Jump to content

Moto Zajednica

Papaki

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: regionalistan
  • Motocikl: look 695

Novi projekat. Ovo -

image.thumb.jpeg.e5a5038ff3bd8dafc26e81ce4ed14ee3.jpeg

treba da postane ovo -

Screenshot_22.jpg.1bbc3f2151187e20853bdb61e4ca725e.jpgScreenshot_21.thumb.jpg.2171318a078f931873f98f533b01abef.jpgScreenshot_17.thumb.jpg.2a7cbe6f1531b90460488795d846a667.jpg

 

Kupio sam gume. 4.00-18

WWW.AUTOGUME.RS

Shinko E270, 4.00-18 TT 64H zadnji točak, prednji točak, Index opterećenja guma: 64, Indeks brzine: H: max 210 km/h.

i sada treba naci tockove. Prvobitna ideja je bila da kupim obruce, a glavcine napravim na strugu. Ne mogu da nadjem dva ista obruca sirine 2.5 ili bar 2.15. Ako neko ima ili ima ideju gde ima neka javi.  Dolaze u obzir i celi tockovi od nekog starijeg endura. Dva zadnja, pa bih na jedan nabedio da je prednji.

Posto idu karbonski poklopci, u obzir dolaze i liveni tockovi sa nekog starog RD350 ili 400. Prihvatam svaki savet ili ideju.

Ostalo je sve reseno, samo oko tockova je zastoj, a bez njih ne mogu da pravim zadnju viljusku, a moracu i prednju.

 

Promenio član alamunja
  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Ovu Hondu Cub sam još pre video preradjenu ovako, baš ova ideja što si našao, i vrhunska je stvar. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: regionalistan
  • Motocikl: look 695

Papaki je pače na grčkom. Honda Cub i varijante. Svi Japanci su imali svoju verziju. Ima 4 brzine koje idu u krug i centrifugalno kvacilo. Prva je dole i sve ostale, a posle četvrte ide neutral pa ponovo prva. Naravno da sam  tražeči petu, uterao u prvu, na punu četvrtu. A nema kvacilo da ga stisnem i smirim motor. Osamdesetih sam živeo dole i morao sam da nabavim jedno pače. 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Papaki je pače na grčkom. Honda Cub i varijante. Svi Japanci su imali svoju verziju. Ima 4 brzine koje idu u krug i centrifugalno kvacilo. Prva je dole i sve ostale, a posle četvrte ide neutral pa ponovo prva. Naravno da sam  tražeči petu, uterao u prvu, na punu četvrtu. A nema kvacilo da ga stisnem i smirim motor. Osamdesetih sam živeo dole i morao sam da nabavim jedno pače. 
Новији агрегати су то решили да после 4те не можеш да убациш у лер ако комплетно не станеш, а за прву не долази у обзир.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Papaki je pače na grčkom. Honda Cub i varijante. Svi Japanci su imali svoju verziju. Ima 4 brzine koje idu u krug i centrifugalno kvacilo. Prva je dole i sve ostale, a posle četvrte ide neutral pa ponovo prva. Naravno da sam  tražeči petu, uterao u prvu, na punu četvrtu. A nema kvacilo da ga stisnem i smirim motor. Osamdesetih sam živeo dole i morao sam da nabavim jedno pače. 
А квачило има ако само натиснеш шалтер ногом, као да желиш у следечу само не до краја. Квачило се чак и штелује.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

@alamunja kakvi obruci ti trebaju, mislim koliko cola da budu. Imam neke 19', da nisu veliki?

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

E jbg, sad vidim tek, kupio si gume 18'. Nema veze, pogledaj tamo kod mene u oglasima pa ako nesto imam, a da ti treba rado cu da doniram za "projekat":takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: regionalistan
  • Motocikl: look 695
pre 53 minuta, malitomic je napisao:

@alamunja kakvi obruci ti trebaju, mislim koliko cola da budu. Imam neke 19', da nisu veliki?

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

E jbg, sad vidim tek, kupio si gume 18'. Nema veze, pogledaj tamo kod mene u oglasima pa ako nesto imam, a da ti treba rado cu da doniram za "projekat":takoje:

Steta. Hvala.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: regionalistan
  • Motocikl: look 695
Pre sat vremena, Krokodilo je napisao:

А квачило има ако само натиснеш шалтер ногом, као да желиш у следечу само не до краја. Квачило се чак и штелује.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Kao Jawa 350. Tako dižu na zadnji. Dođe do maksimalnom obrtnog i onda samo ustine polugu menjača. Samo ovlaš, da razdvoji kvačilo, a da ne prešalta. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
Pre 17 sati, alamunja je napisao:

Papaki je pače na grčkom. ... Osamdesetih sam živeo dole i morao sam da nabavim jedno pače. 

 

Isto tako, samo s' kraja '90ih   :takoje:

 

Molim te izveštavaj o 'projektu' ili bar nekoliko fotki kad privršiš... strava ideja   :care:  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Obišao celu Kefaloniju uzduž i popreko (više puta) na restauriranom papakiju tada starijem od mene duplo. Sviđa mi se jako vizija ovog projekta, pratim sa zadovoljstvom :cirka2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Evo me na Krfu, tih takvih motorica koliko hoces. Imaju bas dubar zvuk, dubok.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: regionalistan
  • Motocikl: look 695

Nabavio felne od MZ250. 2.15 sirina. Glavcine su, jedna od Yamahe YZF450, a druga od Honde CRF450. Jednoj puklo kuciste lezaja, drugoj lancanik odvalio srce. Taj ce biti prednji. Sada ide gimnastika da ih rasecem, suzim i zavarim i da pronadjem koja duzina zbica ide, a na kraju i da nadjem te zbice. 

image.thumb.jpeg.e300ebb0a5c6a8b55599a68350c0839c.jpeg

 

Stigle su i plastike. Skinucu kalup i odliti ih od karbona. 

 

image.thumb.jpeg.fa52fefbe6409583f986496e5600b77c.jpeg

 

 

Nasao sam i model za skidanje kalupa za poklopce tockova - tanjiraca. Ko se bavi poljoprivredom zna razliku izmedju tanjirace i talandare.

Sledi letnja pauza, pa mozda i jesenja. Ovo ce biti zimski posao.

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: regionalistan
  • Motocikl: look 695

 

3D sken

 

Screenshot_7.thumb.jpg.7a5bbc5901fd38cad2f13f6f62b4bacf.jpg

Crtanje

Screenshot_15.thumb.jpg.b5b05cd36408851a42d7f7b3466a3712.jpg

Printanje

IMG_20220916_072152.jpg.0a7fa0b2733138ac1b6b02648248c937.jpg

Finis

IMG_20220916_155842.thumb.jpg.93f6bf442b1e014f155c2e219a25b5a5.jpg

 

Sada ide ravnanje, skidanje kalupa i livenje u karbonu. Filament je AES. Dizna 0.8mm. Grubo., ali brzo i dovoljlno precizno za to sto mi treba.

Tocak sam nabacio od nekog MZ-a, samo da stoji na gomili. Idu disk kocnice.

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja