Jump to content

Moto Zajednica

Honda cbf600s vibracije

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd, Petlovo brdo
  • Motocikl: Honda CBF600 SA

Zdravo,

 

skoro sam nabavio motor i vozim se po gradu. Tek skoro sam primetio da na visokim obrtajima preko 5000 se pojavljuje vibracija na nožnim papučicama. Isterao sam motor na magistralu i zaista je neugodno voziti tako. Utrnula su mi stopala od vibracija. 

Zna li neko kako da rešim to? 

Promenio član hrani_r

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6325 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

5000 obrtaja je daleko od visokog...ali ne sumnjam da se pojavljuju vibracije, jer je to nešto što je prisutno manje više kod svih motora. Iako 4 cilindra važe za pogonsku jedinicu kod koje je to manje izraženo, Hondin agregat 599 (sada već starije generacije) je pokazao tu svoju osobinu na više modela....i to baš u tom nekom dijapazonu obrtaja...od 4500-6000. 

Sada kada si to osetio, slabo šta će ti biti uteha...i mislim da ćeš uvek da obraćaš pažnju na to. Verujem da zbog iskustva i opšte prijatnosti i sigurnosti (i zbog poštovanja propisa), ne teraš motor u zaista visoke obrtaje, kada se vibracija praktično ni nema...ili ih je teže osetiti. 

Naravno da savet nije da ga zatežeš koliko je moguće, da se vibriranje ne bi osetilo...ali vožnja u nekom drugom dijapazonu obrtaja bi mogla da bude potpuno drugačija i to bi trebalo da probaš. Npr. vožnja višim stepenom, pa za slučaj da treba ubrzati klik niže i gas....ne samo zavrtati ručicu, promena finalnog prenosa...itd.

E sad, eventualna problematika...

Od nekih mehaničkih stvari, na stranu konstrukcija agregata, trebalo bi proveriti motorni lanac...uopšte fazu motora i obavezno sinhronizovati karburatore. To može da ima ozbiljan udeo u svom tom vibriranju, iako mnogi nemaju baš to na umu.

Pride, jedno opšte stanje pritegnutosti šrafova, luftovi od dotrajalosti, stanje nožnih komandi i sl. doprinosti da se neminovno prisutne vibracije osete još više...a eto pri određenim režimima obrtaja, onako baš, baš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Mogu da potvrdim vibracije hebli što kaže @pronto od 4500 do 5000-6000 i posle se gubi, u pitanju je agregat PC35. Gledam uvek kad vozim duže da držim obrtaje do 4500, čini mi se da je preko 6000 previše da se vozi u konstanti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8433 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pogledaj tegove na donjoj strani nogostupa (takodje i na nosacu zadnjih) bice ti jasno da je i Honda svesna tog problema na cbf-u.

 

Meni su takodje (d"izvinu  dame) trnule mosnice, i na 600 i na 1000ccm. Ne pomazu ni sinhronizacija usisa, niti dotezanje srafova, samo sto krace zadrzavanje u tim obrtajima.

 

P.S. Zadnji tegovi imaju i dmaper gumu izmedju, nisu cvrsto vezani, sraf sa distancerom (pomeranje je predvidjeno, par mm) 

66.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd, Petlovo brdo
  • Motocikl: Honda CBF600 SA

Hvala na odgovorima. Moja greška nisam napisao da je PC43 verzija, tako da karburtatori sigurno nisu problem.

Svestan sam da mora biti nekih vibracija, ali ovo je preterano. Jednostavno trnu mi stopala kada idem preko 100km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 3 minuta, hrani_r je napisao:

Hvala na odgovorima. Moja greška nisam napisao da je PC43 verzija, tako da karburtatori sigurno nisu problem.

Svestan sam da mora biti nekih vibracija, ali ovo je preterano. Jednostavno trnu mi stopala kada idem preko 100km.

A gume? Jesi proverio kako su balansirane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Karlovac, Croatia
  • Motocikl: BMW F 800 ST
prije 2 sata, hrani_r je rekao:

Hvala na odgovorima. Moja greška nisam napisao da je PC43 verzija, tako da karburtatori sigurno nisu problem.

Svestan sam da mora biti nekih vibracija, ali ovo je preterano. Jednostavno trnu mi stopala kada idem preko 100km.

Pozdrav, imao sam takvu Hondu i postojale su neke visokofrekventne vibracije, ali ne baš tako da bi ubijale. Možda ipak nešto doprinosi da budu jače nego uobičajeno. Pregled kod stručnjaka.Honda zbogom.jpgspan widget pan wid pan widget

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Napisaću,i napomenuti da je ovo samo šala.Probaj kultivator Imt 506 jedno sat vremena da friziraš,posle kad sedneš na motor,nećeš osetiti nikakvu vibraciju.Ako je prvi motor,treba se možda navikavati na takve stvari.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 5/31/2022 at 11:47 AM, N.F.S. said:

Pogledaj tegove na donjoj strani nogostupa (takodje i na nosacu zadnjih) bice ti jasno da je i Honda svesna tog problema na cbf-u.

 

Meni su takodje (d"izvinu  dame) trnule mosnice, i na 600 i na 1000ccm. Ne pomazu ni sinhronizacija usisa, niti dotezanje srafova, samo sto krace zadrzavanje u tim obrtajima.

 

P.S. Zadnji tegovi imaju i dmaper gumu izmedju, nisu cvrsto vezani, sraf sa distancerom (pomeranje je predvidjeno, par mm) 

66.jpg

5000-5500 je na VFR-u isto radni deo vibracija, izbegavati je jedino resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd, Petlovo brdo
  • Motocikl: Honda CBF600 SA

Odvezao sam motor na servis. Ispalo je na kraju da Honda CBF zaista ima vibracije između 5000-6500 obrtaja. Dok se na višim opet gube ili smanjuju. Dobio sam i savet da ako mi toliko smeta, da pređem ga neki GS. :lol3:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Zanimljivo, CBF600s koristi udavljen agregat od stare CBR 600F2 ,a koliko se sećam moj CBR je imao najistaknutije vibracije negde na 2500 obrtaja, što mi u suštini i nije bio problem jer se osetilo samo kad krećem iz mesta, posle sam stalno bio u višem režimu obrtaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja