Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Drugari ima li neko mozda korman,nosace kormana i prekidace za svetla ?

 

Imam ja korman od tenere 660.

Drug, jel može neka slika i koja je cena?

 

http://www.njuskalo....-oglas-10762883

 

To je ovaj bez štitnika

 

 

 

Ovo bre dzabe ako sam razumeo za 13 evra....ja bi odma uzeo 2 komada ...posto ih lomim redovno....samo malo komplikovano da se posalje iz HR.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Ikstejasi, da nema neko slucajno levu deklu za 3AJ? Kol'ko to moze (bar okvirno) da kosta? Imadosmo moja kobila i ja bliaski susret sa jednom kamencugom. Okrpih pukotinu poliester kitom da bih mogao da se dovucem do kuce. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Ikstejasi, da nema neko slucajno levu deklu za 3AJ? Kol'ko to moze (bar okvirno) da kosta? Imadosmo moja kobila i ja bliaski susret sa jednom kamencugom. Okrpih pukotinu poliester kitom da bih mogao da se dovucem do kuce. :lol:

 

Imam ja za 2kf, ne znam dal ti pasuje samo...1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Ne'am pojma. :neznam: Koliko uporedjivah (vizuelno samo) nisu iste za 3TB (koju ima baltrekk) i 3AJ. Nebitno. Koja bi cena bila za tu tvoju (bar da steknem nekakvu sliku o redu velicine) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Ne'am pojma. :neznam: Koliko uporedjivah (vizuelno samo) nisu iste za 3TB (koju ima baltrekk) i 3AJ. Nebitno. Koja bi cena bila za tu tvoju (bar da steknem nekakvu sliku o redu velicine) :)

 

3AJ i 2KF imaju iste dekli koliko ja vidim, ali ipak proveri.

Pa ja je prodajem sa sve paljenjem, ali mogao bih i da rasparim pa da prodam samo dekli.

Cena, pf, bez paljenja , oko 30 e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Hmmm, aj bacim pogled na fotke kad uključim komp. Ne mogu baš da vidim detalje na ekranu mobilnog. Hvala za info.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Sveže od danas. :D

 

 

Zaboravio sam da napišem da je pogon Mitas C-04 :takoje:

 

Pa jel na tom motoru zadnja felna 18 cola?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 971 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Sveže od danas. :D

 

 

Zaboravio sam da napišem da je pogon Mitas C-04 :takoje:

 

Pa jel na tom motoru zadnja felna 18 cola?

 

Antek, jeste.

 

Ja sam napravio modifikaciju klasičnog 3TB u hibrid sa 2KF.

 

Felne i zadnja suspenzija su od 2KF i jako sam zadovoljan tom kombinacijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Drugari ima li neko mozda korman,nosace kormana i prekidace za svetla ?

 

Imam ja korman od tenere 660.

 

Hvala.ali snasao sam se vec.uzeo sam,"trw lucas high"...a za nosace i prekidace svetala moram posebno da se zahvalim kolegi Janku (nikgold) na poklonu... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

Pa da počnem i ja... :)

Pre oko godinu dana sam kupio Yamahu XT 600 Tenere 1VJ. Uzeo sam je neispravnu od drugara uz komšiluka, koji ju je dobio u neku kompenzaciju. Stajala je kod njega jedno 3 godine pa sam je dogurao do kuće, malo oprao i ubacio u garažu....

 

EwfOXH4.jpg

 

Nisam mnogo žurio sa sredjivanjem pošto je sezona već prošla. Posle svih silnih zujalica koje su mi zadavale bolove u ledjima i rukama, to je moj prvi enduro motor.

Prvo što sam uradio, skinuo sam agregat, odneo sam cilindar na merenje, kažu da je na standardu i u odličnom stanju, zazor karika je bio 0,70mm, pa sam kupio nove, iako nije bilo preko potrebno. Uzet je i nov lanac bregaste DID, gumice ventila, ušlajfovani ventili, prekontrolisano sve ostalo, sipano novo ulje Motul 5100 15/50 i filter ulja. Muke mi je zadavao frajlauf, koji sam probao na sve načine da sredim ali bezuspešno. Nije proklizavao kao svi ostali kad se pokvare nego obrnuto... ostajao je zaglavljen. Problem sam rešio tako što sam kompletno društvo povadio napolje :oda2: . Tako da što se tiče mašine, nadam se da sam miran jedan duži vremenski period...

Promenio sam i zadnji amortizer jer je na njemu bio neki budzeni, montirao nove gume Heidenau K60, nove unutrašnje Continental, nabavio originalne stranice i plastike prefarbao u crno...

To sad sve izgleda ovako:

 

gHDTN37.jpg

 

Prva vožnja me je oduševila, jer kao što rekoh i nisam navikao da motor bude toliko udoban :):) Jedino mogu navesti kao manu su loše kočnice. Kod mene je napred disk a pozadi doboš... Pločice su mi napred kao nove, kao i paknovi pozadi ali usprkos tome sam primetio da kad stisnem zadnju kočnicu, maltene se ništa ne dešava, pogotovu kad smo dvoje na motoru. Ne znam da li to tako treba??? Ono što mi je u planu u nekom sledećem periodu je stavljanje napred većeg diska i kočionih klešta i prepravka pozadi na disk, druga viljuška točak, pumpa itd...

To je to za sada... Ostaje mi još registracija koja u mom slučaju iznosi 8400 dinara sa tablicom i saobraćajnom, jer mi se motor vodi na 248ccm :lol::lol:

POZDRAV SVIMA........... :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Drugari ima li neko mozda korman,nosace kormana i prekidace za svetla ?

 

Imam ja korman od tenere 660.

 

Hvala.ali snasao sam se vec.uzeo sam,"trw lucas high"..

 

E to sam i ja stavio na Teneru. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pa da počnem i ja... :)

Pre oko godinu dana sam kupio Yamahu XT 600 Tenere 1VJ. Uzeo sam je neispravnu od drugara uz komšiluka, koji ju je dobio u neku kompenzaciju. Stajala je kod njega jedno 3 godine pa sam je dogurao do kuće, malo oprao i ubacio u garažu....

 

EwfOXH4.jpg

 

Nisam mnogo žurio sa sredjivanjem pošto je sezona već prošla. Posle svih silnih zujalica koje su mi zadavale bolove u ledjima i rukama, to je moj prvi enduro motor.

Prvo što sam uradio, skinuo sam agregat, odneo sam cilindar na merenje, kažu da je na standardu i u odličnom stanju, zazor karika je bio 0,70mm, pa sam kupio nove, iako nije bilo preko potrebno. Uzet je i nov lanac bregaste DID, gumice ventila, ušlajfovani ventili, prekontrolisano sve ostalo, sipano novo ulje Motul 5100 15/50 i filter ulja. Muke mi je zadavao frajlauf, koji sam probao na sve načine da sredim ali bezuspešno. Nije proklizavao kao svi ostali kad se pokvare nego obrnuto... ostajao je zaglavljen. Problem sam rešio tako što sam kompletno društvo povadio napolje :oda2: . Tako da što se tiče mašine, nadam se da sam miran jedan duži vremenski period...

Promenio sam i zadnji amortizer jer je na njemu bio neki budzeni, montirao nove gume Heidenau K60, nove unutrašnje Continental, nabavio originalne stranice i plastike prefarbao u crno...

To sad sve izgleda ovako:

 

gHDTN37.jpg

 

Prva vožnja me je oduševila, jer kao što rekoh i nisam navikao da motor bude toliko udoban :):) Jedino mogu navesti kao manu su loše kočnice. Kod mene je napred disk a pozadi doboš... Pločice su mi napred kao nove, kao i paknovi pozadi ali usprkos tome sam primetio da kad stisnem zadnju kočnicu, maltene se ništa ne dešava, pogotovu kad smo dvoje na motoru. Ne znam da li to tako treba??? Ono što mi je u planu u nekom sledećem periodu je stavljanje napred većeg diska i kočionih klešta i prepravka pozadi na disk, druga viljuška točak, pumpa itd...

To je to za sada... Ostaje mi još registracija koja u mom slučaju iznosi 8400 dinara sa tablicom i saobraćajnom, jer mi se motor vodi na 248ccm :lol::lol:

POZDRAV SVIMA........... :zdravo:

Bogme, fino si ti njega sredio... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Drugari imam kombinaciju da zamenim standarni rezervoar na XT -u za Acerbisov .....e sad ono sto me zabrinjava kolko je jaka plastika rezervoara tj da li postoji sansa da se izbusi ili slomi prilikom pada recimo na ostar kamen posto XT vozim samo po off -u cesto i po nekim kamenjarima tako da padovi nisu retkost......i umalo da zaboravim sta mislite da li je Acerbis laksi od metalnog rezervoara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Drugari imam kombinaciju da zamenim standarni rezervoar na XT -u za Acerbisov .....e sad ono sto me zabrinjava kolko je jaka plastika rezervoara tj da li postoji sansa da se izbusi ili slomi prilikom pada recimo na ostar kamen posto XT vozim samo po off -u cesto i po nekim kamenjarima tako da padovi nisu retkost......i umalo da zaboravim sta mislite da li je Acerbis laksi od metalnog rezervoara.

 

Drugar ima acerbis umesto originalnog. Laksi je, ali je poprilicno glomazniji. Kao tenka da vozis1lol.gif

Staje valjda oko 21 l goriva, to mu je jedina prednost po mom misljenju. Sto se tice cvrstoce, verovatno nece lepo proci posle eventualnog pada. Evo on bas sad merka da ga zameni za originalni jer cesto cepa off, i ne svidja mu se ovaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Dobar servis za karburatore, BG i okolina ???

 

2kf je u pitanju, pali hladna odlicno, kad je zagrejana pali bas tesko, tek malo kad ohladi upali lakse. Umrem kurblajuci1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 971 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

Evo on bas sad merka da ga zameni za originalni jer cesto cepa off, i ne svidja mu se ovaj.

 

 

Obavezno mi javi kad taj tvoj drugar reši da proda taj tank. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Evo on bas sad merka da ga zameni za originalni jer cesto cepa off, i ne svidja mu se ovaj.

 

 

Obavezno mi javi kad taj tvoj drugar reši da proda taj tank. :)

 

Oko 15-tog treba da primi platu pa da uzme ovaj standardan, verovatno ce odmah da proda ovaj acerbis, javljam ti, bez brige1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja