Jump to content

Moto Zajednica

Savet iskusnih bajkera oko nabavke motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kruševac

Pozdrav svim bajkerima.

Imam ograničen budžet za kupovinu motora, a to je do 4500 € i hteo bih savet iskusnih bajkera koji motor da odaberem.

Pošto obožavam enduro motore i imao sam ranije Yamahu Tenere 660 pa posle Yamahu Super Tenere 750  i vec sam 5 godina  bez motora odlučio sam se da kupim opet neki enduro odluka je pala na BMW F 650 GS.

E sad me zanima kakav je to motor sa održavanjem, sa potrošnjom, sa koliko km krecu veliki kvarovi, da li se isplati uzimati takav motor sa 50-60000 km, kakav je za voznju van asfalta i da li je pametnije uzeti neki stariji od 650 ccm ili ove novije od 800 ccm ili možda ovaj noviji BMW G 650 GS od 650 ccm ? 

Nisam neki adrenalinski zavisnik pa da vozim ludo niti pravim velike kilometre u toku godine niti bih sa tim motorom išao na more znači isključivo mi treba motor da se za vikend lepo izvozam da malo odem do nekog jezera ili planine. 

Moj brat mi hoce pozajmi novac i savetuje da uzmem novog Benelli TRK 502X za koji po YouTubu slušam samo hvalospeve. Zanima me i šta mislite o toj ideji mada se meni ne svidja jer se na novom ukoliko se prodaje puno izgubi.

Takodje sam razmišljao i o kupovini Ducati Multistrade 620 kojih nema puno, ali su jeftiniji od BMW.

Oprostite na dugačkom tekstu, ali sam sve lepo objasnio i koga mrzi da cita nek preskoči,a unapred hvala svakom na mišljenju i savetu.

Inace ako neko ima da ponudi dobro održavan i u duzem vlasništvu enduro nek se javi. 

Preprodavci STOP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Pozdrav, dok cekas da ti neko iskusniji da odgovore, ovde imas slicnu temu. Podeljena su razna misljenja i verujem da ces dobiti informacije koje ce ti biti od koristi.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

samo benelli brate moj nikakav dukati/bmw veruj mi  uzmi benelli neces pogresiti najbolji odnos cena/kvalitet uzmi ga neces zazaliti veruj tvom bratu 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RD03

Nebi otvarao novu temu, pa da se nadovezem na ovu.

Vozim 650cc, ali sam odlucio da kupim teneru 1200cc. Mada se ipak razmisljam da kupim neki stari skuter od 250cc, ipak je njemu najmanja potrosnja.

Sta da radim?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 996 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
samo benelli brate moj nikakav dukati/bmw veruj mi  uzmi benelli neces pogresiti najbolji odnos cena/kvalitet uzmi ga neces zazaliti veruj tvom bratu 
Moze umesto benelli i mitas da se stavi
On topic : Zavisi da li vozis teren i koji teren vozis i da li ides sam ili vozis nekog?

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
Pre 2 sati, Djokic je napisao:

Hmmm... za pokretanje ovakvih tema  za nove clanove obavezno je da priloze sken licne karte!  :ph34r:

I PCR test , vakcine ako je primio- koje i kad… ako je bolovao od Corone, jesu li ostale posledice ne daj Bože…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kruševac
Pre 2 sati, Djokic je napisao:

Hmmm... za pokretanje ovakvih tema  za nove clanove obavezno je da priloze sken licne karte!  :ph34r:

Vidim i ti si priložio sliku iz licne. Nov sam ovde i ne kapiram te vaše zajebancije. Imam 37 godina i normalno da necu da bacim novac bezveze prvo se raspitam jer znam da nisam najpametniji a lepo sam napisao ako neceš da pomogneš zaobidji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kruševac
Pre 3 sati, Tarmi636 je napisao:

Pozdrav, dok cekas da ti neko iskusniji da odgovore, ovde imas slicnu temu. Podeljena su razna misljenja i verujem da ces dobiti informacije koje ce ti biti od koristi.

 

 

Hvala druze procitao sam i malo su mi jasnije neke stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kruševac
pre 34 minuta, Darko 012 je napisao:

Moze umesto benelli i mitas da se stavi emoji38.png
On topic : Zavisi da li vozis teren i koji teren vozis i da li ides sam ili vozis nekog?

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 

Uglavnom se sam vozim. Od terena makadam i seoski putevi necu da idem po šumama i gorama sa njim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kruševac
pre 39 minuta, vasa.93 je napisao:

Da dobro razmisliš o tome čemu tebi služi motocikl.

Decko napisao sam vec zasto mi sluzi i necu sa njim na more vec cisto za neku razonodu ako nemaš šta da kažeš ili ponudis motor zaobidji temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kruševac
pre 19 minuta, Dzonikeda je napisao:

Ocigledno ne kapiras zafrkanciju

Ako ti je do zafrkancije idi na neki drugi post ako imaš nešto pametno da napišeš napiši.

Pre sat vremena, vasa.93 je napisao:

Majstore, odgovorio sam drugom liku koji je upao u tvoju temu.

Sorry druze mislio sam da si meni pisao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GS ADV

Jesi li razmisljao o Hondi Transalp 700? Sjajan motor


Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kruševac

Nisam nikada imao susreta sa Hondom slušao sam razne price neko kaže da je ok neko je kudi  mada ako bih nasao neku da vredi da nije puno vozena uzeo bih ne patim od toga da moram isključivo BMW-a da kupim bolje Honda koja je malo vozena nego BMW iz uvoza i petog vlasnika kod nas. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
Pre 15 sati, Tarmi636 je napisao:

Pozdrav, dok cekas da ti neko iskusniji da odgovore, ovde imas slicnu temu. Podeljena su razna misljenja i verujem da ces dobiti informacije koje ce ti biti od koristi.

 

 

Pozdrav @Tarmi636, hvala na deljenju teme

@Mura85 izmedju raznih hajde da ih nazovemo 'nekorisnih' i malo zajedljivih komentara, moze se naci veoma korisni koje su iskusniji clanovi nesebicno podelili. Meni je pomoglo dosta.

Promenio član milos94

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 996 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
Uglavnom se sam vozim. Od terena makadam i seoski putevi necu da idem po šumama i gorama sa njim. 
Da li si uzimao u obzir transalp 700 u tom slucaju? Ima ih dosta na oglasima i proverena je masina.

Edit
Vidim da ti je Zivko isto predlozio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kruševac
pre 14 minuta, Darko 012 je napisao:

Da li si uzimao u obzir transalp 700 u tom slucaju? Ima ih dosta na oglasima i proverena je masina.

Edit
Vidim da ti je Zivko isto predlozio.
 

Ne bežim od Honde transalp samo me zanima kakve su ove novije od 700 ccm  mislim na 2008. pa nadalje vidim da su ove starije od 650 ccm na ceni. Jel si imao iskustva sa njima? Negde sam pročitao da imaju problem sa elektronikom 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja