Jump to content

Moto Zajednica

Prva nesreća

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Ninja 250r

Zdravo ljudi, upravo sam se pridružio forumu, ali čitam ga već neko vreme.

Prvu nesreću sam imao 18.10.2021. iza Piramide na Novom Beogradu. Vozač Forda mi je oduzeo pravo prvenstva - udario sam ga u zadnji kraj, nisam pao, pustio sam motor i zakoračio da mi ne bi pao na nogu. (za par meseci vožnje sam imao toliko situacija da je strašno...)

Zvao sam policiju iako me je vozač ubeđivao da nam time trošim vreme i novac(:lol2:). Priznao je krivicu u evropskom izveštaju i od tada imam problema sa njegovim osiguranjem.

 

Prvo se nisu javljali uopšte, zatim mi nije stigao formular za Zahtev za naknadu štete, svaki poziv ih je smarao. Takođe mi nije rečeno da im dostavim službenu belešku(koju ću čekati dve nedelje).

Dobio sam zapisnik o šteti juče. Peda ne želi da izda predračun za sve navedene stvari - zahtevaju da ih ja sve uzmem, iako realno moram samo plastiku i retrovizor, ne i far od 16000(neću ništa zaraditi kao što su mi svi rekli da ću). Nije to problem, ali sam očekivao da će hteti da pomognu.

Eto to je moje prvo iskustvo. :)

 

IMG_20211018_151901.jpg

Promenio član zemun24
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

jedna reč, a to su dve reči.
Uzmi advokata.
Sad malo duže... Natežu te u osiguranju jer nije velika šteta po njihovoj proceni pa ih briga. Advokat i on napiše zahtev, on pokrene postupak, zna koji su rokovi, u slučaju probijanja, ide drugim metodama (prijava NBS, tužbeni zahtev i slično).
Što se servisa tiče, moraju da ti izdaju predračun, dovezeš kod njih  kažeš ja bih ovo da popravim da vratim u fabričko stanje, oni ti izdaju specifikaciju radova i delova.. Nikako ne kupuj unapred delove, teško ćeš (nikako) naplatiti od osiguranja.
Takođe neki servisi naplate 2-3 hiljade procenu štete i izradu zapisnika za osiguranje, i to se refundira na naplati štete, možda možeš da ih tako pitaš u servisu?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Obavezno advokata.

Osiguravajuće kuće potpuno drugačije reaguju kad ih kontaktira "običan čovek" i kad im stigne pisamce od advokata.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Ninja 250r

Pitaću ih tako, ali su nekako neozbiljni za sve(odgovor na pitanje da li imaju pločice sam čekao dve nedelje).

Znači moraju da mi izdaju predračun, iako ću uzeti od njih 3 dela, a ne 8?

Hvala na pomoći :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Pozdrav. Sad si (ne svojom voljom) zakoračio u 7 krugova pakla. Živiš u zemlji kojoj živiš i to ti je, što ti je. Osiguranje služi da slatkorečivošću mlati novac.
Elem, sve su ti kolege ukratko već objasnile... Ja sam imao saobraćajni udes pa se sećam kako je to sve teklo čak i uz advokata... Biće to dug proces, ali bolje izdrži. Ide zima, nije teško odreći se motora bar do proleća. Ne žuri nigde što se natezanja sa osiguranjem tiče, pod tim mislim da ne žuriš ni sa popravkom.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Ninja 250r
pre 11 minuta, Mr.Piplfoks je napisao:

Pozdrav. Sad si (ne svojom voljom) zakoračio u 7 krugova pakla. Živiš u zemlji kojoj živiš i to ti je, što ti je. Osiguranje služi da slatkorečivošću mlati novac.
Elem, sve su ti kolege ukratko već objasnile... Ja sam imao saobraćajni udes pa se sećam kako je to sve teklo čak i uz advokata... Biće to dug proces, ali bolje izdrži. Ide zima, nije teško odreći se motora bar do proleća. Ne žuri nigde što se natezanja sa osiguranjem tiče, pod tim mislim da ne žuriš ni sa popravkom.

Ne žurim, stajaće motor, čim se popravi ide na oglase i uzimam 250cc(imam položeno za A2).

Meni je sad najveći problem što servisi ne žele da pomognu sa jednostavnim izdavanjem predračuna(ne znam da li imam obavezu da kasnije delujem po njemu).

A moram da idem preko njih, jer samo oni imaju delove i PIB.:/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 19 minuta, zemun24 je napisao:

iako ću uzeti od njih 3 dela, a ne 8?

Što ne svih 8, to sve osiguranje treba da plati? Mora da dovede motor u pređašnje stanje.

Ne moraš "delovati" po njemu, to je samo predračun sa specifikacijom radova, njihova ponuda.

Promenio član nafetS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Ninja 250r
pre 2 minuta, nafetS je napisao:

Što ne svih 8, to sve osiguranje treba da plati? Mora da dovede motor u pređašnje stanje.

Jedino tako svih 8, uzeću delove od servisa, pa ću ih namestiti kod svog majstora. 

Da li mogu onda da naplatim i farbanje? U zapisniku piše 11700 za farbanje. Stvarno se ne razumem:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Druže, sve u ovlašćenom servisu radiš, po predračunu, posle odobrenja osiguranja, najmanje cimanja. Ako se ispostavi da treba još nešto da se radi, šalje se dopuna osiguranju i servis i to popravlja. Možeš kod svog majstora, ako ima PIB, tj servis, pa da može da ti izda račun, al u tom slučaju onda i on može da ti da predračun za radove.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Ninja 250r
pre 5 minuta, nafetS je napisao:

Druže, sve u ovlašćenom servisu radiš, po predračunu, posle odobrenja osiguranja, najmanje cimanja. Ako se ispostavi da treba još nešto da se radi, šalje se dopuna osiguranju i servis i to popravlja. Možeš kod svog majstora, ako ima PIB, tj servis, pa da može da ti izda račun, al u tom slučaju onda i on može da ti da predračun za radove.

Hvala puno! Sad ću posle predavanja zvati Frenky motors i Pedu NS da vidim ko će sve namestiti. Ja sam mislio da ne popravljam sve, ali ovo ima više smisla.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 948 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Mala ispravka, doživeo si nešto što se zove saobraćajna nezgoda, i odista nezgoda jeste. Ne zovi je nesrećom, mnogo je to mračna reč za par plastika i ogrebotina.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Ninja 250r
Pre 4 sati, Gordak985 je napisao:

Mala ispravka, doživeo si nešto što se zove saobraćajna nezgoda, i odista nezgoda jeste. Ne zovi je nesrećom, mnogo je to mračna reč za par plastika i ogrebotina.

U pravu si! :)

Hvala Bogu, ništa mi nije bilo, samo se uplašio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Ninja 250r
pre 55 minuta, Best je napisao:

Imaš i agencije koje se bave procenom i naplatom štete.

Kontaktirao sam jednu, bio je veoma od pomoći. Iako mu je u cilju zarada, objasnio mi je da mogu samo preko osiguranja sve, jer ne postoje polovni delovi za Pedu, tako da ne mogu polovne da nađu. Valjda sam ga dobro razumeo hahah.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Ninja 250r
Pre 2 sati, jasminko VIR je napisao:

I ja. 

Ozniljni ljudi, rade za procenat (mislim 18 %) ali se isplati. Ništa ne jurim, nikakve račune i nikakvo gubljenje vremena.

 

Pre 1 sat, Forsberg je napisao:

Da, 18%. Sve računaju originalne delove, a ti popravljaš vozilo kod majstora kog ti odabereš. 

Kontaktiraću ih sutra, hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Ninja 250r
On 3.11.2021. at 12:55, jasminko VIR je napisao:

 

 

Pre 23 sati, Forsberg je napisao:

 

Ne znam kako da ne citiram sad, ali nema veze. 

Peda Novi Sad je prihvatila da mi napravi kompletan predračun s kojim će mi osiguranje(nadam se) isplatiti novac. 

Još treba da nađem nekoga ko će napraviti predračun za farbanje(u zapisniku određena naknada od 11700rsd) i to je to. 

Hvala svima na pomoći! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Nista ja tebe ne razumem i ne kapiram sta ustvari hoces da postignes. Imas EI,nisi kriv ,odvezes motor u servis,das im zapisnik,oni poprave i naplate od osiguranja. Ti dobijes motor kakav je bio pre nezgode

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Ninja 250r
Pre 7 sati, zemunac72 je napisao:

Nista ja tebe ne razumem i ne kapiram sta ustvari hoces da postignes. Imas EI,nisi kriv ,odvezes motor u servis,das im zapisnik,oni poprave i naplate od osiguranja. Ti dobijes motor kakav je bio pre nezgode

Peda nije htela uopšteno da mi napravi predračun s kojim bih ja prvo dobio novac od osiguranja, to je bio problem. A i iskreno zbunio sam se, svako mi kaže nešto drugačije pa mi je trebala pomoć... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Ninja 250r
Pre 5 sati, ser je napisao:

Jel ti taj motor u garanciji? Mislim, zasto si se uhvatio bas za njih?

 

Nije, ali su mi svi rekli da moram kod njih. Jedino oni imaju delove 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /

Pa ne treba ti predracun.

Dodju iz osiguranja, slikaju, procene, uplate pare. Ako ti je malo onda se zalis, trazis profakturu tamo gde bi kupio delove... Ako smatras da su uplatili dovoljno, to je to, nikom nista. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Ninja 250r
pre 43 minuta, ser je napisao:

Pa ne treba ti predracun.

Dodju iz osiguranja, slikaju, procene, uplate pare. Ako ti je malo onda se zalis, trazis profakturu tamo gde bi kupio delove... Ako smatras da su uplatili dovoljno, to je to, nikom nista. 

Bio je iz osiguranja, fotografisao i rekao da ne mogu sami da procene štetu, i da im zato treba predračun/račun. 

Procenjeno je samo farbanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja