Jump to content

Moto Zajednica

Fazer FZ6 S2 2007 predstavljanje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

Mogu ovde da predstavim svoj motor? :moto3:
Ako sam promašio sekciju, ubacite me gde treba...

 

Pa pošto sam sebe predstavio, red je da predstavim i ljubimca.

Do kupovine freze, nisam vozio dvotočkaša koji ima više od 1 klipa (osim tuđe pomalo), i sebe pronalazim u adventure, soft enduro segmentu.
Negde nakon rođenja deteta, oko 2018, potpuno sam se oprostio sa vožnjom. Više je stvari uticalo na to, ali neko vreme je prošlo, i da me ubije grom,

ne bih mogao objasniti kako sam baš na ovom segmentu sad završio. Da ta priča ne bude preduga, ja nekako nakon silnih oglasa i motora završim u

Vršcu, skoro poslednjeg lepog dana jeseni. Sa izmakom lepih dana, i moja volja, snaga i živci, da nađem nešto normalno su bili na samom izmaku.

U moru krševa, vrtoglavih cena, ja dođem u Vršac. Šurak i ja u akciji, on pazario taj dan TDM 850 4tx, kako ja da se vratim praznih ruku...

Smognem snage da pogledam još jedan motor...ajmo u Vršac.

Slavko Kalinov, gospodin čovek, u garaži parkirao motor koji je samo mene čekao da dođem po njega.

 

Yamaha fazer FZ6 S2, 2007, sav u crnom. Majku mu, kao da se znamo već.

 

Frezica je isporučena sa tri kofera, povišenim vizirom, fabričkim alatom i gomilom papira i računa, jer je Caki drugi vlasnik a njegov drugar prvi vlasnik.

Za pređenih 60.000 i kusur, motor je utegnut, tačan, kao da je prešao bar duplo manje.

 

Collage-20220524-134035.jpg

 

Dogovor brz i lak, kafica i čašica razgovora, Caki čovek za medalju. Pakuj prnje i brže u Bg, gde nas čeka prikolica i TDM, treba nam stići kući.

 

Collage-20220524-134217.jpg

 

Što se mene tiče, sezona nije ni zatvarana. Poneka vožnjica kad je iole sunce grejalo, solo ili u drušvtu, da se malo upoznamo i vidim šta sam kupio.

Nakon što je opravdala ukazano poverenje, krenule su porudžbine sa Alija, i pribavljanje delova za servis.

Početkom godine, zamenjeno ulje, filter ulja, filter vazduha i svećice. Kad je ulje istočeno, skinuta dekla kvačila. Lamele, ploče, opruge, sve top.

 

Od "gadžeta" ubačen je dupli USB punjač sa voltmetrom, zamenjene ručice kvačila i kočnice. Tank pad središnji + bočni.

Uzet senzor za pokazivanje stepena prenosa. Tu kreće mali sex. Senzor ima konektor za frezu bez ABS-a. Sve bude plug&play. Jbga, ja nemam senzor brzine.

Tj, imam, ali dva. Jedan na prednjem točku, jedan na zadnjem. Pa idu u ABS centralu, koja dalje info za ECU. Moralo je malo peške da se ide, ali i senzor

je dobio svoje mesto, odmah ispod instrument table.

 

Pošto levi far ima H4 sijalicu, koja radi samo kao dugo, moralo se čačnuti. Stavljeni su LED projektori u oba fara, oboreno svetlo H7 + H4, i dugo H4.

Progledao sam sa njima.

 

Umalo da zavoravim, po preporuci @Marko05, legli su i novi piroćani. Bridgestone battlax bt016 pro hypersport.

 

Koga zanima, neke od fotografija od 05.10.2021. kada je kupljen, pa do pre neki dan kada je poslednja slikana, nalaze se na linku u galeriji.

 

https://scout.pixieset.com/yamahafazerfz6s2/

 

:zdravo:

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 6 minuta, Don_Kihot je napisao:

U moru krševa

Ово нешто на мој рачун?:stabre:
:jee::P
Иначе, фрезица ти је врх, а знам да ћеш ти то још да "буџиш".
Са Battlax-ом нема грешке.:takoje:

Promenio član Marko05

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

Hahaha, od sveg što nasrah, ti se za to uhvatio. Da si bar hteo da kažeš prodajem i gotovo. Neodlučan bio, neodlučan ostao.
Ali, da ne bude zablude, more krševa, osim Markove freze koja je top. Ali koju nije hteo da proda... Tako da se ne računa.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 1 minut, Don_Kihot je napisao:

Hahaha, od sveg što nasrah, ti se za to uhvatio. Da si bar hteo da kažeš prodajem i gotovo. Neodlučan bio, neodlučan ostao. emoji23.png
Ali, da ne bude zablude, more krševa, osim Markove freze koja je top. emoji123.png Ali koju nije hteo da proda... Tako da se ne računa. emoji6.png

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Ахахахаха, јбг, шта ћу кад сам детаљан. :P
Не знам зашто сам по питању фрезе неодлучан, обично сечем и ћао... има овај мотор нешто што ме држи (или само немам лове за неки озбиљнији "мото скок":jee:).
Немој ме и ти критиковати, има их овде још што ће сад да почну да ме "пљују" око продаје.:P
На крају си ипак узео новији, лепши, бољи... мотор тако да је испало вр'.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

Noviji jeste, ostalo je diskutabilno. Ali definitivno freza ima nešto u sebi...

Ja kad nisam na motoru, i dalje razmišljam o nekim žičanim felnama...i sve mi se neka šuma priviđa.

Sve dok ne sednem da vozim. Tišina u glavi. :moto2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pozdrav drug!

Evo upravo kuckam na viberu sa Markom, pominje mi te tvoje sijalice :D, postavi sliku ako imas pre ugradnje, da vidim koje su :D 

Hvala, Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 690 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006
pre 8 minuta, N.F.S. je napisao:

Pozdrav drug!

Evo upravo kuckam na viberu sa Markom, pominje mi te tvoje sijalice :D, postavi sliku ako imas pre ugradnje, da vidim koje su :D 

Hvala, Nenad.

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

 

 

:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV
On 25.5.2022. at 8:09, Don_Kihot je napisao:

Nek ima i ovde snimak kako rade oči sa LEDicama.

 

 

Sviđa mi se kako projektuje snop kratkog svetla. Možeš li mi reći šta je sa dugim svetlom? Jel okrenuta sijalica kontra? Prodaješ ih ti ili si i ti kupio od nekog? Unapred hvala na odgovoru.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

Negde sam to napisao već. Kratko je odlično. Ali dugo baca visoko. Iz nekog razloga ima rupa između dometa kratkog i dugog svetla. Sijalica je takva, nisam gledao da li na samoj sijalici može da se šteluje. Sijalica je okrenuta kako treba, ali kao i sve LED, ona nema dva izvora svetlosti, već jedan koji joj je i dugo i kratko (menja samo fokus izvora svetlosti).

 

EDIT:

Sad nešto razmišljam...na samoj sijalici ima šraf koji je predviđen za štelovanje visine snopa svetlosti. Ali ja sam ga skinuo, i štelovao sam far i time postigao odgovarajuću visinu. E, sad, kratko je u vezi isključivo sa položajem sijalice; dok dugo rasipa svetlost u far, i bitan je položaj fara...Sledeće sedmice ću probati da naštelujem dugo, pa da probam na samoj sijalici da oboreno podignem.

Promenio član Don_Kihot

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV
pre 27 minuta, Don_Kihot je napisao:

Negde sam to napisao već. Kratko je odlično. Ali dugo baca visoko. Iz nekog razloga ima rupa između dometa kratkog i dugog svetla. Sijalica je takva, nisam gledao da li na samoj sijalici može da se šteluje. Sijalica je okrenuta kako treba, ali kao i sve LED, ona nema dva izvora svetlosti, već jedan koji joj je i dugo i kratko (menja samo fokus izvora svetlosti).

 

EDIT:

Sad nešto razmišljam...na samoj sijalici ima šraf koji je predviđen za štelovanje visine snopa svetlosti. Ali ja sam ga skinuo, i štelovao sam far i time postigao odgovarajuću visinu. E, sad, kratko je u vezi isključivo sa položajem sijalice; dok dugo rasipa svetlost u far, i bitan je položaj fara...Sledeće sedmice ću probati da naštelujem dugo, pa da probam na samoj sijalici da oboreno podignem.

@Don_Kihot hvala na odgovoru. Pozvaću broj sa KP i poručiti pa ću onda probati kod mene da podesim. Ukoliko budeš se igrao i podešava snop svetlosti, postavi ili pošalji u poruci. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2
@Don_Kihot hvala na odgovoru. Pozvaću broj sa KP i poručiti pa ću onda probati kod mene da podesim. Ukoliko budeš se igrao i podešava snop svetlosti, postavi ili pošalji u poruci. 
Igrao sam se sinoć, ali nisam stigao da dokumentujem. Spustio sam far prilično. Sama sijalica H4 ima tri kraka na nosaču koji ulaze u kućište sijalice, i na onaj koji je okrenut gore se šteluje oboreno, tj položaj sijalice u odnosu na far. Šrafljenjem praktično navoj gura i odbija sijalicu u toj zoni jer šraf udara u kućište sijalice. Znači prvo podešavanje je sam far što utiče na spuštanje/podizanje oba snopa svetla. Drugo podešavanje je na samoj sijalici gde se menja položaj sijalice u faru i ovim se dodatno dobija - podizanjem oborenog se još obara dugo. Mislim da ovo poslednje zavisi isključivo od oblika fara, i ovde je slučaj da ga dodatno obara (prosto je žiža u drugoj tački i to je to). Sada je dugo dosta bolje, ali nije idealno. Kratko je brutalno dobro, 10/10. Pošto sam probao i u vožnji, ono što me oduševljava je korišćenje dugog za ablendovanje. Kada blicne dugo, kao munja da sevne. Nema šanse da svi na putu ne primete. Onaj što proba da se uključi sa sporednog puta staje kao ukopan. Sa aspkta bezbednosti, dugo ima čistu 10.
Nadam se da ću snimiti kamericom pa okačiti.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

qPOCYZN.jpg

 

Отварамо очну ординацију "Fazer".

Да ваш љубимац прогледа на оба ока.:jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

U međuvremenu, zamenjena je i kočiona tečnost. Stiglo se i do Trebinja, Freza je čak izašla na vrh Leotara, do releja...kad stignem izbaciću neku fotkicu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS
On 6/17/2022 at 7:39 AM, Don_Kihot said:

U međuvremenu, zamenjena je i kočiona tečnost. Stiglo se i do Trebinja, Freza je čak izašla na vrh Leotara, do releja...kad stignem izbaciću neku fotkicu.

Znači, palo je grijanje kočnica, deranje guma i maltretiranje amortizera :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

Najviše su se izmaltretirala moja kolena, jer sam se trudio da konstantno vozim stojeći.
A freza me iznenadila, niti su se kočnice ugrejale, niti je bilo klizanja nekog...

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Na biciklima dva silaska niz Leotar i promjena kočnica. Sa motorom, nisam silazio. Betonski put je više umoran, grub, siguran sam da je ostavio potpisa na gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

Bicikla nema motorno kočenje.
Ma ništa previše primetno, kao i bilo koji makadam. Poneki trag, ali nijedno oštećenje gume.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja