Jump to content

Moto Zajednica

XTZ 750 Super Tenere, početnička avantura!

Recommended Posts

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

E panek ti je puno dugih kilometara sa Tenerom. Zaista treba imati zivaca i na kraju volje da se sve privede kraju. Majstori ko majstori, mogu da pogrese i grese, ali treba te svoje greske da priznaju i da otklone ili akone umeju da preporuce drugog. Sakim tim ce biti veci majstori i ljudi pre svega... al ko to danas gleda, novac je bitan. Izgleda.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
2 minutes ago, milomir22 said:

Drago mi je i verujem da sreći nema kraja. Brak je opstao, vidim sa slike, a verujem da je bio na dobrom iskušenju:)

Ne bih išao tako daleko baš da bi rekao da je brak bio na iskušenju, okej, negodovanje zbog bačenih para na "majstore", potpuno razumljivo... ali ne može valjda parče gvožđurije brak da ugrozi. Bar ovaj moj ne može. Tu će tvrđavicu malo teže srušiti.

 

Uz Bdadu je svakako Bigor bio najaktivniji pri pomaganju, pa vi ne možete ni da zamislite salve idiotskih pitanja koje sam ja tom čoveku uputio, čak ga, u sopstvenom neznanju, ubeđivao u stvari koje on apsolutno bolje poznaje od mene, a on stoički i strpljivo odgovarao i bio neiscrpni izvor informacija vezanih za S.Teneru. Nahvalih ga, uobraziće se :)

 

"Stručnjaci". Jaka reč. Za mene su Boris "Painkiller", Bdada, Bigor, stručnjaci, ljudi koji su sopstvene motore radili i doveli ih do savršenstva, koji su spremni da pomognu i savetom i delom, da se posvete problemu i isteraju ga do kraja.

 

A ne "stručnjaci".

 

Počeo sam da filozofiram mnogo, držaću se motora.

Zadnja kočnica mi skoro uopšte ne radi, tvrda ko kamen, kad je zadnja viljuška skidana za farbanje tad je i pražnjeno ulje iz sistema, od tad loše koči. Pregledaću ovih dana šta je.

 

Pa moram nešto čačkati :)

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2904 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ljudi, al je bio naporan, samo kad je popravi vise

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, Bigor said:

Ljudi, al je bio naporan, samo kad je popravi vise emoji1.pngemoji1.pngemoji1.png

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Uživao si, priznaj :bacikosku:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2904 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Da, salim se naravno. Ja mehaniku volim i obraduje me kada mi neko nesto pokaze sto je primjenjivoo, pa tako volim i da podijelim znanje i pomognem ako mogu.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Samo da se javim, motor ide super, smaram malo Dadu svaki dan oko neke sitnice, u principu sam prezadovoljan kako mašina radi i to je super!

 

Ono što nije super je činjenica da sam danas uspeo da padnem sa motora. Da. Nezgodna situacija.

 

Sama činjenica da sad ležim u svom krevetu i kuckam poruke znači da nije bilo pogubno po moje zdravlje, niti sam imao većih problema, malo otečene šake i levi skočni zglob jer sam se dočekao na ruke pri padu, ali ostalo tip top. (Rendgen snimak ok)

 

Motor takođe iznenađujuće dobro prošao, roll bar odradio posao, malo zagreban, i zadnja leva plastika malo oguljena, ništa dramatično, skoro se na prvi pogled i ne vidi.

 

E sad razlog pada onako, nije baš za pohvalu. U principu, neki momak ispred mene je oštrije zakočio, pa sam i ja oštrije dohvatio kočnicu, a na putu je bilo malo prašine/peska i prokliza mi točak i padnem na levu stranu.

Ono što je prethodilo tome je moja glupost. Vozio sam nekih 70-80kmh na ulazu u grad, tom brzinom i nastavio ulicom, prilično širokom i dugačkom (iz pravca KP Zavoda, gde se održacaju moto susreti, ako neko zna), kad se gorepomenuti momak uključio autom iz stambenog naselja sa desne strane pravo pred mene. Naglo kočenje, sirena i gestikulacija rukom u njegovom pravcu, skoro sam morao da se zaustavim koliko je izleteo. Obilazim ga, međutim on ne dozvoljava da ga preteknem već ubrzava i vozi paralelno sa mnom! To traje par sekundi, dok sam ja skontao da neće da me pusti, još više ubrzavam i obilazim ga, izbegavam auto iz suprotnog pravca koji za malo u makazice da me uhvati. Da bi majstor sad mene obišao velikom brzinom, (jer i ja sam sad već do 100kmh ubrzao da bi ga pretekao), bukvalno proleteo pored mene, i umesto da pustim budalu da ide svojim putem, nek manijače i divlja, ja, baja, sad ću njemu da objasnim kako je pogrešio i sve po redu, jel, nastavljam da ga pratim još par sekundi tom brzinom, gde smo se primakli kružnom toku, on naglo zakočio, ja naglo zakočio i ostalo je istorija. Imam zabeleženo sve na kameri.

 

Osećam se ko potpuni kreten. Ja, koji sam zagovornik spore i odgovorne vožnje, i autom i motorom, dozvolim sebi da me isprovocira klinac u taticinom autu, da isterujem neke pravde i spuštam se na njegov nivo.

 

Dobro sam prošao. Moglo je biti mnoogo gore. Mogao sam ne biti sam. Naleteti na nekog. Velika glupost... Motoru u principu ništa. Mene bole ruke malo al će proći.

 

Jedna pravovremena opomena, šljaga da se ne uzdižem mnogo, da ne umislim da znam da vozim motor samo zato što smo ga popravljali 3 godine.. Nije igračka to. Džaba popravke džaba sve, kad ja imam 1000km na motoru ukupno provedenih. Ništa to nije..

 

Pazite se jebi ga. I ja ću malo bolje od sad.

  • Zbunjen 1
  • Tužan 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1054 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ništa to nije. Dobro da ste čitavi.

Pala muva na međeda :-)

Srećne vam rane junačke i jeftino plaćena škola.

Uz tebe smo. Brz oporavak želim.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 595 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

a lik je verovatno odmah stao, 'jesi li dobro, izvini, ne znam sta mi je bilo' :/
sta je bilo posle, jel ti prisao neko, kako si podigao motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ma pobegao odma šef, ali neke fine ženice zapisale tablice, i stao neki momak da pita jel sve ok, šta se dogodilo, i hvala mu na tome!

A teneru sam podigao čini mi se jednom rukom pod onim adrenalinom.

 

Ružna scena.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4101 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Želim ti što brži oporavak.
Ne moram ti popovati, sve si lipo i sam skonta kako ko i zbog čega.
Tvoja razmišljanja te navode na ispravne zaključke i to me iskreno raduje.
Stay tuned


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1659 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Džabe ste zapisivali registraciju, pravno mu ne možeš ništa, jer se nije udes desio tamo gde ti je oduzeo prednost. U svakom slučaju, lekcija za ubuduće, sa drkadžijama se ne vredi terati.

 

Čuvaj to lepo motorče, muku si video dok nisi stigao da uživaš, a sezona je pred nama, prava uživancija i duga putovanja te tek čekaju, misli o tome.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Јбг, дешава се.
Кривица генерално обострана. Он напаљани индијанац, а ти испао "магаре" што си насео на провокацију кретена. Више то боли него руке. Знам из искуства.
Ма ништа то не чачкај, опорави се, среди ролбар и пластику, и опет у вожњу, да на крају не испаднеш ти крив што ниси држао одстојање.
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
5 hours ago, milomir22 said:

Džabe ste zapisivali registraciju, pravno mu ne možeš ništa, jer se nije udes desio tamo gde ti je oduzeo prednost.

Ma jasno ko dan... baš mi još sud fali, da javno ispadnem majmun :)

 

Ovako bolje malo da se postidi čovek, izvuče pouke i sledeći put vozi sporije i pažljivije.

 

Hvala svima na razumevanju.

 

18 minutes ago, Marko05 said:

Кривица генерално обострана. Он напаљани индијанац, а ти испао "магаре" што си насео на провокацију кретена. Више то боли него руке. Знам из искуства.

Upravo ovo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Мени се у суботу десила "ситуација".
Возим иза колоне, локални пут, пролазим дневно бар двапут туда...
Наравно сморила ме колона иако треба за 200 метара да скренем.
Ја леви мигавац крећем да обилазим ауто преко средње траке која се отвара као сретање лево за пумпу. У том моменту ауто испред мене среће нагло лево, јер је ауто испред њега скретао десно на железничку станицу, па да га обиђе.
Ја у гасу, већ видим да забадам у његово лево предње крило, стискам сирену, он се некако враћа десно, и провлачим се на пар сантима од њега.
Окрећем се, прво њему све до трећег колена, па онда сам себи у браду,
Магарац, скрећем за 200 метара и зинуло ми дупе да претичем.
Најчешће се срање догађа на пар километара од куће.
Зато у недељу вожња до Рудника, од 60 до 100 на сат.
Одморио мозак. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 595 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

valjda pod utiskom ovog novolinog iskustva sanjam nocas kako hocu da se popnem na trotoar preko ivicnjaka ali motor kao da ne prima gas, uz pomoc inercije se popnem na trotoar i odmah se izvrcem u stranu. da podignem motor - on lagan kao bicikla. pogledam dole - nema masine, okrenem se, masina 20m dalje lezi na putu. pojavi se neki lik na kawasakiju versys i zajedno kao krenemo pesaka kuda sam prosao da nadjemo nesto, nije u snu bilo precizirano sta trazimo :)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1999 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Preskoči večeru pa nećeš imati košmare!!!:jee:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 377 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Uh.. i razumem te i ne razumem covece..dobro si prosao na kraju.. ocigledno..

 

sve si sam vec rekao.. @Novola

 

pocetak sezone za sve nas na dva tocka je najkriticniji period, apstinirali smo skoro svi od voznje par meseci

(vecina)  zelja je velika i onda kada se pocne malo se izgubi osecaj realnosti, mogucnosti pa cak i kriterijum bezbednosti, sve ovo za koji vremenski period dodje na svoje i upali nam se alarm u glavi za sve aspekte voznje..

 

Cuvaj sebe, saputnika, motor i naravno i ostale ucesnike u saobracaju..

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RD03

@Novola zelim ti da brzo sednes na motor. Ruke ce verovatno boleti cele godine, bar su mene bolele, kad se ohladim. A dok vozim nista.

Vozim svaki dan po Bg-u i svaki dan imam nagla kocenja. Bez pomoci zadnje kocnice, nema brzog zaustavljanja.

p.s vidis da si kupio pravi motor, pravi mali tenk


 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Malo da se aktiviram opet, još se ne vozam, ruka još ne dozvoljava al to ne znači da nema više posla na motorčetu!

 

Novi nosač zadnjeg kofera namontiran (jedva nekako), sad se čeka da nađem odgovarajuću, dovoljno široku monolock ploču sa onim alu zglobovima da nakačim na ove nosače i bog da me vidi

 

20220331-113922.jpg


20220331-113932.jpg


20220331-120838.jpg


20220331-120842.jpg

 

Da li mislite da će ovakva ploča odgovarati?

 

Screenshot_20220330-185711_Firefox.thumb.jpg.0ef3e3a853dfdacd2e3c21cfb290a0f0.jpg

 

Rastojanje između dve šipke nosača je 31cm, može se stisnuti do 30cm, bitno je da bar tolika bude i ploča koja nosi kofer. Ovih dana potraga oko toga, nije uopšte jeftino, da se ne zajebem pri narudžbini, a 100 nekih opcija ima.

 

U međuvremenu me je burazer častio centralnim stenderom, ljubi ga bata, čekam da stigne ovih dana pa i to čudo da montiram, i to je to što se tiče delova!

 

Treba pregledati tu zadnju kočnicu, prepraviti nalepnice, malo roll bar da ispravim posle ovog pada, imam ideju kako da ga malo unapredim, da bolje stoji.

 

I to je to, ubijam vreme. Motor pali i radi super, Dada ga je majstorski opravio, svaka mu čast.

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Ducati GT1000; Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Pozdrav, Novola!
To što ne komentiram, ne znači da te ne pratim. default_0a-smiley.gif Lijepo si sredio motor.
Zašto jedva nekako? Pa ti nosači pasu na milimetar. Stražnji hvat dolazi između rame i alu rukohvata. I ja imam takve nosače. Nekad su se zvali Nonfango Pac. Onda je Givi kupio Nonfango i u miraz dobio i monolock i monokey i monorack. Mislim da su to sve nonfango patenti, ali možda i griješim.
Mislim da bi ti ova ploča mogla pasati, i ja imam sličnu, možda se vidi na fotografiji.
Što se tiče zglobova, i ja ih tražim. Moj se jedan zapekao i ne mogu regulirati nagib ploče.
Postoji jedan prodavač koji ima sve te stvari NOS na subito.it, ali....
Kad sam predložio slanje u Hrvatsku, čovjek je s gnušanjem odbio, tako da mislim da neće ni u Srbiju.

Ja razmišljam o ovome i o jednom većem roll bagu

WWW.GIVI.IT

Anodised aluminium bag holder to attach to M5, M7, M8A, M8B, M9A, M9B MONOKEY® plates or to M5M and M6M Monolock plates, or directly to the specific metal supports for the previously listed plates. • Suitable for carrying large bags up to 50 ltr in capacity• Maximum load 6 kg• Size: length 420mm x Width 300mm• Made in brushed anodised aluminium• Supplied with belt-strap loops

default_0a-smiley.gife436f6b9521b79797cede798cf18ca2b.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
4 minutes ago, vedran said:

Zašto jedva nekako? Pa ti nosači pasu na milimetar.

Desnu ruku jedva mogu da koristim, jedva kašiku držim, pa sam se napatio sa odvrtanjem/zavrtanjem itd, inače su odlično čučnuli.

 

Ovde u motolandu recimo, ti zglobovi dolaze sa pločom za kofer, samo treba naći odgovarajuću.

 

Motor ti super izgleda Vedrane, i lepo napreduje! Kad se očekuje kraj radova?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Ducati GT1000; Yamaha XTZ 750 Super Tenere



Desnu ruku jedva mogu da koristim, jedva kašiku držim, pa sam se napatio sa odvrtanjem/zavrtanjem itd, inače su odlično čučnuli.
 
Ovde u motolandu recimo, ti zglobovi dolaze sa pločom za kofer, samo treba naći odgovarajuću.
 
Motor ti super izgleda Vedrane, i lepo napreduje! Kad se očekuje kraj radova?


Aaa, zbog bolova. To mi je skroz bilo u drugom planu.
Malo je na netu nejasno jesu li zglobovi dio nosača, ploče, ili idu zasebno. Kako god, meni je jedan toliko zapečen da mogu s njim ili ovako kako je, ili u smeće. Šteta, da se lijepo regulirati pod kojim kutem će ploča stajati.
Hvala, kaže mehaničar možda večeras, najkasnije sutra, ali u Zagrebu je tako loše vrijeme da mi do ponedjeljka motor neće trebati.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja