Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Necu ni da pominjem, ali eto i honda, suzuki isto to godiste pa jbg idu, mislim nije ovo neki veliki kvar, ali opet se rijetko vidja ovo, vjerovatno je ova yamaha ubijana kao i sve ostalo u ovoj usranoj drzavi posto je takav mentalitet naroda, (cast izuzetcima)..

Imam hondu 89god. na satu je skoro 60000km i mogu garantovati sto bi rekli da kljuc nije bio prislonjen na masinu,zato sto nije vidjela balkana evo sve do par godina , ne kazem ja da je yamaha los motor daleko od toga, za razliku od evropskih motocikala..razocarenje je velika rijec daleko od toga  :yamaha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Alexa, ta tvoja Yamaha je garant izakana do iznemoglosti, nije ni popravljana kako treba kada se nesto pokvarilo nego je lik uzimao var aparat i "popravljao" trajno lose...

Ti si imao tu (ne)srecu da je kupis i da se sada zezas sa njom dok je dovedes u ispravno stanje. Obicno ovakvi projekti izadju mnogo skuplje nego da si ustekao pare i kupio odma neki primerak u mnogo boljem stanju pa da nista ne treba da radis nego samo da se vozis. To ti je klasican primer one poslovice: ko ne plati na mostu, plati na cupriji...samo sto u tvom slucaju placas jahtu, a ne most...:)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 971 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Alexa, ta tvoja Yamaha je garant izakana do iznemoglosti, nije ni popravljana kako treba kada se nesto pokvarilo nego je lik uzimao var aparat i "popravljao" trajno lose...

Ti si imao tu (ne)srecu da je kupis i da se sada zezas sa njom dok je dovedes u ispravno stanje. Obicno ovakvi projekti izadju mnogo skuplje nego da si ustekao pare i kupio odma neki primerak u mnogo boljem stanju pa da nista ne treba da radis nego samo da se vozis. To ti je klasican primer one poslovice: ko ne plati na mostu, plati na cupriji...samo sto u tvom slucaju placas jahtu, a ne most... :)

 

Upravo...

 

@Alexa

Neko je dobro upropastio, uštelovao čekićem, majzlom i aparatom za varenje...

Taman središ jednu rupu i pomisliš sredio si problem, to je to, i kad kreneš u vožnju - eto ih još dve...i tako u krug...

 

Nažalost, sada je na tebi da to sve dovedeš u red...

 

Da ne gubiš vreme i živce - pogledaj/raspitaj se da li je neko od majstora u tvom kraju već ima iskustva sa XT-om da je dovede u neko stanje koliko/toliko za vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

baltrekk odlične fotke, +1 od mene za trud :jee1:

Šta si stavio u far, dobro svetli? Super ti izgleda štitnik kartera ulja, mnogo lepša varijanta od one originalne a i ceo motor izgleda ozbiljnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 971 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

baltrekk odlične fotke, +1 od mene za trud :jee1:

Šta si stavio u far, dobro svetli? Super ti izgleda štitnik kartera ulja, mnogo lepša varijanta od one originalne a i ceo motor izgleda ozbiljnije.

 

Thanks!   :)

 

Sijalica je H4 Osram Night Breaker Plus prerađena tako da može da stane u far WR-a.

Nije loša ali obzirom da je imam već treću godinu možda je vreme da se zameni sa nekom novijom/jačom/boljom...već sam počeo da razmišljam o dodatnim LED farovima  :jee:

 

Da, štitnik (skidplate) od stare Tenere odlično radi svoj posao. Prilično često u vožnji čujem kako kamenje udara i kako štitnik zvoni i svakako lepše motor izgleda nego sa onim fabričkim metalnim okvirom koji je verovatno napravljen kako bi se uštedelo (kao i puno drugih fabričkih stvari na tom modelu).

 

ps. I još jedan dobar benifit tog alu-štitnika - motor je sada dosta stabilniji  u garaži na centralnom štenderu za servisiranje :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: XT 600E

Moje magare stiglo juce kuci. Pera Moto Line ispravio stapove, zamenio ulje i semeringe, stavio nove gumene manzetne, Elvis iz Zajecara poslao disk koji je bukvalno nov(stari bio za otpad), falio pinjon km sata pa je i to stavljeno. Imam sad iservisiran i proveren motor. Juce sam ga malo probao i rekao bih da je bolji nego pre pada. Bas sam zadovoljan. Pera kaze da je motor odlican, i vredi uloziti u njega. Prva sledeca stavka su gume i redovan servis i onda samo gas. Eto sve se zavrsilo dobro, jos da naplatim stetu od osiguranja da pokrijem troskove. Moram pohvaliti Peru Moto Line i Elvisa iz Zajecara jer su maksimalno izasli u susret, i sto su imali strpljenja za mene. Bio sam malo sumnjicav iskreno, ali su se ljudi poneli prema meni krajnje profesionalno. Elvis je rekao da ima 5 diskova i da ce izabrati dobar i poslati mi. Pera me zove i kaze dobio si bukvalno nov disk. O stepenu preciznosti i posvecenosti poslu u Moto Line servisu mislim da ne treba ni da govorim. Drago mi je sto je sve ispalo bas kako treba i sto cu cim kisa prodje terati svoje sokocalo. :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Moje magare stiglo juce kuci. Pera Moto Line ispravio stapove, zamenio ulje i semeringe, stavio nove gumene manzetne, Elvis iz Zajecara poslao disk koji je bukvalno nov(stari bio za otpad), falio pinjon km sata pa je i to stavljeno. Imam sad iservisiran i proveren motor. Juce sam ga malo probao i rekao bih da je bolji nego pre pada. Bas sam zadovoljan. Pera kaze da je motor odlican, i vredi uloziti u njega. Prva sledeca stavka su gume i redovan servis i onda samo gas. Eto sve se zavrsilo dobro, jos da naplatim stetu od osiguranja da pokrijem troskove. Moram pohvaliti Peru Moto Line i Elvisa iz Zajecara jer su maksimalno izasli u susret, i sto su imali strpljenja za mene. Bio sam malo sumnjicav iskreno, ali su se ljudi poneli prema meni krajnje profesionalno. Elvis je rekao da ima 5 diskova i da ce izabrati dobar i poslati mi. Pera me zove i kaze dobio si bukvalno nov disk. O stepenu preciznosti i posvecenosti poslu u Moto Line servisu mislim da ne treba ni da govorim. Drago mi je sto je sve ispalo bas kako treba i sto cu cim kisa prodje terati svoje sokocalo. :)

Svaka cast...neka te sada sluzi motorin bez problema i da se vozis bezbedno i sa srecom...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 971 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

baltrekk odlične fotke, +1 od mene za trud :jee1:

Šta si stavio u far, dobro svetli? Super ti izgleda štitnik kartera ulja, mnogo lepša varijanta od one originalne a i ceo motor izgleda ozbiljnije.

 

Thanks!   :)

 

Sijalica je H4 Osram Night Breaker Plus prerađena tako da može da stane u far WR-a.

Nije loša ali obzirom da je imam već treću godinu možda je vreme da se zameni sa nekom novijom/jačom/boljom...već sam počeo da razmišljam o dodatnim LED farovima  :jee:

 

 

XT Upgrade - LED svetla   :)

post-14823-0-52408300-1457997377.jpg

post-14823-0-88404300-1457997394.jpg

post-14823-0-42853100-1457997412.jpg

post-14823-0-49465000-1457997422.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

 

 

baltrekk odlične fotke, +1 od mene za trud :jee1:

Šta si stavio u far, dobro svetli? Super ti izgleda štitnik kartera ulja, mnogo lepša varijanta od one originalne a i ceo motor izgleda ozbiljnije.

 

Thanks!   :)

 

Sijalica je H4 Osram Night Breaker Plus prerađena tako da može da stane u far WR-a.

Nije loša ali obzirom da je imam već treću godinu možda je vreme da se zameni sa nekom novijom/jačom/boljom...već sam počeo da razmišljam o dodatnim LED farovima  :jee:

 

 

XT Upgrade - LED svetla   :)

 

 

Lepo sija al bogme i vuce struju, obrati paznju na regler i napon. Jel si vodio poseban vod za njih sa akumulatora. Sa takvom potrosnjom preporucio bi obavezno paljenje preko releja da ne sprzis prekidac u najmanju ruku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 971 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Ne. Za sada je sve sa jednog izvoda jer jedan far je 16W.

 

Obzirom da sam sve montirao brzo u petak u nekih sat vremena, a vozio se po šumi do 01:30h :jee1:  samo da bih probao kako svetle, koristio sam poseban accu.

 

Videću kako se ponaša napon kada budem sve povezao kako treba.

Definitivno ide poseban prekidač da bih mogao posebno da palim H4 i LED.

 

Što se reglera tiče dobro je pitanje da li može da podnese tih dodatnih cca 35W?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Ne. Za sada je sve sa jednog izvoda jer jedan far je 16W.

 

Obzirom da sam sve montirao brzo u petak u nekih sat vremena, a vozio se po šumi do 01:30h :jee1: samo da bih probao kako svetle, koristio sam poseban accu.

 

Videću kako se ponaša napon kada budem sve povezao kako treba.

Definitivno ide poseban prekidač da bih mogao posebno da palim H4 i LED.

 

Što se reglera tiče dobro je pitanje da li može da podnese tih dodatnih cca 35W?

Mislim da nece biti problem, ali bih vodio poseban vod sa aku i na relej da ne sprzis prekidac. Treba premeriti koliko stvarno struje vuku na 12v, pa ces videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Drage kolege, evo i mojih sličica koje su odavno obećane. Ne stižem da se posvetim nadogradnji onoliko koliko bih voleo, ali me prethodnih par lepih dana izmamilo napolje. Nisam stigao da namontiram sve a i imam još neke ideje tako da ću vam izmene za 2016god. predstaviti najverovatnije u tri faze.

gallery_12186_1502_69229.jpg

 

gallery_12186_1502_32521.jpg

 

gallery_12186_1502_18552.jpg

 

gallery_12186_1502_82209.jpg

 

Faza 01 za 2016 god. :

  1. Migavci - Rizoma LED
  2. Nosač za mobilni/GPS - Moto-Detail Sat-Nav Holder, alu polished, Moto-Detail Mediabag L
  3. Stabilizator prednje viljuške - Tarozzi Fork Brace, cast aluminium - black coated
  4. Štitinik motora - CRD Off Road Heavy-duty alu Bash Plate
  5. Nosač prtljaga – Luggage rack aluminium Touratech
  6. Bočni nosači prtljaga – Pannier Racks black Touratech

Inače stavka 1 je nabavljena preko Aliexpressa, stavka 2 Louis, stavke 3, 4, 5, 6 e-Bay.

Stavka 1 minimalizam ali ne na uštrb vidljivosti, svaki migavac je sa po tri smd 5050 LED-a, lakši od prethodnih (koji su već bili manji u odnosu na fabričke) za oko 200g.

Stavka 2 nemam poseban komentar, namestilo se da paše i za tel i za GPS a uz to je "Best in Test".

Stavku 3  stabilizator prednje viljuške, braće Taroci, sam vam već opisao u prethodnim postovima.

Stavka 4 CRD štitnik je davno planiran ali tek nedavno realizovan. Naime mala Francuska porodična firma CRD, sa višedecenijskom tradicijom, koja se probila svojim veoma kvalitetnim delovima je 2010g. pravila obrt od preko 1 milion EUR, a na moju žalost već 2013 godine je bankrotirala :wacko: ! Njihov štitnik kartera je pravi filigranski rad na tenkovskoj ploči :ljubav: – kako bih najpreciznije opisao Off Road Heavy-duty Bash Plate a uz to je i 400g lakši od originalnog štitnika. Ukratko - nezaobilazni deo ako na njega naletite.

Stavka 5 Touratech aluminijumski nosač prtljaga, perfektno uklopljen u XT izgled, minimalizam u najlepšoj formi. Pored toga, lakši je za čitavih 750g od XT Hepco&Becker nosača kao i 900g od originalnog Yamahinog za XT - sve lično provereno ;) !

Stavka 6 Touratech bočni nosači prtljaga, fenomenalno prate linije XT-a, ojačani na mestima koja su kod konkurencije bila najkritičnija i gde se najčešće dešavalo da pucaju. Po mnogima najbolja varijanta za kačenje bilo kakvog prtljaga na XT. Ne planiram da ih držim non-stop na motoru, već prema potrebi. U mojoj minimalističkoj orijentaciji ne uklapaju mi se za svaki dan.

Za sada toliko, nadam se da ću za sledeću fazu moći da vam pokažem konačno nešto iz "Old to Modern Retrieve" - povratak starog na novo programa. Pozdrav :zdravo:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 971 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

@streetbiker - Bravo Bobane! Svaka čast na modifikacijama!    :care:

 

Svaki put me prijatno iznenadiš sa nekim retkim stvarima koje nalazis za upgrade.  :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

baltrekk - hvala druže, svi ti retki delovi imaju neku svoju priču u koju me uvuku :yamaha::tenere:  (moram napraviti jedan animirani GIF za nas jednocilindrične XT600 / Tenere 600 ;) ).

Modifikacija XT600 / Tenere je kao kad prelistavaš porodični foto album, iza svake slike se krije po neka interesantna tema koju, sa manje ili više uspeha, pokušavam da vam prenesem. Mislim da će i nastavak biti zanimljiv, radim na Wunderlich hladnjaku, viziru (???), 2KF amortu... tek da vam zagolicam maštu :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

 

Da li su migavci elasticini ili je kruta veza?

  1. Migavci - Rizoma LED

Migavci su na elastičnoj - gumenoj dršci, mogu da se saviju do nekog pravog ili čak oštrog ugla. Znači nema lomljenja u slučaju pada :)

gallery_12186_1502_36346.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Streetbiker - ne pratim toliko detaljno XT svet, prednji disk ti je original ?

Lorde - prednji disk nije original - mnogo je bolji, stavljen je Moto-Master 320mm full floating wave disc za XT, a kaliperi su četvoroklipni Nissin. Prednja grize kao bull terrier ;)  a u planu je i prerada zadnje koja je još uvek fabrička, i kao i uvek podeliću ovde sa vama sve akcije koje izvedem.

 

EDIT:

Evo ga i naš animirani GIF za XT - sveže pripravljen :)

 

gallery_12186_1502_3172.gif

 

molba za admine ako mogu da ga ubace u katalog GIF-ova, Ili ako neko zna kako da ga ubacimo u katalog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja