Jump to content

Moto Zajednica

- Srpski " Će Faće" na vrhovima Karpata-

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Posle fenomenalnog doručka i ljubaznog osoblja, vreme je da krenemo dalje. Sveže jutro u Alba Juliji, lepo se spavalo i odmorilo za poslednji dan našeg putovanja, ujedno i dana kad trebamo preci najvise km. Imamo do Pančeva oko 530 km, a gde su Čačak i Mionica. Sipamo odma gorivo, da smo mirni, da ne razmisljamo i odma jezdimo ka Sebešu odakle se krece na put 67c, tj put preko Transalpine.
Kad sam bio 2019 vozili smo kontra smer, i put od mesta Obirsia Lutruluj ili ti gde prestaju žute linije na putu, gledajuci sa vrha TA ka Sebešu, je bio blagi užas, u nekoliko navrata sam pogodio rupe misleći da cu ostati bez točkova.
Sad je pktpuno druga priča, sve je sredjeno i presvučeno, tako da već posle 10-ak kad se izadje iz Sebesa krece pravi Rolercoster za sve ljubitelje krivina, kroz prelepu prirodu, sa jako malo saobracaja i tek po nekoliko motora povremeno.
Odma smo svatili da je to ono pravo zbog čega smo tu i osmeh ispod kacige je bio neminovan non stop. Deki "vatra" je krenuo prvi a ja za njim. Što zbog tog opakog Gs- 1250, sto zbog njegovih zavidnih vozackih sposobnosti, mi je uskratio to zadovoljstvo da mu uvek gledam u kofere. I Srpski trio fantastiko kreće svoj ples iz jedne u drugu krivinu, i dva i tri i četiri cilindra jednako, ma divota i lepota ovog naseg hobija. Stajemo na prvoj brani posle 30-ak km da se uslikamo i podelimo odusevljenje. d7512c245c4019fee563042f9693c135.jpg3845d69262c5eae193838ea8208c47db.jpg14b854f15a72c04f3d0c5d131a8372ae.jpg3f313247ac8920de154a41d839b2ec2a.jpg7782906d432017cd2b8a77a7b4562e7a.jpg77624550bdbcae8aa6e86516fa2e6e59.jpg9158c701ec4a6c37091b6629873982ce.jpg492f5fe64836c9e0b8701f4a49ab1675.jpg642ee945b9dc94e8bb2fbbfa233e09bc.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 11
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Bas smo komentarisali ovu deonicu kad smo dosli do brane, ovo bih mogao svaki dan da vozim. Nov asfalt, krivina do krivine, visoki cetinari pored puta, nema saobracaja, jedan od najboljih puteva koje sam ikad vozio. Da sam blize Rumuniji, isao bih ovde svakih 15 dana da odvezem ovu deonicu od Sebesa do vrha TA i ne bih palio motor vise.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 17 sati, Nole Bg je napisao:

I očekujemo i od njega neki izvestaj sa putovanjaemoji481.pngemoji481.pngemoji481.png

Bice mejbi u temi" Duge voznje" da ne otvaram novu u putopisima.

Jest da nas je bilo 7, neko bi rekao mnogo. Treba uklopiti 1.200-1.300km bez trzavica.

Imali smo jednu velku prednost, 4 dana na raspolaganju i deceniju zajednickog druzenja/voznji tako da nema nepoznatih u jednacini :) 

Pisi dalje bata Nole, pisi.....

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ček čoveče, moram malo i da radim, sutra zavrsavam, pa ti nastavi

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Bice mejbi u temi" Duge voznje" da ne otvaram novu u putopisima.
Jest da nas je bilo 7, neko bi rekao mnogo. Treba uklopiti 1.200-1.300km bez trzavica.
Imali smo jednu velku prednost, 4 dana na raspolaganju i deceniju zajednickog druzenja/voznji tako da nema nepoznatih u jednacini  
Pisi dalje bata Nole, pisi.....
I ja sam se dvoumio dal Duge voznje, dal ceo putopis i naterase me da bude ceo putopis

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Bas smo komentarisali ovu deonicu kad smo dosli do brane, ovo bih mogao svaki dan da vozim. Nov asfalt, krivina do krivine, visoki cetinari pored puta, nema saobracaja, jedan od najboljih puteva koje sam ikad vozio. Da sam blize Rumuniji, isao bih ovde svakih 15 dana da odvezem ovu deonicu od Sebesa do vrha TA i ne bih palio motor vise.
@gavrela jesi zaboravio Petrošani?

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
@gavrela jesi zaboravio Petrošani?

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Odlična je ta deonica, ali mi je TA bolja, nekako jači utisak dosta

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Odlična je ta deonica, ali mi je TA bolja, nekako jači utisak dosta

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Mrtva trka

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Već dva meseca nisam bio na ozbiljnijoj vožnji, jer je ili vreme bilo loše ili sam imao druge obaveze. Ovog vikenda sam rekao da nema šanse da vozim po ovoj temperaturi, ali sad kad sam pročitao ove dve strane, pali mi se motor, ide mi se negde :D 

 

Svaka čast momci na svemu, ali posebno na medvedima :D 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 18 sati, Nole Bg je napisao:

E sad da napišem jedan post, gde cu se osvrnuti na moje mišljenje o novom Gs-u 1250. Posle rucka sedamo na motore i vidim Vlada seda na Daretov Gs a Dare na Trejsera. Kaze Deki hoces ti Nole da se zamenimoemoji16.pngemoji39.pngemoji3059.png. Sam se ponudio, meni bilo truba da ga pitam. Hocu brate moj kako necu, hvala ti do neba, ziv bio velki porasoo. Put nije opterecen, uglavnom su pravci sa nesto malo krivina. Ljudi moji, bilo je to jedno pravo odusevljenje, posle bukvalno nekoliko km imao sam osecaj kao da ga vozim ceo život. Svaki segment vožnje je na najvecem mogucem nivou, pocev od kočnica, ogibljenja, odziva na gas, polozaja sedenja, zastite od vetra, a o udobnosti da ne pricam. I hteo bi da porucim svim ovim sto mrze i preziru Gs, ne kudi konja kog nisi jahao. Možda ima neki brzi, možda ima neki bolje kočnice, mozda je neki udobniji, možda neki bolje ide po off roudu, ali kad stavimo sve na gomilu, kompletniji motor ne postoji, i ne samo to, msm da mu nisu ni blizu da ga ugroze u toj njegovoj dominaciji. Da je skup, jeste, da je dobar, dobar je. Možda je nekom ruzan, to je individualna stvar, ali da neko kaze da nije dobar, to ne razumem. Da imam mogućnosti da ga priuštim sebi, trebalo bi mi 10 sekundi da odlučim sta cu voziti u budućnostiemoji122.pngemoji122.pngemoji122.png. Ovo je moje subjektivno mišljenje da se razumemo.
Morao sam da se osvrnem na ovo i sad nastavljamo daljeemoji108.png

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

@DarkoČa @gavrela

Једном вас пустим саме одма' сра*а правите.

Јесам рекао да нема омађијавања људи са тим вашим тенковима.

Сад сте ми отишли сами и то је то.

Одоше још двојица на ту вашу страну, к'о да гледам. :jok:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
@DarkoČa @gavrela
Једном вас пустим саме одма' сра*а правите.
Јесам рекао да нема омађијавања људи са тим вашим тенковима.
Сад сте ми отишли сами и то је то.
Одоше још двојица на ту вашу страну, к'о да гледам. :jok:
To je samo pktvrda Mare onog što smo od ranije znali. . Jer dok ne probas nisi siguran, i sad smo razresili sve dileme. Sad su samo u pitanju finansije a to je u ovom trenutku tesko dostizno, tako Honda je ipak

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Pitaj Dekija kako ide Honda, tad troši 10-ku, al ide ko nevreme, zamalo da zavrsi u temi " Bahati mamlazi"

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 18 minuta, Nole Bg je napisao:

To je samo pktvrda Mare onog što smo od ranije znali. emoji12.pngemoji12.pngemoji12.png. Jer dok ne probas nisi siguran, i sad smo razresili sve dilemeemoji51.png. Sad su samo u pitanju finansije a to je u ovom trenutku tesko dostizno, tako Honda je ipak emoji108.pngemoji108.pngemoji108.png

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Брате мој, за њих двојицу јеховини сведоци су аматери. 

Ја се одупирем и ногицама и рукицама ал' џаба, шире се к'о пандемија.

'Оће да ме навуку да пробам, ал' прц, нисам ја лууууд.:ph34r::lol3:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 17 minuta, Nole Bg je napisao:

Pitaj Dekija kako ide Honda, tad troši 10-ku, al ide ko nevreme, zamalo da zavrsi u temi " Bahati mamlazi" emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Ма не вреди, ја сам то покушао да преваспитам, причао, тукао... ма нема резултата. 

Данашња омладина наопака, пустиш дете у град оно ексер поједе.

Не пуштам их нигде више саме, само праве пиздарије.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Mogu samo da kažem, da kad Ja probam tuđ motor, tu počnu da spadaju delovi, konkretno klavijatura je u pitanju

Послато са SM-S901B помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Drago mi da su Vlajko i Nole osetili čari bavaraca i to na idealnoj deonici. E sad, ostaje da se nadamo da će se uskoro prešaltati na iste te da će naredne vožnjice biti još uzbudljivije, pogotovu pred FINISH , Bela Crkva - Kovin

Послато са SM-S901B помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Našalili smo se lepo, sto je sa ovakvom ekipom neminovno, humora nikad dosta i šale na svači račun. Idemo dalje sa pisanjem, danas se radilo i nisam stigao da pišem.
Posle kratke pauze na brani, fotkanja, idemo dalje, ista meta, isto odstojanje. Lep tempo, bez mnogo kocenja, gume zagrejane drze bezprekorno i sve tece kao mleko sto bi se reklo. Auta gotovo i da nema, tek po neki motor sretnemo koji ide u kontra smeru. Sledeci kratak predah na mostu Lacul oasa, cota 1259.IMG_20220720_105330.jpgIMG_20220720_105345.jpgIMG_20220720_105400.jpgIMG-9e7cde9040c01a8aeb228ee44cb01495-V.jpgIMG_20220720_105416.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Još malo i izlazimo na žute linije i u stvari se to smatra tim prevojem Transalpina. Krece ozbiljan uspon i ozbiljne serpentine. Iskreno ovo do ovde mi je mnogo vise prijalo, i mnogo lepše se vozilo, ali i ovo je tako kako je. Sreca te imamo jake motore, a zamislite mene 2019 god sa Silver Wingom 400, kakvo je to razocarenje bilo. Izadjem iz serpentine i gas je zavrnut do kraja i nista se ne desava.
Sad je mnogo bolje i lakse, i za tili čas stižemo do samog vrha, na visoravan gde je temperatura oko 15-ak stepeni a u Novacima kad se spustimo je paklenih 35 stepeni. dd6cac7a9712e4b055cbc23412d473e2.jpgb85712d7b144d829431669a5cfaae0e9.jpg664ebcedb51c71e1092c0827eb17c160.jpgfeeb3817d37fd94492cf3602bfcf7956.jpg54e0c66ae962716d373bb8c30fada0f7.jpg2a66288593e1d8db3bc268d77c313f7d.jpg6ebab8943b3ad417d42579fc253b41f0.jpg09c9ffebbb435ba48082964a594ccf4a.jpg17b42bd4f055e6a022ee678448c8d2b0.jpge03b1d65f9956142896f4c94704439eb.jpg508b4919fd9471b005034bec2c40550a.jpge2c0a36962beaa9896e3798fbb4e7a8d.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 15
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Polovina je dana, uživali smo punim plućima i u predivnim pogledima i pejzazima Transalpine. Vozilo se lepo, bilo vremena za sve. Sad se valja malo ubrzati, gde je Beograd, gde Čačak i Mionica. Krece spust s druge strane prema Novacima. Nije bas onako dobro za voznju kao s druge strane ali je sasvim ok, zmijice od katrana kvare potpun ugodjaj. Brzo silazimo i u Novacima je temp samo 35 stepeni. Skini sve sto možes, i trazimo gde klopati jer nas je ova planina totalno izstrugala i sad ceć creva pevaju. Setih se kaffane od pre tri godine i pravac tamo. Gradić na Dunavu Drobeta Turnu- Severin i kafana " Taverna Serbului". I to je bio pun pogodak, predobro mesto sa vrhunskom hranom, ljubaznom uslugom, prelepim pogledom na Dunav i pristojnim cenama. Bili smo puno gladni i zedni da smo zaboravili da slikamo, a moja preporuka je punjeni batak, nesto fantastično, ukusno i sočnoIMG-efb83699385602197ed209606204b9c1-V.jpgIMG-8d6a7030be8545d055401e49617368e8-V.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Posle sjajnog rucka, punih stomaka, valja ici kuci po ovom paklu. Da je sad nekako se teleportovati kuci. Ruta vodi Dunavskom magistralom sa Rumuske strane, koja je zaista prelepa, kvalitetna i nije skoro uopšte opterecena. Sunce upeklo, raskomotili smo se koliko može i idemo prilicno brzo. Ali posle sat vremena smo toliko prokuvali da nam još jedno osvezenje ne gine. Komplex " Ergeta" je izbor i prelepo je zaistab29fa92aadf3caa3172222a5671532bd.jpg5248e300c51115889c6d6efffb7a8ac2.jpg423a4d6026029df20ffed8990a883f5d.jpg6458d6e684e513642bc98896ed5a47b2.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 11
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Nemamo još mnogo do granice i ubrzo ulazimo u šumicu gde je fenomenalna hladovina i odlične krivine, šteta baš šteta sto asvalt nije još malo bolji. Ovako smo morali da se zadovoljimo tim sto imamo i brzo stizemo na granicu gde bez vecih problema i bez guzve prelazimo u Srbiju. Bela Crkva, sipanje i gas za Pančevo gde planiramo rastanak i poslednje fotografije i po jedno ladno pivo za rastanak.
Pravci i nista zanimljivo dok grupa lokalaca na R-ovima nije vrebala iz šumice i onda pored nas 200 na pravcu jer jelte samo to i znaju. Ništa to nebi bilo strasno da oni to nisu još jednom ponovili glumeci mangupe. Neke od nas to nije dirnulo, neke Boga mi jeste pa su ih ova dva Gs-ovca postavila tamo gde im je mesto i da znaju u buduce kako se ponasa prema kolegama u saobracaju. I evo nas u Pančevu u prvi sumrak, da se rastajemo i sumiramo utiske. Oj drugovi jel vam zao, zapevasmo svi, i uz srdačne pozdrave svako svojim najmilijima. 68ea5ec44d57497f05b64eec5281ba07.jpg48730b86b9d061f7a3fadff73de19e5d.jpg115177a8fd8d5ee70905798e4f758755.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 12
  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Bord pokazuje 3 dana, 1400 km sreca sreca radost, bezbroj vrhunskih krivina, pogleda, pejzaza, prelepih šuma, jezera, mostova, brana i svega onoga sto cini ovaj nas hobi neodoljivim. Meni je srce puno i prepuno, jer sve kako sam zamislio je tako realizovano, bez i jedne najmanje trzavice ili problema.
Da rezimiramo stvari, Rumunija je moj favorit sto se tice ovakvih izleta, obecana zemlja. Mnogo kulturniji u saobracaju od nas, masu puta mi se auta sklanjaju na magistrali pokagujuci da prodjemo. Ko nije bio na Transfagarasanu mora da ode, da vidi, da dozivi, bice fasciniran sigurno, put nije najbolji i voznja u drugi plan.
Transalpina raj za motocikliste, sad ovaj novi put od vrha do Sebesa je takav da nikoga nece ostaviti ravnodusnim.
Zakljucak je sledeci, na Tf necu u skorije vreme jer bio dva puta, video, uzivao.
Transalpina jednom godisnje u mom kalendaru obavezno, i Petrošani naravno u kombinaciji. Obavezno radni dani da se gadjaju jer u suprotnom cete imati ogromnih problema sa guzvama.
Hvala mojim drugarima @DarkoČa i @gavrela hvala na svemu i bilo je zadovoljstvo voziti se i druziti sa vama i nadam se neko buducem druzenju i nadam se da cete postati deo standardne postave
Moj brat @fitsensei naravno uvek tu i u dobfu i u zlu. Hvala svima koji su pratili, tdudio sam se da prenesem stvari iz mog uglaonako kako sam video i doziveo.
Honda naravno kao i uvek na visini zadatka, u ovom društvu putnih aždaja se nije dala i nije poklekla.
Hvala svima koji su citali i pratili, tolilo od mene za ovaj put, ostajte zdravo i vidimo se na drumu

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 11
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja