Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav ljudi

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Deauville NT 700

Samo kratko da se predstavim. Imam 43god i sada odlučio da polažem za motor. Vozio davnih dana skuter ali ništa veće. Imam AM ali sada idem na full A. Mislim da je pravo vreme (kriza srednjih godina) da se upustim u nove avanture. U potrazi sam za motorom koji je ok za početnike, ali opet da ne bude 125 ili 250 (veliki sam čovek). Za sada sam dosta poučnih stvari pročitao ovde. Hvala. 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Dobro došao kolega :) Ista priča pre par godina. Krenuo od "mlog" Versys-a i iskreno, baš dobar motor. Možeš da probaš sve tipove vožnje (grad, put, blagi off..) pa vidi šta ti se sviđa.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Deauville NT 700
pre 17 minuta, vmutic je napisao:

Dobro došao kolega :) Ista priča pre par godina. Krenuo od "mlog" Versys-a i iskreno, baš dobar motor. Možeš da probaš sve tipove vožnje (grad, put, blagi off..) pa vidi šta ti se sviđa.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Hvala puno na savetu. Iskreno nisam ni gledao versys-a kao opciju. Nekako sam se zagrejao za NC seriju (700 ili 750) ali koliko vidim slične su im cene. Samo još malo da prostudiram. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700
Hvala puno na savetu. Iskreno nisam ni gledao versys-a kao opciju. Nekako sam se zagrejao za NC seriju (700 ili 750) ali koliko vidim slične su im cene. Samo još malo da prostudiram. 
Koliko sam čuo, mada samo čuo, ti motori nisu baš najzabavniji za vožnju. Vrte se ispod 6k te umeju da budu tromi. Sa druge strane, vrlo su ekonomični i onaj prtljažni prostor gde bi trebao da bude rezervoar je genijalno rešenje.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Dobro, od 50ks i ne možeš očekivati da ide 200 iz mesta, ali ume i on fino da se zaleti. Za početnika fina sprava, velika kubikaža, "mala" snaga -> neće te iznenadi, prašta, a nije nervozan

Ja sam uzeo diverziju 600 kad sam položio, meni milina, u početku ne može da se pretera baš sa gasom, pitomo do 5-6k rpm, posle počinje igranka, fino sam se navozao i mnogo me naučila, njojzi hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Deauville NT 700

Iskreno i ne treba mi nešto da letim, lepa lagana i sigurna vožnja, a opet da može da povuče kada zatreba. Svaki savet je više nego dobrodošao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2768 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 2/11/2022 at 2:34 PM, Zombi011 said:

Iskreno i ne treba mi nešto da letim, lepa lagana i sigurna vožnja, a opet da može da povuče kada zatreba. Svaki savet je više nego dobrodošao. 

Prvo dobro došao...

Drugo, ovo sam napisao barem hiljadu puta: motor nikad nije bio stvar zdravog razuma. Pametni ljudi ne voze motore. Srećom, mi ovde svi delimo isto ludilo.

;)

Zdravim razumom, sve što treba normalnom čoveku da pokrije najviše stvari je maxi skuter od 300-350cc. Odnos plaćeno dobijeno, cene održavanja, potrošnja, registracije, a da može i u dvoje po gradu ili u neku vikend vožnjicu... 

Iskreno mislim da je to motor koji najbolje radi posao 250 dana godišnje. Realno, svi mi kupimo motor u nadi da ćemo obići svet, a realno smo srećni ako imamo 3 vikenda da možemo da odemo u vožnju. Te je skuter svaki dan po gradu i neke mini ture najbolji izbor.

E onda krene Šejtan sa ramena da šapuće na uvo.. ;)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2768 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

kolega molim vas... To ako hoće da voza ozbiljne dame.

Zna se, R1 ili Hajabusu, ako hoće nešto iz ovog veka.;)

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja