Jump to content

Moto Zajednica

Prestali smo da se druzimo.

Recommended Posts

  • Drug član, 946 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Mogli bi se skupiti negde svi mi forumaši? Predložio bih BG ali ne bih da me streljaju svi van Beograda (ja sam "dođoš" takođe, nemojte mene ) , a opšte je poznato da mi svi volimo i za sok da odemo na drugi kraj grada, tako da ni drugi grad ne bi bio problem. 
 
Može roštilj, može piće, može i kafa na pumpi Nekako mislim da bi red bio da se negde malo okupimo, upoznamo, ne mora biti formalni BJBikers meetup, nego čisto da se prkosi pandemiji, ratu, krizi, nemaštini i sličnim glupostima  
Na piće u kraju, da ne mora da se ide prevoznim sredstvom, u proseku sednem jednom godišnje :-)

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
On 8.6.2022. at 8:24, Jupiter je napisao:

Ada? :Mina: Tamo može da stane 64 motora i da budu na oku, a i same bašte su dovoljno velike da ugoste veliki broj potrošača.

Može i Ada, sasvim nebitno :) Krenula sezona, bajkera nigde :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2025 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Mislim da tu mnogo veliku ulogu igra i ekonomska strana...u prevodu, nemaju ljudi para,

uz to malo sto uspeju da odvoje za (preskupo) gorivo,

treba jos vise za kafic, glupo je da se ne okrene tura...a ono 20 ljudi doslo...

jedino da kao braca Slovenci placamo svako svoje...

svakako podrzavam temu, tu sam za svako druzenje (sem erotskog) :D

Pratim...

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2834 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

  Nije sve tako crno.Ostati pozitivan i gledati benefite. Priznati sebi koliko ste puta vodili neke glupave teme u društvu, išli na mesta koja su bila nebitna, ispili litre kafa koje su vam izašle na nos. Sto stvari vam se išlo na qrac ali ste prelazili preko toga u obliku tolerancije itd. Pa da svega ovoga nije bilo mi bi se i dalje družili. 

  Što se tiće finansijskog momenta stvar je sledeća......uvek na kraju neko plati neku turu više nego drugi. Naravno niko ne obraća pažnju na to ha ha hi hi sve ulazi u masu dok ne počneš da obračaš pažnju. Pa kažeš čekaj bre kod je ovde lud. Jel' nas ovde neko onako nežno j.be a da ne primećujemo. 

  Što se tiće destinacija vožnje......koliko puta ste čuli "svejedno idemo da se vozimo", a potom "ma jok koji ćemo qurac tamo ...bio sam već". Naravno upitate ok 'ajde predloži negde , a zatim stiže odgovor  "Nemam pojma, svejedno mi je". 

  Idemo dalje. Vozite se u grupi. Pravite 200-300 km. Vi se pripremate. Nosite neki sokić, pribor za čepovanje guma, guzni papir za nedaj Bože, punjač za telefom, sklopljivi alat  i tako neke sitnice koje život znače. Kad ovo drugar krene k'o frajer i naravno neki djavo se desi kreće..........." E jebi ga, jeli imaš li slučajno..." Pa čekaj bre, gde si ti pošao, imaš kofer, tank torbu, ali što bi sse drkao sa time kad imaš drugara koji sve to nosi sa sobom. 

   I na kraju kad se svega toga pomalo nakupi desi se da ljudi polako prestaju da sse druže jer je sve to postalo pomalo dosadno. Voziš se solo, staneš 'de 'očeš, šoraš 'de očeš, dišeš punim plućima, a kad sretneš nekog na putu kao obraduješ mu se kao najrodjenijem.....ono "Ćao brate 'de si šta si" i nastaviš putem kojjim si krenuo.

   Generalno tužno, lično sam obrnuo krug od solo, grupno,moto klubski i .......završavam sa najboljom pričom a to je solo/i sa ženom..............jbg. takva vremena došla. Ali svi mi živi i zdravi bili, pazite se, svake godine po nekog nema. U zdravlje 

 

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2834 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 8 minuta, gebee&co je napisao:

Ovo što je gore napisao BaneVuk58  nije izmišljeno,već je plod godina iskustva koje čovek doživi na ovaj ili onaj način.U potpunosti se slažem.

Lično sam tužan. Gledam tako neke slike, odnesi na licu. Žena mi kaže drhtao si od uzbuđenja ...kad će nedelja da dodje. Viber grupa, znalo se. Svi su mi bili u kući, jelo se i pilo, valjda osete dimne signale kad se raspali roštilj....kafa od espresso, Nes pa do domaćih nije se znao broj. Mnogo je bilo lepo, a za neke drage mi prijatelje nisam znao ni gde stanuju. Ne daj Bože da neko donese 100 gr. kafe..... pravdao sam ih da se ti kosi sa verskim ubedjenjima. Ali ne zamera, sg je oskudaciju, skupi su novci......i tako spade knjiga na dva slova.Ali opet mi je osmeh na licu, hvala Bogu zaobišla me korona, i dalje se vozimo. Svako dobro svima

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Slažem se u svemu. Da kažem pronašao sam se u većini rečenog. 

 

Sve je napeto, skuplje i poprilično ubrzano. Najviše uživam kad krenem sam da se vozim.

Promenio član Alekre
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ja i dan danas se radujem nekim susretima,ali zbog takvih stvari treba biti uviđavan,kafa uvak može,onošto ima u kući to će se ponuditi,meni je važnije provesti 15-30 minuta sa nekim popričati i ići dalje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 645 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Promasili ste temu. Nase licne drugarske voznje su jedno, ovo sto Banini kaze za mene ne vazi, uvek sam turu platio svakome  a i kod njega sam na klopu dosao tako sto sam doneo meso i pite...:cirka1:A to sto je on otvorio kafic uz kucu, jbg tko ga sljivi, posle ovo ono...:P A i svi znaju da uvek imam i za cepovanje i za mustuluk-smejao si se nasim sendvicima i zvao nas sirotinjo. Ali nestale su nase bjb voznje, nestao je gulas, zurke...Tu i nije bila poenta u voznji, jer smo vozili 50 na sat. Pa prenocimo pa zezanje, pa Laki sto zadrzi 60 ljudi sa svojom pljekom... I ja se vozim sam najvise, ali nije to poenta.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Nisam pametan... da jesam, više bi se u društvu vozao. Mada, i ovako ne mogu da se žalim. Iskristalisalo se dosta godinama, dosta toga se i dalje menja, ali velika grupa kompatibilnih ljudi od kojih svaki put najmanje 30% krene u zajedničku vožnju je prava stvar. Meni dosta, da ne kažem "pametnom dosta" pošto nisam pametan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2834 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 18 sati, Bole37 je napisao:

Promasili ste temu. Nase licne drugarske voznje su jedno, ovo sto Banini kaze za mene ne vazi, uvek sam turu platio svakome  a i kod njega sam na klopu dosao tako sto sam doneo meso i pite...:cirka1:A to sto je on otvorio kafic uz kucu, jbg tko ga sljivi, posle ovo ono...:P A i svi znaju da uvek imam i za cepovanje i za mustuluk- a i kod njega sam na klopu dosao tako sto sam doneo meso i pite.... Ali nestale su nase bjb voznje, nestao je gulas, zurke...Tu i nije bila poenta u voznji, jer smo vozili 50 na sat. Pa prenocimo pa zezanje, pa Laki sto zadrzi 60 ljudi sa svojom pljekom... I ja se vozim sam najvise, ali nije to poenta.

Prozvao si me prijatelju da sam te spomenuo......a koliko vidim nisam, osim ako se nisi našao u toj priči.Uostalom pa valjda nemisliš da se samo sa tobom družim.Ali kad si već me već spomenuo ........" a i kod njega sam na klopu dosao tako sto sam doneo meso i pite"........Jeste živa istina. Samo se najavili, doneli, ali i pojeli.Da sam vas zvao kao onomad posle BJB Uskrsa bili ste počašćeni kako dolikuje.Što se tiće čepovanja i muštuluka.......ako me sećanje služi kupio si BMW GS (u zdravlju te služio).......zvao si me da se pohvališ.......ali i da ga doteramo iz Novog  Sad-a mojom prikolicom.......prepade me kad si se javio posle sto godina, mislio sam da je neko umro, ali zato verovatno ti prmaklo ono za muštuluk. Seti se viber grupe "WeekEnd" raiders. Bila lepa priča dok se nisi nešto znano samo tebi unervozio.Ali ja se ne ljutim što si bio u nekom tripu, a i sam si priznao. Navodiš "jer smo vozili 50 na sata".....ali koliko me sećanje služi na jednom tužnom dogadjaju si priznao da si "peglao" motor sumanuto i pošto si znao da ja vozim sporo nisi hteo da me izlažeš opasnosti...........i otkačio mene i zajedničkog druga sa fejsa. To mu valjda ide kao vezana roba. 

Što se tiće "sirotinje"......jeli smo zajedno i u kafanama, a i sendviće.....meni je tada bilo lakše 300 gr prasetine za 500 din nego da se drkam da pravim/nosim sendviće........ima lepe slike kao sećanje.

Ali tema.... da ne tupim mnogo to uostalom nema veze sa tobom jer da ima, ne bih se gledali u Mionici na piću.....i jeste ne mogu da laže učipio si se piće i kafu, to je valjda i normalno. 

Puno pozdrava i lepo te služio GS (Frankenštajn:lol:).................bjw......kafić i dalje radi i vrata su vam uvek otvorena:zdravo::ljubav:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Da i odgovorim na Saletovo pitanje - neko moje zapažanje je da se nešto promenilo zadnjih godina, generalno u društvu. Mentalna i socijalna sposobnost ljudi je opala. Nervoza je porasla. Ne znam kako i zašto.

Mislim da korona ludilo i nema neke veze sa time, samo je iskristalisalo već postojeću pojavu.

 

A možda sam i samo ja prolupao.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2834 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre sat vremena, mradomir je napisao:

:Mina:

Jel ima i druga epizoda? Jeste se pomirili na kraju? :)

:lol:....Pa naravno, ja tu nemam problem. Poslao mi zahtev na Fejsu za prijateljstvo koji sa prihvatio :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 645 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Pre 2 sati, mradomir je napisao:

:Mina:

Jel ima i druga epizoda? Jeste se pomirili na kraju? :)

Pa nismo se mi nikad ni svadjali, daleko bilo. Big Dady i ja smo imali fazu, objasnio sam posle Baniniju(koga neizmerno gotivim i postujem) jer je dobar drug prvenstveno pa se nije naljutio kad smo "oladili druzenje",i istina je za face. Kazem bila je neka cudna faza. Za klopu sam saljivo napisao, nisam se osetio prozvanim daleko bilo nema razloga, nego Bane kad ga zakukulji show...(iako je sve istina sto napise)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Ma mene zanima koji kafic u komsiluku drzi @BaneVuk58?Bolje kada sam kod njega u kraju, da popijem kafu ili pivo kod njega nego kod nekog drugog....

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2834 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 19 minuta, Eol je napisao:

Ma mene zanima koji kafic u komsiluku drzi @BaneVuk58?Bolje kada sam kod njega u kraju, da popijem kafu ili pivo kod njega nego kod nekog drugog....

To je jedna zastakljena veranda, klima,ratan,TV,frižider, espresso.....sve u fulu.Sale ga nazvao Banetov kafić. A evo i priče vezano za to. 2016-te udjem u moto klub, beše lepa priča, prsluci sve u fulu, braća i ostale budalaštine. Krenemo mi da se "družimo", balavim se sa nekim likovima koje uopšte ne poznajem, grljenje, teme ozbiljne, ko je u kom "bratskom" klubu bla bla bla.....ko sve treba da ispoštujemo :lol: :lol:.trajalo jedno godinu dana, pucala se lova na neke "rodoljubive" vožnje. Elem znalo se ...svake nedelje leto zima u 11 h kafa na Dorćolu. Ja peglam iz Sremčaje 60 km. tamo i nazad, kafa, sok, tura.....i naravno cmok cmok kao sa najrodjenijem. Iskrsne prilika (čitaj €€€) i ideja da se zastakli jedna nastrešnjica i tu otkačimo se i napravimo ala fićka.....pohvalim se i pozovem "braću" i došlo je .....ANKETA

1. Niko

2. Neko

3. Svi

Nastavak sledi ...............................

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd,Mirijevo,Zvezdara
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Ima jos uvek druzenja...Bajkeri su ljudi velikog srca i to su dokazali milion puta...Ja sam imala nedavno nesrecu,bezazleno ali bolno...puce potkolenica...operacija...banja..itd

I drugari me nisu zaboravili...Suprug se potrudio da ih sve okupi i dosli su mi u posetu u Seltersu...

Toliko je bilo emotivno da su i bakice koje su se tu zadesile ispred stacionara plakale...a tek ja..za mene je to bilo iznenadjenje i srce mi je htelo puci kad sam ih videla u tolikom broju...

i ovom prilikom im se jos jednom zahvaljujem na poseti i odvojenom vremenu za mene..

 

photo_2022-05-22_15-26-17.jpg

photo_2022-05-22_15-27-03.jpg

  • Sviđa mi se 16
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2025 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Nego...hocemo li da organizujemo neko BJB druzenje,

ili barem neka voznjica, do Kosmaja barem, znam da je sada oskudacija... :neznam:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 645 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
On 26.6.2022. at 15:34, BokyBoy je napisao:

Nego...hocemo li da organizujemo neko BJB druzenje,

ili barem neka voznjica, do Kosmaja barem, znam da je sada oskudacija... :neznam:

Evo mozemo jednu voznjicu u nedelju do Divcibara, pa po dogovoru ili sednemo klopamo, ili ponesemo klopu pa na livadu. Lepa voznjica, malko druzenja i cao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 8 sati, Bole37 je napisao:

Evo mozemo jednu voznjicu u nedelju do Divcibara, pa po dogovoru ili sednemo klopamo, ili ponesemo klopu pa na livadu. Lepa voznjica, malko druzenja i cao.

1. :jee1:

Ево ја да се јавим (ако ме примате:P).
Надам се да ће време послужити.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 645 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 10 minuta, Marko05 je napisao:

1. :jee1:

Ево ја да се јавим (ако ме примате:P).
Надам се да ће време послужити.

Mare za sad je oke vreme.:cirka1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja