Jump to content

Moto Zajednica

DRAGBIKE & STREETFIGHTER SRBIJA 16-05-2009

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Tako izgleda, da cu napraviti trke ubrzanja dragbike na Batjnickom aerodromu. 1 datum 16-05-2009, 2. datum 27-06-2009, 3.datum 25-07-2009.

Pravilnik za trke vec je napravjen, ali cekam da neko prevede na srbski jezik.

Sledece kategorija ce biti:

1. Electro - otvorena kategorija sve moze. ali mora da ide sa elektro motorom i akumlatorom

2. UP Junior 50 - max 80ccm.

3. Tomos APN - otvorena kategorija. sve moze, ali morada lici na APN

4. Street125 - otvorena kategorija. vozac preko 14 godina

5. Supermoto,  Qvad,  BigRacer  ( za BigRacer vozac mora da ima preko 115kg )

6. Street400

7. Street600

8. Street750 & 900 & Old Top

9. ModiTwin, otvorena kategorija, 2 cilindrasi

10. Street1000

11. UP. 900+Top - hajabusa, xx honda, zx12 , itd....

12. Superstreet - otvorena kategorija sve moze

13. Competition - dragsteri sa 4 cilindrom

14. Supertwin - dragsteri sa 2 cilindrom

 

Merenje za vreme ubrzanja bice profesionalno mereni, gde ce biti sledeci parameteri:

1-reakcija

2- vreme na 60 feet (18 m)

3- vreme na 1/8 mile (201,16 m)

4- brzina na 1/8 mile

5- vreme na 1/4 mile (402,33 m)

6- brzina na 1/4 mile

 

Na svakoj trci za  1. mesto delim, diplomu, pehar i novac. Na kraju eliminacija, za 1. mesto delim diplomu, pehar i novac. Za 2. i 3. mesto dobija se diploma, pehar i poklon.

 

Na trkama ubrzanja bice show stritfighter (4 streefighter su potvrdila ucesce u show programu).  Najverovatnije overen je dolazak dragstera od 800 ks. Ovaj drag ce biti prikazan na sajmu MOTOPASSION dana 13.03.2008 - 19.03.2008 na Beogradskom sajmu.

 

Za trke ubrzanja i za streetfighter ocekujem prijavu ucesnika

Vase ideje i sugestije su dobrodosle!

 

gZudz_36200610110001fl1.th.jpgthpix.gif 8Hx3v_pappnv8.th.jpgthpix.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Zasto se neubaci i klasa scooteri? ;D

 

2.  UP Junior 50 - max 80ccm. vozac mora da bude ispod 15 god.

 

zanima me samo koja su klasa nakedi od 600 ccm poput mog GSR-a?

 

Zar nije Street600?

Jeste street 600.

 

Hvala  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

 

8. Street750 & 900 & Old Top

 

 

Drag, sta ti sve pod ovo spada?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Da li nekoga interesuje streetfighter trka, kao trkac. Jer ako imacemo trkac, moram da napravim pravilnik

za streetfighter.

Po sto u srbiju jako malo streetfighter-as ima, napravio bi neki jadnostavnije trik.

Na primer:

Ko ide najduze na zadnjak

Ko ide najduze na prednjak

Ko zna da dimi zadnjak, da ne stavi dole noge, i to koliko vreme

itd......

Ako imate dobro ideju, pisite, pa dogovaramo zajedno.

Ovo sam ne mogu da napravim, Vi morate da pomognete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Da li nekoga interesuje streetfighter trka, kao trkac. Jer ako imacemo trkac, moram da napravim pravilnik

za streetfighter.

Po sto u srbiju jako malo streetfighter-as ima, napravio bi neki jadnostavnije trik.

Na primer:

Ko ide najduze na zadnjak

Ko ide najduze na prednjak

Ko zna da dimi zadnjak, da ne stavi dole noge, i to koliko vreme

itd......

Ako imate dobro ideju, pisite, pa dogovaramo zajedno.

Ovo sam ne mogu da napravim, Vi morate da pomognete.

znam coveka koji to radi sa skuterom samo ne znam da li jos uvek u formi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Ko dolazi za streetfighter show?

HIDI MIKI

8.5 minuta video

Jako dobro pogledaj video, po sto on bice i sudija za streetfighter

 

DEMENJ TEAM

6.5 min video

i njih dobro pogledaj

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Za ceo dogadjaj samo par sugestija , prvo Tribine za gledaoce , u par nivoa , nije teško za napraviti a znači da bi svi imali dobar pogled na dešavanja na stazi. Drugo dovoljno odstojanje izmađu staze i gledalaca , zbog bezbednosti gledalaca , da se ne stoji iza trake na ivici asvalta , Znači ograde i zaštitna zona , ne smem ni da pomislim šta bi bilo da neko ne daj bože padne na drag trci na 200+kmh ili se streetfigter- u se otme motor pa završi u publici. Verujem da su svi učesnici voema uvežbani ali nesreće treba sprečiti i pre nego što se dogode , ovo govorim iz iskustva kao dugogodišnji sudija na auto i moto trkama.

Pozz i srećno , pa das se vidimo na trci. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Za ceo dogadjaj samo par sugestija , prvo Tribine za gledaoce , u par nivoa , nije teško za napraviti a znači da bi svi imali dobar pogled na dešavanja na stazi. Drugo dovoljno odstojanje izmađu staze i gledalaca , zbog bezbednosti gledalaca , da se ne stoji iza trake na ivici asvalta , Znači ograde i zaštitna zona , ne smem ni da pomislim šta bi bilo da neko ne daj bože padne na drag trci na 200+kmh ili se streetfigter- u se otme motor pa završi u publici. Verujem da su svi učesnici voema uvežbani ali nesreće treba sprečiti i pre nego što se dogode , ovo govorim iz iskustva kao dugogodišnji sudija na auto i moto trkama.

Pozz i srećno , pa das se vidimo na trci. :)

Hvala po sto gledas napred, i javis mi, sta vidis.

I ja vec mislio sam na ovo. Kod mene na prvu mesto bezbednosti.

Pogledaj skicu. Ovo neki dan pravio sam.

palyatervkicsigl2.th.pngthpix.gif

 

I sad odmah iskoristim priliku, da pitam:

Da li neko zna, odakle bi mogao da iznajmivam ogradu, i tribine?

Treba ce mi 1800 m (hiljadu osamsto metar)!!!

Danas vec pitaosam na mail INTERMOST, ali jos nisam dobio odgovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Za ogradu ću ti pitati u SAMK Novi Sad od koga su uzimali , mislim da je policija bila u pitanju , to su one montažno-demotažne ograde ali bi dužina moga biti problem mislim da mi nismo koristili više od 400m ograde. Još jedna sugestija povratna traka za motore koji su završili trku bi mogla da bude iza tribine za gledaoce  ( ako ima asvalta ) ili nekim putem naoklo (ne znam dali je to moguće zbog konfiguracije terena) da bi se izbeglo čekanje između dve trke da se takmičari vrate u box. Naravno ovakva organizacija nije jeftina ali bolje skuplja organizacija i samim tim malo skuplje ulaznice nego ne bezbedna staza i opsanost po gledaoce.

Mali off: smrzao sam se kad sam bio na drag trci u Subotici i na skupu na Paliću pa su "roditelji" sa decom stajali na pola metra od staze gde motori jure punom brzinom ili stunt-er izvode svoju tačku.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Za ogradu ću ti pitati u SAMK Novi Sad od koga su uzimali , mislim da je policija bila u pitanju , to su one montažno-demotažne ograde ali bi dužina moga biti problem mislim da mi nismo koristili više od 400m ograde. Još jedna sugestija povratna traka za motore koji su završili trku bi mogla da bude iza tribine za gledaoce  ( ako ima asvalta ) ili nekim putem naoklo (ne znam dali je to moguće zbog konfiguracije terena) da bi se izbeglo čekanje između dve trke da se takmičari vrate u box. Naravno ovakva organizacija nije jeftina ali bolje skuplja organizacija i samim tim malo skuplje ulaznice nego ne bezbedna staza i opsanost po gledaoce.

Mali off: smrzao sam se kad sam bio na drag trci u Subotici i na skupu na Paliću pa su "roditelji" sa decom stajali na pola metra od staze gde motori jure punom brzinom ili stunt-er izvode svoju tačku.     

Ograde unapred zahvaljujem! Ako imaju samo 400 m i to mi je dobro. Pa jos ako nadem u Beograd 800, to je vec dosta za staza. A vljda da cu nadem jos 600 m za box.

Sirina trkacka staza negde 2 X 15m. Povratna staza 1,5m. Toliko treba cekati za drugi start, dok ovi udu u povratni stazu. Znaci jako malo vreme. Skoro odmah moze da ide sledeci par. U pravilnik pise: u povratni stazu max brzina je 40 km/h, niko ne sme da napravi akrobacija. U slucaju posle 3 opomena, sudija isterace trkaca i vise ne sme da trka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

U slucaju, ako nesto nije jasno, slobodno pitaj.

 

OPIS KATEGORIJA:

 

 

  PODMLADAK:

1.

Electro: Slobodna kategorija. Svaki dvotočkaš sme da učestvuje čiji pogon obezbeđuje elektro motor i akumulator. Sve je dozvoljeno.

2.

UP. Junior 50: u ovoj kategoriji mogu da se takmiče motori do maksimum 80 ccm i usisnim motorima, kojima se ram može doraditi po želji takmičara.  Za maloletnog takmičara je potrebna dozvola roditelja u pismenoj formi koju roditelji trebaju da predaju pre takmičenja. Takmičar koji krene sa motorom čija je kubikaža veća od 80 ccm-a odmah se isključuje iz takmičenja!!!

3.

UP. 900+Top: Hayabuse u fabričkom stanju, ZX-12-ke, Honda1100 XX-i, ZZR-1400 itd... spadaju ovde. Povećanje kubikaže je zabranjena!!! Dorada stajnog trapa je zabranjena! Vrat viljuske se sme spustiti samo 3 cm, stim je i obavezno korišćenje prigušivača oscilacije kormana. Fabrički stajni trap je obavezan i gume za javni saobraćaj. Korišćenje punjača, nitro sistema zatim elektronski menjač ili menjača brzine pomoću pritiska vazduha  su zabranjeni! Bregasta osovina se ne sme podešavati!!!   radilica, klipnjača, bregasta osovina, klip moraju biti u okviru odgovarajućeg fabričkog maksimuma veličine.Za korišćenje goriva se odnose ista pravila kao za Street kategoriju.

 

MASOVNI SPORT

 

1.

Street 125: U ovoj kategoriji mogu da se takmiče motori do maksimum 125 ccm sa usisnim motorima. Takmičar u ovoj kategoriji mora imati minimum 14 godina i manje od 18 godina starosti, pisana dozvola roditelja je neophodna. Mora imati dva nezavisna kočiona sistema. Slobodna kategorija! Menjač brzine može biti bilo kakav. Dozvoljeno je bilo kakavo tuningovanje motora, dozvoljena je bilo kakva dorada na ramu i stajnom trapu. Osvetljenje nije obavezno, ali elementi motora (sedište, rezervoar itd...) moraju biti stabilno pričvršćeni na motor. Bezbednosni prekidač (sigurnosni prekidač za zaustavljanje rada agregata) je preporučljiv,

2.

Tomos APN:  Trap motocikla se sme prekonstruisati,  i tuning dozvoljeno. Kočnice moraju da budu fabrički ili bolji i rezervoar mora da fiksno stoji na motociklu. Sam agregat mora barem da izgleda kao fabrički.

3.

Quad: Fabrički izdati četvorotočkaši. Tuningovanje je dozvoljeno. Slobodna kategorija.

4.

BIGRACER: (Masa takmičara mora da iznosi više od netto 115 kg): 2-3-4 cilindrični motori, kubikaža cilindra treba da bude minimum 745ccm. Nikakav punjač nije dozvoljen. Rastojanje osovina točkova ne sme da se prekonstruiše, ali sme da se spusti mašina. Elektronika za menjač, menjač brzine pomoću pritiska vazduha, elektronski menjač i elektronika za startovanje nije dozvoljena. Svaki motor i elektronski tuning je dozvoljen, ali povećavanje kubikaže je zabranjeno! , Lampa  i sedište su obavezni. Kočnice se ne smeju demontirati i ne smeju se podešavati odnosno prekonstruisati.

5.

Street do 400 cmm-a: maksimalna dozvoljena kubikaža cilindra kod četvorotaktnih je 400ccm, kod dvotaktnih 250ccm. Osnovna forma: usisni motor.

6.

Street 600 cm: maksimalna dozvoljena kubikaža cilindra kod četvorotaktnih je 636ccm. Kod trocilindričnih motora 675ccm.  Osnovna forma: usisni motor.

7.

750 i 900ccm i OLD Top: Ovo je zbirna kategorija. Kod 750ccm-a street kategorija je osnovni pojam i pokazatelj. Kod 900-tki maximalna kubikaža je 955ccm-a.

Za 900-tke se odnose prethodno data osnovna pravila koja se odnose na street kategoriju, za Old Top mašine (GSX-R 1100, ZZR 1100, FZR 1000 itd...), a granica kubikaže je 1216 ccm-a (naravno ovo ne isključuje da krenu i mašine od 1300 ccm-a), znači povećanje kubikaže je dozvoljena zatim kod starijih mašina je moguće podešavanje rada ventila (bregaste osovine), sve ostalo se isto tako odnosi na njih kao i na motocikle u street kategoriji, samo uz ograničavenje da se na Old Top mašine odnosi ograničenje proizvodnje ispod 1996 godine.  Osnovna forma:  usisni motor, serijski stajni trap u ulične gume. Korišćenje nitro goriva je zabranjena, takođe je zabranjeno korišćenje menjača brzine na visoki pritisak vazduha ili korišćenje elektronskog menjača. U ovoj kategoriji je dozvoljeno takmičaru koji se takmiči sa kategoriji od 900 ccm-a i OLD Top mogu da koriste alat za spuštanje prednje viljuške ali onda je obavezan stabizator volana.

8.

Street 1000: Maximalna kubikaža cilindra je 1000ccm-a. Osnovna forma: usisni motor!

Skrećemo vam pažnju na to da smo u ovoj kategoriji napravili izuzetak, tj. kontrola ventila se ne sme podešavati. Detaljno pogledaj osnovni pojam street kategorije.

 

    VRHUNSKA KATEGORIJA

1.

MODI TWIN: (DVOCILINDRIČNI) Osnova je dva cilindra i guma za javni saobraćaj, dozvoljava se prekonstrukcija stajnog trapa, tjuniranje motora i korišćenje nitro sistema. Dozvoljeno je koristiti turbo i kompresor ili bilo kakvi punjač. Bilo kakvo gorivo se može koristiti. Geometrija rama se slobodno može prekonstruisati, ali potpora-naslon kod zadnjeg točka je zabranjena. Nije dozvoljeno korišćenje drag-motor gume.

2.

SUPERSTREET: Bilo kakav tuning je dozvoljen. Povećanje kubikaže je dozvoljeno.Dozvoljeno je skidanja generatora struje. Aluminijumski disk za kočnicu je zabranjen. Elektronika za menjenje brzine je dozvoljena stim da menjanje brzine mora početi takmičar. Motocikl ne mora da raspolaže saobraćajnom dozvolom. Preporučuje se ugradnja pekidača za paljenje!!! Motocikl optički mora da izgleda kao motocikl za javni saobraćaj. Ofarbana ili nalepnicama izlepljena prednja i zadnja lampa je obavezna. Maximalno rastojanje osovine točkova je 1730 mm. Maximalna slobodna visina motora od zemlje je 5 cm. Na menjaču brzine se bilo šta sme dorađivati ili prekonstruisati. Ako na motociklu ima osvetljenja i retrovizor-obavezno se moraju prelepiti nalepnicom ili lepljivom trakom.Prednji blatobran je obavezan. Sedište može biti bilo kakvo ali mora biti stabilno pričvršćeno na motocikl. Ukoliko se koristi bočni štender, mora biti čvrsto pričvršćen na mašinu. Turbo i kompresor se smeju koristiti. Nitro sistem je dozvoljen.

Amortizacija (ogibljenje): može biti bilo kakva samo da bude ispravna, zadnja viljuška može da bude fiksirana.

Gume: Street kategorija (DOT broj je obavezan)

Prednja guma se može birati po izboru.

Točkovi: bilo kakvu priznajemo.

Korišćenje naslona se ne dozvoljava. Fixni prekidač paljenja je preporučljivo. Na osovini prednjeg točka je dozvoljeno smestiti maximum 10 kg tega koji mora biti simetrično raspodeljen i osigurano pričvršćen. Dozvoljeno je korišćenje jedinstvenog rama ali primena titanijuma je zabranjena. Obavezna su dva nezavisna kočiona sistema i od dve prednje dočnice jedna je obavezna. Kod kvačila su dozvoljene bilo kakve izmene ali kvačilo mora da bude zatvoreno. Moguće je korišćenje start-elektronike.

3.

COMPETITION BIKE (SPECIAL):  Motori sa dva ili više od dva cilindra. Slobodna kategorija, sve je dozvoljeno (kod izgradnje motocikla preporučuje se praćenje propisa neke međunarodne kategorije).  Bezbednosni pekidač paljenja treba da bude (fixno) namontiran i korišćenje je obavezno. Takmičar u ovoj kategoriji koji kreće sa svojim dragsterom formira jednu jedinstvenu celinu, i osvojeni poeni takmičara vezuju za dragster kojim se prvi put pokazao na takmičenju, u slučaju da takmičar promeni svoj dragster u toku takmičarske sezone njegovi poeni se ne prenose dalje...

4.

SUPERTWIN (DVOCILINDRIČNI): Slobodna kategorija i sve je dozvoljeno. Dve nezavisne kočnice su obavezne! Dva cilindra i zadnji naslon!!!

 

Obaveštavamo takmičare da posebnu pažnju posvećujemo pregledu kožnih odela, zatvorenih cipela zatim rukavica što ćemo kontrolisati prilikom tehničke kontrole motora!!!

 

NA SRBIJADRAGBIKE  kupu svaka kategorija će biti nagrađena gde po takmičenju krenu najmanje tri takmiča.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Osnovni pojmovi u street kategoriji:

1. Takmičarska mašina treba da bude u stanju da može da učestvuje u javnom saobraćaju. (U fabričkom ili odgovarajućem tehničkom stanju koji odgovara tehničkoj kontroli tj. odgovara vožnji na javnim putevima,

2. Kočnice se smeju podešavati ali se ne smeju skinuti sa motora. Tehnički dorađene kočnice moraju da postignu fabričku kočionu snagu. Aluminiumski disk za kočnicu je zabranjen!!!

3. Samo su dozvoljene gume po propisima za javni saobraćaj (DOT). Slick i rezanje slick gume se isključuje kao i korišćenje gume za kišu!!!

4. Skidanje šmigavca i retrovizora je dozvoljeno, i preporučuje se lepljenje staklenih delova.

5. KORIŠĆENJE ALATA ZA SNIŽENJE PREDNJE VILE JE ZABRANJENO!!!

6. Povećanje kubikaže cilindra je zabranjeno!!! Ne smatra se povećanjem kubikaže prve tri fabričke povećane  mere kod dvotaktnih motocikala i četvorotaktnih motocikala starijih od 2000 godišta.

7. Elektronika na menjaču i elektronski menjač brzine nije dozvoljen kao i menjač brzine pomoću visokog pritiska vazduha.

8. Generator se ne sme skinuti sa motora i ne sme se isključiti van upotrebe.

9. Rezervoar se ne sme odstraniti.

10. Zadnji držači nogu se smeju odstraniti.

11. Zabranjena je dorada na šasiji i na stajnom trapu, zatim most viljuške može biti maksimalno spušten 3 cm i sa time se mora obavezno koristiti prigušivač oscilacije kormana.

12. Geometrija šasije se ne sme prekonstruisati i skratiti ni spustiti.

13. Agregat i ram moraju pripadati istom tipu motora.

14. Ubrizgavanje i fabrički kontroler paljenja moraju biti fabrički (sa kojim motocikl izađe iz fabrike), tuning(power commander) elektronike je dozvoljena, ali zamena fabričke elektronike je ZABRANJENO!!! Sistem za snabdevanje goriva se ne sme izmeniti. Promene na veličini dizni su dozvoljene, dok promene na prečniku usisne grane nisu dozvoljene!!!

15. Izmena bregaste osovine je dozvoljena (bregasta osovina se sme menjati, fabrička se sme doraditi ali  radilica.klipnjača i klip moraju biti fabrički u okviru fabričke propisane mere i ne smeju se izmeniti ili obrađivati.).

16. U street 1000 kategoriji nema mogućnosti podešavanje na bregastoj osovini. Podešavanje elektronike injektora je dozvoljen., prerada glave cilindra dozvoljena.Dihtunzi se smeju menjati. Dozvoljeno je odstraniti filter za vazduh ili zamenuti.

17. Zamena auspuha je dozvoljena. Osim ovoga je svaka promena ili dorada ZABRANJENA!!!

18. Korišćenje punjača je zabranjena!

19. Promene na prenosu menjača brzine su dozvoljene!

20. Obrada glave cilindra je dozvoljena (poliranje ulaznih i izlaznih komora, mesto ventila se sme polirati, brušenje glave cilindra na glatko je dozvoljeno, promena ventila je zabranjena) zatim prepravka dihtunza glave cilindra je dozvoljena!!!

21. Izgled motora optički mora da bude fabričkog izgleda.

22. Dozvoljeno je korišćenje benzina od 100 oktana (nabavka na benzinskoj pumpi), nikakav dodatak za gorivo se ne sme koristiti.

23. Felne moraju biti fabričke. Korišćenje felni od magneziuma ili karbona je zabranjeno.

24. Korišćenje celog sistema auspuha je dozvoljena, auspuh je obavezan. 

25. Sedište fabričko, originalno, zadnje sedište se može skinuti!

26. Fabrički lanac i lančanici se mogu promenuti!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Odlicna ideja ,ali realizacija veoma komplikovana.Videces kada sve krene evo ti br. tel od moto saveza srbije oni su organizovali poslednju trku na bataji,dace ti kontakte sa svim potrebnim ljudima za odrzavanje trke.Ogrede su zakupili  i nisu problem, kada je kesa dovoljno ima svega.011\13294144 sekretar Danijel. Bez dobrog marketinga i najave nema nista ,na vreme treba objaviti pricu po novinama (motomagazin) klubovima .... Takodje pogledaj da se termin ne poklapa sa nekim drugim moto zbivanjima u Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja