Jump to content

Moto Zajednica

Nesreća kod Kanjiže 21.11.2021.

Recommended Posts

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV
WWW.KURIR.RS

Viktor H. (25) iz Malih Pijaca kod Kanjiže, poginuo je u nedelju, kad je motociklom naleo na kravu koja se zatekla na putu. Nesreća se dogodila na putu između naselja ...

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Uvek sam mislio da su smešni i besmisleni ti znaci za životinje na putu.. 

:jok:

Osim što mi je, naravno, žao čoveka zanima me ima li tu odgovornosti vlasnika krave i, s druge strane, ako nema ima li vlasnik pravo da traži naknadu štete? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ima i mora da bude odgovornosti vlasnika krave. Ne mogu životinje bez nadzora da šetaju javnim saobraćajnicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Znak ima i nema odgovornosti, kao sto nema odogovornosti ni kada izadje divljac gdje je to obelezeno saobracajnim znakom

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

"Iz kikindske policije potvrdili su da na ovoj deonici postoji saobraćajni znak "životinje na putu" koji vozače upozorava na deo na kome domaće životinje pod nadzorom prelaze preko puta, odnosno se kreću duž puta."

Valjda i ovo znači nešto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja sam imao situaciju gdje ne na putu bilo bar 30 krava i svaki dan tuda idu na ispasu, tu je pastir i pod nadzorom su ali ja sam morao cak po nekada i da stanem s kolima jer ko moze predvidjeti sta ce krava da uradi.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Kada sam pre osam godina išao u Švajcarsku da doteram svoj sadašnji motor, imao sam prilike da vidim kako na samoj periferiji grada pasu krda krava pored puta i kako (bez nadzora) prelaze preko puta sa jednog pašnjaka na drugi. I niko se zbog toga ne uzbuđuje ili se nervira, jer postoje saobraćajni znaci o tome, (a i ljudi su navikli na to). 

Uostalom krava nije zec ili fazan pa da iznenada "izleti" ispred vozila, nego je i dovoljno velika da možemo na vreme da je uočimo, a i dovoljno troma da možemo da se pripremimo i da blagovremeno reagujemo. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Nema pravila. Meni, nocu, iskocila krava na put. Mrak, drvored i siprazje pored puta i odjednom vidis ogromnu tamnu mrlju kako iskace pred tebe.  Kamuflaza top. Samo onaj gore zna kako sam se zaustavio. Samo trenutak ranije i ...

U blizini Skoplja, jedno od omiljenih mesta za izvozati se motorom je ka brani Kozjak. 50-60 km u oba pravca. Dobar put, ogranicenje 80 km/h ( a moze jace), lepe krivine. Ali... ostave krave bez nadzora i pojave ti se bas na izlazu iz krivine. Onaj ko zna, smanji brzinu ispod ogranicenja, bar na onim zatvorenijim krivinama.

Bas juce, tamo, poginuo covek 51 godina, dobar motociklista. Ne znam razlog , ali nije bilo zbog zivotinja na putu. Verovatno bi napisali.

Kako god, pokoj im dusi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Čitam komentare na ovu tužnu vest u Kuriru i pitam se kad smo postali takve socijalne nakaze. Niti piše kojom brzinom se kretao, niti je detaljno opisano kako se sam udes dogodio, a ljudi sebi daju za pravo da mažu izmetom poginulog mladića i žale kravu. 

 

Kod nas kad voziš oprezno, ovi iza ti jebu majku što kilaviš, kad voziš brzo, jebu ti majku što divljaš, svi pametni i svi sve znaju, a zadruga ubedljivo najgledaniji program na tv-u. Daleko smo mi od kulture i civilizacije.

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Albanija,cuveni SH20,krava na putu ima vise nego pored puta.

Momak je poginuo,malo je vazno da li znaka ima ili nema,njega nema i to je tuzno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

"a ljudi sebi daju za pravo da mažu izmetom poginulog mladića i žale kravu."
Kako je ruzno to sto si rekao, ko je to rekao nesto lose o kolegi? Zaista ne shvatam potrebu da se neke stvari potpuno izvrcu i to bez ikakva razloga i potrebe. Prosto se dogodila nesreca koja se mogla desiti svakom od nas, a jel zbog toga trebamo nekom ko nije kriv da nato arimo robije, pa koja je to vec pamet. Postoji zakon i slucaj ce se voditi po njemu, pa ako se dokaze da je kriv vlasnik krave, naravno da treba da odgovara. U clanku koji smo procitali je navedeno da nema nicije vise odgovornosti i sada cemo mi, nije nego bilo je drugcije. Mislim...

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2397 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, zemunac72 said:

Albanija,cuveni SH20,krava na putu ima vise nego pored puta.

Momak je poginuo,malo je vazno da li znaka ima ili nema,njega nema i to je tuzno.

Bio pre koju godinu, istina živa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
3 hours ago, milomir22 said:

Čitam komentare na ovu tužnu vest u Kuriru i pitam se kad smo postali takve socijalne nakaze. Niti piše kojom brzinom se kretao, niti je detaljno opisano kako se sam udes dogodio, a ljudi sebi daju za pravo da mažu izmetom poginulog mladića i žale kravu. 

 

 

39 minutes ago, Bigor said:


Kako je ruzno to sto si rekao, ko je to rekao nesto lose o kolegi?
 

Udji na vest u kuriru i pročitaj komentare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Izvinjam ti se onda, mislio sam da mislis na nase komentare.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Te komentare vec odavno ne citam jer su glupi da tesko mogu biti gluplji

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ne znam zasto ljudi pisu nas ,mi, ovakvi smo ,onakvi smo , najgori  ,treba da nas nema itd . Ja nisam takav , a ni ljudi koje znam i koje cenim,to su neki drugi ljudi i nazivajte ih "oni". Niko sa kime se druzim ne cita kurir ,ne gleda happy,pink itd to je za neke druge ljude. Meni su svi pinkovi, happy, grand tv,IDJ,prva ,itd pod sifrom i ne gledam ih vec godinama,blic i politiku nisam otvorio 2 god. 

Zali boze mladog momka...meni je ogroman pas izleteo u Rumuniji u sumrak po kiši,da nije bilo abs-a otklizao bih negde daleko...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
On 22.11.2021. at 14:39, Bigor je napisao:

Znak ima i nema odgovornosti, kao sto nema odogovornosti ni kada izadje divljac gdje je to obelezeno saobracajnim znakom

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

izvini sto cu ti kontra odgovoriti..nisi u pravu znak je samo obavestenje ...stetu na vozilu snosi lovacko drustvo ako izleti divljac ,,stetu na vozilu itd tri slucaja bilo kod nas ....sve su lovci morali da plate.  žao mi coveka pokoj mu duši.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

To i kazem, mozda nisi shvatio moj post jer nekad brljavo pisem.
Htjedoh reci gdje je znak, lovci ne placaju ostetu, a gdje ga nema onda Lovacko drustvo snosi odgovornost, bar je nekada tako bilo ako se sta nije izmjenilo

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока





  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

pre više od decenije sam prilikom prolaska pored Nikšića 2 puta imao zamalo bliski susret sa krdom ovaca i kasnije sa jednim bikom.Onda sam rekao nikad više u pasivne krajeve ali sam brzo porekao.Prva komšinica je imala sestru kojoj je krava uletela kroz šoferku u Nemačkoj i na žalost je žena nastradala.

NA MIŠELIKU VEĆ MESEC DANA VIĐAM STADO OD JEDNO 20 KOZA KOJE SAMO PASE I KREĆE SE PO OKOLINI.

iSTO TAKO ZAOBILAZNICA OKO BEOČINA VEĆ DECENIJAMA ČOVEK VODI KOZE I OVCE ALI IH ,,KONTROLIŠE,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Saša, apropo ovog stada koza koje pasu na metar od puta na Mišeluku mislim da je to nelegalno, evo pogledaj i ti (npr. čl. 12):

 

https://www.novisad.rs/sites/default/files/odluka_o_drzanju_domacih_zivotinja.pdf

 

Samo mi nije jasno kako ne reaguje komunalna inspekcija!?  Mora da je vlasnik "drug-član" političke avangarde... ::)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Nema tu na žalost rešenja, odavno je zabranjena i zaprega u NS i mnogim gradovima pa se opet nađu izrabljeni konji u zapregama koji potpuno zakrče saobraćaj. Nema država mehanizme da rešava zakone koje sama donosi...:neznam:

Promenio član ZoraNS
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
15 minutes ago, ZoraNS said:

Nema tu na žalost rešenja, odavno je zabranjena i zaprega u NS i mnogim gradovima pa se opet nađu izrabljeni konji u zapregama koji potpuno zakrče saobraćaj. Nema država mehanizme da rešava zakone koje sama donosi...:neznam:

To jer ih voze Cigani. Da ja upregnem konja ili vozim nekog frankenstajna, popasao bih kaznu da uši otpadaju. 

Država ima mehanizme, ali nema pravde jer vladaju dvostruki standardi. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Upravo sada, ParadajzTurista je napisao:

To jer ih voze Cigani. Da ja upregnem konja ili vozim nekog frankenstajna, popasao bih kaznu da uši otpadaju. 

Država ima mehanizme, ali nema pravde jer vladaju dvostruki standardi. 

To je beznačajan deo onog što sam naveo jer oni koji imaju para sigurno neće riskirati da ih policija oleši kaznom...

Država nema mogućnost da od gancija (koji jedini voze zaprege po gradu) naplati kaznu, a ne može da im zapleni konje jer nemaju gde da ih smeste. I jebat ga...džaba ti zakona koji je u najvećoj meri zbog njih i pisan...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Kad bi prvi obojeni fasovao tri meseca zatvora, da vidiš kako bi se ostali doveli u red. 

Glavno da neki jadnik sa sela zbog razlicitih guma na osovini ne može da registruje juga.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja