Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Ja i dalje bez konja. >:(

 

Varnica mi je slaba pa sam upalio motor direkno na žicu (bez kape). Nekad šalje varnicu nekad ne pa motor puca non-stop. Kada zamenim bobinu omske vrednosti su identične i ništa se ne dešava. Izgleda da je pikup? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E

Ja i dalje bez konja. >:(

 

Varnica mi je slaba pa sam upalio motor direkno na žicu (bez kape). Nekad šalje varnicu nekad ne pa motor puca non-stop. Kada zamenim bobinu omske vrednosti su identične i ništa se ne dešava. Izgleda da je pikup? :neznam:

 

Proveri masu da li je dobro stegnuta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Zasto bi foija pukla 1lud.gif ? Elasticna je,da bi je zalepio mora da se rastegne,cim se rastegne znaci da je savitljiva. To ti je on rekao da bi te skinuo sa dnevnog reda. Pre mesec dana sam uradio sve stoji kako treba. Slikacu ceo motor kad stignu nalepnice.

 

:lol: bice da je tako :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

jel si zvao Misu ?

U više ponovljenih serija. :D

 

Proveri masu da li je dobro stegnuta.

Masa na akumulatoru? Mislim da je ok. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Ja i dalje bez konja. >:(

 

Varnica mi je slaba pa sam upalio motor direkno na žicu (bez kape). Nekad šalje varnicu nekad ne pa motor puca non-stop. Kada zamenim bobinu omske vrednosti su identične i ništa se ne dešava. Izgleda da je pikup? :neznam:

 

A da zamenis ceo kabal od bobini do svecice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pozdrav ljudi. Da li znate nekog ko popravlja-krpi plastike na motoru? Ili mozda da pravi nove. Pre nedelju dana sam imao saobracajku pa mi je stradala prednja maska i ona plastika oko satova. Moj je inace XT600 Tenere 3AJ, '90. godiste...

 

post-17175-0-58763200-1367573497_thumb.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Pozdrav ljudi. Da li znate nekog ko popravlja-krpi plastike na motoru? Ili mozda da pravi nove. Pre nedelju dana sam imao saobracajku pa mi je stradala prednja maska i ona plastika oko satova. Moj je inace XT600 Tenere 3AJ, '90. godiste...

 

post-17175-0-58763200-1367573497_thumb.jpg

 

 

 

Sale 069/605-660

meni je vario prednju masku pre par godina i extra je odradjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Moj drugar od nedavno ima probleme sa njegovom yamahom pa smo resili da se obratimo vama. Ima yamahu xt600z (1vj agregat) koju je skoro sklopio posto je dozivela havariju, klip je polomio 2 ventila usled drugove nepaznje. Majstor mu je uradio ventile i glavu i motor smo sklopili, nastelovali ventile, obrnuli bar krugova rucno i vratili na ram. Ali nikako ne mozemo da ga upalimo na kurblu dok je ladan. Na vucu/gurku upali odmah i motor fino radi u leru, kad krene u voznju nekad radi i ide lepo i prima gas ok, a nekad pocne da trokira i da puca posle 6000 obrtaja. Ugasimo ga i posle upali na kurblu iz drugog puta dok je topao, cim se ohladi nece da pali sem na gurku/vucu. Cistili smo karburator, napravili membranu kod Vidik-a posto smo otkrili da je iscepana ali to nije pomoglo nista posebno. Sta bi mogao biti problem sto motor nece da pali na kurblu kad je ladan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam imao isti problem, ali su kod mene bile iscepane obe prirubnice i kad sam to zakrpio sve radi kao i pre, tj. pali i hladan i topao na prvi cim alnasera. Tvoj je na kurblu pa ne znam kakva je procedura sa dekompresorom, jer je kod mene automatski zbog alnasera. Mozda je nesto oko dekompresora...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

kako bi to mogli da proverimo ?

inace, ovaj model ima i anlaser al nesto nije u redu s njim, cini mi se da mu fali neki zupcanik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2876 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

@NicolaS

 

Prvo dobro pogledajte kako ste sklopili karburator. Vrlo je moguće da sauh ne radi kako treba.

 

Drugo, imaš više puta ponavljano kako se ispituju prirubnice kod svih motora. Ajd, još jednom. Dok radi na leru, špricaj WD40 na gume (prirubnice, ne točkove :D :D :D). Ako se pojavi promena u broju obrtaja, popucale su gume i vuku falš vazduh.

 

Treće, proveri zazor ventila. Svećicu. Da li je odgovarajuće toplotne vrednosti?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

@NicolaS

 

Prvo dobro pogledajte kako ste sklopili karburator. Vrlo je moguće da sauh ne radi kako treba.

 

Drugo, imaš više puta ponavljano kako se ispituju prirubnice kod svih motora. Ajd, još jednom. Dok radi na leru, špricaj WD40 na gume (prirubnice, ne točkove :D :D :D). Ako se pojavi promena u broju obrtaja, popucale su gume i vuku falš vazduh.

 

Treće, proveri zazor ventila. Svećicu. Da li je odgovarajuće toplotne vrednosti?

 

 

 

Vazi, hvala vam na pomoci, cim uvatimo malo slobodnog vremena provericemo sve sto ste rekli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Ko se odluči da napravi vizir na XT-u i Alu-plate evo odličnog rešenja: http://www.davidlamb...629image0007-2/

5047d1312214798-xt600-model-do-i-own-p1020175.jpg

Imam neki vizir od Transalpa 94-99 i razmisljao sam da napravim nesto ste ce se lako skidati ali nikako da nadjem vremena i nekog da mi uradi ;)

http://www.horizonsu...wn-p1020175.jpg

Neko neobicno resenje za zastitu kofera predpostavljam.

http://www.horizonsu...wn-p1020177.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 834 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

ne znam da li je ovde pravo mesto da pitam, gde se nalazi merac ulja na yamahi xt600z tenere (ne znam tacnu oznaku, ona sa dva okrugla fara napred 90-91god)? ujedno me interesuje i koje ulje sipati i kolicina...

 

hvala unapred :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

skines sediste i desnu bocnu plastiku i imas rezervar za ulje tu...veoma vazno kako se kod njih proverava ulje,zato sto dosta puta ume da slaze....znaci provozas je jedno 5-10 minuta da se dobro zagreje...izgasis motor i odma odvrnes cep izvadis obrises,uspravis motor i stavis ponovo cep u rezervoar ali ga ne zavrces samo stavis,izvadis i pogledas nivo...ulja ide oko 2l,sa zamenom i filtera ide malo vise...mada kod mene kad sam menjao uvek se pokazalo da stane i malo vise od 2l...tipa 2,4l...

Ajde da napisem da je neka univerzala za taj motor ulje polusinteticko gradacije 15w50...mada moze i dosta drugih varijacija. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 983 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Modifikacija mog XT-a je konačno završena! :)

 

Moglo bi se reći da je to sad neki hibrid između 2kf-a i 3tb-a.

 

Evo šta je sve zamenjeno, tj. montirano u proteklih dve nedelje:

 

- alu-felne od 2kf-a (sad je nazad 18-ica)

- montirane nove gume Haidenau (napred K60 Scout, nazad K60 + nove unutrašnje gume)

- zadnji amortizer je zamenjen i sada je na tom mestu amort od 2kf-a sa podešavanjem tvrdoće

- zamenjeno je ulje i filter (sipan Silkolene Comp4 PS 20W-50 i MAN filter)

- zamenjen je prednji disc

- zamenjen je zadnji lančanik

- zamenjena donja rolnica lanca

- tank torba

- i još neke manje stvari

 

Ostaju još neke sitnice da se završe ali će to da sačeka još neki dan.

Dole su vam uporedne fotografije pre i posle, pa kome se kako svide izmene.

 

Što se visine tiče, motor je zamenom amortizera i zadnje felne dobio na visini nekih 4cm što mi je i bio cilj.

Odustao sam od varijante pravljenja distancera za zadnji amort, jer sam želeo da imam mogućnost podešvanja tvrdoće, jer mi se čini da je moj originalni zadnji amortizer bio premekan.

 

Utisci!?

 

Totalno je drugačiji motor. Naročito na off vožnji. Trebaće mi vremena da se naviknem i prilagodim...

Sad bih voleo da mogu da podešavam i prednje vile ali hmmm...:lud:

 

Sva sreća što će Kepijada brzo da dodje, pa ako budem našao vremena da se priključim biće to brzo uhodavanje! :moto3:

 

btw, ima li još nekog zainteresovanog iz XT sekte ko će da prisustvuje Kepijadi? Lepo bi bilo da se tamo skupimo na jednom mestu, jer osim dobrog druženja sigurno će biti i dobra vožnja.

 

Za zainteresovane link ka temi: http://forum.bjbiker...5-kotlina-2013/

 

 

Eto od mene toliko.

post-14823-0-64586600-1368476913_thumb.jpg

post-14823-0-52085600-1368476929_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Prelepo ! :takoje:

 

Ako neko zeli istu ovakvu transformaciju imam sve sto je potrebno da se od 3TB-a napravi ovo sto je baltrekk napravio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2876 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Nemaš amortizer :P

 

Ja ću biti na Kepijadi, stigle mi nove gume, čizme očekujem 25.5. Mada, i bez čizama idem, nije mi prvi put.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Modifikacija mog XT-a je konačno završena! :)

 

Moglo bi se reći da je to sad neki hibrid između 2kf-a i 3tb-a.

 

Evo šta je sve zamenjeno, tj. montirano u proteklih dve nedelje:

 

- alu-felne od 2kf-a (sad je nazad 18-ica)

- montirane nove gume Haidenau (napred K60 Scout, nazad K60 + nove unutrašnje gume)

- zadnji amortizer je zamenjen i sada je na tom mestu amort od 2kf-a sa podešavanjem tvrdoće

- zamenjeno je ulje i filter (sipan Silkolene Comp4 PS 20W-50 i MAN filter)

- zamenjen je prednji disc

- zamenjen je zadnji lančanik

- zamenjena donja rolnica lanca

- tank torba

- i još neke manje stvari

 

Ostaju još neke sitnice da se završe ali će to da sačeka još neki dan.

Dole su vam uporedne fotografije pre i posle, pa kome se kako svide izmene.

 

Što se visine tiče, motor je zamenom amortizera i zadnje felne dobio na visini nekih 4cm što mi je i bio cilj.

Odustao sam od varijante pravljenja distancera za zadnji amort, jer sam želeo da imam mogućnost podešvanja tvrdoće, jer mi se čini da je moj originalni zadnji amortizer bio premekan.

 

Utisci!?

 

Totalno je drugačiji motor. Naročito na off vožnji. Trebaće mi vremena da se naviknem i prilagodim...

Sad bih voleo da mogu da podešavam i prednje vile ali hmmm...:lud:

 

Sva sreća što će Kepijada brzo da dodje, pa ako budem našao vremena da se priključim biće to brzo uhodavanje! :moto3:

 

btw, ima li još nekog zainteresovanog iz XT sekte ko će da prisustvuje Kepijadi? Lepo bi bilo da se tamo skupimo na jednom mestu, jer osim dobrog druženja sigurno će biti i dobra vožnja.

 

Za zainteresovane link ka temi: http://forum.bjbiker...5-kotlina-2013/

 

 

Eto od mene toliko.

 

 

Lepo , lepo....na 3tb se moze podesavati tvrdoca amortizera, ne znam otkud ti to da ne moze. Visina je samo fiksna, ja sam recimo posle ubacivanja distancera omeksao zadnji amortizer malo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: XT600

Po meni bolje da si napravio distancer,nego sto si stavio 18 icu pozadi,bas ih jje tesko naci. (ako ima neko neku polovnu da proda nek se javi,treba mom burazeru za xj)

I kako ti se cini sa dvoje,sad je sediste pod vecim nagibom i ovaj pozadi uvek klizi na tebe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja