Jump to content

Moto Zajednica

Blic pitanja (u vezi motora)

Recommended Posts

  • Drug član, 4639 postova
Ja podmazao sajlu km sata pa se sad cuje  ebem ti pedantnost. Doduse sipao mineralno ulje. 
Не сипа се уље, ни маст, тако само дозезнеш ствар.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4639 postova
Cime se podmazuje? I u uputstvu servisnom stoji da se sve sajle podmazuju
Све сајле за квачило, задње кочнице да, овде добро очистиш, клинером осушиш и утапшаш на сајлу графитни прашак. Иако је сув налепи се на сајлу и подмазује без лепљења опиљка и прашине које уље и маст раде, а после се то понаша као брусни папир. Чистиш прво WD - 40ком или WURTH ROST OFF PLUSом а онда переш клинером. Овај Вурт радим неколико месеци и нешто боље за отклањање рџе и прљавшине нисам срео. Ланце попрскам два пута, оставим 10 минута обришем крпом окретајучи задњи точак,(као нов) и онда спреј за ланац. Ово је за све оне које чачкају сами а желе да буду брзи и ефикасни(да би се возали). А оне које желе више да чачкају него да возе, њима можда ово не одговара
Како и да је, ко има могучност нека проба, користим WD из Грчке са савитљивим цревцетом као код туша, сасвим друга прича него ово што се продаје код нас а и код вас претпостављам.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zelena Kawa 636

Pozdrav ljudi, zanima me kako vi “poravnavate” točak kad zatežete lanac. Verujem da postoji bolji način od onog koji ja koristim a to je da gledam otprilike ove crtice da se poklope na obe strane točka530f29962a16280c311ff384a5f71732.jpg
b0d626f4b091503dd639c7ed70e381de.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Voge 300 Rally

Crtice su ok, za to i sluze ali ako hoces baz precizno da uradis najbolje subler pa premeris obe strane odstojanja od kraja viljuske da bude bas bas jednako. Kod crtuca mislim da se lako pogresi za pola mm bez problema. Nece praviti problem ali mozda ce jedna strana lancanika da ima nesto vece habanje nego druga.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Kupis ovo na aliju, ali je bitno da su ti damperi (one gume u zadnjem tocku) dobri tj da nema lufta.

 

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! RSD919.43 | Motorcycle Chain Alignment Tool Kit Compatible For Atvs 08-0048 Motorcycle Quick Accurate Alignment Tool Repair Parts
https://a.aliexpress.com/_EGcBAut

 

 

Promenio član Sharky - Alex
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja