Jump to content

Moto Zajednica

Trudnoca i voznja motorom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd

Dok sam malo pre kuckala odgovor na temu o " Ko vam najvishe u porodici zamera sho vozite " setih se ovoga....

 

Kada se diskutuje o voznji motora ( bilo kao vozach ili suvozach) u toku trudnoce mishljenja su potpuno oprechna...

Poshto vidim da ovde ima dosta porodichnih ljudi zanima me kakva su vasha iskustva i mishljenje...

Moje iskustvo po tom pitanju je sledece:

Trudnoca mi je bila sasvim regularna, radila sam bukvalno do poslednjeg dana, najnormalnije funkcionisala pa mi ni voznja nije smetetala iako

su se ljudi zgrazavali kada me vide sa suprugom na istom :D

Mislim da ukoliko ne postoje zdravstvene prepreke ili  iz nekih posebnih razloga

savet lekara bude NE, ne postoji ni jedan razlog za strah...

Naravno, u ovoj varijanti ne mislim i na off road voznju iz razloga koji su jasni, ne moram da ih navodim posebno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd

To da, ali zasto se izlagati dodatnom riziku?

Moze i tako da se gleda....

Ali sha danas nije rizik? Ukoliko se prevozite automobilom, isto postoji verovatnoca da vas neko udari, itd....

Izadjete na ulicu pa se sapletete i padnete...

Mislim da niko ne moze da se skroz zashtiti, posebno u danashnjim uslovima zivljenja u kojima je 80 posto namirnica koje unosimo shtetno na odredjeni nachin, pa sve ostalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

To da, ali zasto se izlagati dodatnom riziku?

Moze i tako da se gleda....

Ali sha danas nije rizik? Ukoliko se prevozite automobilom, isto postoji verovatnoca da vas neko udari, itd....

Izadjete na ulicu pa se sapletete i padnete...

Mislim da niko ne moze da se skroz zashtiti, posebno u danashnjim uslovima zivljenja u kojima je 80 posto namirnica koje unosimo shtetno na odredjeni nachin, pa sve ostalo...

 

Da, ali je sansa da nastradas na motoru 300 puta veca nego u kolima.

 

Ako je za utehu, moja zena se uredno vozila na motoru tokom obe tudnoce. Samo sto se nije sama odvezla u porodiliste kolima...

 

;)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5535 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Moja zena se vozila na motoru nekoliko puta u toku trudnoce, poslednji put pred kraj sedmog meseca. Ali kevu je cale odvezao na porodjaj motorom kad se poradjala sa mojom sestrom, davne 1964., na BMW R25. Naravno tada im je to bio jedini prevoz. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd

a ima jos nesto...

Hrabre sreca prati!

Pa verovatno da ima i toga....

Ne zelim da riknem kao dzangrizava baba koja se ceo zivot chuvala od svega pa kada sve sabere

jedino sho joj ostane jeste da se kaje i razmishlja shta bi bilo kad bi bilo...

Zivot je jedan....ne kazem da treba srljati po svaku cenu, ali mora chuka da oseti adrenalin :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

a ima jos nesto...

Hrabre sreca prati!

Pa verovatno da ima i toga....

Ne zelim da riknem kao dzangrizava baba koja se ceo zivot chuvala od svega pa kada sve sabere

jedino sho joj ostane jeste da se kaje i razmishlja shta bi bilo kad bi bilo...

Zivot je jedan....ne kazem da treba srljati po svaku cenu, ali mora chuka da oseti adrenalin :D

 

 

That's the spirit!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd

Moja zena se vozila na motoru nekoliko puta u toku trudnoce, poslednji put pred kraj sedmog meseca. Ali kevu je cale odvezao na porodjaj motorom kad se poradjala sa mojom sestrom, davne 1964., na BMW R25. Naravno tada im je to bio jedini prevoz. ;D ;D ;D

hehehe loodo :D a  omiljena pesma joj je Hit The Road Jack :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2961 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Cuj, davnih `80. ih je bila jedna devojka, Una, vozila je motore i do dva dana pred porodjaj. Policajac, brkati cikica je zaustavi i nece da je pusti dalje. Kaze, "dete, pa ti samo sto se ne porodis, bezi kuci, nek neko dodje po motor".

 

Naravno, od onda se saobracaj drasticno promenio, postalo je neuporedivo opasnije voziti se. Pored truckanja, koje svakako nije bas idealno za bebca, ostale opasnosti su postale strasne. Svojoj zeni svakako ne bih dozvolio da se vozi na motoru u trudnoci /cuje mene, dozvolio, kao da bi me ona nesto pitala :D /.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 877 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

To da, ali zasto se izlagati dodatnom riziku?

Moze i tako da se gleda....

Ali sha danas nije rizik? Ukoliko se prevozite automobilom, isto postoji verovatnoca da vas neko udari, itd....

Izadjete na ulicu pa se sapletete i padnete...

Mislim da niko ne moze da se skroz zashtiti, posebno u danashnjim uslovima zivljenja u kojima je 80 posto namirnica koje unosimo shtetno na odredjeni nachin, pa sve ostalo...

 

Je li, da nisi ti opet trudna?  :)

 

Mnogo filozofiras :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd

To da, ali zasto se izlagati dodatnom riziku?

Moze i tako da se gleda....

Ali sha danas nije rizik? Ukoliko se prevozite automobilom, isto postoji verovatnoca da vas neko udari, itd....

Izadjete na ulicu pa se sapletete i padnete...

Mislim da niko ne moze da se skroz zashtiti, posebno u danashnjim uslovima zivljenja u kojima je 80 posto namirnica koje unosimo shtetno na odredjeni nachin, pa sve ostalo...

 

Je li, da nisi ti opet trudna?  :)

 

Mnogo filozofiras :).

 

jok more ..

al kad budem, javiću ti  :D

 

a za filozofiranje... hmmm  ;D

Samo mi je ta tema sveža, skoro sam slušala neke žensko-žeMske priče na tu temu

itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd
Trudnoca mi je bila sasvim regularna, radila sam bukvalno do poslednjeg dana, najnormalnije funkcionisala pa mi ni voznja nije smetetala iako su se ljudi zgrazavali kada me vide sa suprugom na istom

To sto tebi voznja (i eventualne "nezeljene stvari" koje su na motoru mnogo izvesnije) nije smetala ne znaci da detetu koje je u tebi nije/ne bi smetalo... tako da mi to zvuci malo sebicno....

 

Mislim, mnogim trudnicama ne bi smetalo ni pucanje u venu... ali tu se vise ne radi samo o njima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Meni je zena u cetvrtom mesecu! Otkako je saznala da je trudna nije htela da sedne na motor ni pod tackom razno! Podrzavam je u tome jer svake nedelje imam strasno losa iskustva u saobracaju i kulturi u istom da se i meni neki put ne vozi motor po asfaltu! Od baba koje pretrcavaju ulicu pa da cikica koje krecu da prelaze ulicu i kada im das zvucni ton da nailazis krecu da pretrcavaju a ti vec napravio luk da ga zaobidjes... To mi se pre dva dana desilo, da sam imao suvozaca popadali bi oboje to je garantovano!

 

Doduse, da sam vozio suprugu ne bih isao 50km/h vec 40 ili 35...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd

Meni je zena u cetvrtom mesecu! Otkako je saznala da je trudna nije htela da sedne na motor ni pod tackom razno! Podrzavam je u tome jer svake nedelje imam strasno losa iskustva u saobracaju i kulturi u istom da se i meni neki put ne vozi motor po asfaltu! Od baba koje pretrcavaju ulicu pa da cikica koje krecu da prelaze ulicu i kada im das zvucni ton da nailazis krecu da pretrcavaju a ti vec napravio luk da ga zaobidjes... To mi se pre dva dana desilo, da sam imao suvozaca popadali bi oboje to je garantovano!

 

Doduse, da sam vozio suprugu ne bih isao 50km/h vec 40 ili 35...

 

Ma to je skroz ok, pogotovo što ona tako oseća i naravno ne treba ništa na silu...

Što se tiče naše kulture u saobraćaju, svaki komentar je izlišan ....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Хеј, управо сам видео тему...  :D

Свака част!!!

 

Па, рекох да се, мало укључим... ;D

Пазите сад' ово:

моја мама, самном у другом стању, се ууувелико возила на мотору!  :D

А то за последицу, сигурно (може имати) има касније опредељење детета!!!  :D :D :D

 

С том разликом, да се саобраћај, као и култура у истом, знатно разликује данас него осамдесетих...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Staro selo

Zena je bila u 6 mesecu trudnoce kada smo isli motorom na put od cca 150 km !

Bebac rodjen ziv i zdrav ( dobio 10 na rodjenju , verovatno sto se vozio pre nego se rodio  ;) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Sanja i ja smo se provozali na kafu par dana pred ulazak u 9-ti mesec. Do nove godine (5.mesec) smo takodje imali nekoliko djirova tu i tamo... Smetala su joj samo nagla ubrzanja i kočenja, ostalo je OK ;)

 

Imam bar 10 svedoka na forumu.... ;D

Samo opušteno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja