Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Ima još jedna tema o kojoj sam pričao i ranije - ugradnja kik startera (kurble), na modele sa e-starterom  (alnaserom). Odavno mi se to mota po glavi a u jučerašnjem "vraćanju u budućnost" sam naleteo na post Zune89 i ovu sliku koja me totalno oduševila.

post-11995-0-90699800-1393173065.jpg

Zuna89, koliko se sećam ti si na tvoju 3AJ "presadio" motor sa 4PT?  Ovde si postavio foto 4PT dekla sa kurblom, da li bi moglo malo detaljnije kako si izveo operaciju i koliko ti je trebalo vremena i novca? Delove kurble si prebacio sa tvoje 3AJ? Zanimaju me praktična iskustva i da li si zadovoljan kako to radi, šta si uradio sa dekompresorom? Čemu ti služi ona plava cevka iznad filtera za ulje? Pretpostavljam da je u pitanju neki merač pritiska ulja? Molim te za malo detaljnije informacije, verovatno pored mene i druge zanima kako si odradio ove modifikacije.

 

EDIT: ispravio sam podesivu suspenziju na konkretniji izraz - podesivi zadnji amortizer da ne bi bilo zabune.

 

 

Da masina je kombinacija 3aj i 4pt...ja sam moju teneru kupio sa kurblom i onim standardnim dekompresorom koji se aktvira preko kurble,posle sam prebacio sklop kurble na novu masinu ali bez dekompresora jer nemoze da se ugradi njegov mehanizam na 4pt deklu,tako da sam morao da napravim neki rucni dekomp....

Od posle ugradnje kurble motor sam palio 90% na kurblu a 10% na dugme...sto bih ja reko Kurbla je svetinja :D

 

 

...sto se tice kurble i tog sklopa mislim da za njenu ugradnju trebaju da se u masinu dodaju jos 2 zupcanika,opruga i jedan neki granicnik(nemojte me drzati za rec zaboravio sam vec,ali moze lako da se proveri)...mora da se probije rupa na dekli i da se sa spoljne strane ukopa mesto da se stavi semering...sto sam uradio na cnc glodlici...

 

a sto se tice dekompresora...na poklopcu ventila za 4pt je stavljen cep gde dolazi na starim modelim ona polugica koja gura klackalicu i otvara jedan ventil...cep izvadio stavio isto cini mi se i tu semering,stavio polugicu i malo je prepravio,dodao tu neki nosac sajle koja se povlaci rucicom sa kormana...rucicu i sajlu dekompresora sam kupio od dr big 750/800 i ugradio na korman...i to je to

 

Kada palim,nategnem kurblu,kad dodje klip u gmt(tvrda kurbla),pritisnem rucicu,otvorim malo ventil,preguras kurblom malo klip preko gmt da krene nadole,pustis rucicu zatvori se ventil...nagazis na kurblu i :moto3:

Imam slike svega sto je radjeno ali su mi negde na starom nekom hardu,kad izbunarim okacicu.

Sto se tice cene kostanja:rucica i sajla oko 1000 kinti i kolegama sok za cnc obradu,malo rada i vremena i to je to :D

Vidjao sam na ebayu da ima da se kupi mehanizama kurble samo sam zaboravio koje su cifre u pitanju,mada mozda ima i kod nas da se nadje negde

 

A ono plavo crevce na slici je izveden pokazivac pritiska ulja,a eto iza crevceta vidi se tu i prikljucak za cevcicu koja podmazuje 5 brzinu,koji postoji fabricki na 4pt

 

Eto na slici vidi se rucica dekompresora i manometar...

2015_09_12_1239_2.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Dopumpavanje mozes da napravis i na tvojoj viljusci. Na srafovima na vrhu stapa se probuse rupe i nareze odgovarajuci navoj za ventil koji nadjes. Idealna je varijanta prespojiti stapove nekim crevom zbog ravnomernog pritiska i lakseg duvanja, jer je upitanju mala kolicina vazduha.

Kolega hvala ti na predlogu ali takvo "budženje" sigurno ne bih pravio a pogotovo nikako ne bih spajao crevom štapove međusobno. Izvini ali šta ću kad imam neki kretenski princip  :lud:  gde gledam da je što manje "budževine" na motociklu - ako je moguće. Da izbegnem "budženje" 100%, pogotovo u ovoj našoj majčici Srbiji ne mogu, ali se trudim da svedem bar na skini-stavi princip i rešenja koja su već oprobana kod nas i u svetu.

 

Sta reci, a ne zaplakati  :'(  >:(

Aleksa, čovek da gleda i ne veruje! :grr: Sada ti je jasno zašto dosta ljudi na ovom forumu kupuje isključivo motor od kolege sa foruma i čak gledaju da se poznaju.

 

Naj prostije je kupiti 2KF i resen problem,jedino su kocnice losije nego na novijim xt600

Kolega Kolew to se nameće kao logično rešenje ali se meni moj 4PT mnooogo sviđa :moto3:. Već je bilo nekih jedinstvenih rešenja na njemu pa sam ja samo nastavio... a danas je stigao i amortizer sa 2KF.

gallery_12186_1330_45053.jpg

Nije loš, ali ima da se poradi na njemu pre nego što ga stavim na magare. Ima tragova korozije na oprugi i šrafovima kojima se podešava prednapetost. Inače da znate radi se o gasnom amortizeru koji je punjen nitrogenom. Moguće je podešavanje prednapetosti (zavrtanjem duplih srafova na koje se opruga oslanja) i povrata (specijalni mali šraf sa pet položaja tzv. klikova) amortizera. Vidim da je u pitanju potpuno servisabilni tip amortizera, ali je pitanje ko bi kod nas to mogao da uradi kvalitetno. Za sada će, što se servisiranja tiče, biti princip "narani svinje i ne diraj ništa" :) - jer to je Japanac napravio da radi :D. Uglavnom sad sam otvorio ovu priču pa ću vam napisati kako stvari idu dalje.

Ako neko ima preporuku za kvalitetno i povoljno peskiranje i plastifikaciju u Beogradu i Zemunu bio bih mu zahvalan.

Na forumu ima jedna lepa tema o podešavanju amortizera ovde, može dosta da se nauči ali mora i dosta da se praktično proba...

Trebao bi mi ključ za podešavanje prednapetosti amortizera ako neko ima viška i hoće da proda? To izgleda nekako slično ovome dole

penske_shock_spanner.JPG

:jee3: Dok ovo pišem vidim da je Zuna napisao odgovor za kurblu!!! Zuna +1 od mene za odgovor - ja ti se stvarno divim za ovaj poduhvat :care:, čitao sam nešto na Nemačkim forumima kako izvesti ovu operaciju ali mi se učinilo dosta rizično, pogotovo zbog razbušivanja dekla :staa2:  :staa: . Takve operacije bez povratka pokušavam da izbegnem, do skora sam tražio dekle od starijih modela koji imaju već u sebi rupu i semering

$_57.JPG

ali sam onda uvideo da je na novijim modelima kvačilo prebačeno na desnu stranu te je i dekl drugačiji, tako da nema "kraćeg puta" već je izgleda jedini način kod 4PT razbušivanje dekla :/:wacko: ??? Kako si opisao celu "operaciju" reklo bi se mačiji kašalj, ali hladan znoj mi se slivao niz kičmu samo dok sam čitao opise kao "probije rupa na dekli i da se sa spoljne strane ukopa mesto da se stavi semering". Da li možda znate da li pored Zune ima još neko kod nas da je ovo uradio na svom 3TB ili 4PT XT-u?

Imam jedno praktično pitanje, pod uslovom da nabavim sve potrebne delove (mehanizam je negde između 40-60 EUR na ibeju, treba mi još i semering i kurbla a raspitaću se i kod Elvisa koje su cene) da li bi možda mogli ovu operaciju da ponovimo kod ljudi koji su to tebi odradili? U stvari prvo pitanje bi bilo  - da li bi mi ti preporučio da to radim, sa tvoje tačke gledišta kao neko ko je to već izveo i ima ga u eksploataciji?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Svaka cast za paljenje motora 90% na kurblu pored alnasera. Za moje misljenje i iskistvo alnaser je svetinja, u pojedinim situacijama da nisam imao alnaser zapalio bih motor i polako peske kuci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Kako si opisao celu "operaciju" reklo bi se mačiji kašalj, ali hladan znoj mi je nadolazio na kičmu samo dok sam čitao opise kao "probije rupa na dekli i da se sa spoljne strane ukopa mesto da se stavi semering". Da li možda znate da li pored Zune ima još neko kod nas da je ovo uradio na svom 3TB ili 4PT XT-u?

Imam jedno praktično pitanje, pod uslovom da nabavim sve potrebne delove (mehanizam je negde između 40-60 EUR na ibeju, treba mi još i semering i kurbla a raspitaću se i kod Elvisa koje su cene) da li bi možda mogli ovu operaciju da ponovimo kod ljudi koji su to tebi odradili? U stvari prvo pitanje bi bilo  - da li bi mi ti preporučio da to radim, sa tvoje tačke gledišta kao neko ko je to već izveo i ima ga u eksploataciji?

 

Ja sam kurblu ugradio cisto radi sigurnosti,ako se desi neka ne predvidjena situacija sa akumulatorom,alnaserom,frajlaufom i ostatkom sistema za e. paljenje...posle ugradnje sam jedno vreme samo koristio nju jer sam hteo da vidim koliko je pouzdano to sto sam uradio,a posle mi preslo u naviku i maltene non stop sam palio sa njom,a i ne iziskuje skoro nikakav preteran fizicki napor :D

Sta da ti kazem,ako ti nije mrsko da se petljas sa tim i ako mislis da ti je potrebno ti se upusti u budzenje :D

Sto se tice ljudi koji su meni radili busenje dekla,tesko da sta mozemo tu da iskombinujemo...ali to mozes da odradis kod bilo koga ko ima cnc ili cak i obicnu malo pismeniju glodalicu

I samo da te ispravim: "imaO u eksploataciji" kako stvari stoje,ja i ona se vise ne druzimo,vrv neka druga masina ce biti na prolece  :takoje:

post-11995-0-97663300-1453948069.jpg

post-11995-0-47576900-1453948073.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Ja sam kurblu ugradio cisto radi sigurnosti,ako se desi neka ne predvidjena situacija sa akumulatorom,alnaserom,frajlaufom i ostatkom sistema za e. paljenje...posle ugradnje sam jedno vreme samo koristio nju jer sam hteo da vidim koliko je pouzdano to sto sam uradio,a posle mi preslo u naviku i maltene non stop sam palio sa njom,a i ne iziskuje skoro nikakav preteran fizicki napor :D

Sta da ti kazem,ako ti nije mrsko da se petljas sa tim i ako mislis da ti je potrebno ti se upusti u budzenje :D

Sto se tice ljudi koji su meni radili busenje dekla,tesko da sta mozemo tu da iskombinujemo...ali to mozes da odradis kod bilo koga ko ima cnc ili cak i obicnu malo pismeniju glodalicu

I samo da te ispravim: "imaO u eksploataciji" kako stvari stoje,ja i ona se vise ne druzimo,vrv neka druga masina ce biti na prolece  :takoje:

Pisao sam i ranije o mojim stavovima po pitanju kurble, ovakav tip motocikla bi trebalo da ima i alnaser i kurblu...obavezno. Kao što si i sam primetio daje ti neku dozu sigurnosti u svakoj situaciji, a to po meni nije malo. Žalosno je samo što neki Yamahin menadžer koji je odlučivao o dizajnu mašine za '90 nije na vreme uvideo koliko glup potez pravi izbacivanjem kurble sa XT-a.

 

Što se tiče same operacije, treba prvo da pripremim sve delove. Tebi je bilo lakše, jer si već imao dekl od 3AJ po kome je strugar mogao da izmeri tačne dimenzije rupe i šta tačno treba da uradi. Tvoje pisanje mi je pomoglo u smislu da operaciju neću ni pokušavati bez kompletnog starog dekla i svih pripadajućih delova sistema kurble. Ako ti nije mrsko, mogao bi da mi pošalješ na PP veće slike koje si pravio u toku ove operacije, da se ima za referencu :).

 

Da li se upuštam u budženje - po meni je ova operacija daleko od budženja, jer je kurbla bila sastavni deo XT-a decenijama, pre nego što je neki "pametnjaković" odlučio da je izbriše kao višak. Postoji fabrički predviđeno mesto, postoje originalni fabrički delovi koje treba postaviti na to predviđeno mesto i ima par poteškoća koje se usput moraju savladati:

  1. bušenje rupe, koja je opet kratkovidošću i pogrešnom odlukom Japanskih menadžera, trajno zapušena na novijim modelima; umesto da stave poklopac i mogućnost kupovine kita sa svim delovima za naknadno ugrađivanje kurble i samim tim sebi poboljšaju budžet
  2. rešavanje problema dekompresora

Ovo će biti još jedna epizoda u serijalu - "Old to Modern Retrieve" - povratak starog na novo :).

Nisam znao da si prodao tvoju Teneru, šteta je kad si je već tako sredio, posle koliko godina zajedničkog druženja? Gde je otišla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400
streetbiker

svaka cast,na ulozenom trudu i sredjivanju motora,

 

sto se alnasera tice mogu reci da je nesto sto jako cesto pozelim na mom 2KF-u,narocitu u nezgodnim pozama:))kanalima,potocima,stenama,strminama i mnogim zaebanim situacijama,

ali koga nema bez njega se moze,jel?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Vjerovatno cu uzeti ovu marku lanca, da li je imao neko iskustva sa ovim lancima ova marka je na mom starom lancu sa oznakom 'M' inace su iz japana  :)

post-37184-0-19034900-1454005010.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

streetbiker

svaka cast,na ulozenom trudu i sredjivanju motora,

 

sto se alnasera tice mogu reci da je nesto sto jako cesto pozelim na mom 2KF-u,narocitu u nezgodnim pozama:))kanalima,potocima,stenama,strminama i mnogim zaebanim situacijama,

ali koga nema bez njega se moze,jel?

dr_kolew hvala, imam još dosta ideja koje bi trebalo realizovati (mada je budžet potrošen odavno) a i završiti ovo što sam već započeo. Nadam se da ću do nekog početka sezone uspeti da privedem sve započeto kraju, pa se onda vidimo na nekoj vožnji (zasigurno manje ekstremnoj od tih o kojima pričaš).

 

Volim da parafraziram jednog od mojih omiljenih modifikatora i konstruktora motocikala Šinja Kimuru, mislim da su motocikli koje modifikujem odraz mene samoga, kroz njihovu izmenu menjam se i ja, učim i napredujem i postajem, nadam se, bolji motociklista.

 

U neka druga vremena kada sam počinjao da se zanimam za motocikle, imali smo mašine koje su imale samo kurble (e-startere su imali samo šminkeri i tatini sinovi koji su vozili velike mašine po Beogradu). Tada smo sanjali da ćemo nekada i mi imati te velike mašine sa e-starterom, a sada kada se taj san uglavnom ostvario sanjam da ugradim kurblu na XTa - krug se zatvara! :)

 

kickstart.jpg

 

U to ime, a naročito posle serije dugotrajnog kurblanja, prijalo bi jedno osveženje ;)

image_mountaindewkickstart_cans_bd1.jpg

 

Alexa, iskreno nikad nisam čuo za tu firmu gore, da sam na tvom mestu ne bih mnogo eksperimentisao već bih pokušao da nađem DID pa čak ako je i skuplji. Bolje uraditi kako valja nego se posle kajati...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Morse lanci za bregastu su se ugradjivali fabricki u dosta modela motora, Kvalitet je dobar. Ja sam licno koristio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8
Nisam znao da si prodao tvoju Teneru, šteta je kad si je već tako sredio, posle koliko godina zajedničkog druženja? Gde je otišla?

Druzba je trajala 4 godine...ali nije prodana,samo vise nije u funkcionalnom stanju...ne pisah o tome ovde,imali smo pred kraj prosle sezone nezgodu...i prosla je sa ne tako malim ostecenjima za koje ja nemam vise snage da sredjujem...tako da ce najverovatnije ono sto je ostalo ne osteceno otici u delove,jos samo da se dogovorim sa samim sobom da to uradim  :zbunjen:  a na prolece neka druga masina da se uzme,jedino ako uzmem nesta slicno ,ostavicu je sebi za delove... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

I evo ga stigao jee, :jee1:  jos bolje je to sto ima kopcu tako da ce mi biti lakse staviti i necu trebati brusiti ono sto je budala zavarila >:(

post-37184-0-99270900-1454503376.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ima obicnu kopcu ili mora alat za pertlovanje? Ja kad sam kupovao za bivseg Xt-a nigde nije imao sa obicnom kopcom pa mi je lik gde sam kupio zapertlovao. Mad ovako je super samo spustis odozgo sa starim lancem i izvuces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

na tvom mestu ne bih se usudjivao blokove da otvorim

ali ozbiljno

blokove i cilindar nije dirao posto nema crvene silikonske maze na njima, ali zato je skidao desno deklo gdje su lamele i kontra teg tako da tu ocekujem jos nesto zavareno 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

na tvom mestu ne bih se usudjivao blokove da otvorim

ali ozbiljno

blokove i cilindar nije dirao posto nema crvene silikonske maze na njima, ali zato je skidao desno deklo gdje su lamele i kontra teg tako da tu ocekujem jos nesto zavareno
Al si ti nahebao sa tim motorom...nadam se samo da je barem nisi puno platio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

 

 

na tvom mestu ne bih se usudjivao blokove da otvorim

ali ozbiljno

blokove i cilindar nije dirao posto nema crvene silikonske maze na njima, ali zato je skidao desno deklo gdje su lamele i kontra teg tako da tu ocekujem jos nesto zavareno
Al si ti nahebao sa tim motorom...nadam se samo da je barem nisi puno platio...

 

Nisam ja njega nista platio posto sam mjenjao 125cc za 600cc ocekivao sam ja ovako nesto, jbg sve se sredi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Cini mi se da sam ovde u ovoj temi video da je neko kupio XT-a i preterao ga u gepeku karavana? Trazio sam, al ne mogu da nadjem nikako.

Mozda cu morati da preteram neki motor slicnih gabarita pa reko samo da vidim da li je to moguce :)

 

 

Razmisljam, ako bude potrebno skinem prednji tocak, prednje stapove, zadnji tocak, onda bi trebalo da moze lako da stane... Jedini problem je sto je u pitanju Alfa 156 karavan, pa i nije bas neki veliki prostor na raspolaganju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: XT 600E

Pozdrav drugari. Pre 3 dana sam postao ponosni vlasnik jedne xt 600 iz 98' godine. Vec danas me covek udario u gradu, presao na moju stranu pri skretanju, nije me propustio i udario sam direktno u kombi. Epilog par modrica i bolovi u nogama i ruci, i vizuelno iskrivljena viljuska. 

Voleo bih da mi neko pomogne, sta raditi, da li se viljuska moze ispraviti (nije kriva kao gudalo ali se vidi da tocak ne stoji dobro) ili kupovina druge. Gde traziti, novo, polovno, kakva je situacija sa delovima. Pozdrav svima i jedva cekam da opet sednem na moje magare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pozdrav drugari. Pre 3 dana sam postao ponosni vlasnik jedne xt 600 iz 98' godine. Vec danas me covek udario u gradu, presao na moju stranu pri skretanju, nije me propustio i udario sam direktno u kombi. Epilog par modrica i bolovi u nogama i ruci, i vizuelno iskrivljena viljuska. 

Voleo bih da mi neko pomogne, sta raditi, da li se viljuska moze ispraviti (nije kriva kao gudalo ali se vidi da tocak ne stoji dobro) ili kupovina druge. Gde traziti, novo, polovno, kakva je situacija sa delovima. Pozdrav svima i jedva cekam da opet sednem na moje magare.

Brz oporavak ti želim!

 

Ako možeš, slikaj vile da vidimo u kakvom su stanju... Vrlo verovatno mogu da se isprave kod dobrog majstora. Kažem dobrog, jer za taj posao mora da bude majstor koji se dobro razume u štapove i peglanje istih... Ja imam drugara koji je hteo da prođe jeftinije pa mu je neki "stručnjak" potpuno uništio vile koje su, inače, bile krive samo za koju stotu i motor je samo tek - tek vukao u stranu, posle tog tretmana je samo bacio štapove u staro gvožđe i poručio druge iz inostranstva. 

Pregledaj dobro, kad budeš skidao štapove, da li su trouglovi ok, tj. da nisu napukli...takođe pogledaj i ram da nije negde povukao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: XT 600E

Vidi se da su malo krivi stapovi. Ram ne verujem da je kriv jer sam udario tockom a nije bila neka brzina, u gradu se to desilo. Dobio sam preporuku za motoline SM. Videcu ovih dana sta i kako, pa cu verovatno njemu poslati ceo prednji kraj motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja