Jump to content

Moto Zajednica

Vespa 300hpe zamena kaisa

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa 300 gts

pozdrav svima,

 

imao sam jednu situaciju sa servisiranjem Vespe, pa sam hteo da podelim ovde, za slucaj da jos neko, kao ja,  ne zna kada se menja kais.

Dakle, u servisu mi nije zamenjen kais iako je po specifikaciji proizvodjaca trebalo zameniti u servisu na 10000km, ja sam dogurao do 21k i kais se ostetio, kao rezultat toga nisam mogao da upalim motor.

Kasnije sam saznao da se na mojoj Vespi kais menja na 10000km a na prethodnom modelu (do 2019god) na 15k.

Eto, kao sto rekoh, ja nisam pojma imao kada se menja, pa za slucaj da jos nekome koristi informacija pisem ovde za ostale Vesparose.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
pozdrav svima,
 
imao sam jednu situaciju sa servisiranjem Vespe, pa sam hteo da podelim ovde, za slucaj da jos neko, kao ja,  ne zna kada se menja kais.
Dakle, u servisu mi nije zamenjen kais iako je po specifikaciji proizvodjaca trebalo zameniti u servisu na 10000km, ja sam dogurao do 21k i kais se ostetio, kao rezultat toga nisam mogao da upalim motor.
Kasnije sam saznao da se na mojoj Vespi kais menja na 10000km a na prethodnom modelu (do 2019god) na 15k.
Eto, kao sto rekoh, ja nisam pojma imao kada se menja, pa za slucaj da jos nekome koristi informacija pisem ovde za ostale Vesparose.
Проблем је што нече свако да отвори странично декло и провери дали је за свој новац добио нови кајш или је частио сервис.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa 300 gts
Pre sat vremena, Krokodilo je napisao:

Проблем је што нече свако да отвори странично декло и провери дали је за свој новац добио нови кајш или је частио сервис.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

kod mene je problem bio da nisam znao da se menja a u servisu mi je receno da je uradjen servis i da je zamenjeno sve sto treba, i to dva puta, moze se reci i da je problem sto ja to nisam znao, ali opet, moja logika je da ne treba da znam ako nosim Vespu u ovlasceni servis u propisanim servisnim intervalima. Svakako sam napisao samo kao informaciju ako postoji jos neko ko rezonuje kao ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa 300 gts
Upravo sada, cezarpa je napisao:

Jbg da si na 20000 promenio kais ne bi pukao./10000+10000=20000/

jbg, da su ga zamenili kao sto su trebali na 10000 ne bi pukao

kao sto ne bi pukao ni da su ga zamenili na servisu na 15000, isto jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Prvo kod njih da saniraju sve o svom trošku ili im reci da ćeš uključiti treću stranu da reši problem. 

 

Niko nije dužan da skida dekle i da proverava ako je platio nekoga da to uradi za njega. Sad su oni pametni a on je pajser što neće da skida deklu i što se bar površno nije edukovao o sklopu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
kod mene je problem bio da nisam znao da se menja a u servisu mi je receno da je uradjen servis i da je zamenjeno sve sto treba, i to dva puta, moze se reci i da je problem sto ja to nisam znao, ali opet, moja logika je da ne treba da znam ako nosim Vespu u ovlasceni servis u propisanim servisnim intervalima. Svakako sam napisao samo kao informaciju ako postoji jos neko ko rezonuje kao ja.
Ниси ни имао обавезу да знаш, ти треба само да оправдаш своју возачку дозволу и ништа више. Одржавање је проблем сервиса, може да буде твој само ако си пропустио рок.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ma koji njihov trošak, ako oće Miloš da napiše kompletnu sagu...
Ukratko, platio je 60e šlep do garaže u nedelju. Zove ovl.servis u ponedeljak, oni u fazonu "doteraj, mi ne doterujemo, snađi se". Plati opet šlep. Tamo je dobio "popust na neki sledeći servis"... Ja sam se iznervirao kad mi je pričao.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 11 sati, Vesperados je napisao:

pozdrav svima,

 

imao sam jednu situaciju sa servisiranjem Vespe, pa sam hteo da podelim ovde, za slucaj da jos neko, kao ja,  ne zna kada se menja kais.

Dakle, u servisu mi nije zamenjen kais iako je po specifikaciji proizvodjaca trebalo zameniti u servisu na 10000km, ja sam dogurao do 21k i kais se ostetio, kao rezultat toga nisam mogao da upalim motor.

Kasnije sam saznao da se na mojoj Vespi kais menja na 10000km a na prethodnom modelu (do 2019god) na 15k.

Eto, kao sto rekoh, ja nisam pojma imao kada se menja, pa za slucaj da jos nekome koristi informacija pisem ovde za ostale Vesparose.

Originalni ili Mitsuboshi kaiš sigurno gura 20K, ako se normalno koristi moped ondak moze stici 25.000km. Ostale marke tesko dobace 15K.

 

Ostecen kais moze biti da je ispucao sa unutrasnje strane izmedju rebara ili sa bocne strane.

Unutrasnja strana ima veze sa godinama kao i km predjenom, ciklusom grejanja/hladjenja.

Oštećenja na bočnoj strani su obično zbog risa na polutkama variatora/rem. sa propelerima ili ako ga ima na tanjirima kačila..... radne površine kaisa.

Ris secka polako kais sa strane, pre il kasnije dovede do pucanja, obicno pri ubrzanju.

 

Kais kada pukne, moze dovesti do vrlo opasne situacije jer se sve desi iznenada, bez najave.

Ako se desi da pukne kais u preticanju, momentalno se ostaje bez pogona i ondak nema šta da cupa iz situacije dok nailazi vozilo iz suprotnog pravca.

Takodje se moze desiti da delovi kaisa podlete i ulete u kvacilo i tako zaglave osovinu sto momentalno dovede do blokade zadnjeg tocka.  

 

Ako ti je kais puko, mozes upaliti motor ali nemas pogon. Ako ti kais nije puko, ondak nisi mogao upaliti iz nekog drugog razloga.

 

Da ne bi vise razmisljao, brinuo.... posto ti je sad stavljen nov kais, obavezno otvoriti CVT za 10.000km zarad sredjivanja/provere.

Nakon toga vozis novih 10.000km pa opet sledi otvaranje uz obaveznu zamenu kaiša i nema glava da boli.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja