Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc na putu za motocikle

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Ne nadjoh slicnu temu na forumu pa da pokrenem jednu. Na putovanju u Grcku svratimo da spavamo u Djevdjeliju. Nocenje subota na nedelju. U nedelju vidim da nam se guma izduvala, 11h, puno vozilo stvari. Prva pomisao uzas, nedelja, Makedonija, nista ne radi. Stajemo na pumpu, pitamo momke koji rade na pumpi, kazu nedelja je, prenocite u Djevdjeliji jos jednu noc. Onda se setim da sam kod Atlasa uplatio Evropa osiguranje. Nazovem ih, jako su ljubazni, uzeli podatke i kazu budite pri telefonu. Za 10 min zove jedan Makedonac, pita gde smo. Dolazi za pola h, slepa nas do vulkanizera (zamolio je coveka da otvori radnju). Njemu potpisujemo zapisnik o slepanju, vulkanizeru placamo usluge i nastavljamo dalje. Za svaku preporuku, ljudi su mi pomogli na putovanju da ga nastavim, zena, dete i ja. E sada... vidim da ima nekoliko pomoci na putu za motocikle. Da li je neko imao iskustva sa njima i kakva su? Dobro poznata cinjenica da nabusena guma na motociklu moze biti ozbiljan problem zbog malog broja vulkanizera koji rade motociklisticki program. Nadam se da sam pokrenuo jednu krajnje (vodjen svojim iskustvom) korisnu temu i zato bih voleo da se sto vise kolega ukljuci u raspravku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Ok neka admini prebace tamo gde joj je mesto. Interesantnija su mi iskustva. Svi mislimo da se tako nesto nece desiti. Letujem vec 10 god u Grckoj, godisnje predjem 40000 km kolima i u zadnjih nekoliko godina prvi put mi se nabusi guma (nabodem ekser) u Makedoniji u nedelju prepodne. Retko treba, ali kada zatreba zlata vredi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Kupi set za krpljenje gume,popularne crvice. Na kupujem prodajem nadji vw/audi kompresor i kupi 'srafciger' za odvrtanje iglice. Ponesi i komb. klesta. Pri duvanju sa kompresorom skini iglicu,imaces bolji protok vazduha. Za ovakvu interveciju ne treba da skidas tocak. Ozbiljnu km imas godisnje,pa je glupo da ti vreme prodje cekajuci slep. Ovo sto sam napisao odnosi se na busenje gume ubodom. Ako je pocepas,nova ti ne gine. 

 

P.S. Ako nemas rezervni tocak ,a posedujes 2 seta tockova na felnama,onda leti nosi jedan 'zimski' tocak u gepeku,a zimi jedan 'letnji...' Slep nek bude poslednja opcija. Pozdrav

Promenio član DaliborBP
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

Savet za korisnike moto dodatka iz prve ruke. 

Imajte broj telefona šlep privatnika koji ima ugovor za pomoć na putu koju ste platili, bilo da je Vozzi, Atlas, Continental... i zovite ga direktno, bez aplikacije.  On će moći svakako da naplati, a ako idete preko aplikacije, retko koji privatnik će prihvatiti šlepanje motora. Meni je aplikacija registrovala 6 vozila u mojoj blizini i nijedan nije hteo da prihvati šlep motora.

Promenio član Nebojša S
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021
On 22. 7. 2022. at 15:09, DaliborBP je napisao:

Kupi set za krpljenje gume,popularne crvice. Na kupujem prodajem nadji vw/audi kompresor i kupi 'srafciger' za odvrtanje iglice. Ponesi i komb. klesta. Pri duvanju sa kompresorom skini iglicu,imaces bolji protok vazduha. Za ovakvu interveciju ne treba da skidas tocak. Ozbiljnu km imas godisnje,pa je glupo da ti vreme prodje cekajuci slep. Ovo sto sam napisao odnosi se na busenje gume ubodom. Ako je pocepas,nova ti ne gine. 

 

P.S. Ako nemas rezervni tocak ,a posedujes 2 seta tockova na felnama,onda leti nosi jedan 'zimski' tocak u gepeku,a zimi jedan 'letnji...' Slep nek bude poslednja opcija. Pozdrav

Pozdrav @DaliborBP nije mi bas najjasnije ono "skini iglicu, imaces bolji protok" Zar nije ta iglica ta koja drzi vazduh unutra, izvinjavam se unapred ako je pitanje suvise laicko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 3 sati, ZeleniZub je napisao:

Pozdrav @DaliborBP nije mi bas najjasnije ono "skini iglicu, imaces bolji protok" Zar nije ta iglica ta koja drzi vazduh unutra, izvinjavam se unapred ako je pitanje suvise laicko.

Dok je crevo na ventilu iglicu mozes izvadis...Kad zavrsis,brzo se skida crevo i iglica se uvrne... Nakon toga se doduva na propisanu meru. Za to postoji specijalni srafciger. 

urubelnita-pentru-scos-ventil.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2343 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ali pazi da ti vazduh ne oduva iglicu prilikom vraćanja u ventil jer onda može biti baš sex. Znači, iglicu namestiti u "šrafciger" i drzati je jednim prstom. Najlakše domalim. Skloniti crevo sa ventila i brzo ubaciti iglicu u isti. Zaviti je do kraja i doduvati gumu na propisanu vrednost. I gas! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1131 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 25. 7. 2022. at 12:30, Nebojša S je napisao:

On će moći svakako da naplati, a ako idete preko aplikacije, retko koji privatnik će prihvatiti šlepanje motora. Meni je aplikacija registrovala 6 vozila u mojoj blizini i nijedan nije hteo da prihvati šlep motora.

Koja aplikacija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1551 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

To za Vozzi sam i ja doživeo (za kola, ja ne vozim motor), ali, u roku od nekoliko minuta me je pozvala neka ženskica iz njihovog centra, zamolila za malo strpljenja, i rekla da će da mi nađe vozilo.

Vozilo je stiglo za manje od 20min od njenog poziva.

Tako da, vrlo je moguće da je to neka fora u aplikaciji da pokažu da kao imaju milion vozila, ali su u gužvi, ali mi rešiše problem vrlo brzo, svakako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
Pre 20 sati, Nebojša S je napisao:

vozzi

Kako ste na kraju resili? Nisu te valjda ostavili sa motorom bez pomoci?

Meni se Vozzi sjajno pokazao za auto, a primarno sam ih instalirala i platila zbog motora. Na srecu, nikad mi za motor nisu zatrebali, a za auto je sve proteklo sjajno, isplatio se svaki ulozeni dinar u njihovo osiguranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1873 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Već sam pisao, meni je Wozzi pomogao prošle godine na povratku iz Hrvatske, kada mi je eksplodirala zadnja guma na motoru. Moja je greška, nisam stigao da promenim gume, velika vrućina, velika brzina,  3 sata na vrelom asvaltu i nije izdržala do kuće... Kvar se desio kod nas, pukotina od nekoliko cm (rascvetala se), zvao ih i vrlo brzo su došli, i odšlepali me do kuće.

Vredi svaki dinar...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1131 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 2. 3. 2023. at 19:55, Nebojša S je napisao:

vozzi

Kako se zavrsilo,oni moraju da posalju bilo sta,nemoguce da nista nisu poslali,jedino je pitanje cekanja,jesi se zalio ili sta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ne znam da li sam pisao,drugaru otisao kompjuter na vfr letos u Bijelom polju,cekao 5 sati,doslepali motor i njega i devojku do kuce,doplata 0.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1455 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
On 7/21/2022 at 9:48 AM, antir3ality said:

Ima tema, nego ti je verovatno promaklo. Recimo ova:
https://forum.bjbikers.com/topic/101092-pomoc-na-putu-za-evropu-gde-se-uclaniti/


Ja koristim Vozzi, nisam još imao priliku da ih isprobam i nadam se da neću :) .

U međuvremenu sam isprobao - i sve preporuke za Vozzi. Pisao sam detaljnije u Kratkim vožnjama. Takođe skoro je i @ivchaNB je opisao svoje pozitivno iskustvo u putopisima.
Samo neka tako nastave.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
On 3. 3. 2023. at 16:26, Nolanka je napisao:

Kako ste na kraju resili? Nisu te valjda ostavili sa motorom bez pomoci?

Meni se Vozzi sjajno pokazao za auto, a primarno sam ih instalirala i platila zbog motora. Na srecu, nikad mi za motor nisu zatrebali, a za auto je sve proteklo sjajno, isplatio se svaki ulozeni dinar u njihovo osiguranje.

Nisu ostavili, bila je ista situacija kao u postu iznad tvog. Poziv nije prihvatilo nijedno vozilo u blizini , registrovano na aplikaciju, pa su me zvali iz call centra i rekli da sačekam da će poslati nekog i došao je šlep posle sat vremena koji uopšte nije u njihovom sistemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 584 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

i ja se pitam. a zgodan mi bio njihov paket za auto plus besplatan moto dodatak.toga nema kod drugih. sad ce i da poskupe,smanjila se konkurencija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 667 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Mislim da ću uzeti Teslu, moto paket Srbija. 

Ne važi off-road, samo asfalt, za 3999 din. 

Nije neka cifra, prežaliću, al ako zajebu i oni, onda samo govnjiva motka da radi. 😃

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Vozzi su pukli. Da li neko ima iskustva sa Teslom? Kakva je logika da u Atlasu pomoc na putu za automobile bude 4500din a za motocikle 6000din, ne daju ni popust za oba paketa zajedno automobil +motocikl?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja