Jump to content

Moto Zajednica

DRAGBIKE & STREETFIGHTER SRBIJA 16-05-2009

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Bio sam kod AMSS, dosta puno smo pricali u vezi dragbike trku. Tako izgleda da pomazu u vezi ograda, prva pomoca i vatrogasa. Trkaci ko hoce da ide na sampion srbije dragbike, treba da izvadi licensa. Licens kosta 2000 din, i treba da napravi sportske lekarski pregled. Odes kod lekara i trazi taj pregled, koji imaju profesionalni vozaci. I treba dva slika, isti kao u licni karton. Ovo sve treba da posaljis kod mene, do 11.04.2009 i nas klub „SRBIJA DRAGBIKE“ sredice sve ostalo. Ili doneses na motosajamu u Beogradu i predajes licno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Neko je trazio, da ne bude ogranicenje godina u klassa street 125. Da znate, nece biti.

Bio je ovako:

Street 125: U ovoj kategoriji mogu da se takmiče motori do maksimum 125 ccm sa usisnim motorima. Takmičar u ovoj kategoriji mora imati minimum 14 godina i manje od 18 godina starosti, pisana dozvola roditelja je neophodna. Mora imati dva nezavisna kočiona sistema. Slobodna kategorija! Menjač brzine može biti bilo kakav. Dozvoljeno je bilo kakavo tuningovanje motora, dozvoljena je bilo kakva dorada na ramu i stajnom trapu. Osvetljenje nije obavezno, ali elementi motora (sedište, rezervoar itd...) moraju biti stabilno pričvršćeni na motor. Bezbednosni prekidač (sigurnosni prekidač za zaustavljanje rada agregata) je preporučljiv,

 

A sad ovako:

Street 125: U ovoj kategoriji mogu da se takmiče motori do maksimum 125 ccm sa usisnim motorima. Takmičar u ovoj kategoriji mora imati minimum 14 godina. Mora imati dva nezavisna kočiona sistema. Slobodna kategorija! Menjač brzine može biti bilo kakav. Dozvoljeno je bilo kakavo tuningovanje motora, dozvoljena je bilo kakva dorada na ramu i stajnom trapu. Osvetljenje nije obavezno, ali elementi motora (sedište, rezervoar itd...) moraju biti stabilno pričvršćeni na motor. Bezbednosni prekidač (sigurnosni prekidač za zaustavljanje rada agregata) je preporučljiv,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

I u kojum se ja klasu jebi ga uklapam?Imam 50 godina i skuter od 50ccm?A  za 125 kubika mi nece roditelji potpisati dozvolu >:( >:(>:( >:(>:(

 

Hvala!  ;)

 

Street 125: U ovoj kategoriji mogu da se takmiče motori do maksimum 125 ccm sa usisnim motorima. Takmičar u ovoj kategoriji mora imati minimum 14 godina. Mora imati dva nezavisna kočiona sistema. Slobodna kategorija! Menjač brzine može biti bilo kakav. Dozvoljeno je bilo kakavo tuningovanje motora, dozvoljena je bilo kakva dorada na ramu i stajnom trapu. Osvetljenje nije obavezno, ali elementi motora (sedište, rezervoar itd...) moraju biti stabilno pričvršćeni na motor. Bezbednosni prekidač (sigurnosni prekidač za zaustavljanje rada agregata) je preporučljiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

I u kojum se ja klasu jebi ga uklapam?Imam 50 godina i skuter od 50ccm?A  za 125 kubika mi nece roditelji potpisati dozvolu >:( >:(>:( >:(>:(

 

Hvala!  ;)

 

Street 125: U ovoj kategoriji mogu da se takmiče motori do maksimum 125 ccm sa usisnim motorima. Takmičar u ovoj kategoriji mora imati minimum 14 godina. Mora imati dva nezavisna kočiona sistema. Slobodna kategorija! Menjač brzine može biti bilo kakav. Dozvoljeno je bilo kakavo tuningovanje motora, dozvoljena je bilo kakva dorada na ramu i stajnom trapu. Osvetljenje nije obavezno, ali elementi motora (sedište, rezervoar itd...) moraju biti stabilno pričvršćeni na motor. Bezbednosni prekidač (sigurnosni prekidač za zaustavljanje rada agregata) je preporučljiv.

Hvala tebi Drag.Iskrena podrska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nisam to nikada u zivo gledao, a i sam koncept mi je uvijek bio bez veze - motori s traktorskim gumama i merdevinama iza  ::)

ali ove kategorije, pa zabrana merdevina i traktorskih guma...to je vec nesto drugo.

 

Sve u svemu interesantna inicijativa, samo nikako ne mogu da zamislim APN drag racer  :D

Mozda me zapadne onaj avgustovski termin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

e lepo i kod nas nesto tako da se desava vec.ja sam zainteresovan za trke ubrzanja u 600,1000 i streetfightshow a mozda i quad ako uspem da ga bolje savladam  dotle ako je moguce u sve kategorije.poz

 

Sa tobom jos treba da se cujemo preko tel. u vezi streetfighter trke. Jel ides na Motopasion u Beugradu?

 

 

Subotu bili smo u Padovu na Moto Expo. Bili su tamo trkaci iz  Austrije, Madari i Italijani. Italijani utvrdili su da idu na sve 3 trke.

 

Italijanske dragster oko 800 ks. Klasa FannyBike

 

E043G_fannybikesk4.th.jpg

 

 

Italijanske dragster od 400 do 600 ks. Klasa Superstreet

 

404.jpg

 

 

Dogovoroli smo i sa Eric Tebuel-om, francuski trkac u kategoriju TopFuel, da dolazi u 06.06-2009, da pokazi svoj dragster koji ima oko 1200 ks!!!

 

PXLii_kingws5.th.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Da li nekoga interesuje streetfighter trka, kao trkac. Jer ako imacemo trkac, moram da napravim pravilnik

za streetfighter.

Po sto u srbiju jako malo streetfighter-as ima, napravio bi neki jadnostavnije trik.

Na primer:

Ko ide najduze na zadnjak

Ko ide najduze na prednjak

Ko zna da dimi zadnjak, da ne stavi dole noge, i to koliko vreme

itd......

Ako imate dobro ideju, pisite, pa dogovaramo zajedno.

Ovo sam ne mogu da napravim, Vi morate da pomognete.

iam na diskaveriju ona emislija sto lik ide i vozi sve moguce trke i takmicenja...bilo je kad je ucestvovao u madjarskoj u streefight-u.  bile su prvo kvalifikacije i u njima 3 displine 1.odredjena duzina koja mora da se predje na zadnjem 2.isto to ali na prednjem samo znatno kraca distanca 3. paljenje gume pun krug bez spustanja nogu(krug mora da se sastavi kao sestraom.  e posle toga za one koji prodju kvalifikacije isao je slobodan program koji se ocenjuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Da li nekoga interesuje streetfighter trka, kao trkac. Jer ako imacemo trkac, moram da napravim pravilnik

za streetfighter.

Po sto u srbiju jako malo streetfighter-as ima, napravio bi neki jadnostavnije trik.

Na primer:

Ko ide najduze na zadnjak

Ko ide najduze na prednjak

Ko zna da dimi zadnjak, da ne stavi dole noge, i to koliko vreme

itd......

Ako imate dobro ideju, pisite, pa dogovaramo zajedno.

Ovo sam ne mogu da napravim, Vi morate da pomognete.

iam na diskaveriju ona emislija sto lik ide i vozi sve moguce trke i takmicenja...bilo je kad je ucestvovao u madjarskoj u streefight-u.  bile su prvo kvalifikacije i u njima 3 displine 1.odredjena duzina koja mora da se predje na zadnjem 2.isto to ali na prednjem samo znatno kraca distanca 3. paljenje gume pun krug bez spustanja nogu(krug mora da se sastavi kao sestraom.   e posle toga za one koji prodju kvalifikacije isao je slobodan program koji se ocenjuje.

Jeste, tako nekako trebalo bi, ali bojim se da nece biti dosta fighter.

 

Taj lik dosta dobro poznajem. Jel hocete njega na batajnicu, da vidite u zivo?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Da li nekoga interesuje streetfighter trka, kao trkac. Jer ako imacemo trkac, moram da napravim pravilnik

za streetfighter.

Po sto u srbiju jako malo streetfighter-as ima, napravio bi neki jadnostavnije trik.

Na primer:

Ko ide najduze na zadnjak

Ko ide najduze na prednjak

Ko zna da dimi zadnjak, da ne stavi dole noge, i to koliko vreme

itd......

Ako imate dobro ideju, pisite, pa dogovaramo zajedno.

Ovo sam ne mogu da napravim, Vi morate da pomognete.

iam na diskaveriju ona emislija sto lik ide i vozi sve moguce trke i takmicenja...bilo je kad je ucestvovao u madjarskoj u streefight-u.  bile su prvo kvalifikacije i u njima 3 displine 1.odredjena duzina koja mora da se predje na zadnjem 2.isto to ali na prednjem samo znatno kraca distanca 3. paljenje gume pun krug bez spustanja nogu(krug mora da se sastavi kao sestraom.   e posle toga za one koji prodju kvalifikacije isao je slobodan program koji se ocenjuje.

Jeste, tako nekako trebalo bi, ali bojim se da nece biti dosta fighter.

 

Taj lik dosta dobro poznajem. Jel hocete njega na batajnicu, da vidite u zivo?????

naravno,covek je legenda,vozio je sve zivo cak i drag....treba videti tog coveka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Da li nekoga interesuje streetfighter trka, kao trkac. Jer ako imacemo trkac, moram da napravim pravilnik

za streetfighter.

Po sto u srbiju jako malo streetfighter-as ima, napravio bi neki jadnostavnije trik.

Na primer:

Ko ide najduze na zadnjak

Ko ide najduze na prednjak

Ko zna da dimi zadnjak, da ne stavi dole noge, i to koliko vreme

itd......

 

 

Ako imate dobro ideju, pisite, pa dogovaramo zajedno.

Ovo sam ne mogu da napravim, Vi morate da pomognete.

iam na diskaveriju ona emislija sto lik ide i vozi sve moguce trke i takmicenja...bilo je kad je ucestvovao u madjarskoj u streefight-u.  bile su prvo kvalifikacije i u njima 3 displine 1.odredjena duzina koja mora da se predje na zadnjem 2.isto to ali na prednjem samo znatno kraca distanca 3. paljenje gume pun krug bez spustanja nogu(krug mora da se sastavi kao sestraom.   e posle toga za one koji prodju kvalifikacije isao je slobodan program koji se ocenjuje.

Jeste, tako nekako trebalo bi, ali bojim se da nece biti dosta fighter.

 

Taj lik dosta dobro poznajem. Jel hocete njega na batajnicu, da vidite u zivo?????

naravno,covek je legenda,vozio je sve zivo cak i drag....treba videti tog coveka

 

Pricao sam sa covekom, ime mu je Andal Zoltan, i rekao je, da ako ne treba da ide u Ameriku ili na neki vecu trku, bas na taj datum (09-05-2009) onda docice kod nas na Batajnicu. Ali po sto nije dao 100% odgovor da dolazi, ne smem da reklamiram.

Evo video 3minuta. Covek svarno nije normalno!!!

 

 

Za trke streetfightera, bice ovako:

Bice 2 kategorija:

freesteil i streetfighter.

 

freesteil: minimum 250ccm motori, skuteri, bicikli sa pomocnim motorom (na pr. automatik, apn, itd..), quad do 400ccm.

sreetfighter:minimum 550ccm i 2 ili vise cilindar motori.

2x4 min pokaze rajder sta zna, a sudija cenice. Ko dobija vise bod, taj je pobednik.

Za neki dan prevodim pravilnik za stunt i streetfighter,  stavicu ovde na forum i na nese www.srbijadragbike.rs

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Čoka

Da rezimiramo nema kategorija SKUTERI do 80ccm, šteta je što nas ima dosta koji cele godine sakupljamo delove i radimo na skuterima da se u sezoni pojave na po koji drag, ovde se ne uklapamo jer imamo više od 15 godina, a u 125 kategoriju je blam da se pojavimo sa Hondama NSR ili Aprilijama 125...

 

Ja bih molio organizatora ako ima mogućnosti da se ova kategorija doda, ili da se obriše limit 15 god za JUNIOR 50-80ccm kategoriju, u Horgošu i u Subotici smo bili takmičari, razgovarao sam sa ljudima iz NS-a i ovde momcima iz Sente, šteta je sada niko od nas neće učestvovati...

 

Koga zanima dodao sam video snimke, u temama Horgoš i Subotica i za ostale kategorije pa pogledajte...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Da rezimiramo nema kategorija SKUTERI do 80ccm, šteta je što nas ima dosta koji cele godine sakupljamo delove i radimo na skuterima da se u sezoni pojave na po koji drag, ovde se ne uklapamo jer imamo više od 15 godina, a u 125 kategoriju je blam da se pojavimo sa Hondama NSR ili Aprilijama 125...

 

Ja bih molio organizatora ako ima mogućnosti da se ova kategorija doda, ili da se obriše limit 15 god za JUNIOR 50-80ccm kategoriju, u Horgošu i u Subotici smo bili takmičari, razgovarao sam sa ljudima iz NS-a i ovde momcima iz Sente, šteta je sada niko od nas neće učestvovati...

 

Koga zanima dodao sam video snimke, u temama Horgoš i Subotica i za ostale kategorije pa pogledajte...

 

Skoro ovako sam poceo "price":

Vase ideje i sugestije su dobrodosle!

Hvala sto imas primedbe!

Ja mislim, da najednostavnije, ako skinemo limit. Za neki dan izmenicemo i na nase webstranu. www.srbijadragbike.rs

Znaci sad vec mozes da ucestvujes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Čoka

Ja bih zamolio organizatora da promeni propozicije javno na sajtu www.srbijadragrece.rs u vezi JUNIOR limit 15 kategorije, postovao sam promene na više foruma i ljudi dolaze u nedoumicu jer na sajtu piše drugačije...

 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Ja bih zamolio organizatora da promeni propozicije javno na sajtu www.srbijadragrece.rs u vezi JUNIOR limit 15 kategorije, postovao sam promene na više foruma i ljudi dolaze u nedoumicu jer na sajtu piše drugačije...

 

hvala

 

Izvinjavam se, zbog greske. "Webmaster" ne radi tako, kako je dogovoreno. >:(

Mislim, da za 10 dana bice sve uredu.

To je to, kad ne mozes sve sam da napravis.

Vec nasu sajt stavili su i tu:

http://www.super-twin.com/

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja