Jump to content

Moto Zajednica

Perun 731 4,5mm vazdusna puska (D kategorija)

Recommended Posts

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Na prodaju Perun 731. Kupljen u MP Tropicu Februara 2020. Ispucano ne vise od 1500 dijabola. Koriscen u kucnim uslovima, nije isao u prirodu ni nosan po streljanama 8-) Nije otvaran ni servisiran, izvorno stanje. Puska je potpuno ispravna i jako precizna
Uz pusku dajem pravljeni nosac meta(hvatac dijabola) 14x14cm, nekoliko stotina papirnih meta i punu kutiju dijabola Centar S. Balistol sprej takodje ide u paketu.
Papiri i racun od kupovine su takodje tu negde, samo da ih nadjem ;)
Slike uskoro cim sve okupim na gomilu.
Cena 200e fix. Tel 0604421566 Milan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Skoro identične smo koristili u streljani. Jedna koju sam koristio dok sam se takmičio u serijskom programu je pregurala oko 60.000 ispaljenih dijabola i sa takvom sam pravio  serije 190/200. Nepoderiva puška. Jedina stvar koja je znala da ode je štitnik ispod obarača, ali samo zato što je puška korištena i za rekreaciju pa nisu svi imali osećaj da je lepo koriste i čuvaju. Oduvek sam voleo tu pušku i da sad sebi uzimam vazdušnu pušku Slavia 631/Perun bi sigurno bila ta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Sve je kao sto kazes :takoje:. Puska pravljena za streljanu i tu nema veliku konkurenciju. I ja sam kao klinac trenirao streljastvo ali smo mi ovde koristili samo Zastavin program, koja po meni ima lepse okidanje.  Kazu da i Perun moze da se fino da se usteluje, ali buduci da ova jos nije otvarana da je prakticno tek razradjena,  to ostaje novom vlasniku. I ovako ume da ubaci nekoliko pogodaka u istu rupu da ne bude zabune;)

Ja sam je uzeo za vreme korona zatvaranja i odlicno je posluzila. Klinac je uporedo krenuo sa treninzima u streljani ali to na zalost nije zazivelo. Evo skoro godinu dana kako je nisam pipnuo pa je red da se aktivira i zabavi nekog drugog. Ja sam se nesto kao napalio na strelicarstvo pa cemo videti hoce li biti sta od toga:sampion:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 18 minuta, Nele11 je napisao:

Jedno offtopic pitanje(izvinjavam se kolegi)
Da li znate nekoga ko pravi kundake za vazdusne puske?

Ne znam ko pravi ali znam da ima da se uzme za Zastavu nov, 50e je cena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Ne znam da li su kundaci isti za sve vazdusne puske,prepostavljam da nisu?
Ovo je neka stara cehoslovacka,cale je kupio 70tih godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, malitomic je napisao:

Sve je kao sto kazes :takoje:. Puska pravljena za streljanu i tu nema veliku konkurenciju. I ja sam kao klinac trenirao streljastvo ali smo mi ovde koristili samo Zastavin program, koja po meni ima lepse okidanje.  Kazu da i Perun moze da se fino da se usteluje, ali buduci da ova jos nije otvarana da je prakticno tek razradjena,  to ostaje novom vlasniku. I ovako ume da ubaci nekoliko pogodaka u istu rupu da ne bude zabune;)

Ja sam je uzeo za vreme korona zatvaranja i odlicno je posluzila. Klinac je uporedo krenuo sa treninzima u streljani ali to na zalost nije zazivelo. Evo skoro godinu dana kako je nisam pipnuo pa je red da se aktivira i zabavi nekog drugog. Ja sam se nesto kao napalio na strelicarstvo pa cemo videti hoce li biti sta od toga:sampion:

 

Ako se dobro sećam, kroz štitnik obarača ima rupica kroz koju se gurne ravni odvijač i ispred obarača ima šraf na kom se podešava okidanje. Kao što na zastavi ima na zadnjem kraju. 

 

P.S. Postoji šansa da sam pomešao sa nekom drugom puškom. Slavia mi je najviše odgovarala zato što je imala najmanju silu na obaraču u odnosu na ostale serijske puške i bilo mi je mnogo lakše da se kasnije priviknem na standardnu vazdušnu pušku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Anschutz 335 ima rupu na stitniku ob araca za stelovanje okidanja. Kod Peruna je vaj mali sjajni sraf je za stelku okidanja spolja. On samo deluje na oprugu prvog kolena i ne utice na osetljivost drugog. Koliko sam upucen za neki finiji tuning mora da se skine ceo okidacki mehanizam i ispoliraju  svi pokretni delovi

Screenshot_20220303-220454_Gallery.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700
Pre 16 sati, Nele11 je napisao:

Ne znam da li su kundaci isti za sve vazdusne puske,prepostavljam da nisu?
Ovo je neka stara cehoslovacka,cale je kupio 70tih godina.

Ta stara Cehoslovacka je verovatno Slavia. Ima ih vise modela 620, 630, 631...

Ova puska Perun 731 npr je kopija Slavie 631. Ja imam Slaviu 620 (staru 50 godina) koja je identicna ovoj sa par razlika. Nema stelovanje okidaca, ima manje fancy kundak i nema osigurac na mehanizmu preklapanja. 

Inace Slavie su nepoderive vazdusare koje traju i pucaju dan danas vrlo precizno i posle 50 godina. Pojam kvaliteta za sve ove danasnje preklapace D kategorije. Cevke su nesto duze od vecine peklopnih vazusnih sto ih cini jako preciznim.

Koliko znam Perun se jako trudi da nastavi tu Slavijinu tradiciju tako da ko kupi ovu puskicu, sigurno se nece pokajati. 

Jedino treba malo eksperimentisati sa dijabolama posto je ponuda velika a grupacija pogodaka dosta zavisi od uspesnog braka izmedju puske i dijabole.

Promenio član francuz69
  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

I Slavia 631 Lux je imala ovakav masivni kundak. Perun tu nije  ista izmisljao vec je ugradjivao najbolje delove. Inace postoji i Perun 734 koji ima kracu cev i vecu snagu.  Prica je da je ZVS od CZ pored licence za proizvodnju Peruna preuzeo i komplet masine i alate. CZ je tada i prestao sa proizvodnjom springerica i okrenuo se oruzju na komprimovani vazduh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 14 sati, malitomic je napisao:

Anschutz 335 ima rupu na stitniku ob araca za stelovanje okidanja. Kod Peruna je vaj mali sjajni sraf je za stelku okidanja spolja. On samo deluje na oprugu prvog kolena i ne utice na osetljivost drugog. Koliko sam upucen za neki finiji tuning mora da se skine ceo okidacki mehanizam i ispoliraju  svi pokretni delovi

Screenshot_20220303-220454_Gallery.jpg

Au jeste, da. Sad čim sam video ovaj šrafić setio sam se. Anšic nikako nisam voleo. Raspadale su se posle nekog vremena. Pucali nosači kundaka napred.

 

Slavia 631 mi je uvek bila u srcu. Iako Anšic navodno ima bolju grupu, nikad mi nije legla kao Slavija.

 

Pre 3 sati, francuz69 je napisao:

Jedino treba malo eksperimentisati sa dijabolama posto je ponuda velika a grupacija pogodaka dosta zavisi od uspesnog braka izmedju puske i dijabole.

Ne treba tu puno eksperimentisati. Kupiš obavezno sa tupim čelom, takmičarske, tipa H&N sport, JSB, RWS, sad je i Eley počeo da pravi dijabole. Za 4,5 mm na 10 metara ne postoji ništa bolje od toga što sam nabrojao. Dobro, možda sam propustio nekog proizvođača.

Čak su se dobro pokazale i dijabole koje se prave u Ugrinovcima. Koristili smo ih za rekreaciju i nekoliko puta sam ih koristio. Odličnu grupu su pravili, nije bilo nikakvih izleta, a znatno su jeftinije. Jedino ih nisam nikad koristio u standardnoj vazdušnoj pušci, jer su malo mekše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Naravno, pricam o daljinama znacajno vecim od 10m. Ja sam skoro uzeo RWS powerball. Lepo se grupisu na nekih 25m.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Odustajem od prodaje, ostaje Perun kod mene:rat3:. Delovao sam u afektu, da opravdam sebi kupovinu luka i strela. :tras2:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre sat vremena, Interceptor BP je napisao:

A jesi kupio luk?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 

Jesam, ustvari kompletirao sam luk. Imao sam rajzer pa sam sad dokupio krakove, tetivu i strele. To je sad kompletan luk. Skupa igracka.

Screenshot_20220307-135450_Gallery.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 890 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ja sam nekako oduvek planirao da kupim luk ali nikako da prelomim i napravim prvi korak

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 4 sati, Interceptor BP je napisao:

Ja sam nekako oduvek planirao da kupim luk ali nikako da prelomim i napravim prvi korak emoji846.png

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 

Slobodno uradi to. Za otprilike 100e mozes da uzmes luk sa strelama i nesto malo dodatne opreme. Mislim da cifra nije prevelika da covek proba nesto ako ima zelju. Ja sad kao prosipam pamet, a nisam  vise od 200 strela ispucao:na_glavi:

Nego:popovanje:, danas kako sam resio da ne prodajem pusku, uzmem i ispucam jedan kućni trening. Posle pa mozda i vise od godinu dana od prethodnog. Iiii nije lose, cak sta vise, mnogo bolje i ne mogu

IMG-8bb2ab6827b50f4807e6c3ec2292fa3e-V.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

@malitomiconu 6 si grupisao alal vera! Nosio jaknu prilikom gađanja?

 

EDIT: Lepo ti Perun na leđa pa na regionalno, a zatim na državno u serijskoj vazdušnoj. Kontam da si među prvih 10. Nisam skoro pratio rezultate u serijskoj vazdušnoj, ali kontam da možeš da složiš 370 +

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 17 sati, Jovan Ristic je napisao:

@malitomiconu 6 si grupisao alal vera! Nosio jaknu prilikom gađanja?

 

EDIT: Lepo ti Perun na leđa pa na regionalno, a zatim na državno u serijskoj vazdušnoj. Kontam da si među prvih 10. Nisam skoro pratio rezultate u serijskoj vazdušnoj, ali kontam da možeš da složiš 370 +

Ma jok, kakva jakna. Majica ,trenerka i papuce su moj stil:confused0068:. Razmisljao sam da navucem koznu motorku, ali nije to taj kroj, a obaska sto bi se skuvao ko u loncu. Nemam punu duzinu u kuci vec nekih 8,5-9m ali i pored toga mogu jako lepo da pucam. Oko mi je popustilo i ne vidim jasno granicu izmedju belog i crnog kruga pa mi stalno ide visoko. Mislim da bih mogao uz nekoliko treninga da dobacim 350,ali da bi svako napredovanje preko toga bilo dugotrajan i mukotrpan proces, sa upitnim ishodom..

Kad sam sa klincem onomad isao na treninge iskukam da mi daju da pucam malo. Posle 30 godina pauze pukao me takav adrenalin da nisam mogao da disem, puls je bio preko 150 sigurno.

Znaci, treninzi kod kuce u papucama i uz muzikicu su jedno, u streljani drugo, a tek takmicenja pod stare dane,  to ne bih preziveo sigurno:popovanje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 1 sat, malitomic je napisao:

Kad sam sa klincem onomad isao na treninge iskukam i na da mi daju da pucam malo. Posle 30 godina pauze pukao me takav adrenalin da nisam mogao da disem, puls je bio preko 150 sigurno.

Poslednje dve godine na takmičenja idem samo rekreativno jer ne stižem da treniram, pa idem samo da pomognem ekipi. Da li mi veruješ i da na takmičenje idem samo zbog tog adrenalina. Naročito me pukne kad kažu "Proba, stop! Vreme za meč, start!" E tu kad me pukne adrenalin obično za prvi hitac bar dva puta dižem pušku :D 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

I sam idem na takmicenja sa klincima i uzivam u tome, ko nije probao ne moze da razume.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja