Jump to content

Moto Zajednica

Put iz Grcke u Albaniju

Recommended Posts

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Nisam znao gde da ubacim temu  znam da ce biti jednog ili dva odgovora  ali ako neki admin zna gde treba, neka je prebaci...

 

Elem...

Napominjao sam vec da cu letovati na Peloponezu. Idem preko Makedonije, preko Djevdjelije ulazim u GR do Paralije. Tamo nocimo, i u jutru nastavljamo put Tolo-a. To je sve ok.

 

U povratku sam zamisljao da idem preko Patre, Janine, preko granicnog prelaza Niki, do Ohridskog jezera. Noc ili dve i pravac Srbija preko Tetova i Skoplja.

 

E sad. Kad vec dodjem do Janine, racva desno - Makedonija, racva levo - Albanija. 

Nikada nisam bio ni na Orhridskom J, ni u Albaniji. Racunam, na Ohrid mogu uvek, dok mi Albanija nikada nije bila primamljiva, vrv i nikada nece biti (pored Grcke, Turske, Italije...), pa bih iskoristio par dana u Kasmil-u, posto mi po slikama deluje najlepse.

 

Ono sto mene interesuje, je pre svaga ulazak iz GR u AL. Jako bitna stvar, isao bih kolima sa zenom i dvoje dece.

 

Kojim od ova dva pravca, i da li moze tuda u opste? Google maps ume da gresi ili ne da tacne info

Screenshot_20220629-122749_Maps.jpg.0161954630d0e4bf09128dcaebf9ae24.jpg

 

 

Druga stvar, isao bih preko Kosova, da li je ovo ulaz?

Screenshot_20220629-123046_Maps.thumb.jpg.b894ed857328fc2ba348ba2265068d4c.jpg

 

 

Onda autoputem preko Pristine. Pa do granicnog praza Merdare. E sad, google maps ne prepoznaje taj deo puta.

 

Citao sam ovde, da je dosta vas prolazilo i prelazilo ovim putevima i treba mi savet iz prve ruke. YT i oni sto se snimaju mi nisu nesto pouzdani. Moze li ovo autom, da li je bezbedno (verujem da jeste) i da li je izvodljivo?

 

Msm da je bolja opcija od Ohrida...

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Ja sam , davno, vozio deo Janina-Saranda. Ne bih ponovo. Nije nesto lose, ali nije mi se dopalo. Pretpostavljam da je plava linija bolja.

Ulaz na Kosovo je OK. Autoput.

Ohrid je svakako bolja opcija, ali ako zelis da vidis nesto novo, sto da ne. Ako odlucis da ides kroz Albaniju, ne bih propustio put Saranda - Valona (iako imas brzu i laksu alternativu, cini mi se). Zaista lep vidik.    

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Jos jedna stvar koju ne bi bilo lose da proveris... Prosle godine sam za maloletno dete (ispod 14 godina) morao u opstini da vadim neku potvrdu umesto licne karte i pasosa. Nasa policija na prelazu sa Kosovom u tom trenutku nije prihvatala pasose za decu jer to nije carinski prelaz. Za odrasle nije bio problem jer smo mi davali licne karte.

 

Ne znam sada kakav je postupak.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: BMW F650, Vespa nv150

I dalje je isto za decu, odes u opstinu i trazis izvod iz maticne knjige rodjenih sa slikom, to je zvanicni dokument za prelazak dece granice sa Kosovom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

U ovom slucaju mu je to potrebno samo za ulazak sa Kosova u Srbiju. Ne znam da li i onda primenjuju to jer, koliko znam, pasos je vazeci dokument za identifikaciju osobe/deteta. Ne bi trebalo da prave problem ni pri ulasku na Kosovo, ali eto, ima ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Mi smo pre cca 5 godina iz Grčke u Albaniju ušli iz pravca Igumenice (Parge) - taj put je bio odličan i nije bilo gužve na granici. Što se tiče Albanije samo izbaci sve predrasude u sebi i bićeš iznenađen njihovim gostoprimstvom. Ksamil kao mesto je pomalo neugledno, ali su more i plaže čista desetka i savršene za decu i kupanje. Za neke večernje izlaske i noćni život treba otići do Sarande koja je udaljena 20-ak km od Ksamila...:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 3 sati, MaxiS je napisao:

Nisam znao gde da ubacim temu  znam da ce biti jednog ili dva odgovora  ali ako neki admin zna gde treba, neka je prebaci...

 

Elem...

Napominjao sam vec da cu letovati na Peloponezu. Idem preko Makedonije, preko Djevdjelije ulazim u GR do Paralije. Tamo nocimo, i u jutru nastavljamo put Tolo-a. To je sve ok.

 

U povratku sam zamisljao da idem preko Patre, Janine, preko granicnog prelaza Niki, do Ohridskog jezera. Noc ili dve i pravac Srbija preko Tetova i Skoplja.

 

E sad. Kad vec dodjem do Janine, racva desno - Makedonija, racva levo - Albanija. 

Nikada nisam bio ni na Orhridskom J, ni u Albaniji. Racunam, na Ohrid mogu uvek, dok mi Albanija nikada nije bila primamljiva, vrv i nikada nece biti (pored Grcke, Turske, Italije...), pa bih iskoristio par dana u Kasmil-u, posto mi po slikama deluje najlepse.

 

Ono sto mene interesuje, je pre svaga ulazak iz GR u AL. Jako bitna stvar, isao bih kolima sa zenom i dvoje dece.

 

Kojim od ova dva pravca, i da li moze tuda u opste? Google maps ume da gresi ili ne da tacne info

Screenshot_20220629-122749_Maps.jpg.0161954630d0e4bf09128dcaebf9ae24.jpg

 

 

Druga stvar, isao bih preko Kosova, da li je ovo ulaz?

Screenshot_20220629-123046_Maps.thumb.jpg.b894ed857328fc2ba348ba2265068d4c.jpg

 

 

Onda autoputem preko Pristine. Pa do granicnog praza Merdare. E sad, google maps ne prepoznaje taj deo puta.

 

Citao sam ovde, da je dosta vas prolazilo i prelazilo ovim putevima i treba mi savet iz prve ruke. YT i oni sto se snimaju mi nisu nesto pouzdani. Moze li ovo autom, da li je bezbedno (verujem da jeste) i da li je izvodljivo?

 

Msm da je bolja opcija od Ohrida...

Što se tiče puta preko Igumenice, to je magistralni put koji i sa Albanske strane deluje OK. Komplikacija nastaje kada skreneš ka moru sa magistrale pošto je u pitanju relativno uzak put preko planinčuga. Ništa strašno, ali je malo teže za vožnju.

 

Što se tiče povratka preko Kosova, nešto posle Tirane ćeš se uključiti na auto-put, i pratiš ga do Prištine. Posle toga ostaje još par desetina kilometara do Merdara.

 

Što se dokumentacije tiče - zbog političkih pitanja ni Kosovo ni mi ne priznajemo pasoše jedni drugima. Dakle granica se prolazi isključivo sa LK. Uzevši u obzir da deca nemaju LK, ličnost mora da se dokazuje overenom krštenicom sa slikom kao što su kolege već napisale. Ovo važi za celo Kosovo na kom god prelazu se ulazi. Na granici će ti zalepiti (ili ti dati da zalepiš) bele nalepnice preko plave štrafte na tablici gde piše SRB i preko štita, što moraš da nosiš na tablicama sve do izlaska.

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Da dodam da bi svakako trebalo da računaš na dug put.

 

Ovo je rezltat (istina sa stajanjem u Đavoljoj varoši) uz dosta brzu vožnju

image.thumb.jpeg.cb35036e17f79b2c523d4ef22205352c.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Hvala na odgovorima. Znacilo mi je. Bas me zanimalo i to za decu, jer sam cuo da MORA izvod, ali mi beše cudno jer ulazim iz AL... Svakako bih u tom slucaju uzeo. 

 

Po mapi, do Merdara (iz Ksamil) ima oko 655km, i jos nekih 100 do Nisa. Vidim da se vozi 8 sati. Znaci da se ne cimam kroz, AL ako stanem na pumpu da odmorimo i popijemo kafu? Jbg, priznajem, klasicna predrasuda, ali ne bih da deca trpe neprijatnosti... ako me razumete.

Racunao sam da iz Ksamil-a krenemo ranije, pre Kosova stanem i natocim gorivo i da Kosovo predjem u cugu. I vec pre sumraka budem u Srb...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@Mr_Wolf

 

Pa tacno. Ja imam do Nisa cirka 250km manje. 

 

Btw, i ja imam skodu i istu aplikaciju :)

 

Samo vidim tvoja vise trosi haha. Salim se ;)

 

 

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Pa 280ks, ali je ovo stari auto, sada je i aplikacija druga:). Ali je potrošnja ista :( 


Mi smo stali na Shellu kod Prištine u oba pravca. Čak smo pri povratku i uzeli kafu (što je potrajalo jedno 10 minuta). Nikakvih problema nije bilo, ali ni ne pomišljaj na Srpskom da započinješ razgovor. Samo Engleski, i trebalo bi da bude sve OK.

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ma ja cu svakako da obilazim Peloponez, ali moram da se vratim nekako :)

 

Sad... preko AL ili MK... pitanje je... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Imas ovde temu "bahati mamlazi". Tu lepo mozes da vidis da stoke ima svuda. Mislim, kad ima kod nas nema razloga da je ne sretnes i u Albaniji, na Kosovu, u Grčkoj, Hrvatskoj... 

Ja sam prošle godine išao u Albaniju, u Ksamil. Isli smo preko Kosova i nikakvih problema nismo imali. Sipao sam gorivo kod naših, a iza Prištine smo stali na pit stop. I kad smo se vraćali stali smo pre Prištine da natocimo i da se osvezimo. Mi smo pricali srpski bez straha. Nemoj da očekuješ da neko ko ima 20-30 godina govori srpski na Kosovu. Rat je završen pre 20 godina i oni nisu imali gde da nauče. Svi koji su rođeni pre 40-50 godina govore srpski. Mi smo naisli na radnika na pumpi koji je razgovarao sa nama na srpskom, pomogao nam oko automata za kafu, pozeleo nam srećan put. Ne moraš bas da dižeš tri prsta, ali niko te nece ni pogledati što imaš nase table. Ako zelis na engleskom da razgovaras nije problem. Uglavnom govore. 

Što se tiče goriva, sada je malo drugačija situacija. Ispada da je sada najpovoljnije sipati kod nas. U Albaniji je skup dizel i benzin. Na Kosovu je pre bilo povoljnije, a sad mislim da je skuplje nego kod nas. 

Ja cu verovatno sipati u Raskoj do čepa, dodacu koji litru u Ksamilu da ne mislim i opet u Raskoj sipati pun. 

Ja imam oko 900 km. Planiram da oko svitanja prodjem Tiranu i pre podneva da stignem u Ksamil. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Da dodam (ili pojasnim dodatno) na ovo što je Stari Roker napisao - nisam mislio da se krijete dok govorite Srpski, već upravo da ne računate da će ga oni razumeti. Meni su radnici na pumpi bili mladi - pričali Engleski i sve je bilo kul.

 

Evo okačio sam ti jedan segment puta (ostao mi je sačuvan ceo put od Merdara do Sarande), čisto da vidiš na šta sam mislio kada sam rekao brdsko-planinski putevi. Ovo nije put koji povezuje Igumenicu i Sarandu, ali je sličan ovom, samo uži.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova

Bio sam za vikend u Kosovskoj Mitrovici. U subotu sam otiso do Gracanice i provozao se kroz Pristinu. Juce sam bio na Gazimestanu. Nikakvih problema. Verovatno kad bi covek zaso po nekim selima da bi imao problema u vecim gradovima nece 99%
A sto kazu ostali na budalu mozes da naidjes bilo gde i bilo kad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Jos jedno pitanje. Meni bitno.

Da li u Ksamilu postoji mesto na plazi, gde mogu da posadim moj sunocbran i peskir? Ili moram da platim lezaljku i suncobran?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Plaža Paradiso. Desni deo plaže, uz bar je pod suncobranima, a levi je slobodan. Ispred plaze je veliki parking na kom uvek ima mesta. 

Plaza je peščana, ali je podloga jako trvrda i tesko je postaviti suncobran. Nama je prosle godine pukao onaj plasticni držač suncobrana sa burgijom jer nismo mogli da ga uvijemo u patos. Za ovu godinu ja napravio metalni i kupio nov plasticni, ali jos ni jednom nismo bili na toj plaži. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Evo me trenutno na Paradiso plaži u Ksamilu. Znaci, bas kako sam rekao, pola plaze je slobodno da se zabode lični suncobran. Ima mesta koliko hoćeš. Mi nismo poneli suncobran, ali sam bacio peškir u hladovinu i uzivam. Ako je neko na istom mestu, ja sam onaj čupavi bajker, mršavi, raspolozen za pivo. Odoh sada da se kupam. Prija mi vodeno hlađenje. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja