Jump to content

Moto Zajednica

Bahata i bezobzirna parkiranja

Recommended Posts

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Konstrukcijom platoa taj pesacki je ocigledno stavljen van funkcije i izmesten je desno gde je i napravljena rampa ili je projektant debil. Sa druge strane pesacke zone posavljene su igracke za decu i baste kafica koje takodje treba zaobilaziti, da li svi placaju prostor koji zauzimaju ili imaju prijavljena 3 stola a ostalo na crno? Od gomile slika bahatog parkiranja koje se mogu naci ova i nije bas reprenzetativan primerak.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

jedna od dve a jedina u centru novog sad javna garaža od kad je otvorena pre 15godina je imala 3 parking mesta za invalide.Pre nekoliko godina je grad na čelu sa vladajućom koalicijom odlučio da još malo zaradi pa je ukinuo ta jedina 3 parking mesta za invalide.

Kome se to sviđa nek glasa a kome se ne sviđa takođe nek glasa a može i bahato da se parkira na to isto mesto i da ne plati.To bi podržo ako je invalid :rat3:

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad
1 hour ago, lencuga said:

Konstrukcijom platoa taj pesacki je ocigledno stavljen van funkcije i izmesten je desno gde je i napravljena rampa ili je projektant debil. Sa druge strane pesacke zone posavljene su igracke za decu i baste kafica koje takodje treba zaobilaziti, da li svi placaju prostor koji zauzimaju ili imaju prijavljena 3 stola a ostalo na crno? Od gomile slika bahatog parkiranja koje se mogu naci ova i nije bas reprenzetativan primerak.

Slažem se da nije. 

 

Što se tiče pešačkog, grešiš, u funkciji je itekako. Nije nigde izmešten već je tu gde je oduvek bio, i gde mu je mesto, i jes' da ima i stepenik, ali samo zakoračiš i hop, na pešačkoj si zoni ... :takoje:

Rampu koriste roditelji s kolicima, kao i pešaci, je l', ali opet s nje idu ukoso prema pešačkom, logično.

Takođe grešiš i oko naplate zauzimanja prostora na mermernom šetalištu, biju po ušima i ne praštaju ni m2. A da su napravili cirkus, tj. vašar na istom, to stoji. Pare rođo, pare ... mnogo ih je, mora se namire ...

Promenio član RaS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Ko god da vam pravi urbanisticki plan grada izgleda da je vanbracni potomak Vesica i Malog :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Po propisu ili ne, vozilo bi trebalo da je parkirano tako da u najmanjoj mogućoj meri ometa prolazak pešaka ili drugih vozila. Potpuno sam uveren da ogromna većina ne bi svoj motor ostavila ovako.

 

Zamisli ovo, tinejdžer na skejtu dovoljno trezven da ne ide sredinom pešačke zone, ne vidi motor jer ne treba da bude tu, ne očekuje ga, a i sam je zaljubljen i drogiran, slučajno udari u njega. Stoji na putu. Nije parkiran paralelno uz ivicu. Povredi se. Padne motor na njega.

 

Statistički, manja je verovatnoća da će se to desiti nego da se u hladovini golub pokenja na sedište ili rezervoar. A znamo da ukoliko se ptičiji izmet ne obriše brzo, hoće da ošteti farbu, progori, rupu napravi. Doduše, i na suncu bledi... Siguran sam da mu nije bilo lako, reče kolega da ga je i video kako se vrti u krug i traži najbolju poziciju.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 2 sati, RaS je napisao:

Što se tiče pešačkog, grešiš, u funkciji je itekako. Nije nigde izmešten već je tu gde je oduvek bio, i gde mu je mesto, i jes' da ima i stepenik, ali samo zakoračiš i hop, na pešačkoj si zoni ... :takoje:

 

Hvala rođeni, ja taman htedoh pitati ove što brane ovo parkiranje po čemu su zaključili da pešački nije u funkciji kad se jasno vidi da spaja pešačku zonu i trotoar ulice preko puta.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Ja bih se nadovezao na onaj primer gde se dvoje parkiraju izmedju dva drveta na nacin gde ne ostavljaju prostora za treci auto da udje. 

 

Razumem zasto ljudi ne ostavljaju prostora za treceg, jer cesto taj treci se nagura izmedju na zilet i posle lupa vratima ove pored ili zakaci parkiran auto ivicom. Nisu svi takvi, ali ima dosta nemarnih ljudi koje boli uvo. I tako je meni auto ceo olupan i izgreban od ljudi koji zabace vrata dok izlaze iz kola ili me zakace branikom, zato sto im ostavljam prostora da se naguraju. 

 

Ispoliram auto, ne prodje dva dana i eto ponovo nove ogrebotine/ostecenja. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Imamo takvog u familiji koji je u fazonu "pa šta, to je samo auto", aj da vidim nekog da mi namerno udara auto il' motor, ne bi se lepo proveo, to je zagarantovano. :tras2:

Zato uvek gledam da nađem zadnje parking mesto, pa pobegnem skroz u kraj, da se udaljim od potencijalnih nepismenih budala. 

Svako danas dobija vozačku...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Mislim da bi administratori na ovom forumu trebali da forum podele na dva podforuma .U prvi da stave sve ono koji pośtuju zakone više od policije a u drugi da stave bajkere ,tj ljude koji voze zbog nekog shvatanja slobode i da se te 2 grupe ne mešaju jer ovde jedni druge neće promeniti .Mene odmah neka prebace u drugi podforum jer da moram da vozim i parkiram 100% po svim ograničenjima i pravilima odmah bi prodao moped !

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 694 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

@peratrap

Znaš nije ovde poenta biti po PSu.

Niko to ne može biti sto posto.

Ali parkirati tako da zatvoriš prolaz, ili pešački....ili trotoar. Zauzeti dva parking mesta.

To nije ok, i tome treba da služi ova tema.

 

Susrećem se svakodnevno s takvim slučajevima, imao sam dosta slika u telefonu raznoraznih situacija, nego sam obrisao...tema treba da služi podizanju svesti prilikom parkiranja, ništa više.

 

...može i malo rasprave i sukoba mišljenja oko istog :lol2:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZZ-R1100

Pa jebote, ParadajzTurista je bio zlatan za pojedine kolege koji su se oglasili u ovoj temi...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 22 sati, peratrap je napisao:

Mislim da bi administratori na ovom forumu trebali da forum podele na dva podforuma .U prvi da stave sve ono koji pośtuju zakone više od policije a u drugi da stave bajkere ,tj ljude koji voze zbog nekog shvatanja slobode i da se te 2 grupe ne mešaju jer ovde jedni druge neće promeniti .Mene odmah neka prebace u drugi podforum jer da moram da vozim i parkiram 100% po svim ograničenjima i pravilima odmah bi prodao moped !emoji6.png

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 

Evo i ja da se priključim ideji, odmah i mene u drugu grupu, manje ću da se nerviram ako ništa drugo :)

 

Apropo motora iz drugog posta: da je mogao bolje da stane - mogao je, ali da je sad nešto specijalno pogrešno i nemoralno uradio... ajde nemojte zajebavati :) 

Promenio član blackmore
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

I mi placamo registraciju (cesto vise nego neki na 4 tocka), i makar na papiru smo ravnopravni ucesnici u saobracaju. 

 

Zasto nema parkinga ili uredjenih zona za motore ili kad ih ima retko, zagrade ih automobili? 

 

Podrska za sve bajkere, nek se parkiraju gde oce i nek se provlace kad god mogu. 

 

To sto nas neko smatra ludacima budalama apsolutno me licno niti dotice niti zanima. Ne vozim ja da ostavim utisak na druge, vozim zbog sebe. 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900

Mislim da vec dugo zivimo u svetu gde ljudi samo svoju guzicu gledaju, samo da je njima najlakse, jednostavnije i bolje, a za ostale ih boli K... Pa je tako i ova vrsta parkiranje u skladu sa tom filozofijom. Koliko bi nam svima bilo bolje kada bismo imali samo malo vise obzira prema drugima, ali...

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre sat vremena, Endurado je napisao:

Mislim da vec dugo zivimo u svetu gde ljudi samo svoju guzicu gledaju, samo da je njima najlakse, jednostavnije i bolje, a za ostale ih boli K... Pa je tako i ova vrsta parkiranje u skladu sa tom filozofijom. Koliko bi nam svima bilo bolje kada bismo imali samo malo vise obzira prema drugima, ali...

 

Nemaš pojma koliko mene to izluđuje u saobraćaju...

 

I generalno, naravno, ali baš u saobraćaju...Ja bi po kratkom postupku presuđivao za bahatost i samoživost u saobraćaju.

Što kaže George Carlin, 2 x .50 cal umesto farova, i udri :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 2 sati, zaludan je napisao:

Što kaže George Carlin, 2 x .50 cal umesto farova, i udri :D

Populacija Beograda bi se za godinu dana smanjila na 5 cifara :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja