent from my iPad using Tapatalk

ja vozim stariji model KTM A

KTM 950 ADVENTURE S  iz   2004

to je najvisočija verzija i sedištem...i putanjom suspenzije i koliko je odignut od zemlje

tada je postojao samo " obični" adventure  i ova S verzija

kasnije je bilo dosta sitnih varijacija na temu ali...bitna razlika je bila u suspenziji ...samim tim i visini...i uglavniom su bili ....niži...

od 2009 ono sto je bila S verzija...prelazi u R

 

sada  su  R verzije visočije od S

 

Promenio član VIRGO
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Moras 1 videti koji tip off road voznje zelis da vozis. Makadam, enduro, hard enduro, da li ides na voznju sam, itd...Onda tek izbor motora.
Moj savet ti je da za pocetak odes u neku enduro skolu i probas off sa hard enduro i sa ds motorima. Tu ces tek videti sta hoces. Imas na forumu vec preporucene a ja toplo preporucujem Sector Enduro i Balkan Hard Enduro - Jimmy. Samo reci hvale imam za iste. Obe su u Srb, ali Tara ti nije daleko. Pa da vidis sta te intersuje. Bolje da prvo iznajmis motor nego da kupis a da nije za tebe.
Ukoliko se odlucis za pravu off road voznju, onda nikako nemoj gledati full kros motore. Ti motori su pravljeni za zatvorene kruzne staze, pa je spram toga je sve na njima i pravljeno ( eksplozivna masina, prenos, tvrdo ogibljenje, itd). Oni lice na hard enduro motore ali su razlike velike. Pocev od agregata koji na krosu zahteva brzu voznju, na malim je narvozan, nema hladjenje adekvatno, pa prenos koji je kratak i najvise 4,5 brzina, ogibljenje je tvrdo za male prepreke, tocak 19 vs 18, alnaser....takav motor je u sumi patnja. Da prepravis na hard enduro je skupo i nemoguce donekle.



Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja