Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć oko izbora motora po ko zna koji put

Recommended Posts

  • Drug član, 1312 postova
21 minutes ago, sale-kum said:

Kao bivši vlasnik i TDM 900 i Diverzije 900, evo ti moje mišljenje:

Diverzija se otpisuje jer je karburator, a to nećeš. Cenio sam kardan i elastičnost, ali ipak zastarela tehnologija, velika težina, potrošnja...

 

Potrosnja diverzije je 5.5 litara prosecna. One dobre ustelovane, sa original delovima i uradjene kod dobrog majstora. Posle tog rada miran je nekoliko godina, pa ide na sinhronizaciju, pa opet koju godinu miran pa tek opet ultrazvucno pranje ponovo i provera delova (otprilike). Dakle karburatori se steluju i urade JEDNOM a onda si miran godinama. Proveravaju po potrebi. 

Karburatori ne valjaju zato sto ljudi ne zele da naruce originalne zamenske delove, i radi im neko ko ne zna posao. I onda krpi ovde krpi onde, ovaj majstor onaj majstor i na kraju - motor je problem jer ima karburatore. 

 

Niko nece da ulozi u karburator, nego svi krpe i prodaju sa losim karburatorima iz ruke u ruku. 

 Jedna vrlo bitna stvar koju cu ja koji vozim motore samo sa karburatorima napomenuti svima i to bi eventualno bio razlog zasto se ne isplati karburator - servis karburatora (i delova oko karburatora) moze da kosta 50 evra a moze i 650 evra. To ljudi ne znaju. Jer narucuju lose delove, polovne, jeftine, ili uopste ne narucuju, budze i krpe kako stignu. Ok mi je to ko nema para, ali takav motor za par sezona ne lici ni na sta. Njegovi karburatori su plac majke bozije. To JESTE problem karburatora jedini. A on se zapravo zove neodgovoran VLASNIK ili los majstor, a ne karburator.

 

A sam karburator je verovali ili ne, pouzdaniji od EFI-ja i to odgovorno tvrdim. 

Tehonologija jeste stara, motor jeste tezak (kao i vecina putnih) to se slazem. 


Toliko o tome. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

@sale-kum što bi rekao moj šef ti i ja kao da smo išli u istu školu :) Upravo zbog kofera nisam uzeo Deuville u razmatranje i Diverziju zbog karburatora.

TDM je za sad u prednosti u odnosu na druge. Oglase sam onako samo kao primjer stavio. Za boju moguće da je farban ili da je greška kod postavljanja oglasa. Još ništa nisam išao gledati.

@Pingvin37 siguran sam da je sve tako kako kažeš ali meni ovde upravo zbog užasno skupih majstora i nepoznavanja istih ne odgovara karburator. Ovde je obična montaža jedne gume na auto 15 EUR onda zamisli koliko košta kršten majstor za karburatore. A kardan je velika prednost to se slažem.

Promenio član igogitar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja i ne znam ko bi mogao da odradi karbove kako treba. Pogotovo kad oteraš motor koji radi, gledaju te kao ovcu. Ja tako otišao da sredim karbove kao što Pingvin kaže i na kraju dobijem motor sa nizom problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Jednu stvar sam zaboravio za TDM 900:

Neko gore reče da su praktično isti bili u celom toku proizvodnje 2002-2011, ali osim sitnih estetskih razlika, modeli od 2005-2006 su imali i ABS (mislim opciono) kao bitnu razliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Kao bivši vlasnik i TDM 900 i Diverzije 900, evo ti moje mišljenje:
Diverzija se otpisuje jer je karburator, a to nećeš. Cenio sam kardan i elastičnost, ali ipak zastarela tehnologija, velika težina, potrošnja...
TDM je meni bio malo previsok i to mi je smetalo (ja sam 174cm). Aluminijumski ram, savršene kočnice, ubrizgavanje, potrošnja na putu 4-4,5 litara (udvoje i sa 3 kofera), mala težina... Za putni motor je, po meni neophodno dokupiti centralni štender (postoji fabrički i zamenski) i povišeni vizir. Koferi se podrazumevaju.
Problem vožnje malim brzinama na malom gasu je izazvan ekološkim zahtevima i vrlo lako rešiv. Radi se o tome da motor ima klapnu na ulazu u Airbox koju računar otvara i zatvara na granici od 3000 o/min. Tema premošćenja ovog sistema bilo elektronski (otkači se jedna žica na računaru) bilo pneumatski (zapuši se crevo aktuatora koji pokreće klapnu, je mnogo puta prežvakana. Ja sam to uradio bez problema i značajno promenio ponašanje motora na niskim obrtajima...
Imao sam i stari Deauville 650 i mislim da su ugradjeni koferi njegova najveća mana za putovanje. Prvo su mali, ukupno imaju oko 34 litra, drugo moraš ih pakovati na licu mesta, a ne kod kuće ili u sobi. Čak i sa fabričkim proširenjima, koja se btw preskupa, ne dobija se mnogo. Deauville 700 je značajno moderniji i bolji motor, ali ova mana ostaje.
Ako nije jasno, moj savet je TDM 900.
P.S. Drugi oglas za TDM od ženskog vozača u opisu kaže da je crvene boje, a na slikama crn???
Ko kaže da ne mogu se proširiti i staviti bisage na fabriku, laže d4f6efa41f0950846743b836273a5c08.jpgde6b54db22f1f9a823e7d210c4a38cc9.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja