Jump to content

Moto Zajednica

Strašan video - direktan sudar sa kamionom

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Nema krvi, ali je jezivo videti "ispravljanje" krivine i direktan sudar sa kamionom. Obzirom da je na uviđaju telo ležalo pored kamiona, pretpostavljam da je u pitanju smrtni ishod, pa sam zbog toga video postavio ovde. A i na originalnom sajtu je u istoj ovoj rubrici.

 

http://www.genspot.com/ShowVideo.aspx?video_id=91237

 

Prvi razlog je velika brzina, verovatno, a drugi ona stara dobro poznata priča - u koju metu gledaš, tuda i prođeš. Dakle, nikako ne treba gledati u kamion ili neko drugo vozilo od straha, već skrenuti pogled pored kamiona ka pravcu gde se može proći  i sve učiniti da se motor dovoljno obori i prođe tu direktnu prepreku, makar izleteo sa puta, uglavnom su tada bolje šanse. Šta mislite o ovome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja mislim da nije imao nikakve sanse i zprostog razloga sto ako se pogleda u brzinomer prateceg motora vidi se da je on od 150 spustio na 90-100 dok je prvi u kljucnom momentu ulska u krivinu dodao gas i videlo se da se odlepiljuje od prvog i zbog inercije produzio pravo u kamion.Zalosno ali to je greska,i tesko da bi u konkretnom slucaju obaranje pomoglo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ja mislim da nije imao nikakve sanse

..imao je itekako šanse, da ispravi krivinu i produži u livadu, pa kud puklo da puklo! Kroz kamion se ne može, a kroz šumu i nekako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja mislim da nije imao nikakve sanse

..imao je itekako šanse, da ispravi krivinu i produži u livadu, pa kud puklo da puklo! Kroz kamion se ne može, a kroz šumu i nekako...

U trenutku kad je presao na suprotnu traku je to verovatno i pokusao, ali prekasno, tacno se vidi kako ispravlja motor. Da je nastavio da skrece moguce da bi izbegao kamion.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200R DUCATI Streetfighter 1098

Naprosto na najgorem mestu i u delicu sekunde se pojavio kamion..

 

Kamerman je vozio brzinom od 99kmh kada se pojavio kamion, mislim da poginuli motorista nije imao sanse nista da uradi..

 

Mili Boze, katastrofa kao i ova http://www.youtube.com/watch?v=fJ9hKpsulmY s'tim sto je momak koji je izazvao smrt kolege preziveo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Er 6n

Kako pogibe covek zbog brzine... Sledeci put kad mi neko kaze da sam sisa jer se ne usudim da tako brzo ulazim u krivine nabicu mu to malo auspuha sto imam u usta! I ovaj snimak treba skinuti na telefon pa svima da se pokazuje za primer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Valjevo

Evo,odgledao sam ponovo snimak vise puta,koristeci i pauze!

Krivina nista posebno!

Lepo je "zalegao" i motor je imao odlicnu putanju,sve do trenutka,dok na polovini krivine,ili nesto pre,nije poceo da se ispravlja.

Posto ne vidim stopaljku,verovatno se uplasio i pustio gas,sto je dovelo do katastrofe!

Da je drzao brzinu ili je povecao,verovatno bi prosao bez problema krivinu.Ovako je doslo do katastrofe!

Posto su ovo situacije koje se mogu desiti i veoma iskusnim vozacima,dobro je razmeniti misljenje o mogucim reakcijama u datom momentu!

A da je katastrofa i strasno,to je jasno samo po sebi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200R DUCATI Streetfighter 1098

ANDREY, samo se plasim da ne napravim slicnu gresku kao ovi momci..Zato i gledam klipove i "kacim" na sajt..

 

Administratori ako misle da gresim, mogu obrisati post u svakom trenutku..

 

Daleko bilo svima, slazem se..  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Mislim da ovakvi klipovi treba da nam služe za analizu i učenje na tuđim greškama i ne vidim ništa loše u tome. Čak će nas i podsećati da treba da vozimo sporije i opreznije. Ne bih se složio da kačimo stravične prizora povređenih i/ili mrtvih, što i ne činimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

citajuci razne analize dobro ! pazjljivo nemojte da pomislimo da se to desava  tamo negde ko zna gde    .... ne,  decko pre 2.-3 godine na potpuno isti nacin nastradao kod Nebojsine kule pravac prema Dorcolu. potpuno ista situacija  lep dan na izgled neopasna  krivina  mala nepaznja sa gasom i MRAK.

pouka PAZLJIVO...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 822 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep
Mislim da ovakvi klipovi treba da nam služe za analizu i učenje na tuđim greškama i ne vidim ništa loše u tome. Čak će nas i podsećati da treba da vozimo sporije i opreznije.

 

Slazem se. Treba kaciti ovakve klipove da sluze za analizu, znace dosta i nama koji nemamo bas preterano iskustva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja