Jump to content

Moto Zajednica

Honda ADV 350

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@Satelis

 

Pa sad... I ja mislim da ce biti borbe za svaki santimetar, da izvines... Kad sam seo na X-a, imao sam osecaj da su ga za mene pravili - sve mi je bilo potaman, sem sto bih podigao korman. Kad sam video sebe na fotki, jeste knap ali prihvatio bih to.

 

Gledajuci mere polutine i X-a, razlika u duzini je 2,5 cm, medjuosovinski razmak je 7 cm, visina sedala je 2,5 i klirens je 1,7 cm. Upada  u oci samo ovih 7 cm medjuosovinskog ali ako uzmemo da je to moralo zbog 17"-15" spram 15" - 14" coli tockova, ostalo mi ne deluje bitna razlika... Uzdam se u izjavu koleZe viskog 192 da se lepse smestio na polutinu nego na X-a... Sad ce i sajam pa cu videti: da li je ubedljivo prvi izbor za naslednika Atlantica ili ispada iz kombinacije. Treceg nema...

Promenio član alexanto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne znam sta kazu brojke ali gotovo svakog dana gledam X-ADV i ADV-a.... odma u oko upada razlika u gabaritima, visini.

Milos ćera X-a, Pedja polutana kom je svaki dan parkiran ispred radnje pa moz da odemo da vidis/sednes kad dodjes.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

@alexanto Ja sam ga probao, imam 193 cm i komotno sjednem i vozim. E sad, nisam možda relevanatan toliko jer sam pored njega probao samo Forza 350 što se tiče skutera (nov sam u moto svijetu) ali ona mi je mala dok na ADV350 dosta komfornije sjedim. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@questioneverything

 

E super da si tu. Daj neke utiske, jel vizir stiti koliko - toliko, kakva je zastita od vetra, kako upija neravnine, kako prijanjaju ove dual gume...? Daj neku fotku ako si se uslikao na njemu :Mina:

Promenio član alexanto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Vozio sam samo u dvorištu oko Honde u Beogradu, tako da nisam imao prilike da vidim kakva je zaštita od vjetra realno. Pošto je to jedan od rijetkih motora koji sam vozio, ne znam baš da uporedim kakav je preko neravnina i slično, jer možda što je meni ok je u stvari jako loše ili obratno :) Ono što je sigurno da kad sjednem njega mi je ok položaj. Nemam sliku al djevojka mi je rekla da izgleda knap kad se gleda sa strane. Sve u svemu, ja sam rizikovao i rezervisao jedan bez neke duže vožnje, tako da za koju sedmicu pišem detaljnije utiske. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Za one koje interesuje prostor za noge, evo kako izgleda čovek (ja) od 100kg i 182cm na ovom motoru. 

 

 image.thumb.jpeg.d7c6d2d29ad6ea263b4598a850154af9.jpeg

 

image.thumb.jpeg.cb20a36a1e19a084501bca848944d974.jpeg

 

image.thumb.jpeg.3d3b8ae259ad7e04f96425e0d078c8da.jpeg

 

Do sada nisam osetio manjak prostora ali ne znam kako bi bilo kod viših od mene ili za dužu turu. Stopala mogu komotno da postavim i napred ali je to daleko od ispravljenih noge kao na čoperu. 

 

Inače, ADV 350 sam kupio da imam motor u Srbiji kada dolazim kolima. Pančevo-Beograd i bliža okolina, parking, lako manevrisanje... Motor sam poručio bez prethodne probe jer mi se učinio lepšim od konkurencije, pa šta bude (Forza i XMAX su bili u razmatranju). U poslednjem trenutku sam zamenio srebrni za bordo i nisam zažalio. Meni jako lepa mašina.

 

Evo par utisaka posle prvih 200-300 pređenih kilometara… Moje viđenje treba uzeti sa rezervom jer mi je osnovni motor već 13 godina BMW GSA (100ks više od ove Honde). Posle Burgmana 650 koga sam nekada davno imao, nisam vozio drugi maxi skuter pa ne mogu Hondu da uporedim sa ostalima. Kad sam neposredno posle ture od 10 sati na GSA-u seo na Hondu, trebalo mi je vremena da se naviknem. 

 

Zaštita od vetra: Vizir je zaista mali, duva ali ništa strašno s obzirom na brzinu kojom se vozi. Očekivao sam da će se više osećati strujanje vazduha pa sam prijatno iznenađen. Biće problem da naprave vizualno dobar a veći aftermarket vizir zbog širine kormana. Na nekim FB grupama su komentarisali Givi vizir koji, kada se stavi u najvišu ili najnižu poziciju, ne sećam se, sprečava maksimalno okretanje kormana. Oseća se vetar na potkolenici jer je prednji deo tu sužen. Kišu nisam imao pa ne znam kako motor nju odrađuje. 

 

Vožnja: Pristojno ide i ne osećam da mi za gradsku vožnju i relaciju PA-BG treba više. Stabilan je kada se obori kod skretanja. Maksimalno ide do 140 km/h po njegovom brojčaniku. Za sada mi je frka da pretičem auto koji po regionalnom putu ide 110km/h jer mi nedostaje snage. Neplanirano, vozio sam ga oko 1km po makadamu od oštrog kamenja i peska. Ne znam kako bi bilo sa drugim maxi skuterima ali plombe su mi otpale. Pozitivno: nije proklizio ni kada su me pojurili kučići pa sam malo (dosta) ubrzao. Posle ozbiljnog truckanja, ADV 350 je ostao u komadu. Drugim rečima, da, može i po lošijem putu ali za to su daleko bolji drugi motori.

 

Prtljag: Uzeo sam originalni kofer jer mi se sviđa opcija otvaranja bez ključa. Kofer se predlaže samo u srebrnoj boji. Ispod sedišta ima dosta prostora. Staje Shoei kaciga (XL) ali treba da se stisne da bi se zatvorilo sedište. U zadnjem koferu sve staje bez problema.

 

Elektronika: Nisam se mnogo igrao s obzirom da TFT trenutno ne podržava iPhone. Dakle, androidaši, dajte utiske. TFT na BMW-u je katastrofa što se tiče povezivanja ali fenomenalan kada je reč o vidljivosti. Na Hondi, ekran nije toliko dobar ali je sasvim pristojno pregledan i danju i noću.

 

To bi bilo to za sada. Sve u svemu, jako zabavan i lep maxi skuter. Ja sam super zadovoljan. 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Znaci 9 cm vise kod mene i nekih 12-tak kg manje... Bice borbe za svaki mm prostora, to sam i ocekivao. Podizanje kormana mi ne gine a to se kod ADV-a resava instant, vizir bih svakako radio drugi a ako mi sve ostalo bude potaman a zafali malo mesta - da se i sediste preraditi a nece mi biti prvi put ::)

 

Inace ludi Tajlandjani imaju vec resenje i za prepravke sedista. I brutalno izgleda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ovako sa slika, sedište mi izgleda OK. Sviđa mi se što se sedi lepo na sred skutera, ne gura napred ko neki, pa izgleda da je težište izvedeno dobro. Treba probati svakako.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ala su ga napravili, mamicu im nji'ovu :ljubav: Perfektan polozaj sedenja, definitivno bih podigao korman za 3-4 cm i stavio veci vizir, naravno tamniji. Sediste je brutalno, mesta za noge koliko te volja... Fizicki dovoljno manji od Atlantica da moze da se koristi i za svakodnevno svrckanje a platforma omogucava da se vrlo lako namunji za daleke pute... Mnogo ubavo motorce, svakako ce biti u vrlo uskom izboru za naslednika Atlantic-a kad dodje vreme.

P1000556 A.jpg

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Meni je brate ovo idealno! Meni skuter ni ne treba da bude tenk, ali mora da ima mesta da se na njega sedne. Al vidiš da može i takav dizajn, kad se hoće :) Bravo za Hondu!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A mislim da je to više do vozača nego do vozila. Gde moj komšija sve ne prođe Bevom 300, kakvim kozjim stazicama, da uštedi jedan semafor, ja tu ne bih ni peške :)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

To je fakat - ni jedno vozilo ne ide smo ni po kakvom putu a ni van njega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Ja sam 192cm i lepo se pakujem na ADV. Voleo bih da mogu da više ispružim noge, na takav komfor me navikao GP800, nerealno je da ADV to pruži.

Kofer ne lupa, keyless radi top, ide lepo, max 140, nisam primetio da mu smeta bočni vetar pri većoj brzini.

Vizir je za po gradu, duva po rukama i ramenima, ali telo čuva.

Nije to motor za put, tako da sam zadovoljan

XADV nisam nikada vozio. TMAX jesam i volan mi je uvek udarao u kolena, na ADV nemam taj problem.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pojavio se Polini varijator. Cena preko oko 175 evara. Ima 12 rolnica umesto 6 kod OEM-a. Navodno vidno bolja medjuubrzanja i sam start

(ja sam se odusevio kako ubrzava i sa OEM-om, ovo ne smem ni da mislim :ljubav:)

 

Takodje pojavljuju se stidljivo i zamenski viziri da nadomeste onu sprdnju od vizira... Posle one Givi sofersajbne, WRS je izbacio, na oko lep vizir. Ne moze biti manje ucinkovit od OEM-a :neznam:

287037950_5604228872955299_9161336552746346631_n.jpg

286741087_5604229109621942_6730506182617110900_n.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
On 13.5.2022. at 18:20, alexanto je napisao:

To je fakat - ni jedno vozilo ne ide smo ni po kakvom putu a ni van njega...

Ајде кад се сетим, где сте ти и Алекса протерали АА и ја Х9 и ја попео Х9 на видиковац на Увцу, све се може кад се хоће ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Volim da čitam ovaj grčki Bikeit magazin, ima svašta nešto noviteta o skuterima. Evo ovde tekst o ADV350, nahvališe ga samo tako.

Uključen je Google Translate na ENG, pa promenite po želji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 271 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x
On 12.4.2022. at 12:49, SQTR je napisao:

Meni je rekao prosli put da je prodato, kao od sina je pa ne zna detalje

Evo ga opet na oglasima, samo mu je skočila cena za somića. Prati čovek tržište, inflacija, visoka tražnja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Jel se zna kada i da li stižu u Deltu?  Od aprila sam na spisku, ali od tada samo odlaganja. Poslednji put mi je rečeno da je zaustavljena proizvodnja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2494 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Tako su i mene zavlačili prošle godine, na spisku ste, sledeća tura 100 posto vaša ...

U junu mi pukne film od njihovoh laži jer sam ih lepo pitao da li je to proverena informacija i dobio potvrdan odgovor.

Isporuka je trebala da bude najkasnije početkom maja, u moru laži koje sam dobijao.

Naduvam ih sve u onom salonu, šefa im nisam našao - sakrio se negde.

Odem lepo u Yamahu i skuter za par dana ispod moje guzice.

E da, načuo sam da ko ih dobro časti izbija na čelo liste, nisam prisustvovao takvim kombinacijama pa ne mogu da tvrdim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125

Informaciju koju sam ja dobio od stojanova je da adv 350 nece stizati skoro, jer navodno neki deo za abs se pravi valjda u Ukrajni, tako da ih nece biti skoro... Tako da proizvodnja valjda stoji trenutno

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Bojim se da to nije slučaj samo sa ADV350, već će biti muke u proizvodnji i nabavci i kod ostalih proizvođača i modela.

Kao posledica će naravno biti manje robe, više cene, pa će posledično i polovni krševi biti sve skuplji. Ako je neko smatrao da su nerealne cene motora bile 2021\početkom 2022, e sad će tek da budu abnormalne :(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja