Jump to content

Moto Zajednica

Ducati 848/Evo

Recommended Posts

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Ne videh da postoji tema o ovom modelu Dukatija, pa pošto sam gledao oglase a lično smatram da je to jedan od najlepših Dukatijevih motora ikada (uz 1098S naravno), zanima me ima li ko iskustva sa ovim motorom? Čitam po netu da nije ultra-strašan za vožnju kao 1098S na primer, e sad pošto je to ipak 'talijan, pretpostavljam da ima neke svoje određene mane. Ima ih na oglasima u po razumnoj ceni, a očekivao sam daleko veću cenu (na konto samog imena), pa se pitam zašto ih ljudi kod nas ne precenjuju? :D

 

€7000 za 848 Evo iz 2010. godine deluje sasvim okej, 850ccm, 133HP, e sad o ergonomiji ne treba ni pričati... pravi italijanski šmeker od motora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Ducati 848 Evo ima crne dekle, amortizer volana iz rama, sive Brembo M4 klipove.

Taj koji si video na oglasima za 7000Eur je obican 848 i ima kocione klipove od S1000RR 2010-2019 K46 serije.

Sam sam vlasnik Ducatija 848 Evo 2011-to, motor je odlican, jak i ostar na gasu, u nizim obrtajima ima poprilicno snage kao i S1000RR.

Sve sto te zanima, pitaj.

Sto se problematike tice, problem moze da nastane sa bravicom kada se nakvasi pa signal sa kljuca ne moze da se ocita i motor ne mozes da upalis, van toga ako se uredno odrzava, prelazei po 100.000km kao i svi drugi motori.

Promenio član AlligatorVS
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
On 18.6.2022. at 10:47, blackmore je napisao:

Ne videh da postoji tema o ovom modelu Dukatija, pa pošto sam gledao oglase a lično smatram da je to jedan od najlepših Dukatijevih motora ikada (uz 1098S naravno), zanima me ima li ko iskustva sa ovim motorom? Čitam po netu da nije ultra-strašan za vožnju kao 1098S na primer, e sad pošto je to ipak 'talijan, pretpostavljam da ima neke svoje određene mane. Ima ih na oglasima u po razumnoj ceni, a očekivao sam daleko veću cenu (na konto samog imena), pa se pitam zašto ih ljudi kod nas ne precenjuju? :D

 

€7000 za 848 Evo iz 2010. godine deluje sasvim okej, 850ccm, 133HP, e sad o ergonomiji ne treba ni pričati... pravi italijanski šmeker od motora :)

848 ИВО можда на радилици има те КС на задњрм точку нема 100% то знам :)

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

@blackmoreti rece da si nesto preko 190 cm ili sam se zeznuo?

Ako jesi, zaboravi, na njemu ces izgledati blagoreceno smesno

i neces naci odgovarajuci polozaj...sedis na fosni i sve vreme si na rukama.

Sto se tice samog motora, bio sam prilicno iznenadjen koliko dobro ide i kako se vozi, 

 kako koci, lud motor, dovoljno snage uvek i u svim obrtajima.

Nisam ga posedovao ali sam ga vozio vise puta, evo ti jedna sa ''staze'' na Tresijama.

Super motor za ljude 160/60, ja sam 182/100 pa cisto uporedi sebe na njemu. 

 

42452025-2162230917350741-71297508693392

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 11 sati, Мали Ћаћа je napisao:

848 ИВО можда на радилици има те КС на задњрм точку нема 100% то знам :)

Ja to citirah sa neta, ne razumem se dovoljno. Hvala na razjašnjenju :)

 

Pre 10 sati, BokyBoy je napisao:

@blackmoreti rece da si nesto preko 190 cm ili sam se zeznuo?

Ako jesi, zaboravi, na njemu ces izgledati blagoreceno smesno

i neces naci odgovarajuci polozaj...sedis na fosni i sve vreme si na rukama.

Sto se tice samog motora, bio sam prilicno iznenadjen koliko dobro ide i kako se vozi, 

 kako koci, lud motor, dovoljno snage uvek i u svim obrtajima.

Nisam ga posedovao ali sam ga vozio vise puta, evo ti jedna sa ''staze'' na Tresijama.

Super motor za ljude 160/60, ja sam 182/100 pa cisto uporedi sebe na njemu. 

 

42452025-2162230917350741-71297508693392

Pretpostavio sam da je mali motor, ja sam 196/110, verovatno bih izgledao nezgrapno na njemu ali... više me brine ergonomija nego sam izgled na motoru, ovakav jedan mat crni bih voleo da imam jednom u životu :) Treba prvo da ga vidim uživo, o test vožnji da ne pričam :D

 

Pre 10 sati, Disko Nindža je napisao:

Preeelep motor:ooo:

Te 848,1098,1198 serije su najlepši Dukatijev uradak ikad.

Apsolutno!

 

  

Pre 19 sati, AlligatorVS je napisao:

Ducati 848 Evo ima crne dekle, amortizer volana iz rama, sive Brembo M4 klipove.

Taj koji si video na oglasima za 7000Eur je obican 848 i ima kocione klipove od S1000RR 2010-2019 K46 serije.

Sam sam vlasnik Ducatija 848 Evo 2011-to, motor je odlican, jak i ostar na gasu, u nizim obrtajima ima poprilicno snage kao i S1000RR.

Sve sto te zanima, pitaj.

Sto se problematike tice, problem moze da nastane sa bravicom kada se nakvasi pa signal sa kljuca ne moze da se ocita i motor ne mozes da upalis, van toga ako se uredno odrzava, prelazei po 100.000km kao i svi drugi motori.

Hvala puno na svim informacijama! Malo sam ljubomoran :D  Što se tiče tog problema sa bravicom, dešavalo se to i meni na Suzukiju, ali ne često. Problem je zbog mojih gabarita prvenstveno, ali je uz 1098 i 1198 najlepši Dukati ikad napravljen :O 

 

Btw taj crni iz oglasa je jako dugo na njima, kod različitih vlasnika, pitam se što...

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Niko ne zna zasto verovatno ali ocigledno je ono sto sam rekao i za to dajem ruku do ramena da je tako jer ako je neko od civila za svoje potrebe prostudirao taj motor, to sam onda ja.

Ne kazem da znam puno vec da znam ono osnovno sto moze da ti govori da to nije 848 Evo vec obican 848 agregat.

Ako nekog zanima voznja, evo licno moja.

https://www.youtube.com/watch?v=Xr_9Bv3SuUQ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Odgledaću ceo klip do kraja, čim sam uključio dočekao me prelep zvuk motora - sigurno nije fabrički izduv?

Mene jedino odvraća ergonomija od svega toga, ostalo mi je manje važno. Uzimajući u obzir opremu koju imam, mogao bih preći na 848 bez problema, ali moji gabariti i ergonomija motora nisu najsrećnija kombinacija.

 

Kako bi ocenio udobnost motora za vožnju po gradu (za standarde R motora)? Pređoh ove godine oko 5000km a od toga sigurno 4000km po gradu, mislio sam da će se ići na duže ture, ali nije se ostvarilo (mada kada bih se fokusirao na touring motor i opremu, ne bi mi ni ovaj Suzuki odgovarao), pa se sad premišljam šta bih mogao odraditi sledeće sezone - da li bih možda mogao uzeti neki 848 ili 1098 :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Želja mi je da vozim nešto egzotičnije dok sam mlad i dok mogu da podnesem kompromise, e sad možda se ja zanosim, to je već drugo :) Kad već imam full race opremu, valja iskoristiti. Doduše, Ducati kad bih kupio, staza me ne bi videla jer ne bih smeo ni da pomislim na to :D 

 

Markone ima neke tajne planove... da ne odajem ovde :D Suza bi bila zbrinuta, znate već da je i ja pazim kao člana porodice :) 

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Ovaj motor je trenutno na oglasima, slupan je.

Cena je 2.850Eur u slupanom stanju sa svim slupanim delovima.

Ko zeli da ga namesti i sredi, imam takodje delove ucele za sklapanje motora, cena za njih je 2.650Eur, u pitanju je ohlins vesanje, nov ram iz Dukati fabrike.

Tako da kada ga sklopite, ceo motor imate za 5.500Eur, inace isti je odrzavan u Ducatiju u Beogradu.

 

Sto se motora tice, na motoru su Termignoni izduvi.

Ja sam 190cm sa 130kg i motor mi je odlicno lezao u svakom smislu, vozio sam par tura od 400Km bez problema i nisam se zalio na neudobnost dok se drug sa njegovih 185cm i 80kg zalio da je sediste daska.

 

Za sva pitanja sam tu.

Snimak nije nesto jer sam amater u snimanju i star je 3god ali sta je tu je.

 

Link ka oglasu, koga zanima, moze opis da procita.

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Ducati 848 Evo Havarisan, 2011. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 20000 km, Niš. Cena 2.850 € - Motori - Polovni Automobili

 

Promenio član AlligatorVS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 15 sati, Disko Nindža je napisao:

Preeelep motor:ooo:

Te 848,1098,1198 serije su najlepši Dukatijev uradak ikad.

Sve čekam da pomeneš 916-icu pa da se uključim kad ono....ćorak! :) 

 

Istina, te serije su bukvalno umetnička dela. Imao sam sreće da posedujem jednu 916-icu tako da vrlo dobro znam o čemu govori @AlligatorVS, jedino što nisam još uspeo da uzmem pa da zaokružim priču je jedan dobar primerak Suzuki TL1000S. To bi bio sjajan vikend motor! 

@blackmore sedi di si! ;) 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Imao je moj drug 848 EVO. Slatko se navozao sa njim i dan danas mu je žao što ga je prodao. Jedini problem je što ćeš kod nas teško naići iole očuvan primerak (da je redovn servisiran, da nije padano sa njega itd). 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 18 sati, Мали Ћаћа je napisao:

848 ИВО можда на радилици има те КС на задњрм точку нема 100% то знам :)

Na Ducatijem sajtu pise da ima 140 ks na radilici. Sto nije lose za 2 cilindra i 850 kubika. Brojke sa zadnjeg tocka retko ko prica a i zna. Jer na sajtovima i brosurama uvek pise na radilici, bar za evropu. I ako mnogi misle da je snaga na zadnjem tocku realnija iskreno za mene i nije. Iz 2 razloga. Prvi sto svaki valjak pokaze drugacije rezultate a drugi sto neki motori imaju ram air koji pri vecim brzinama povecava snagu motora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Hm... Ram Air moze da doda snagu na radilici nadpunjenjem prirpdnim nadpritisko... Ali na dyno stolu se itekako gura vazduh soreda, prvenstveno zbog hladjenja.

 

Bitnije:

Moment na tocku moze da bude veci ili manji nego sto daje agregat na radilici (multiplikacija/redukcija)

Snaga je uvek manja, normalno.

Za snagu na tocku tj. gubitak iste najvecu ulogu imaju menjac i glavni prenos-otpori koje oni stvaraju.

 

Za kretanje vozila i iskoriscenje snage ima bitnijih faktora:

-Otpor kotrljanja

-Otpor vazduha

-Otpor uspona

-ima ih jos par, ali su manje vazni za motocikl

 

Elem, same brojke su jedno, a realnost sasvim drugo.

Ako agregat ima lepu krivu momenta i snage, nosi u svim rezimima, ima lep odziv... A ima 100ks, bice superiorniji od onog koji ima 110-120ks u piku a ispod i iznad je mrtav.

Kuckam u relaciji smrtnika koji vozaju i nekad peglaju TrackDay istim motorom koji koriste svaki dan. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 14 minuta, abarth_maniac je napisao:

Hm... Ram Air moze da doda snagu na radilici nadpunjenjem prirpdnim nadpritisko... Ali na dyno stolu se itekako gura vazduh soreda, prvenstveno zbog hladjenja.

 

Bitnije:

Moment na tocku moze da bude veci ili manji nego sto daje agregat na radilici (multiplikacija/redukcija)

Snaga je uvek manja, normalno.

Za snagu na tocku tj. gubitak iste najvecu ulogu imaju menjac i glavni prenos-otpori koje oni stvaraju.

 

Za kretanje vozila i iskoriscenje snage ima bitnijih faktora:

-Otpor kotrljanja

-Otpor vazduha

-Otpor uspona

-ima ih jos par, ali su manje vazni za motocikl

 

Elem, same brojke su jedno, a realnost sasvim drugo.

Ako agregat ima lepu krivu momenta i snage, nosi u svim rezimima, ima lep odziv... A ima 100ks, bice superiorniji od onog koji ima 110-120ks u piku a ispod i iznad je mrtav.

Kuckam u relaciji smrtnika koji vozaju i nekad peglaju TrackDay istim motorom koji koriste svaki dan. 

 

 

Pa ako gledamo 2 razlicita motora iste snage na radilici, na zadnjem tocku se nebi razlikovala snaga vise od 10 konja a to i nije prevelika razlika koja ce ti nesto znaciti ako si amater. Tih 10 konja bi znacilo profesionalnom trkacima. Sto se tice krive snage i obrtnog momenta. Tu se slazem. Bolje uzeti tipa neki Kawasaki ER 6N od oko 65 konja od Bandita 650 od 77 konja. Jer je ER 6N bolji u niske i linearniji. Kod motora od preko 120 konja nije bitna toliko krivulje jer vec raspolazu prevelikom snagom pa ce i u niske obrtaje ici sasvim dovoljno brzo cak i ako je dosta losiji od nekog drugog motora od 120 konja. Za R6 mnogi pricaju da je mrtav u niske. Probao sam R6 i slabije vuce od 900RR iste snage u niske obrtaje ali iskreno ima dovoljno snage za preticanje iz tih niskih. Tacnije nigde ti nece zafaliti snage dok si u niske obrtaje na toj R6 ici. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Dobio bi mnogo na ogibljenju i kočnicama, a i agilnosti, izgubio bi definitivno na udobnosti.

 

Mene bi, konkretno, odvratio desmo servis od ovog modela, sad, u tvom slučaju bi ga radio na 4 sezone što je još i ok, ja bih morao na sezonu i po, a to mi ne pada na pamet (20 000 km). 

 

Jeste lep, nema šta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 11 sati, gebee&co je napisao:

Kupuj ako možeš,ne misli se mnogo.Probaš,kajanje ti ne gine.A možda ti legne.

Tako nekako i ja razmišljam... videćemo šta sledeća sezona nosi.

Pre 10 sati, mick je napisao:

@blackmore sedi di si! ;) 

Nije lako Suzu menjati :D 

 

Pre 5 sati, milomir22 je napisao:

Dobio bi mnogo na ogibljenju i kočnicama, a i agilnosti, izgubio bi definitivno na udobnosti.

 

Mene bi, konkretno, odvratio desmo servis od ovog modela, sad, u tvom slučaju bi ga radio na 4 sezone što je još i ok, ja bih morao na sezonu i po, a to mi ne pada na pamet (20 000 km). 

 

Jeste lep, nema šta.

Pisao sam Burnout-u za cenu Desmo servisa (doduše za 1098S). Dobio sam informaciju da bi on iznosio 48.900 RSD + 14.000 RSD redovni servis (ukoliko je potrebno). Na svake 4 sezone... ne deluje strašno, ali ko prelazi mnogo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@blackmore Пошто си од 5000км направио 4000км у граду.. зна се ... или дукатијев хипермотард (твоја прва љубав) или неки други велики супермото типа КТМ 990 (950), Априлија Дорсодуро.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Да ћеш да кривинирариш па да кажем да узмеш тог дукца из наслова теме. Али реално ћеш поновити тип вожње као и ове године, па бар да уживаш максимум у справама за то.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 1 minut, СајберГастарбајтер je napisao:

Да ћеш да кривинирариш па да кажем да узмеш тог дукца из наслова теме. Али реално ћеш поновити тип вожње као и ове године, па бар да уживаш максимум у справама за то.

Iskreno zbog kašnjenja opreme sam propustio celu sezonu za vožnju tura/krivina, bio sam na jednoj i to je definitivno highlight ove godine, voleo bih da to češće radim sledeće sezone, tako da krivine svakako nisu spredna stvar, samo eto... em sam početnik, em nisam imao opremu, pa je prošla sezona. Shvatam ja da R-ovi nisu za mene, al' šta ću :D Posle pitaju da li smo ludi što želimo po 3-4 motora :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Druze,dodji da sednjes na 12-icu,

mozes i da je provozas ako zelis,

totalno ce da ti se promeni percepcija,

fantastican polozaj sedenja, veliko i siroko sediste,

siroki heblovi, nema napora na rukama, noge ne previse savijene, 

nema vetra, nema vibracija, ne mrdne te sleper kada prodje,

snage previse, u kojoj god brzini da zavrnes rucicu gasa,

kao da te neko sutne nogom u dupe, nema nize pre obilazenja, 

ne znas ni u kojoj si niti koliko ides dok ne pogledas dole na sat,

u krivini samo nezno mrdnes kukovima, i on ide na koleno sam momentalno,

u prevodu, snaga R-a i udobnost F-a, i za put, i za stazu,

a i po gradu se vrti i provlaci kao igracka, motor za sve iliti sve u jednom motoru...

Na tvoju visinu i tezinu bi ti legao kao dupe na nošu, 

batali te fosne i igrackice, veliki si decko.

 

Znam jer meni je legao kao ni jedan do sada. :dobar:

Evo, ako ne verujes meni, neka kazu ljudi koji su posedovali ili barem vozili ovo cudo.

Evo, tu su @slobodan_kg, tu je @slave74 i jos mnogi drugi.

 

Sorry za off teme, ponele me malo emocije... idemo...Ducati 848 evo...super motorce :takoje:

 

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja