Jump to content

Moto Zajednica

Tražim kontakt - Razrada građevinskih projekata - biro

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Poštovanje svima, pomislih zašto da ne probam ovde, možda mi se posreći :).

 

Naime u naredna 2-4 meseca planiram otvoriti sopstvenu firmu za usluge outsourcing-a u građevinarstvu, funkcioniše ovako, koštanje radnog sata u evropi je daleko veće nego kod nas kao što i sami znamo, pa su ovakvi tipovi firmi sve češći shodno našem standardu i našim cenama rada u odnosu na njihove, dosta stranih građevinskih firmi iz evrope se odlučuje na ovakav korak koji je itekako finansijski opravdan. 

Prvenstvene target države su Švedska, Švajcarska i Nemačka, to su i države sa kojima sam do sada i saradjivao i kojima je ovakav princip rada već neko vreme isplativ, ali i bilo koje drugo tržište dolazi u obzir. Sarađivao sam sa njima u firmi za koju sam radio i iskren da budem neki moral ili šta već mi ne daju za pravo da iste te firme kontaktiram i time da kažem "ukradem klijente ili posao" prethodnom poslodavcu koji je stvarno maksimalno korektan i sa kojim i dan danas sarađujem bez ikakvih problema. 

Tako da ako radite u nekoj građevinskoj firmi preko, ili imate nekog ko radi, ako nemaju ovakav outsourcing svakog menadžera firme mogu ubediti u isplativost ovakvog poteza.

 

Posao se svodi na crtanje 3D modela objekta koji se gradi ili radi rekonstrukcija, planova oplata za betoniranje i pravljenje planova armature za armiranje, čeličnih konstrukcija,kao i liste za pručivanje svih prefabrikovanih elemenata koji se koriste u izgradnji.

Ne radim proračun statike već zamisao arhitekte i proračun statičara uz menadžera projekta zamisao sprovodimo u realnost.

 

Programi koje koristim: 

Revit 2022 - 3 godine skustva

AutoCad 2022 - 14 godina iskustva 

Allplan 2021 - 5 godina iskustva

Svi su original licencirani tako da postoji mogućnost savremenom načinu rada BIM tehnologije gde sve vrste inženjera rade na jednom modelu istovremeno i time se smanjuje mogućnost grešaka tokom izgradnje objekta.

 

Vec 14 godina se ovim bavim tako da nisam nikakav početnik u svemu ovome.

 

Zašto sam se odlučio na ovakav potez - zato što nakon namučenog fakulteta i diplome građevinskog inženjera ne zelim da radim za 100-130 hiljada kod privatnika (toliko se kreću plate u srbiji), koji odrađeni posao naplaćuje bar 3x toliko, kao i želju da budem sam svoj gazda i time obezbedim sebe i svoju porodicu u naradnom periodu. 

 

Bajkerski pozdrav.

Za sve dalje informacije stojim na raspolaganju. 

 

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Puno uspeha u daljem poslu. Puno srece na poziciji gazde. Nek se firma razvija.

Jedva cekam da vidim kako polovinu ili cak 2/3 zarade dajes svom zaposlenom.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
2 hours ago, Bokichica said:

Puno uspeha u daljem poslu. Puno srece na poziciji gazde. Nek se firma razvija.

Jedva cekam da vidim kako polovinu ili cak 2/3 zarade dajes svom zaposlenom.

 

Vidi ja iskreno gledam da budem maksimalno ravnopravan, ne merim svoju moć preko moje lične moći već preko moći tima, ljudi koji će u budućnosti raditi za mene, koje se nadam da ću dovoljno platiti da ni ne pomisle da otvore nešto svoje ili pređu negde drugde.

To koliko moj poslodavac zarađuje ne gledam kao klasika ljudi jao on uzima toliko meni daje samo ovoliko, ima dosta tekućih troškova, porez kod nas je iskreno dosta jak, opet to koliko on naplaćuje moj rad i koliko mu ostane nije moje da se oko toga preispitujem i to gledam kao njegovu sposobnost da unovči posao kojim se bavi i za to mu svaka čast, a ja se za moju platu borim sa druge strane bez obzira na to koliko on naplaćuje već pokušavam da realno sagledam celokupnu situaciju, prosečne plate u sektoru kojim se bavim, količinu posla i znanja koju imam, uštedu vremena koju napravim u odnosu druge koji se bave istim poslom i odgovornosti koja je na meni, kao i ljude koji su ispod mene za koje takođe odgovaram, položaj u firmi.

 

Iskreno mnogo mi smeta što je situacija takva kakva jeste, imamo jako kvalitetan tim trenutno koji može baaas mnogo, dosta kvalitetnih inženjera je otislo dalje u neke druge firme, dosta njih je i dalje tu, ali problem je sto se niko ne zadržava dugo tražeći bolje uslove, iskreno svi uslovi sem plate su dobri, ali jednostavno i realno gledano plata je jedna od glavnih faktora zašto ljudi konstantno odlaze, iskreno imam solidnu platu kakve su kod ostalih zaposlenih ali jednostavno imam veće apetite i neću da preživljavam život već da ga živim, svašta se desilo u poslednje vreme i jednostavno shvatiš da ne znaš šta nosi sutra i da treba živeti svaki dan. 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Vjerujem da imaš dobre šanse sa svojim kompetencama.
Outsourcing je u svim branšama tema, biće tu i za tebe posla.
Kad krene posa daj ljudima plaće da ne moraju ići vanka.

Sretno.



Gesendet von iPad mit Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ako su takve plate ( deluju mi mizerno za inzenjerski posao ) i ti imaš to znanje i iskustvo, trebao si i pre verovatno.

Privatni posao nije med i mleko ali mislim da imaš dobre šanse za uspeh, jer je ovaj način rada sve prisutniji u raznim industrijama. A realno nemaš šta ni da izgubiš, tu platu možeš verovatno uvek negde dobiti.

 

Srećno !

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Mali update. 

U toku je tranzicija sa redovnog posla na privatni preduzetnički, pa je trenutno rasulo sa slobodnim vremenom, em sam u otkaznom roku, em svo ostalo "slobodno" vreme trošim na knjigovođu, banke, čitanje raznih clanaka po internetu, kontaktiranje prodavaca softvera, kupovinu računarske opreme...

 

1. Jula krećemo samostalno pa šta bude. 

Na kraju je ispalo bolje nego što sam mislio, švajcarac sa kojim sam sarađivao ponudio mi je ortacki posao, naime dali smo otkaze on u njegovoj firmi, ja u svojoj, on nalazi, ugovara posao, i obojica radimo. 

Ugovorena cena radnog sata je fina, vec smo dobili dva manja projekta od po 15-20 radnih dana. 

 

Ako sve bude kako treba, nadam se nekim novijim dvotočkašima :moto3:

 

Svakako svi mogući kontakti su poželjni i dobrodošli. 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

Svaka čast na smelosti.

 

Tako je i moj brat od tetke, isto građevinski inženjer, koji je malo stariji od tebe, napustio firmu koja se bavi projektovanjem puteva, parkinga i ostalog i otišao da radi prvo za jedne Amerikance, a nakon toga je promenio poslodavca (pa čak i industriju) jer ga je pozvao kolega amerikanac i ponudio duplo više para u novoj firmi.

 

Slično je uradio i njegov drug sa fakulteta, koji je radio u državnoj firmi.

Njega su terali da potpisuje čistu krađu koja se dešava prilikom izgradnje autoputeva po Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
6 hours ago, Skyrunner said:

Svaka čast na smelosti.

 

Tako je i moj brat od tetke, isto građevinski inženjer, koji je malo stariji od tebe, napustio firmu koja se bavi projektovanjem puteva, parkinga i ostalog i otišao da radi prvo za jedne Amerikance, a nakon toga je promenio poslodavca (pa čak i industriju) jer ga je pozvao kolega amerikanac i ponudio duplo više para u novoj firmi.

 

Slično je uradio i njegov drug sa fakulteta, koji je radio u državnoj firmi.

Njega su terali da potpisuje čistu krađu koja se dešava prilikom izgradnje autoputeva po Srbiji.

Klasika za srpske firme, zato i gledam isključivo da sarađujem sa inostranim firmama. 

Sa našima večito radiš nešto protiv svoje volje, i večito je problem i čekanje oko naplate. 

Radio sam u prethodnoj firmi na glavnoj kuli na Beogradu na vodi, večito muka neka.

Pozitivno iskustvo je bilo na mostovima na koridorima Srbije, ali tu je strana firma glavni izvođač pa je opet malo drugačije.

 

Nekako sam razmisljao pre ovog poteza, u principu nemam nikakav kredit na leđima, decu još nemam, mada ne još dugo, i bukvalno je bilo da je sad nekako najpovoljnija prilika da se oprobam, manje više nemam nešto mnogo da izgubim u ovom trenutku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Sreća prati hrabre :)
Biće teško sigurno na početku. Ako imaš znanje,volju,a mlad si i uporan,doći će sve na svoje samo nemoj odustajati. Samo da naleti par poslića da se dokažeš,posle to na preporuku ide,nećeš moći da postigneš.

A što se tiče gubitka,nema šta da se izgubi,uvek možeš da se vratiš na staro i radiš za druge za platu i to je to. Ne znaš dok ne probaš.

Jedan moj poznanik,mlad momak,92 godište,iz zezanja krenuo da radi asfaltiranje.Prvo samo dogovori posao i uzme procenat i izvali da ima tu para.Krene polako,kupi alat,putarac,nađe radnike,eno ga sad ima komplet alat,bagerčić,par radnika,kida se od posla.Radio parking za moju firmu,pa posle drugi,eno sad komšija ga u ulici zvao da i njemu radi i tako sve na preporuku.Jako je poslovan,tačan,drži se dogovora i nema da omane.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Evo mali update, 

-Posao za sad ide kako treba. 

Imam ugovorenog posla unapred do februara meseca. 

-Naplata sa strancima ide bez problema, pustim im fakturu na pocetku meseca, oni kroz par dana uplate pare. 

Ona fora kad kažu "Nisam hteo da radim kod privatnika od 8 do 4, pa sam otvorio svoju firmu i sad radim kao dragstor 24/7" Potpuna istina.

-Dobra stvar je sto mozes u bilo koje doba dana da izadjes napolje, napravis pauzu, odes sa nekim na pice, zavrsis nesto od obaveza sta imas. 

-Nezgodna stvar jeste losa procena ponude za posao, prvi posao sam omasio nekih 30% pa evo vec 10 dana takoreci radim za dž, no nije bas tako jer se svakako naplatila određena suma, ali kao u svakom poslu pocetak je tezak, ucim na svojim greskama i napredujem dalje. 

-Plan je da se od Januara zaposli jos jedna osoba, čim se stvore uslovi za dovoljan obim posla. Tako da ce svi novci koji su do sad skupljeni otići na opremu i programe za novozaposlenog iako me svrbi da uzmem skuter neki ovih dana :tras2:.

-U svakom slucaju zanimljiv proces otvaranja firme, sopstvene nezavisnosti, banka, devizni racun, knjigovodja, zdravstveno osiguranje, KPO knjiga, i sve sto prati ovu promenu trajalo je jedno 2 meseca dok se ne sloze sve kockice, apsolutno 0 iskustva sam imao vezano za vodjenjem firme, obaveze prema drzavi i svemu, ali vremenom ukačiš sve kockice, i onda ti to dodje kao rutina. 

Ako nekom zatreba neki savet oko otvaranja firme, moze da me kontaktira PP, dok mi je iole sveze mogu neke informacije da prosledim. 

-Takođe sam početak sa stranim tržištem, spuštanje cene radi prvih poslova u inostranim firmama, skupljanje referenci za buduće poslove, itd., sve je deo probijanja na tržište, sama naplata nije losa, ali dok se odvoji za poreze i doprinose prema drzavi, ratu za kredit koji sam podigao kako bih u sve ovo ušao, ostane da budem iskren manje nego što sam očekivao, ali je svakako bolje nego dok sam radio kod privatnika, no svakako na sve ovo sam bio spreman i psihički pripremljen pre samog prvog poteza u sve ovo.

-Javim se kroz par meseci opet čisto da podelim lično iskustvo jer mislim da može biti od pomoći nekome ko bi da krene putem privatnika. 

 

Bajkerski pozdrav.

  • Sviđa mi se 12
  • Hvala 5
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

Soper, bitno je da te entuzijazam drži.

Tek si počeo, nije ni realno da pare samo lete.

Neki normalan prosek za preduzetnika je da nakon 3 do 5 godina legne sve na svoje

Nego,

Šta će ti knjigovođa ako si paušalac?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
1 hour ago, Skyrunner said:

Soper, bitno je da te entuzijazam drži.

Tek si počeo, nije ni realno da pare samo lete.

Neki normalan prosek za preduzetnika je da nakon 3 do 5 godina legne sve na svoje

Nego,

Šta će ti knjigovođa ako si paušalac?

Ma iskreno isao sam do knjigovođe pa bar 10 puta, prvo da se raspitam uopste koji tip firme da otvaram, pa se odlucio za pausal, pa onda odabir sifre delatnosti, pa sam otvorio firmu iz radnog odnosa jer sam preko firme morao da kupim program za rad, onda kad sam u staroj firmi dao otkaz onda sam morao da prebacim da mi je firma osnovna delatnost, pa mora novo poresko resenje da dobijes, onda sam isao 2 pita da proverim da li su mi sve uplate poreza i doprinosa legle, kad sam menjao sa dodatne delatnosti na osnovnu, poslala mi poreska poresko resenje pa sam i to cekao da isprave, onda sam smoro isao da mi pokaze kako se popunjava kpo knjiga da nesto ne zeznem. Isao sam i na pocetku kad sam uplacivao novac na racun firme kako to da uplatim, pa kad mi stigle uplate iz inostranstva opet moras neke sifre da uneses po delatnostima na osnovu cega si naplatio potrazivanja, tako da bar 10 puta sam isao, a lekse mi da odem nego da zovem telefonom, nekako mi sigurnije da su mi se posvetili da ne uradim nesto pogresno 

Promenio član matke92

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

Ok, ako ti je tako lakše, on ti u stvari poslovni savetnik.

 

Za poreze ti je najlakše da uzmeš ličnu kartu sa čipom i onda preko e-poreza sve vidiš

Tu možeš da dobiješ uverenja o izmirenim obavezama, tu ti stiže rešenje i sva pošta.

Jednostavno je 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

@Skyrunner

Pa bukvalno mi dodje kao poslovni savetnik, dodao sam digitalni potpis na LK. Objasnjeno mi je sve, nego su mi oni sad kao zastupnici, mogu sad i bez mene da provere da li sam izmirio sve obaveze. 

HVala u svakom slučaju za savete :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja