Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko pronalaska vlasnika motocikla

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Pozdrav.

 

Kupio sam Tomos motocikl pre oko 5 godina u Backoj Palanci. Nazalost, taj vlasnik nije imao saobracajnu od tog motora pa je motocikl kupljen zbog delova. Kasnije sam saznao da se taj motocikl vodi na njegovog strica sa kojim nije u dobrim odnosima prema njegovim recima. Taj decko mi je rekao da je pokusavao da izvadi saobracajnu ali nije uspeo. Motocikl ima tablicu. Da li neko moze da mi pomogne, ukoliko radi u mup-u, ili ima prijatelja u mup-u, da pokusamo da dodjemo do podataka bivseg vlasnika pomocu tablice i broja motora? 

 

Broj sasije 340172

Broj motora 340172

 

 

 

 

 

 

IMG_20210408_101539.jpg

IMG_20210408_101615.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 34 minuta, viktor1986 je napisao:

da se taj motocikl vodi na njegovog strica sa kojim nije u dobrim odnosima

Pa sam si sebi dao odgovor. Ako nije u dobrim odnosima sa njim, bar zna da ti kaže kako se zove, gde živi, broj telefona, pa nazoveš čoveka i dogovoriš se... Sve drugo, hmm...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Pokusavao sam jedno 4 puta ali ne vredi. Znao sam u startu kada sam kupovao motor da nema saobracajnu ali sam posle pokusavao i nudio pare da se odradi papirologija. Ali dzabe, pokusavao sam jedno 4 puta sa tim covekom sto mi je prodao ali nista od toga. Da li je covek pokusavao da sredi to ili nije ni pokusavao, to ne znam, ali mi je rekao da nista nije uspeo.rekao je da mi ne bi dao ime, prezime... Mislio sam ako ima u nekoj knjizi u mupu ypisano kada je izdata tablica, ime vlasnika, adresa, pa da pokusam da nadjem tog coveka da zavrsimo prenos vlasnistva. 

 

Masina i ram su dobri, pa mi je zao da nema papire i da stoji tako.

Promenio član viktor1986

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
3 minutes ago, Bandolero said:

Možda ti ga je prodao bez znanja vlasnika  :lol:

 

Vrlo verovatno,ne vidim razlog da ti ne kaze ime i prezime vlasnika pa cak i da nije u dobrim odnosima sa njim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Rekao mi je da je motocikl sigrno legalan i da je od strica. Kada sam kupovao motor, masina je bila blokirana i ko zna od kada je tako stajala. Sta su se oni dogivorili i kada dogovorili to stvarno ne znam. Ja bih svakako castio coveka ukoliko uspem da zavrsim sve to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

A da probaš preko agencije za registraciju? Svi oni imaju nekog u supu sa kim su dobri... Što se tiče saobraćne to će morati da izvadi vlasnik motora, pa kad dobije zamensku onda sa tim radite prenos. Mi smo prošle godine izvadili za skuter 50cc (odavno je bila izgubljena), imao je belu tablicu, sada je ta kopija saobraćajne u stvari a4 list sa podacima vozila. Nismo ga preneli na mene, u međuvremenu sam se predomislila i uzela Hondu.

Za proceduru izdavanja kopije stare saobraćajne isto možeš preko agencije da ti olakšaju proceduru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Ukoliko ništa od toga ne upali sa par drugara u dobroj formi i motorom kod onog ko ti je prodao da ga lepim rečima ubedite da vrati pare. I ubuduce pamet u glavu. Dok se lično ne čujes sa prethodnim vlasnikom ili bez ovlašćenja sa pravom na otuđenje ne uzimaj ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2840 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Kao prvo kupio si ga zbog delova, pa onda trebaš da realizuješ prvobitni plan i pretvoriš ga u delove.

Kao drugo kaže da je vlasnik stric, znači isto prezime. Bačka Palanka nije Pariz i verovatno muškaraca za tim prezimenom nema milijardu.Uostalom BP je mala varoš, svako zna nekog ali si malo bio pasivan ....5 godina. Jbg.;)

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 645 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 20 minuta, BaneVuk58 je napisao:

Kao prvo kupio si ga zbog delova, pa onda trebaš da realizuješ prvobitni plan i pretvoriš ga u delove.

Kao drugo kaže da je vlasnik stric, znači isto prezime. Bačka Palanka nije Pariz i verovatno muškaraca za tim prezimenom nema milijardu.Uostalom BP je mala varoš, svako zna nekog ali si malo bio pasivan ....5 godina. Jbg.;)

Realno... Cudna prica...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Mnogo pametnije ti je da ne čačkaš mnogo oko toga  jer ti je čovek očigledno prodao TUĐ motor bez znanja vlasnika. Ono što će ti se u najboljem slučaju desiti je da ostaneš bez motora kad vlasnik prijavi da mu je motor ukraden.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Slučaj, Palanka nije velika, moglo bi se to isčačkati. Imaš agencije za registraciji odmah do SUP-a. Svašta mogu da iskopaju (sarađuju sa radnicima u supu), ali nisu svemogući. Ako ne uradiš ništa, javi mi da ti u poruci pošaljem broj jedne žene koja ima agenciju. Ona je meni i drugaru odradila puno toga. Možda može da ti pomogne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja da sam ti prodao taj motor i da je dogovor između nas bio takav kakav kažeš, i da je sve čisto i legalno, rekao bih ti MOŽE, 500 EVRA! Da doplatiš na onu cenu koja je bila pre 5 godina za delove koji su eto igrom slučaja bili zašrafljeni jedan za drugi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
pre 15 minuta, Jupiter je napisao:

Ja da sam ti prodao taj motor i da je dogovor između nas bio takav kakav kažeš, i da je sve čisto i legalno, rekao bih ti MOŽE, 500 EVRA! Da doplatiš na onu cenu koja je bila pre 5 godina za delove koji su eto igrom slučaja bili zašrafljeni jedan za drugi.

Zasto pobogu?

Kakav god dogovor bio, ako motor nije ukraden ili otet, decko ima pravo da radi sa njim sta hoce.

 Ja sam prodao Vivacity 50 za smesne pare jer nisam mogao da nadjem vlasnika (iselio iz Srbije) a imao sam saobracajnu. Objasnio sam decku da ne moze da se registruje i stvarno mi ne bi smetalo da ga vidim registrovanog. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Hteo sam da kažem samo da (pod pretpostavkam da je sve legalno) prodavac ima puno pravo da ga zaboli uvo, i da se ne cima oko toga. Ili ukoliko odluči da se cima, da ima pravo da traži od kupca da doplati za vozilo jer mu se menja upotrebna vrednost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
2 minutes ago, salem said:

Zasto pobogu?

...

a imao sam saobracajnu...

Koliko se iz napisanog može zaključiti on NEMA saobraćajnu. 

Znači sledeća situacija: Evo imam neki auto/motor parkiran na ulici pred kućom. Hoćeš da dođeš da ti ga prodam za delove?

Budimo ozbiljni. A momku koji je postavio temu sam već dao savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX
Pre 1 sat, MarkoMoto je napisao:

Ukoliko ništa od toga ne upali sa par drugara u dobroj formi i motorom kod onog ko ti je prodao da ga lepim rečima ubedite da vrati pare. I ubuduce pamet u glavu. Dok se lično ne čujes sa prethodnim vlasnikom ili bez ovlašćenja sa pravom na otuđenje ne uzimaj ;)

Nema potrebe za tim, decko koji mi je prodao je u startu rekao da ide bez papira i njemu nisam zamerao nista a niti cu. Jedino ne znam sta mu je problem da kaze ime, prezime i adresu strica da zavrsim to. Rekao sam mu da cu dati pare za to. 

 

Sa tomosima je komplikovana sutuacija oko registracije jer je retko ko registrovao i produzavao a vecina je bila i na trajne tablice. Prilikom prodaje mopeda se nisu pravili ugovori ili je samo data saobracajna, pa kada hoces da registrujes imas problem jer nema ugovora ili je covek preminuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX
pre 45 minuta, Vjeko je napisao:

Slučaj, Palanka nije velika, moglo bi se to isčačkati. Imaš agencije za registraciji odmah do SUP-a. Svašta mogu da iskopaju (sarađuju sa radnicima u supu), ali nisu svemogući. Ako ne uradiš ništa, javi mi da ti u poruci pošaljem broj jedne žene koja ima agenciju. Ona je meni i drugaru odradila puno toga. Možda može da ti pomogne.

Hvala na savetu. Oticicu do neke obliznjee agencije za registraciju pa cu se raspitati da li moze nesto da se uradi povodom ovog mog slucaja pa cu javiti da li sam nesto uradio ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX
pre 42 minuta, Jupiter je napisao:

Ja da sam ti prodao taj motor i da je dogovor između nas bio takav kakav kažeš, i da je sve čisto i legalno, rekao bih ti MOŽE, 500 EVRA! Da doplatiš na onu cenu koja je bila pre 5 godina za delove koji su eto igrom slučaja bili zašrafljeni jedan za drugi.

500e ne bih sigurno mogao da dam jer ne vredi toliko, duplo jeftinije bi mi bilo ako ne i vise da kupim drugi sa papirima, ali kao sto sam i napisao u nekoj prethodnoj poruci, nemaju svi papire, a niti racun prve kupovine ako nisu bili registrovani.

 

Imam dva sredjena motora sa papirima na moje ime pa rekoh da pokusam ako mogu da resim papire za taj treci sto nemam papir. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX
pre 23 minuta, Jupiter je napisao:

Hteo sam da kažem samo da (pod pretpostavkam da je sve legalno) prodavac ima puno pravo da ga zaboli uvo, i da se ne cima oko toga. Ili ukoliko odluči da se cima, da ima pravo da traži od kupca da doplati za vozilo jer mu se menja upotrebna vrednost.

Nije mi problem da platim, ja sam i nudio doplatu da dodjem do papira tom iz BP. Samo da je neka razumna cena ako nadjemo vlasnika. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Dosije vozila stoji u policijskoj stanici gde je registrovan, prilikom promene vlasnika i registracije u drugom mestu dosije se kasnije seli u to mesto (na zahtev sluzbenika iz novog mesta). Isto kao zdravstveni karton za coveka kada se preseli u drugi grad i promeni dom zdravlja (bar bi tako trebalo da bude). Sad posto su tablice BG dosije vozila je u stanici gde je motor registrovan, vlasnik ukoliko je ziv moze da trazi fotokopiju dosijea vozila (taksa je nekada bila oko 600 dinara), ukoliko nije ziv moze naslednik sa resenjem o ostavinskoj raspravi ukoliko je vozilo navedeno u resenju. Postoji i dopuna ostavinskog resenja da se navede vozilo naknadno pa redom. Sve u svemu trebalo bi prvo saznati u kojoj BG opstini je motor registrovan pa tek onda naci agenciju sa tog podrucja ali i agenciji "bez veze" su vezane ruke a s obzirom da su stare reg tablice pretraga po kartoteci ide rucno u nekom podrumu znaci ta potraga preko policije je burek u svemiru... Tog iz Backe Palanke i da nadjes ako nema overen ugovor sa placenim porezom nije ti od pomoci neke. Hocu da kazem da i nije nemoguce ali je vrlo vrlo komplikovan slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Napraviste dramu oko svega, lik mu nista nije skrivao i kupio ga je po ponudjenim okolnostima, tj za dijelove. To da li je otudjen s pravom ili ne, vec ima ko da brine jer je mozda bio i dio neke sudske rasprave pa je dopao decku, a ovaj se inati. Drugo treba znati da ljudi toliko zakrve da ne zele nekome ni ime izgovoriti, a kamoli ga dati za kontakt, pa bih ja to i postovao.
Prije 10-tak godina kupimo golfa dvojku sa originalnih 70kkm ali samo pod uslovom da ga rasturimo u dijelove i to za 300€. Neko iz policije se davno nameracio na njega i oduzeo ga, tako stajao godinama u depou, vratili ga ali bez prava da ga registruje i gazda ga samo pod tim uslovom prodao. Nov auto malte ne bio.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

@Blaza

 

Ma znam da nema tu vrednost ali rekoh da pokusam na drugi legalan nacin da didjem do papira jer mi taj prodavac ne moze ili nece pomoci da dodjem do papira. Znao sam to kada sam kupovao ali rekoh ajde da probam da dodjem do papira jer ima tablicu. Nije mi neophodno da dodjem do njih ali rekoh da pokusam preko foruma, mozda neko poznaje neke u mupu koji bi bili voljni da to potraze, meni bi to mnogo znacilo.

 

Ja ne mogu da trazim u mupu kopiju saobracajne jer to moze traziti samo osoba koja je bila upisana u toj saobracajnoj, a mozda moze i osoba koja ima kupoprodajni ugovor, ali posto to nemam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Koliko vidim svi ste se uhvatili za Bačku Palanku ko budala za onu stvar. Alo, rođaci moped ima beogradsku tablicu!!!:besan:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja