Jump to content

Moto Zajednica

Honda ADV 350

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre sat vremena, sasa_f1 je napisao:

Pa zar nije 7.350 nov? Ovaj je i registrovan, to je onda gubitak a ne zarada...

Evo objasnio @Zivko... Nece biti u gubitku sigurno kad ti spusti cenu za 50e ;) uz pricu, nov, ne moras da cekas itd... ;)

 

Mislim, ne pricam o ne znam kakvoj zaradi, ali mi se cini da neko to kupuje iz zaebancije, vozika ze par meseci i nista ne izgubi (neka je cak i na pozitivnoj nuli).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Vala, ako mu je to zezanje, nek mu je alal. Meni je svaka prodaja stres samo tako. Kakvih sam se samo budalaština naslušao kad sam prodavao svoje skutere, došlo mi da im platim samo da ne zovu više...

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5721 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Posle razgovora sa mojim deranom, bacim se u istrazivanje ovog sokocala i pregledanje snimaka na YT-ubetu... Kao ljuti zaljubljenik u X-ADV pojava ovog "X-a upola" me nije dojmila na prvo gledanje... Ali uvek ima ono medjutim... 

 

"X-polutina" je opremljena kako izgleda sa dosta ozbiljnom suspenzijom za tu klasu maxija i moze biti vrlo upotrebljiva van asvalta. Naravno da nije nikakav enduro a kamoli kros ali bez problema ce savladati 98% potreba van asvalta prosecnog korisnika ove klase motora.

 

U nekm svojim razmisljanjima o motoru posle Atlantica, bio sam ubedjen da to nece biti maxi skuter - nijedan me "ne radi". Tu dolazimo do onog medjutim: ovo cudo u odnosu na Atlantica ima iste tockove, ABS na oba tocka, duple trouglove, kontrolu trakcije, neuporedivo bolju suspenziju, verovatno nesto vise mesta pod guz'com, stelujuci vizir i gomilu modernih dzidza-bidza (koje su mi realno najmanje bitne).

 

Uzimajuci u obzir da bih ostao u istom cenovnom rangu registracije, dobio duplo duzi servisni interval, zadrzao istu dimenziju guma (prelazak na X-a ili TRK 502X bi doneo skoro duplo skuplje gume), ostao na komforu voznje maxiskutera i zastiti od vetra koju isti pruza (znam da nije kao na Atlanticu), zadrzao istu potrosnju goriva ili cak imao manju - eto dovoljno razloga da se ovaj "X-polutan" pozicionira uslovno na 1. mesto izbora za moje buduce magare. Zasto kazem uslovno, zato sto ga jos nisam video uzivo izbliza, nisam seo na njega da vidim kako mi cuci, obzirom na mojih (jos uvek) 191 cm visine... Jedan koleZa se javio u temi da ga je pazario a visok je 192 i napisa da mesta ima skoro vise nego na X-u a ja sam se na X-a smestio kao u rodjenu fotelju...

 

Medjutim je vrlo bitan faktor i zbog cene... 7 hiljada evara je za mene poprilicna svota novca za izdvojiti za motor. Ove i sledece godine skoro nemoguca misija ali krediti "napreduju" svakodnevno pa sa varijantom da skupim pola para u kesu a pola se iskreditiram, vrlo bih razmislio o ADV-u. Kupih jednom nov maxi i osecaj je bio poseban... Performanse koje pruza su mi sasvim dovoljne a znajuci sebe i privrzenost motoru koji vozim, mislim da bi to bio motor koji bih vozio dok traje moja moto prica obzirom da mi se za koji dan 50. broji...

 

Cekam sajam ili mozda i navratim do Stojanova da vidim, pipnem i uspentram se na "X-polutana" pa se javim sa utiscima...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

Probaj prvo dobro dok ne kreneš da razmišljaš o istresanju para. Ono što sam probao u Delti, lepo vuče, supe koči, lagano se vozi ali deluje raskantano, kao da je neki plastikaner ispao i rasklimao se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5721 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Naravno da se proba podrazumeva. Ali pre svega  smestaj na magaretu. Od toga sve krece. Korman je evidentno da bih podigao, to kod ADV-a nije problem, kod Atlantica je to bio izazov pa je savladan ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 327 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Najveću prednost si izostavio - keyless kofer :jee:

 

Ja sam se baš zapalio za ADV. Od polovnog sam odustao jer ne vidim ništa smisleno (ko već ima motor pa da menja-dodaje ok, ovako ne mogu da zamislim da dam 5-6-7k za nešto 5 godina staro što je toliko koštalo novo).

 

TRK502x je realno najbolja opcija novčano, ali manuelni menjač i gabariti baš nisu idealni za moje potrebe. 

NC mi se svidja, ali je DCT "road ready" 10k+.

Xmax odgovara potrebama ali je baš klasika, tako da se ovaj savršeno pojavio s obzirom da mi je X-Adv dream bike. 

 

 

Prvo sam mislio da je samo prepakovana Forza, posle kad sam detaljno istražio vidim da nije baš tako. Jedino da me nešto baš razočara pri probi, što mislim da neće biti slučaj. 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5721 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Taj kufer sto daju sa njim je prvo na cemu bih se zahvalio :hvala: Nije meni tesko da otljucavam kad mi treba. Imam vec neke ideje koja kombinacija kofera bi isla pa mi se ovaj metrosexualni ne uklapa nikako :Joska:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i
Najveću prednost si izostavio - keyless kofer :jee:
 
Ja sam se baš zapalio za ADV. Od polovnog sam odustao jer ne vidim ništa smisleno (ko već ima motor pa da menja-dodaje ok, ovako ne mogu da zamislim da dam 5-6-7k za nešto 5 godina staro što je toliko koštalo novo).
 
TRK502x je realno najbolja opcija novčano, ali manuelni menjač i gabariti baš nisu idealni za moje potrebe. 
NC mi se svidja, ali je DCT "road ready" 10k+.
Xmax odgovara potrebama ali je baš klasika, tako da se ovaj savršeno pojavio s obzirom da mi je X-Adv dream bike. 
 
 
Prvo sam mislio da je samo prepakovana Forza, posle kad sam detaljno istražio vidim da nije baš tako. Jedino da me nešto baš razočara pri probi, što mislim da neće biti slučaj. 
 
 
 

Aj kad si već studirao, molim te otkrij koje su razlike… čak je i prodavac sumnjičav prema ADV u imenu modela :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 327 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Ime mi ne znači ništa (ne znam kako bi nešto sa 15/14 točkovima i CVT-om zaslužilo ADV u imenu). 

 

Vešanje je skroz drugačije (ozbiljnije), u kombinaciji sa Metzelerkama koje su na njemu ispunjava 150% zahteva koje imam van asfaltiranog puta. 

 

Prepun je YT vožnje po mnogo gorim stazama nego one kojima bih išao (i da kupim nešto poput TRKa a kamoli skuterom) , a dobijanje tako nečeg na skuteru sa 100l tovarnog prostora, 3.5l potrošnjom koji će da bude savršen i po gradu i bilo kojoj drugoj situaciji je (meni) neprocenjiv :)

 

I van svega toga - dizajn je (opet meni) odličan, Forza mi je uvek bila smešna s onim retrovizorima, svakako bih birao Xmaxa pre nje uvek (ali mi se i od njega više svidja Adv). 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5721 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Koga ne mrzi neka preleti snimak. Obratiti paznju na ostecenje kolovoza, podlogu i na strminu staze. Potpisujem da bi se masa koleZa sa ozbiljnijim motorima za voznju van asvalta vratilo nazad gde je ovaj prosao bez poteskoca sa solidnom brzinom...

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Neko gore napisa, ima identican problem kao i forza sa koferom - uzasno lupanje kada se prelazi preko neravnina, ume da iritira. Skuter mnogo obecava, jedino mi nike jasan onako mali vizir (?!, govorimo o skuteru). Vidim da na PA ima par oglasa sa par stotina km, ne znam zasto? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Lupa kofer vise nego na Forzi, bar na onom primerku koji sam probao u Delti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Aj pojasnite šta, kako lupa? Prosto mi je neverovatno da je to neki problem koji ne može lako da se sanira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5721 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ako ce lupanje kofera da bude najveca mana - potpisujem odmah!

 

Sto se tice vizira, jesu ga utanjili ali resenja postoje vec od Givija a tu je i carobnjak Ivan :Joska:

277809926_4976689909063444_2380915927261736511_n.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Pisao sam o tom problemu u temi forza 300. Kofer je plasticni, nosac metalni. Kada se zabravi ostane oko pola cm lufta i kofer "radi" po neravninama. Udaranje kofera u nosac pravi klik-klik zvuk. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
pre 1 minut, alexanto je napisao:

Ako ce lupanje kofera da bude najveca mana - potpisujem odmah!

 

Sto se tice vizira, jesu ga utanjili ali resenja postoje vec od Givija a tu je i carobnjak Ivan :Joska:

277809926_4976689909063444_2380915927261736511_n.jpg

Neces verovati koliko se cuje i koliko iritira. Napisao sam u temi forza 300 kako sam smanjio lupanje kofera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja ko velim da je dovoljno da se stave neke gumene podloške pod kofer, ili već nešto slično. Odbijam da poverujem da je to neka problematika :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5721 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Kao sto napisah, taj fabricki kufer me svakako ne zanima a resenje lupkanja kofera je nesto o cemu stvarno mislim da nema svrhe pisati, to je odavno resivo na vise nacina...

 

Apropo vizira, Tajlandjani su vec izbacili varijantu nesto veceg zatamnjenog vizira, ubavo izgleda...

277753846_10220127503126795_3793174713112931830_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 21 minuta, alexanto je napisao:

Tajlandjani su vec izbacili varijantu nesto veceg zatamnjenog vizira, ubavo izgleda...

Ko sive tange ;) Izgleda sexy, ništa ne pokriva.

Promenio član boza_kg
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5721 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Inace, zanimljivo da na Moto.it nema nijedan polovan na oglasima (cuj polovan...) a kod nas su 2 komada, oba registrovana :stabre:

 

Sta ti je ekonomski tigar :hvala:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8962 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Onomad kad smo bili na sajmu probao si Sale tj sedeo na X-ADV, on ti je bio onako knap taman.

ADV je manji i nizi od X-a, bojim se da ce ti biti malecak, vise si za TRX-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 17 minuta, alexanto je napisao:

a kod nas su 2 komada, oba registrovana 

Još više ima recimo skupocenih BMW C 400 GT, skoro novih, na prodaju na PA. Jeste to simptomatično. Da li što se parajlije lako odluče na impulsivnu kupovinu, pa se pokaju, ili nešto već treće, interesantno bi bilo da se sazna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja