Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Drug član, 983 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Ne znam da li si trebao bas da zatvoris iber lauf jer nije on bez veze postavljen tu gde je ispred filtera ....recimo on bi trebao da zagreva smesu i poboljsava paljenje i sagorevanje a fabricki filter je upravo zato sundjerast da zadrzi previse masnoce koja izlazi iz masine.....sto opet dovodi u pitanje kolko je ispravno postavljene KN filtera kod xt-a.

 

 

Turtle,

 

Nisam zapušio iber lauf već sam ga ostavio da bude otvoren (sada crevo ide celom svom dužinom do ispod agregata pored zadnje suspenzije) i da ne ide u air box da dodatno masni i prlja filter svojim isparenjima (pogledaj fotke filtera), a rupe na air box-u sam zapušio da ne uvlači falš vazduh u karb.

 

Interesatno je da neke tuning kuće ne savetuju upotrebu K&N filtera na XT-u sa stock karbom ali iz sasvim drugog razloga.

Koliko se sećam odnosi se na mešavinu vazduha i goriva koja se teško kontroliše sa high-flow filterima. Tek ako se menja i karb sa jet diznama onda ima smisla i maltene se moraju koristiti high-flow filteri poput K&N filtera zbog širih difuzora i najboljih k-ka.

 

 

@lord_oblivion

 

Da uljna isparenja verovatno imaju smisla kod uljanih filtera sa sunđerom...

 

Na XT-u (3TB) je kartonski filter u pitanju ili neki filcani, tako da isparenja duvaju pravo na filter i time ga masne i ostavljaju mogućnost da se prašina lepo zalepi sa svim ostalim pratećim elementima na filter i time onemogući kvalitetan protok vazduha i direktno utiču na potrošnju ali i na odziv pri otvorenom gasu. Baci samo pogled na fotografije. :)

 

Ja u toku jedne sezone moram da čistim filter bukvalno posle svake druge-treće vožnje od po 100+ km makadama ili prašine ako želim da mi XT radi i na visokim obrtajima kako treba i bez štucanja sa umerenom potrošnjom. Čišćenje bi trebalo da se radi samo sa izduvavanjem nakupljene prašine sa kompresorom.

 

Ja sam pokušavao da zbog čestih prljanja filtera (pre svega zbog masnih isparenja zbog iber laufa) kartonske filtere operem sa npr. Axel-om za skidanje masnoće. Interesantno je da se filter tom prilikom nije raspao ali je njegov protok vazduha bio znatno smanjen i ovaj metod više neću koristiti niti ga preporučujem. Mislim da je najbolje očistiti filter kompresorom za vazduh, pa koliko se očisti ili ako se često vozi off-road onda menjaj i filter češće na recimo svakih 2000km.

 

Primera radi, na Kopaoniku prošle godine nisam zamenio filter vazduha na vreme ali sam ga oprao i potrošnja mi je bila neverovatnih 8,7l /100km pre svega zbog razređenog vazduha (vozilo se uglavnom na preko 1000 m.n.v.), a motor se stalno gušio na poslednjoj 1/4 gasa. Da ne pominjem ljude koji su odustali zbog prljavih filtera.

 

Možda grešim, jer se u mehaniku slabo razumem, ali mi navedeno objašnjenje deluje logično, a videćemo kako će se pokazati ova moja izmena u praksi. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ne znam kakva je konstrukcija kutije ali ako želiš da izbegneš mašćenje filtera, stavi jedano parče običnog sunđera unutra (tako da ne blokira protok vazduha) koje će ta uljna isparenja da skuplja na sebe.

Jawa/CZ ima tablu sunđera na vertikalnom zidu kutije, odmah pored rupe za karb i taj sunđer je non stop baljezgav od ulja (iz goriva ne iz ibera jer ga nema, ali u ovom slučaju nevažno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ne znam da li si trebao bas da zatvoris iber lauf jer nije on bez veze postavljen tu gde je ispred filtera ....recimo on bi trebao da zagreva smesu i poboljsava paljenje i sagorevanje a fabricki filter je upravo zato sundjerast da zadrzi previse masnoce koja izlazi iz masine.....sto opet dovodi u pitanje kolko je ispravno postavljene KN filtera kod xt-a.

 

 

Turtle,

 

Nisam zapušio iber lauf već sam ga ostavio da bude otvoren (sada crevo ide celom svom dužinom do ispod agregata pored zadnje suspenzije) i da ne ide u air box da dodatno masni i prlja filter svojim isparenjima (pogledaj fotke filtera), a rupe na air box-u sam zapušio da ne uvlači falš vazduh u karb.

 

Interesatno je da neke tuning kuće ne savetuju upotrebu K&N filtera na XT-u sa stock karbom ali iz sasvim drugog razloga.

Koliko se sećam odnosi se na mešavinu vazduha i goriva koja se teško kontroliše sa high-flow filterima. Tek ako se menja i karb sa jet diznama onda ima smisla i maltene se moraju koristiti high-flow filteri poput K&N filtera zbog širih difuzora i najboljih k-ka.

 

 

@lord_oblivion

 

Da uljna isparenja verovatno imaju smisla kod uljanih filtera sa sunđerom...

 

Na XT-u (3TB) je kartonski filter u pitanju ili neki filcani, tako da isparenja duvaju pravo na filter i time ga masne i ostavljaju mogućnost da se prašina lepo zalepi sa svim ostalim pratećim elementima na filter i time onemogući kvalitetan protok vazduha i direktno utiču na potrošnju ali i na odziv pri otvorenom gasu. Baci samo pogled na fotografije. :)

 

Ja u toku jedne sezone moram da čistim filter bukvalno posle svake druge-treće vožnje od po 100+ km makadama ili prašine ako želim da mi XT radi i na visokim obrtajima kako treba i bez štucanja sa umerenom potrošnjom. Čišćenje bi trebalo da se radi samo sa izduvavanjem nakupljene prašine sa kompresorom.

 

Ja sam pokušavao da zbog čestih prljanja filtera (pre svega zbog masnih isparenja zbog iber laufa) kartonske filtere operem sa npr. Axel-om za skidanje masnoće. Interesantno je da se filter tom prilikom nije raspao ali je njegov protok vazduha bio znatno smanjen i ovaj metod više neću koristiti niti ga preporučujem. Mislim da je najbolje očistiti filter kompresorom za vazduh, pa koliko se očisti ili ako se često vozi off-road onda menjaj i filter češće na recimo svakih 2000km.

 

Primera radi, na Kopaoniku prošle godine nisam zamenio filter vazduha na vreme ali sam ga oprao i potrošnja mi je bila neverovatnih 8,7l /100km pre svega zbog razređenog vazduha (vozilo se uglavnom na preko 1000 m.n.v.), a motor se stalno gušio na poslednjoj 1/4 gasa. Da ne pominjem ljude koji su odustali zbog prljavih filtera.

 

Možda grešim, jer se u mehaniku slabo razumem, ali mi navedeno objašnjenje deluje logično, a videćemo kako će se pokazati ova moja izmena u praksi. 1zdravo.gif

 

Ne znam kako je kod tebe ali ja na filter nesto ne obracam mnogo paznju.....menjam ga na 3000 kmi mozda jos par puta u medjuvremenu otresem od prasine....a vozim skoro sve off sa XT -om....interesantno da filter skoro da nije mastan uopste ...ne zna mozda to ima veze sa kompresijom i duvanjem motora 1nanana.gif P.S. Secam se da sam odavno pre 20 i kusur godina na stojadinu vadio iber lauf i gurao ga dole da mi ne masti filter....ali to je bilo jer su svi kecevi trosili ulje posle 50 000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: BMW F800GS

Kod mene je airbox pomalo mastan od ulja, ali daleko je filter od tog ulja.

 

Ja sam ga zamenio pre jedno 3k km, od tad ga samo izduvavam kompresorom.

 

Jedno vreme sam cak i zaboravio da ga izduvavam, vozio neki off, pa posle par dana otisao na planinu i motor pocne da mi stuca. Prvo sam pomislio koji mu je, pa sam se onda setio da je sigurno filter :D

 

Naravno, bio je pun trave i prasine :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 983 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

 

...ne zna mozda to ima veze sa kompresijom i duvanjem motora 1nanana.gif

 

P.S. Secam se da sam odavno pre 20 i kusur godina na stojadinu vadio iber lauf i gurao ga dole da mi ne masti filter....ali to je bilo jer su svi kecevi trosili ulje posle 50 000 km.

 

 

 

Sve je moguće Turtle. 1oda.gif1oda.gif1oda.gif

 

 

Nešto razmišljam...ma da vama nije neki kamen upao u crevo od iber laufa pa ga je zapušio da vam ne duva na filter vazduha? 1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

...ne zna mozda to ima veze sa kompresijom i duvanjem motora 1nanana.gif

 

P.S. Secam se da sam odavno pre 20 i kusur godina na stojadinu vadio iber lauf i gurao ga dole da mi ne masti filter....ali to je bilo jer su svi kecevi trosili ulje posle 50 000 km.

 

 

 

Sve je moguće Turtle. 1oda.gif1oda.gif1oda.gif

 

 

Nešto razmišljam...ma da vama nije neki kamen upao u crevo od iber laufa pa ga je zapušio da vam ne duva na filter vazduha? 1nanana.gif

 

Pazi nije da nema ulja ..ima ga ali malo u kucistu filtera ,dok ga na samom sundjeru filtera ima vrlo malo....vise ima prasine sto j e i normalno gde sam ga sve vozio.....ali ono sto je bitno da mi nije podizao potrosnju niti trokirao bez obizra sto nisam obracao neku paznju na filter.....osim sto sam ga 2-3 puta skidao da ga otresem od prasine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Kakva je razlika izmedju tt 600 i xt 600?Osim sto je tt laksi i malo vise sportski motor ako ne gresim?

 

Pozdrav i dobrodošao! Ako uspeš da pročitaš i ranije postove sa ove teme, mnoga pitanja koja sada imaš će ti biti jasnija.

Inače XT600 je generalno soft enduro motocikl, ako mogu tako da kažem a da me ne ispljuju kolege zbog ovolike generalizacije :) Ovo je kvalitetan, jednostavan i pouzdan motocikl, zahvalan za održavanje koji je pravljen za sve i koji se lako može adaptirati u neki drugi oblik - road, supermoto ili enduro. Ako pogledaš ranije postove i slike naših kolega videćeš koliko različitih i zanimljivih verzija ima.

 

TT600R ili TT600S (ostale verzije ne bih razmatrao) su motori koji su prilagođeniji sportskoj enduro vožnji. Ovi motocikli se prave od 1984. a od 1992g. u Italiji kod Yamahinog uvoznika Belgarda, te im je to i deo oznake. Obično su u startu bili opremljeni boljim ogibljenjem i bili lakši od XT.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Kako je puko ljudi to je strasno....bio je nategnut radapcigerom pa zagrejan muski i kad se otkacio odleteo je jedno pola metra ... uglavnom lanac zategnu ...na slici se vidi uporedo jedan pored drugog i nije neka razlika mozda 2 cmm hahahahahh.....sad da se napakuje ,presteluju ventili napakujem arrow i polako pocnem da ga oslobadjam viska delova.

 

Turtle, tebe je Božić Bata baš lepo darivao, odličan izbor - Arrow je super, mislim da ćeš promenu odmah primetiti i u vožnji a i zvučno :moto3:. Da te lepo služi i i da se još bolje čuje (verovao ili ne, glasan auspuh ti je takođe jedna doza sigurnosti više u saobraćaju, u poređenju sa fabrikom, važno je da te ljudi čuju na vreme)!

I taj tretman mršavljenja si dobro sproveo preko zime da budete spremni i ti i makina za otvaranje sezone ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Ja sam malo cackao, kozmetika uglavnom:

Stavio druge gripove i poluge kocnice i kvacila. Gripovi su bili za zamenu, a poluge su nesto krace od fabrickih i moze da im se podesava duzina hoda. Nesto im neverujem bas tako da su stare dodate u alat za svaki slucaj.

Pokazivac temperature, za XT stvarno nije neophodan, ali posto smo dosta u blagom offroudu nece da skodi. Plastiku zasttnu inace ne stavljam posto me strasno nervira da je skidam svaki put kad proveravam ulje.

Za kraj USB punjac, preradjen sa prekidacem koji standardno inace ide na korman/volan. Zasto sam ovo uradio, zato sto se jezim od

releja i nema potrebe da mi vuce struju non stop kad je motor upaljen, ovako ga kliknem kad treba. Bas ja zavsio to budzenje da nema zica nigde, kacim na Aku da vidim kako radi, vidim skocila varnica, reko kako varnica kad je prekidac na 0, usb svetli, srecno puni telefon, a prekidac na 0. Prebacim na I, usb se ugasi 1lol.gif Braca drugovi kinezi za zajebunili, you had one job 1hej.gif

 

Lepe su ti podešavajuće poluge na kormanu, i ja sam se razmišljao da zamenim sa sličnim. Kakvi su ti utisci i što si skeptičan u pogledu kvaliteta, meni izgledaju OK? Možda bi mogao da nam baciš link da se informišemo?

 

Što se tiče pokazivača temperature mislim da je to neophodan instrument na XT kao i nesrećni pokazivač goriva koji takođe nije ugrađen. Pred svaku vožnju bi XT trebalo zagrejati na 80 stepeni C (po fabričkom uputstvu). Na svu sreću postoji to rešenje, umesto čepa rezervoara u ramu, pa se može lako proveriti temperatura pre vožnje. E sad, ako je šipkica senzora dovoljne dužine i odgovarajuće obeležena da sa njom možeš da izmeriš koliki je nivo ulja, onda ti originalna šipkica i ne treba. Na žalost kod mene nije tako - imam prekratku šipkicu na mom meraču, pa moram da se snalazim da bih mogao da izmerim količinu ulja. Druga opcija je kupovina skupljeg instrumenta (RR oko 65 EUR ali mi se ne daju te pare) koji ima šipkicu odgovarajuće dužine. Još kad bi bila neka varijanta za pokazivać goriva...

 

Ja sam uzeo ovaj Euro 12V priključak u Louisu, ima dugačak kabl 170cm sa svime što je potrebno za priključenje, robustan je i jednostavan a nadam se i kvalitetan:

10032961_880_DET01_14.JPG

https://www.louis.de...arness/10032961

Treba još da osmislim gde ću da ga montiram a i da ga montiram :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Lepe su ti podešavajuće poluge na kormanu, i ja sam se razmišljao da zamenim sa sličnim. Kakvi su ti utisci i što si skeptičan u pogledu kvaliteta, meni izgledaju OK? Možda bi mogao da nam baciš link da se informišemo?

Suvise su cvrste i debele, sto za enduro nije sjajno, znaci da postoje sanse da popusti nosac pre nego poluga, sto je mnogo, mnogo gora varijnata kad si u sumi. Znao sam za to kad sam odlucio da zamenim, zato sam uze kracu varijantu, nemam sliku jednu pored druge, ali su ove krace par cm, taman za 3 prsta moja i taman toliko krace da se ne nasade na zemlju kad ispustim motor.

Ovo je oglas gde sam ih nasao

 

Što se tiče pokazivača temperature mislim da je to neophodan instrument na XT kao i nesrećni pokazivač goriva koji takođe nije ugrađen. Pred svaku vožnju bi XT trebalo zagrejati na 80 stepeni C (po fabričkom uputstvu). Na svu sreću postoji to rešenje, umesto čepa rezervoara u ramu, pa se može lako proveriti temperatura pre vožnje. E sad, ako je šipkica senzora dovoljne dužine i odgovarajuće obeležena da sa njom možeš da izmeriš koliki je nivo ulja, onda ti originalna šipkica i ne treba. Na žalost kod mene nije tako - imam prekratku šipkicu na mom meraču, pa moram da se snalazim da bih mogao da izmerim količinu ulja. Druga opcija je kupovina skupljeg instrumenta (RR oko 65 EUR ali mi se ne daju te pare) koji ima šipkicu odgovarajuće dužine. Još kad bi bila neka varijanta za pokazivać goriva...

Nema potrbe da narucujes RR iz Louisa, samo nisi kupio odgovarajuci model. Ako bas zelis iz Louisa onda ti treba artikal sa id 10034701, to je klasican za 30E a cesto su na akciji. obrati paznju na broj artikla posto je taj posebno odgovara XT, znaci isti navoj i duzina, jedino treba da oznacis na njemu nivoe ulja, ja sam zamazo markerom, i zarezao blako skalperom par krugova. Ustvari evo poredjenje:

mpW23ie.jpg

9o1csJA.jpg

 

Ja sam uzeo ovaj Euro 12V priključak u Louisu, ima dugačak kabl 170cm sa svime što je potrebno za priključenje, robustan je i jednostavan a nadam se i kvalitetan:

https://www.louis.de...arness/10032961

Treba još da osmislim gde ću da ga montiram a i da ga montiram :).

Da te iste i ja koristim, samo ne uzimam klasican upaljac posto nemam koristi na motoru za njega, a za USB uvek imam. Uz to na XT pristup akumulatoru zavisi od jednog ili nijednog srafa a za bilo koje 12V napajanje direktno (iskreno neznam za sta bi koristio...kompresor za gume verovatno) mogu skinuti sa njega. Sa druge strane USB mi treba uvek :)

Louis ih isporucuje kao Saito cini mi se, ja ih u zadnje 2 godine uzimam sa aliexpresa za 50% cene a isti je proizvod, potpuno isti 1neznam.gif

Problem se javalj kod toga sto klasican upaljac ne vuce struju stalno, dok USB to radi, ti Saito modeli vuku momacki posto mogu da izbace do 1.8A (navodno 2.5A 1lol.gif), to je Louis id 10032977, samo su novi sa osiguracem kao na tvojoj slici. Tako da je neophodan ili rele, sto ne dolazi u obzir ili prekidac kao sto sam gore uradio, ubacicu jos koju sliku za vikend kad zavrsim montazu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Stigla grana i stitnik sa farbanja, prilicno sam zadovoljan, prvi put radim sa momkom iz Temerina pa videcemo (znacajno bolja saradnja nego sa nekim majstorima iz NS/Klisa koji su horor za peskiraje, a za plastifikaciju nedo bog da morate kod njih da radite 0ljut2.gif).

 

 

Grane su prvo ispeskirane, pa par slojeva posebne farbe za auspuhe (do 800C izdrzava), iz Louisa naravno (id 10004960). Radio sam vec grane sa tom farbom ali je proces malo komplikovan. Nakon sto se povrsina ocisti, treba staviti par slojeva farbe, ostaviti da odstoji sat vremena i onda peci/grejati oko 2 sata na 200C. Priznajem da sam za XT jos i mogao naci dovoljnu veliku rernu, ali sa granama od ST recimo je bilo malo komplikovano 1nanana.gif

 

Momak koji mi je radio peskiranje radi i plastifikaciju pa sam se posluzio njegovom komorom, 180C-190C nekih sat i po, malo jace. Skoro po fabrickoj specifikaciji. Postoji i druga opcija, farbanje, montiranje na motor pa pecenja sa unutrasnjuim sagorevanjem 1lol.gif

Videcemo posle par voznji i puskiranja kako ce se drzati.

 

Evo par slika

LQF9crp.jpg

amnXlBb.jpg

SboIyMe.jpg

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Suvise su cvrste i debele, sto za enduro nije sjajno, znaci da postoje sanse da popusti nosac pre nego poluga, sto je mnogo, mnogo gora varijnata kad si u sumi. Znao sam za to kad sam odlucio da zamenim, zato sam uze kracu varijantu, nemam sliku jednu pored druge, ali su ove krace par cm, taman za 3 prsta moja i taman toliko krace da se ne nasade na zemlju kad ispustim motor.

Ovo je oglas gde sam ih nasao

Hvala ti za slike i link imaš +1 od mene. Možda bi bilo dobro da razmisliš o štitnicima ručki i poluga kormana, to ti je prva linija zaštite ako ne daj Bože padne. Ima raznih verzija i čvrstoće pa možeš sigurno naći neku varijantu koja ti odgovara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Promenio sam na prethodnih par prerada nekoliko tipova stitnika. Yamahine defoult stitnike je tesko zemeniti u smislu zastite od vetra, takodje su savitljivi neverovatno, tako da bukvalno nema sanse nikakve da ih slomis. Na off su se vise puta izvrtali u suprotnu stranu od onoga kako su izliveni i samo ih vratis nazad. Sa druge strane ne pruzaju zatitu pri ispustanju motora. Razmisljao sam o par modela zamenskih, ali kvalitetni aluminijumski (da stvarno pruzaju neku zastitu) sa velikom plasticnom zastitom od vetra su jednostavno preskupi (takodje i veoma ogranicen izbor). Takodje ima tu uticaj i moja filozofija da spoljasnji izgled motora (fabricki) minimalno menjam.

 

Suvise su cvrste i debele, sto za enduro nije sjajno, znaci da postoje sanse da popusti nosac pre nego poluga, sto je mnogo, mnogo gora varijnata kad si u sumi. Znao sam za to kad sam odlucio da zamenim, zato sam uze kracu varijantu, nemam sliku jednu pored druge, ali su ove krace par cm, taman za 3 prsta moja i taman toliko krace da se ne nasade na zemlju kad ispustim motor.

Ovo je oglas gde sam ih nasao

Hvala ti za slike i link imaš +1 od mene. Možda bi bilo dobro da razmisliš o štitnicima ručki i poluga kormana, to ti je prva linija zaštite ako ne daj Bože padne. Ima raznih verzija i čvrstoće pa možeš sigurno naći neku varijantu koja ti odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Ako se ipak skida iber sa kutije, mudro je postaviti jednu malu pečurkicu na otvor iz glave, da đubre spolja ne upada u istu i prlja ulje i unutrašnjost agregata. U tom slučaju, plovidbene mogućnosti motorcikla su ograničene na visinu tog filterčića (uzgred, nema više ni puškiranja agregata u perionici) :D

lorde - lepa slika pečurkaste mašine +1 od mene :)

 

Da te iste i ja koristim, samo ne uzimam klasican upaljac posto nemam koristi na motoru za njega, a za USB uvek imam. Uz to na XT pristup akumulatoru zavisi od jednog ili nijednog srafa a za bilo koje 12V napajanje direktno (iskreno neznam za sta bi koristio...kompresor za gume verovatno) mogu skinuti sa njega. Sa druge strane USB mi treba uvek :)

Louis ih isporucuje kao Saito cini mi se, ja ih u zadnje 2 godine uzimam sa aliexpresa za 50% cene a isti je proizvod, potpuno isti 1neznam.gif

Problem se javalj kod toga sto klasican upaljac ne vuce struju stalno, dok USB to radi, ti Saito modeli vuku momacki posto mogu da izbace do 1.8A (navodno 2.5A 1lol.gif), to je Louis id 10032977, samo su novi sa osiguracem kao na tvojoj slici. Tako da je neophodan ili rele, sto ne dolazi u obzir ili prekidac kao sto sam gore uradio, ubacicu jos koju sliku za vikend kad zavrsim montazu.

Kad se vidimo u nekoj vožnji da iskopiram crte na moju šipkicu, ako te ne mrzi da odšrafljuješ.

Što se tiče struje na motoru imam dva prosta pravila:

a) da ne vuče struju kad ne radi - Euro 12V šteker je samo šteker i kad nema potrošača u njemu ne vuče struju. Inače u pravu si ovaj u Louisu je Saito i hvala ti na prosvetljenju, nisam znao da može da se nađe jeftinije na Aliju. Doduše za mene je kasno, pošto sam ga već platio, ali je korisno za ostale.

b) da ne dupliram i kupujem opremu koju već imam za 12V. Evo ga jedan deo arsenala koji, u raznim varijantama, nosim sa sobom.

Waeco kuvalica za vodu, punjači za navigaciju i telefon, punjač za bluetooth komunikaciju, voltmetar, punjač sa adapterima (tu su još i pumpa za gume i punjač za radio komunikaciju bez slike)gallery_12186_1358_19845.jpg

i jedna izbliza

gallery_12186_1358_73467.jpg

Da ovaj iz Louisa je Saito, nisam znao da ga ima na Aliju a skoro sam nešto naručivao... :(

gallery_12186_1358_11294.jpg

I jedna slika kako se Hamin Pico mini 5V adapter uklapa na šteker, viri svega 3-4mm a to mi je bila važna stavka zbog drugog motocikla, na kome sam instalirao isti šteker, da adapter ne viri mnogo iz štekera.

gallery_12186_1358_6144.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Kad se vidimo u nekoj vožnji da iskopiram crte na moju šipkicu, ako te ne mrzi da odšrafljuješ.

Slikacu ti pored metra orginalnu sipkicu pa ces imati dimenzije, nemas problema 0takoje.gif

 

 

Što se tiče struje na motoru imam dva prosta pravila:

a) da ne vuče struju kad ne radi - Euro 12V šteker je samo šteker i kad nema potrošača u njemu ne vuče struju. Inače u pravu si ovaj u Louisu je Saito i hvala ti na prosvetljenju, nisam znao da može da se nađe jeftinije na Aliju. Doduše za mene je kasno, pošto sam ga već platio, ali je korisno za ostale.

b) da ne dupliram i kupujem opremu koju već imam za 12V. Evo ga jedan deo arsenala koji, u raznim varijantama, nosim sa sobom.

Waeco kuvalica za vodu, punjači za navigaciju i telefon, punjač za bluetooth komunikaciju, voltmetar, punjač sa adapterima (tu su još i pumpa za gume i punjač za radio komunikaciju bez slike)i jedna izbliza

Da ovaj iz Louisa je Saito, nisam znao da ga ima na Aliju a skoro sam nešto naručivao... :(

1care.gif kakva oprema, svaka cast na kolekciji.

 

Voltmetar montiram na motor zasebno, opet preko prekidaca i direktno na akumulator, par $ je bio, ovakav.

Ima malo fancy varijanta sa Louis-a koja ima poseban vod za paljenje, znaci na kontakt bravu pa se pali sa motorom. Ima i sat i termometar spoljasnji i moze da blinkce u slucaju pada napona. pozadinsko osvetljenj i svasta lepo. Montirao sam ga na prethodni motor posto mi je regler bio sumnjiv.

 

Evo link za Aliexpresza ovaj 2xUSB sto ja koristim, ovo nije najeftiniji (malo potraziti), ali ta radnja daje jos 3$ cupon i sacekas neku akciju na kraju dodje ispod $10. Ako pogledas slike videces da je to identicno pakovanje (u Louisu je cena 19.99E + lokalna postarina od Sabca ili Sente 1hej.gif). Eto mozda nekome bude od koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Slikacu ti pored metra orginalnu sipkicu pa ces imati dimenzije, nemas problema 0takoje.gif

I Hvala!

 

1care.gif kakva oprema, svaka cast na kolekciji.

II Hvala!

 

Voltmetar montiram na motor zasebno, opet preko prekidaca i direktno na akumulator, par $ je bio, ovakav.

Ima malo fancy varijanta sa Louis-a koja ima poseban vod za paljenje, znaci na kontakt bravu pa se pali sa motorom. Ima i sat i termometar spoljasnji i moze da blinkce u slucaju pada napona. pozadinsko osvetljenj i svasta lepo. Montirao sam ga na prethodni motor posto mi je regler bio sumnjiv.

 

Evo link za Aliexpresza ovaj 2xUSB sto ja koristim, ovo nije najeftiniji (malo potraziti), ali ta radnja daje jos 3$ cupon i sacekas neku akciju na kraju dodje ispod $10. Ako pogledas slike videces da je to identicno pakovanje (u Louisu je cena 19.99E + lokalna postarina od Sabca ili Sente 1hej.gif). Eto mozda nekome bude od koristi.

Uh sad si me "navukao" da podelim razmišljanje o instrumentaciji i nekim otvorenim projektima. Večeras kad klinci utihnu pišem dalje...

 

Polirao malo...

 

Turtle kako izgleda kad poliraš mnogo :D, ovo je fantastično! Izvini ja sam slab na hrom :neznam: kad vidim ovako lepo uglačanu metalnu površinu prosto poželim i ja da poliram moje mašine :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Promenio sam na prethodnih par prerada nekoliko tipova stitnika. Yamahine defoult stitnike je tesko zemeniti u smislu zastite od vetra, takodje su savitljivi neverovatno, tako da bukvalno nema sanse nikakve da ih slomis. Na off su se vise puta izvrtali u suprotnu stranu od onoga kako su izliveni i samo ih vratis nazad. Sa druge strane ne pruzaju zatitu pri ispustanju motora. Razmisljao sam o par modela zamenskih, ali kvalitetni aluminijumski (da stvarno pruzaju neku zastitu) sa velikom plasticnom zastitom od vetra su jednostavno preskupi (takodje i veoma ogranicen izbor). Takodje ima tu uticaj i moja filozofija da spoljasnji izgled motora (fabricki) minimalno menjam.

Za to što si opisao gore možda bi ovo ovde bilo adekvatna dopuna

HTB15oCdHXXXXXcoXpXXq6xXFXXXt.jpg

http://www.aliexpres...2254239650.html

Zadržavaš tvoje omiljene Yamaha štitnike koji su ti dobri za vetar, dodaješ ovo gore i imaš aluminijumsku zaštitu za poluge i to te košta oko 25 E. I pri tome izgleda stvarno pristojno. Meni je odličan posao završio Acerbis Relly Brush + Acerbis Spoiler estetski i funkcionalno se uklopio dobro u ono što meni treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Voltmetar montiram na motor zasebno, opet preko prekidaca i direktno na akumulator, par $ je bio, ovakav.

Ima malo fancy varijanta sa Louis-a koja ima poseban vod za paljenje, znaci na kontakt bravu pa se pali sa motorom. Ima i sat i termometar spoljasnji i moze da blinkce u slucaju pada napona. pozadinsko osvetljenj i svasta lepo. Montirao sam ga na prethodni motor posto mi je regler bio sumnjiv.

E sad što se instrumenata tiče - pomoćnih, gledao sam Koso naravno, i od tih mi se svideo Koso Mini 3

e1fe41667ef3812af92e82d68c21ba99.jpg

http://www.koso.com....?id=885〈=en

Mana je što nema merenje temperature motora, nego temperature vazduha. Svideo mi se i Koso Mini 1 merač goriva ali to su samo puste želje :lol:.

47c51c14c006e1224c0e34087812940d.jpg

http://www.koso.com....?id=311〈=en

 

Onda sam došao do ideje da bi bolje bilo zameniti oba XT instrumenta kao i sve eventuelno dodatne instrumente jednim kombinovanim Koso instrumentom koji već ima sve ove funkcije. Tako je odabir logično pao na Koso DIRT BIKE seriju instrumenata i to na modele

 

Koso DB-01R ovo je racionalan izbor, instrument je težak svega 90g a ima sve funkcije koje imaju i naši instrumenti na XT plus merenje goriva i ušteda na težini kad se skinu ona dva instrumenta sa XT- OK naši po meni izgledaju bolje jer sam ja analogni tip i dok se igla ne zavrti to nije instrument nego digitron :) Mana je što ti i dalje treba merač temperature motora, sat i voltmetar.

876c898c5bd92dd0702dc29f2cfe0544.jpg

http://www.koso.com....?id=292〈=en

 

Koso DB-03R Drugi racionalni izbor je Koso DB-03R, ovo je već ozbiljan instrumentić, ima sve funkcije koje će nam ikada trebati bez potrebe da se dodaje bilo kakav drugi instrument. Nažalost ne kuva čaj i kafu :neznam: i možda je malo teži ali je opet lakši od ona dva naša sa XT-a. Da sam skroz racionalan tip kao što nisam, ovo bi bio idealan izbor instrumenta za zamenu na XT-u. Opet je pitanje estetike to što muti moja razmišljanja jer je i ovo u suštini malo veći digitron.

24afe8b01d69471a40a230ad882e4a84.jpg

http://www.koso.com....?id=982〈=en

 

Koso RX2N+Treći izbor je pao na nešto drugo ;) pogađate ovo je vrlo emocionalni izbor - Koso Unlimit serija RX2N+ (dizajn iz Race serije + gomila novih funkcionalnosti) ovakav se montira na Ducati Monstera i na još gomilu drugih motora, Ima KAZALJKU za obrtaje i digitalni deo za sve ostalo. Težina 240g - ovde već nema skidanja težine ali zato ima sve funkcionalnosti koje nam mogu zatrebati i estetski je ludilo, kazaljka skače kao luda, OVO bih voleo da vidim na mom XT-u!

c4507acff5613be6bde0efa8773e0646.jpg

http://www.koso.com....p?id=18〈=en

Toliko o Koso instrumentima, cene neću da komentarišem, specijalno ne one u Louisu. E sad verzije ovih instrumenata na Aliexpressu. Evo je verzija DB-01R

http://www.aliexpres...1852274885.html

Evo ga nešto između DB-01 i DB-02

http://www.aliexpres...1852275271.html

I napokon evo ga RX2N

http://www.aliexpres...1851881648.html

i još jedna varijanta kod drugog prodavca, u pitanju je Pazoma, njih sam cimao jer primetite da je na drugoj slici potpuna kopija Koso RX2N, čak i piše Koso na njemu. Cimnem tipa i pitam ga da li mogu da mi isporuče baš takav sa obrtaljkom do 10K a ne do 15K kakvu imaju ostali, nema kaže prodao je ostali samo ovi od 15K.

PAZOMA-New-Backlight-LCD-Digital-Motorcycle-Speedometer-Odometer-Bike-Tachometer-black.jpg

http://www.aliexpres...2055023466.html

Eto to je moja elaboracija instrumentacije za XT, Sviđa mi se estetika instrumenata na XT ali funkcionalnosti im nisu na nivou koji ovo vreme traži ipak su oni dizajnirani pre 35 i kusur godina.

 

P.S.

Ako neko slučajno naleti na Aliju na RX2N koji ima obrtaljku do 10K neka baci link, bio bih mu zahvalan :moto3:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Aco, izvini ne bih da razbijam ničije predrasude ali taj Vapor kao i sve ovo gore što smo naveli se proizvodi u Kini. Pratim tehnologije delom i zbog struke kojom se bavim pa mogu pouzdano da tvrdim da je razlika što se za OEM narudžbine velikih firmi rade dogovorene serije uz strogu kontrolu kvaliteta i zaštitu datog dizajna i logoa firmi naručilaca.

 

Firma Koso je jedan od najvećih OEM proizvođača instrumenata za motocikle. Proizvođači motocikala kod njih naručuju fabričke instrumente koje ugrađuju u svoje motocikle. Konkretan primer ti je Piaggio korporacija, Ducati, Yamaha, Honda kao i niz manjih firmi. O modelima skutera i motocikala u koje su ugrađeni njihovi instrumenti kao OEM ne bih ni da pričam možeš da pogledaš na njihovom sajtu pod “Plug and Play” gde su navedene firme koje ga ugrađuju kao i “OEM”, bez navođenja imena naravno, ali vidiš da se uklapaju tačno u neku instrument tablu skutera ili motocikla…

 

Ja sam gore nabrojao par instrumenata koji se meni, manje ili više, dopadaju i dao svoje subjektivno mišljenje. Ne očekujem da će se svi složiti niti da će se svima svideti, ali o ukusima ne vredi raspravljati. Hvala ti što si nam predložio još jedan brend o kome bi valjalo razmisliti ako se odlučimo za modifikacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja