Jump to content

Moto Zajednica

Porodica i motociklizam - da li učite svoju decu da voze motocikle?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 754 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Ove stare porodične fotografije su mi uvjek drage. Meni je iz djetinjstva ostala uspomena na Pretis NSU 175. Na njemu (njima) su me vozili otac i stric. Jednom sam na sebe oborio Pretisa dok sam se penjao na njega. I sad mogu da vratim miris benzina, sagorjelog ulja i gumenih dijelova na koje su mirisali ti motori.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Boka Kotorska-Boogie street
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 E

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Devojka otvorila firmu za higijensko odrzavanje zgrada, polozila za B jos pre 7-8 godina ali nikada nije vozila, nateram je nekako da uzmemo neki autic, treba joj za posao, ne moze autobusom. 
Nadjemo solidnog sparka, krene kao da vozi, ja sa njom, obijasnjavam joj osnovno i na sta da obrati paznju, ali vidim da je ukocena i uplasena, ubrzo ona odustane i tako stoji auto parkiran nekih 9-10 meseci.

Prosle godine u ovo vreme posle visegodisnjeg razmisljanja odlucim ja da uzmem skuter zbog guzve i gungule po gradu, nemam A kat. tako pa je pao Tricity. Moje iskustvo, velika 0.

Kazem joj, ja od sada idem skuterom, vezbam i ucim, da te vozim ne smem jos uvek, moras ili busem ili kolima gde god da idemo.

Zajedno smo vezbali i ucili i odlicno smo napredovali oboje.

Ona vozi sada vec “kao Sumaher” voli i da se zajedno provozamo na skuteru i cak je i ona dobila zelju da nabavimo i njoj neki skuter.

Ja krivim sebe sto sam tek sa 40 god seo prvi put na motor/skuter i sto sam propustio bar 20 godina uzivanja, na drugu stranu sada sam i zreliji i imam veliko iskustvo sto se saobracaja tice.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Učim one koji hoće da uče. Sinu se sviđaju motori ali samo dok je parkiran i nije uključen. Više onako, kao slika. Dok ćerka hvata svaku šansu da se popne na motor. Čučne pored pa me zapitkuje šta je ova poluga, šta je ona i slično. Tražila mi da joj obećam da ću da je provozam na motoru čim bude smela i raspitivala se kada će da vozi motor. Tužno je zaključila da će to potrajati još koju godinu. Zaboravih da dodam da mi pomagala da očistimo i podmažemo lanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Cerkica je taman dostigla dugo čekanu starosnu granicu i dogovor je bio danas da idemo da se provozamo premijerno, prepodne do nekih 14h, a posle porodično da odemo na večeru jer je supruzi bio rodjendan danas.
Sinoc pocinje ćerkicu da boli grlo a danas temp 38,9…ništa niti od vozanja niti od restorana. Kakvo razočarenje a skroz je bila spremna od glave do pete! Videćemo sutra kako će biti sa grlom i temp.

ffe5c46e7a378bc7bd1056e9227fa8e2.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 16
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
On 19.3.2022. at 20:49, lomitelj je napisao:

Učim one koji hoće da uče. Sinu se sviđaju motori ali samo dok je parkiran i nije uključen. Više onako, kao slika. Dok ćerka hvata svaku šansu da se popne na motor. Čučne pored pa me zapitkuje šta je ova poluga, šta je ona i slično. Tražila mi da joj obećam da ću da je provozam na motoru čim bude smela i raspitivala se kada će da vozi motor. Tužno je zaključila da će to potrajati još koju godinu. Zaboravih da dodam da mi pomagala da očistimo i podmažemo lanac.
 

Poštujem stav i podržavam ga. Ali ja na to posmatram nešto malo drugačije. Npr moja Iva je starija malo od Fiće (8 god) i odmah je rekla da neće da proba motor jer 'slikarke ne voze motore' :) pošto želi da bude umetnica. Ne mora da vozi, ali moraće da makar proba, pa nek tad odluči.

 

Shvatio sam da je moj posao kao roditelja da decu naučim svemu što ja znam, a pogotovo kad su u pitanju veštine koje sam vremenom savladao do mere da mogu drugoga da učim. A da li će se oni posle baviti time je potpuno njihova odluka. Tako npr smatram da kao što sam ih naučio da voze bajs, treba da ih naučim da voze npr motore i ostalo što će doći već na red (nakupilo se raznih hobija i iskustva vremenom :)). Normalno je da je veća šansa da će se kasnije time baviti jer su bili izloženi tome od malena, ali to je potpuno posle njihova odluka.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Poštujem stav i podržavam ga. Ali ja na to posmatram nešto malo drugačije. Npr moja Iva je starija malo od Fiće (8 god) i odmah je rekla da neće da proba motor jer 'slikarke ne voze motore'  pošto želi da bude umetnica. Ne mora da vozi, ali moraće da makar proba, pa nek tad odluči.
 
Shvatio sam da je moj posao kao roditelja da decu naučim svemu što ja znam, a pogotovo kad su u pitanju veštine koje sam vremenom savladao do mere da mogu drugoga da učim. A da li će se oni posle baviti time je potpuno njihova odluka. Tako npr smatram da kao što sam ih naučio da voze bajs, treba da ih naučim da voze npr motore i ostalo što će doći već na red (nakupilo se raznih hobija i iskustva vremenom ). Normalno je da je veća šansa da će se kasnije time baviti jer su bili izloženi tome od malena, ali to je potpuno posle njihova odluka.
 
 
Sve ja tebe razumem i sve sam saglasan ali nekad su ličnosti i unutrašnji karakter jači. Postoje stvari koje se ne mogu promeniti. Sve ću učiniti da im pokažem ovaj svet i naučim ih da ne useru gde sam ja usrao, a šta će odabrati, bog i ja ćemo tome da svedočimo.
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022

Ja imam dva sina jedan napunio sad 21 a drugi će uskoro 18. Stariji je oduvek voleo motore i da vozi, i sa 16 je orvi put seo da vozi, i odmah je ušao u sve, položio za A1 i nabavili smo bili apolo 250, ubrzo smo ga zamenili sa KTM640LC4 II, u medjuvremenu je jedno vreme vozio i tomos trke na Huji, i položio za auto, sad čeka da položi za A kategoriju celu. Oduvek mu se svidjala priča oko motocikala, imao je i par situacija (ipak je ovo BG), al sve je išlo kao jedna velika škola, mirne i hladne glave vozi, kako auto tako i motor...i što je važno posluša i čuje kad mu kažem da neki motori još nisu za njega. 
Elem, mladji sinak nema ni trun interesovanja da vozi išta drugo do bickla, motor može al kao suvozač, jednostavno ne postoji interes, i ja to poštujem, ni jednog nikad nisam terala da bilo šta radi, takodje sam se vodila mišlju da ako već hoće da voze motore bolje od mene da nauče i da znaju da bez opreme nikad ne sedaju pa ni do ćoška, i još koješta jer bolje ja da ih naučim nego ulica i drugari usijanih glava sa mozgom u gaćama...

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

.... da se nadovezem na svoj post sa prve strane.

 

Misljenja sam, kao i mnoge kolege koje su podelile svoje stavove ovde, da se u sustini radjas za motor a ne ucis.

Samim tim tako se i postavljam u odnosu sa "uvodjenjem" svoje dece u motociklizam. Ako im se svidja, tu sam da pomognem ali ako im se ne svidja, onda ih ne teram.

 

Nije motor za svakoga.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Ja sam imao tu sreću da mi je deda bio saobraćajni kako se to tada govorilo MILICAJAC na BMW-u , privatno je ON imao u jednom trenutku i 5,6 motora... i neke tricikle, voleo je to, Moj otac nije gajio neka osećanja za dvotockaše, više je voleo 4 točka, tako je i danas, a Ja sam uz dedu od 4 - te godine na Motoru, od 6 - mi je davao Tomos A3 po dvorištu, pa kasnije po ulici, zatim kolibri, uticaj da ne krenem tim putem bili su roditelji koji su uvek pridikovali kako je to jako opasno.

 

Znao sam da po čitav dan, oko Tomosa čačkam lanac, poskidam točkove, poliram felne, šmirglam, čisto da sam tu, upalim po neki out samo da zareži, sa 12 sam skupio neke pare i naravno uz pomoć dede, kupio CTX Tomos 80 kubika, majko mila, kao da sam seo na raketu, uzgred , trenirao košarku, pa su me više okretali ka tome, ali se nisam predavao. Tu su bili i neki drugari, komšije sa APN 6 i BT varijantama tako da sam i to probao Kasnije sa 14, 15 godna, počele su da se merkaju cirice, i onda sam posedovao nekoliko skutera, samo kao šminkica, mada sam im j*bao nanu po nekim makadamima, ali uvek je srce vuklo na menjač, na šaltanje , tako je i bilo nakon voznje zetovog KLE 500 sa mojih 17 goreo sam od želje da imam nesto malo jače, ali matori je bio toliko uporan jer je video da ima posla sa budalom i da ću napraviti ne daj bože neko sranje. Kupuje mi Auto sa 18.godina ali to me ne smiruje. Uporan i istrajan u svojoj želji radim i štekam kintu da ostvarenje sna . I napokon sa nekih 19 godina, prodajom Burgmana 400 kupujem GSXF 750 - 2003, msm da sam te davne 2009.godine sa njim prešao oko 20.000 km za nekih 7 meseci. Samo udri, gas, gas, ne bitno gde, samo da se vozi... Trajalo je to do 2013 nakon čega pravim pauzu, par godina znajući sebe i zbog par problema u porodici. 

 

Vozilo se s vremena na vreme par sledećih godina, od drugara na dan, dva, ali sam uvek znao da ću kad tad opet imati svoje. 2017.godine dolazi SINČINA na svet, i to me je malo još odvelo na stranu, pa 2019.godine još jedna SINČINA i naravno nije me to omelo da ispunim ono začim mi srce žudi. Udomljavamo Yamaha Tracer 900 2015 i od data pa do sata, uvek je tu neki dvotočkaš

 

A kada smo kod porodice i motorcikala , roditelji ko roditelji, naravno da žele najbolje za svoju decu, i uvek se brinu i pridikuju. Žena me podržava jer me razume, ali ni njoj nije svejedno kada se odmetnem.negde pa me nema. Stariji sinko, vrvtno na Oca mog može da prođje pored Motora i da ga ne primeti, ali mlađi zvrk, samo traži da sedne, da svira, da upalim, da dam gas

Uvek se setim Očevih reči, kada budeš i.ai svoju decu, znaćeš kako sam.se Ja osećao kada ti sedneš na to sranje i nema te. Tako da muke ću sa ovim mlađim.imati. I naravno da ću gledati da mu Motori ne budu strast, već nešto sigurnije. Ali znajući swbw, ne bih opet želeo da pati ako zaista voli i dokaže i pokaže da je zdrav u glavu i razuman sa njima. 

 

Takk da..... Neka nam je Bog u pomoć nama kojima klinci merkaju polako dvotočkaše

 

 

Promenio član DarkoČa
  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Ako neko ima veliku zelju za necim, uradice to i bez podrske roditelja.

 

Ja sam znao kakva ce reakcija mojih biti oko kupovine motora, tako da sam im rekao za to tek kada je prvi motor bio ispred zgrade. :jee:

 

Navikli su se vremenom i pomirili sa tim da cu uvek biti na dva tocka. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: kolubarski leskovac
  • Motocikl: BMW F650 GS Dakar

pozzzzzz

sa 29 godina, u julu 2021 godine (u jbt, sutra je tacno 21 godina od tada) u udesu sa motorom sam ostao bez noge. Cim sam dobio proteyu odmah sam nastavio sa voznjom. tako i dan danas. U vreme udesa deca su bila mala. Cerka 6 a sin 5 godina... mali je bio vragolan sto se tice voznje dvotockasa najpre sa bicikletom a posle i pokazao interesovanje za motore. Sa 10 godina je ucio voznju na BT 50 a potom, u 12 godini polagao za A2 kategoriju i dobio svoj prvi motor Apriliu RS 50. Nekoliko puta smo isli zajedno na blize skupove i uvideo sam da su mu saveti o voznji duboko urezani u glavu. Vozikao je i sestru na motoru u susedna mesta kada su nocni turniri u pitanju i slicne aktivnosti. 2008 godine ih je autom oborio jedan pijanac. Sin je imao prelom kljucne kosti a cerka se lakse ugruvala. Kacige su im spasile glavu. 10 dana je bio u bolnici a kada je dosao kuci, pravac garaza i pitanje : tata, jel mogu da provozam. Bilo mi je tesko i drago u istom momentu. Tesk, jer sam uvideo da to nece izbaciti iz glave a drago jer sam shvatio da vec postaje muskarac... Sa sve utegama na ledjima ga je provozao nekih 500 metara i ostavio u garazi sve dok se nije oporavio... Posle toga je vozio apriliu RS 125 sa nenormalnom snagom a potom i Yamahu FZR 600 street fighter... U nekim momentima sam shvatio da je bolji vozac od mene i da iskusno reaguje u nekim situacijama koje bi mene dovele u opasnost... Danas, sa 27 godina,  vozi burgmana 400 sa svojom suprugom i prelaze ozbiljne kilometraze... Ja i dalje vozim (BMW 650 gs dakar) i zeljno iscekujem njihov povratak sa puta.... Dakle, ako je neko mogao da zabrani sinu da vozi, onda sam to bio ja... Mogao bih mu braniti dok ne odraste i ne dodje do novca. Onda kupi neku azdaju a ne ume da vozi .... Jbg, pamet u glavu i polako... 

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
Pre 23 sati, serdjo972 je napisao:

pozzzzzz

sa 29 godina, u julu 2021 godine (u jbt, sutra je tacno 21 godina od tada) u udesu sa motorom sam ostao bez noge. Cim sam dobio proteyu odmah sam nastavio sa voznjom. tako i dan danas. U vreme udesa deca su bila mala. Cerka 6 a sin 5 godina... mali je bio vragolan sto se tice voznje dvotockasa najpre sa bicikletom a posle i pokazao interesovanje za motore. Sa 10 godina je ucio voznju na BT 50 a potom, u 12 godini polagao za A2 kategoriju i dobio svoj prvi motor Apriliu RS 50. Nekoliko puta smo isli zajedno na blize skupove i uvideo sam da su mu saveti o voznji duboko urezani u glavu. Vozikao je i sestru na motoru u susedna mesta kada su nocni turniri u pitanju i slicne aktivnosti. 2008 godine ih je autom oborio jedan pijanac. Sin je imao prelom kljucne kosti a cerka se lakse ugruvala. Kacige su im spasile glavu. 10 dana je bio u bolnici a kada je dosao kuci, pravac garaza i pitanje : tata, jel mogu da provozam. Bilo mi je tesko i drago u istom momentu. Tesk, jer sam uvideo da to nece izbaciti iz glave a drago jer sam shvatio da vec postaje muskarac... Sa sve utegama na ledjima ga je provozao nekih 500 metara i ostavio u garazi sve dok se nije oporavio... Posle toga je vozio apriliu RS 125 sa nenormalnom snagom a potom i Yamahu FZR 600 street fighter... U nekim momentima sam shvatio da je bolji vozac od mene i da iskusno reaguje u nekim situacijama koje bi mene dovele u opasnost... Danas, sa 27 godina,  vozi burgmana 400 sa svojom suprugom i prelaze ozbiljne kilometraze... Ja i dalje vozim (BMW 650 gs dakar) i zeljno iscekujem njihov povratak sa puta.... Dakle, ako je neko mogao da zabrani sinu da vozi, onda sam to bio ja... Mogao bih mu braniti dok ne odraste i ne dodje do novca. Onda kupi neku azdaju a ne ume da vozi .... Jbg, pamet u glavu i polako... 

Svaka cast na hrabrosti. Pretpostavljam da je bilo tesko izgurati sve to i pored toga ostati pazljiv i racionalan prema deci. Ja imam malu cerkicu 4g, tako da ima jos vremena. Za sad voli da sedne na motor i da se igra :)280184494_695054795135920_9090694082569718715_n.thumb.jpg.32182d495c58ade5f8d5260e3cfbc63d.jpg 

Veliki pozdrav.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2
On 8. 3. 2022. at 7:15, aleksuzuki 650sv je napisao:

Da se upisem ja,svaka cas za Filipa tako i treba geni su to.:takoje:

Bogami i ko mene je slicna situacija i ja imam sina Filipa takod:jee:, sad napunio 3 god sa godine.

Sa godinu ipo dobio je guralicu ali ne i kacigu pa je poceo da stavlja kofu na glavu,sa dve ipo dobio na poklon eletricnu kawu i sad pegla to,zima leto tata samo puni.

 

 

 

 

 

Ljudi imam veliki problem neko je ove moje slike skinuo sa foruma i pretstavlja se da je to njeno dete.,treba mi savet 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Profil je lazan postavila na pricu sliku mog deteta na motoru i kasnije mi je slala jos slika u poruc kako navodi da je to njeno dete ,pa kada smo rekli da je nije upravu onda je navela da je to dete njenog komsije ocigledno je zena u nekim psihickim problemima.neznam.

Promenio član aleksuzuki 650sv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Prijavi policiji, odmah, odelenje za visokotehnološki kriminal protpostavljam, ali uputiće te ko god da ti se javi. Krađa identiteta nije šala, a psihički nestabilne osobe su potencijalni rizik i za tebe a kamo li za dete.

Dakle, ne forum, ne podjebavanje onlajn, POLICIJA.

ODMAH.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk


 

Promenio član Gordak985
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja